vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #855 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 18:04 »
Καλησπέρα, μήπως υπάρχει κανένα e-shop του εξωτερικού με καλές τιμές σε έτοιμα υγρά   Flavourart? :o

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #856 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 18:14 »
H ίδια η εταιρία. http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=161. Βάλε ηλικία και μέτα διάλεξε γέυση, βάση και νικοτίνη. Τα μεταφορικά ξεκινάνε από 4 ευρώ. Μειονέκτημα ότι καθυστερούν αρκετά και θέλουν e-mail υπενθύμισης. Για αλλού δε γνωρίζω σε αυτές τις τιμές.

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #857 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 18:18 »
Μειονέκτημα ότι καθυστερούν αρκετά και θέλουν e-mail υπενθύμισης.
Μου έκανες την καρδιά "περιβόλι"..Δεν ηξερα οτι πρεπει να κανω υπενθύμιση!!! :wall:

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #858 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:04 »
Ευχαριστώ πολύ Μάριε. :)

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #859 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:59 »
Καλησπέρα φίλοι μου συνατμιστές.
 
 Θέλω να ρωτήσω μήπως  ξέρει κάποιος αν τα υγρά της FlavorArt Italy περιλαμβάνουν στο συνολό τους το χαρακτηριστικό Natura (φυσικό) γιατί το χρησιμοποιεί γνωστη Ελληνική αντιπροσωπεία σε υγρά κατασκευασμένα από την FlavorArt Italy. Δηλαδή αν παραγγείλω από την mama italia  :D εταιρεία θα είναι επίσης Natura?                                 
Μιλάμε πάντα για έτοιμα υγρά στην κατηγορία Heaven Juice - USP E juice.

 Επίσης στην εν λόγω κατηγορία υπάρχουν οι εξείς επιλογές (εκτός από τις γεύσεις και την περιεκτικότητα της νικοτίνης):
Traditional: 55% PG + 35% VG + 10% water
Velvet cloud: 80% VG + 20% water
Ice blade: 95% PG + 5% water
Ως ατμιστής υγρών Halo, Mystique και Decadence μέχρι τώρα ποια είναι κατά τη γνώμη σας η πιο σχετική σύνθεση με τα υγρά που ήδη ατμίζω? Εγώ νομίζω η Traditional ή κάνω λάθος?

Ευχαριστώ με προκαταβολή 10% ;D

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #860 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 09:26 »
καλημερα
εχει δοκιμασει κανεις το cuban supreme σε ετοιμο απο funstore ?

ευχαριστω


Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #861 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 15:04 »
Καλησπέρα


έφτιαξα 18μλ βάση του πολωνού 12μγ σκέτη VG
Πρόσθεσα 2μλ OBA OBA FlavourArt.


Το αποτέλεσμα......... άθλιο


Δεν υπάρχει ούτε για πλάκα γεύση και μυρωδιά


Το έχει δοκιμάσει άλλος το συγκεκριμένο??
Φταίει το άρωμα ή η βάση ?

Αποσυνδεδεμένος zissis78

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #862 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 10:26 »
παιδια επειδη εχω ενα θεμα με τα εντερικα μου κ υποπτευομαι την vg ξερει κανεις αν τα υγρα της natura k flavourart ειναι vg η εχουν μιξη με pg k αν ναι σε τι αναλογια?(γιατι στα μπουκαλια δεν γραφουν αναλογιες)

Αποσυνδεδεμένος tzougas

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #863 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 10:48 »
Καλησπέρα


έφτιαξα 18μλ βάση του πολωνού 12μγ σκέτη VG
Πρόσθεσα 2μλ OBA OBA FlavourArt.


Το αποτέλεσμα......... άθλιο


Δεν υπάρχει ούτε για πλάκα γεύση και μυρωδιά


Το έχει δοκιμάσει άλλος το συγκεκριμένο??
Φταίει το άρωμα ή η βάση ?
ειναι το αρωμα φιλε μου και εγω ετσι την ειχα πατησει...

Αποσυνδεδεμένος anastasia

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #864 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:44 »
Πρωτη επαφη με τα υγρα της Flavourart και πηρα διαφορα να δοκιμασω.

Με βαση Heaven juice Velvet clowd Low στο Hybrid

Latakia: Καθαρη γευση καπνου πιπας, ταιριαζει ωραια με το ποτο αλλα λιγο βαρυ για ολη τη μερα

Amber Liquid: Καπνικο με μια ελαφρια και οχι κουραστικη νοτα γλυκοριζας χωρις να γλυκιζει τοσο ωστε να σε λιγωνει. Μου αρεσε παρα πολυ. :thumpup:

Citrus: Βγαζει μια πικρη, οξινη γευση σαν να δαγκωνεις τη φλουδα του πορτοκαλιου. Σκετο δεν ατμιζεται, εριξα ομως λιγες σταγονες σε ενα υγρο με γευση σοκολατας που ειχα, το αποτελεσμα ηταν πολυ πολυ καλο.

Forest Fruits: Ενω ανοιγοντας το μπουκαλι απο τη μυρωδια μου ερχοταν να το φαω, ατμιζοντας το δεν εμεινα ευχαριστημενη. Εντονα οξινη γευση, σαν να μην ειχαν ωριμασει τα fruits :D. Ισως σε ενα πολυ γλυκο υγρο να ταιριαζει ισορροπωντας τη γευση του.

Jasmine: Το γιασεμι με εξεπληξε ευχαριστα μια και το αγορασα απο καθαρη περιεργεια να δοκιμασω λουλουδενια γευση στο ατμισμα. Ελαφρυ και δροσιστικο με μια ανεπαισθητη πικραδα, στο ατμισμα δινει την ιδια αισθηση της μεντας χωρις να ειναι πικαντικο. Για μενα ιδανικο για ολη τη μερα.



Αποσυνδεδεμένος tsikalios

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #865 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 14:32 »
Καλησπερα παιδια.ειμαι καινουργιος ατμιστης και θα ηθελα μια βοηθεια.Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει το υγρο που γραφει αρωμα 345,heaven juice velvet cloud και περιεκτηκοτητα σε νικοτινη 18mg/ml της flavour art.Ξερει κανεις ποιο απο τα υγρα της ειναι.θελω να παραγγειλω αλλα σαν γευση 345 δεν υπαρχει. :hmmm: :hmmm:Ευχαριστω. :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #866 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 00:36 »
Μπάς και ξέρει κανεις τι περιεκτικότητα σε PG/VG εχουν τ έτοιμα της Flavour Art? Γιατι προσπαθω τοις πρωτες μου προσμίξεις, και ενω απο ντουμανι γευση ειμαι ενταξει με τη βαση που βρήκα, 70/30  PG/VG, μου βγαινει μια ενόχληση στο λαιμο που δεν ξερω που οφείλεται, η οποί α δεν εμφανίζεται με τα ετοιμα της Flavour, παρότι εκείνα είναι σε υψηλότερα mg (18 έναντι 9 ή 10  των δικών μου) Πλίζ Χέλπ γκάιζ.

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #867 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 13:02 »
Το ιδιο ακριβως προβλημα έχω και εγω....  :( :(
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2011, 16:45 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #868 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 13:06 »
 Traditional: 55% PG + 35% VG + 10% water Velvet cloud: 80% VG + 20% water Ice blade: 95% PG + 5% water

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #869 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 13:30 »
Ευχαριστώ kiltsikis21 αλλα δέν λεω τις βάσεις! Αυτές τις λεει και το σάιτ τους, και σύμφωνα με αυτο εφτιαξα και τις δικές μου βασεις. λεω για τα έτοιμα υγρά. Εχω ενα MAxx blend και ενα Virginia, και στα συσατικά τους αναφέρουν "Νερό, αρωματικές ύλες, φυτική γλυκερίνη, Νικοτίνη" να σημαίνει άραγες οτι είναι εξ'ολοκλήρου VG?? Η οτι απλά χεστήκανε για το τί γραφουνε στις ετικέτες?
Διαβάζω απ τη μία, οτι PG εχει καλύτερο χτύπημα, απ την άλλη το 40ρι traditional αποκλείεται να είναι 40 και να εχει τόσο χαμηλό χτύπημα αραιωμένο στα 10 ή 13mg, και οι τύποι δεν σου λένε τι διάλα έχουνε μέσα στις έτοιμες γέυσεις. Το βραχυκύκλωμά μου μέσα! Μπάς και παραγγείλω καμμιά 100ρα mg απ έξω? Αλλα μήπως κι αυτη αραιωμένη κανει νούμερα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix