vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #870 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 13:35 »
Το MAxx blend ειναι Velvet cloud σιγουρα οπως λενε για το Virginia δεν το ξερω τωρα αν αλλα λενε και αλλα βαζουν μεσα τι να πω :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #871 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 13:41 »
Ευχαριστώ. Τελικά αν έχεις και ολίγη ευαισθησία στο λαιμό, είναι διαδικασία του κερατά να προσδιορίσεις τι σου κάνει ακριβώς και με τίμημα ενα λαιμό τσαρούχι. Ενδεχομένως να με πειράζει η VG στο λαιμό. Απ την άλλη ισως είναι η νικοτίνη, ή ισως η χθεσινή πίτσα, ίσως το ΔΝΤ, ίσως η γειτόνισσα που γδυνόταν θές με τις κουρτίνες ανοιχτές. θελει πειράματα το πράμα!!!

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #872 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 13:48 »
Ειναι σιγουρα η γειτονισσα μην το ψαχνεις αλλο.Δεν τα λες απο την αρχη ενα ενα τα βγαζεις :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostas.seres

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #873 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 17:16 »
καλησπερα
πηρα απο την εταιρια αυτή το velvet cloud no flavour 18mg
ρε παιδια καμια σχαση με το ιδιο υποτιθετε απο το 345.γρ
το ξενο σαν να ειναι φαρμακευτικο.
ρωτησα και την κυρια εκει για να μην κανω λαθος και με ειπε οτι ειναι ετοιμο για καπνισμα αυτο που πηρε.
σας ετυχε εσας?
ειστε ευχαριστημενοι με αυτο το σαιτ?
με το ελληνικο απο το 345.γρ με φανηκε πιο ωραιο. πιο αοσμο. αυτο σας φαρμακιλα  στο στομα.
κανεισ παρακαλω?

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #874 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 20:03 »
Αν και νεος ακομα στο "αθλημα", ειπα να διαβασω λίγο απο το τοπικ, μπας και με δελεάσει, και κατσω να φτιαξω κανα υγρό μόνος μου..........

Μετα απο μερικές σελίδες ανάγνωσης................... 

λεω να κανω την πρωτη απόπειρα απο FLAVOURART.

Σαν υγρα τωρα, μου αρεσουν τα HALO,  Tribeca και Ice  στα 12mg

Τι πρεπει να ψωνίσω απο funstore, για να πλησιάσω αυτες τις γεύσεις ?


Και τελικά,(αν θελετε απαντάτε) .Πόσα €  γλυτωνει καποιος,αν τα καταφερει και βρει την γευση του ?
(αν για παραδειγμα τα 30ml κοστιζουν 20€ στα μαγαζιά, τωρα ,πόσο ? ? ? ? ? ? ?)

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις συμβουλές σας.

Ιωσηφ.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #875 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 20:38 »
Είχα υπολογίσει παλιότερα ότι αν πάρω υλικά της flavouart από funstore
θα μου κόστιζε 1,3-1,4€ τα 10ml.

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #876 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 21:02 »
Υπάρχει χώρος στο αεροδρόμιο, με 1600€ ενοίκιο, να τον νοικιάσουμε και να πουλαμε υγρα .
και η εισαγωγή δική μας ................. με μεταφορική δικιά μας και ΜΙΖΑ ακομα και στα μεταφορικά των πρωτων υλών.
ψήνετε κανείς ????

 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

ΕΜΜΜ...... αν κατι κοστιζει 4,5 και το πουλαμε με 350% κέρδος................  ολο και κατι θα περισσεύει ...





υγ> Ζητείται γραφίστας,να μας φτιάξει ετικέτες για τα μπουκαλάκια μας.

υγ2> Ζητείται λογιστής, να κραταει πρωτα και δευτερα βιβλία εσόδων (η διωξη ειναι φιλοι μας) λοοοοολ

υγ3> Ζητείται web-designer να φτιαξει το e-κατάστημα .

υγ4> τα μελη του forum θα έχουν εκπτωση 40%.......... ετσι για να τος μπουμε στο ματι   :respect:

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #877 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 21:43 »
Μπορεις να παραγγειλεις και απο την μαμα εταιρεια στην Ιταλια.Θα σου ερθει περιπου 14-15 ευρω τα 100ml.Mονο μειον οτι αργουν γυρω στις 20-30 μερες αλλα αξιζει η αναμονη ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #878 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:20 »
Σημερα πηγα και πηρα απο funstore.........
50 ml ατμιστικη βαση στα 18mg
50 ml προπυλενικη γλυκολη USP για αραιωμα
7 ml αρωμα Virginia
7 ml αρωμα καραμελα
Ατμοποιητη LR
 απο 26 ευρω με την εκπτωση του φορουμ εδωσα 22 ευρω.....

Θα φτιαξω χαλαρα 150 ml υγρα με μια γλυκερινη που εχω και την ειχα παρει 2 ευρω απο το φαρμακειο....

τα υγρα θα μου βγουν 6 mg ...........

Συνολο των υγρων που θα χρησιμοποιησω κανουν 19 ευρω και θα κανω 150 ml.......αρα  ειμαστε στα 1,26 τα 10 ml................

Αποσυνδεδεμένος foithths

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #879 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:24 »
γειά σας νέος στο forum μια ερώτηση επειδή τα μόνα υγρά που μου άρεσαν είναι τα fa natura δεν εχω δοκιμασει πολλές εταιρίες βέβαια εκτός απο decant και inawera βάζοντας να διαλέξω γεύση π.χ. max blend μου λέει 2% αυτο αρκει?θα έχω την ίδια γεύση ή θα πρέπει να βάλω εκει που έχει να βάλεις εώς 3 γεύσεις  2 φορες το max blend?

Αποσυνδεδεμένος george_1

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #880 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:37 »
Γεια σας και από μένα
Μετά από ένα μήνα ατμίσματος με έτοιμα υγρά , κυρίως με Tobacco και Μήλο στα 16mg/ml  και 11 mg/ml  ( από  Nobacco )
 είπα και εγώ να κάνω καμιά δοκιμή στις έτοιμες βάσεις και στα αρώματα της FA.
Πήρα φόρα και πηρα από Funstore
50 ml VG   και   50 ml PG  να υπάρχουν για αραίωμα αν χρειαστεί
50 ml έτοιμη βάση Traditional low ( 9mg) και άλλα 50 ml  Traditional medium (18 mg)  και κάποια αρώματα. 
Πήρα επίσης λίγη Velvet cloud low και medium για δοκιμή.
( είπαμε … πήρα φόρα )

Παράκληση προς τους παλαιότερους και εμπειρότερους ατμιστες αν μπορουν να βοηθήσουν σε 2 ερωτησεις – απορίες

1) διάβασα πολύ καλές κριτικές για την Velvet cloud αλλά όταν τη δοκιμασα …. Τι να πω ρε παιδια … μου φάνηκε αισχος το λιγότερο.
Μου έβγαλε μια πολύ άσχημη γευση –μυρωδια    χορταρίλας ( Πολύ χάλια όμως ) … δεν ατμιζόταν και μου έκανε το λαιμό τσαρουχι με τη μια.
Μετά δοκίμασα και την Traditional  low  και είχε ανάλογη γευση –άρωμα  αλλά λίγο πιο ήπια.
Έτσι είναι πάντα ή έπεσα εγω σε χάλια παρτίδα;
Η VG  της Flavourart δεν έπρεπε να είναι άοσμη και άγευστη;

2)  Τα 2 μπουκαλάκια των 50 ml της traditional  ήταν κανονικά με την ετικέτα τους από την FA στα ιταλικά
 με σημειωμένα Χ στα κουτάκια που γραφει ποσότητα ( 50 ml) και είδος βάσης (Traditional) 
 ΑΛΛΑ   στα κουτάκια με την περιεκτικότητα σε νικοτίνη το Χ δεν ήταν τυπωμένο αλλά γραμμένο στο χέρι με στυλό ( στο ένα μπουκάλι στο κουτάκι των 9 mg και στο άλλο στο κουτάκι των 18 mg) .
 Μετά παρατήρησα ότι και στα δύο μπουκάλια υπήρχε ένα σημάδι από ΜΠΛΑΝΚΟ στα κουτάκια των 24mg   και όταν το έξυσα είχε από κάτω το τυπωμένο Χ. Πήρα τηλέφωνο στο funstore και μου είπανε ότι έτσι  ήρθαν από το εργοστάσιο και να μην ανησυχώ, η περιεκτικότητα είναι αυτή που παρήγγειλα.
Αν στην Flavourart διορθώνουν με μπλάνκο την περιεκτικότητα των υγρών τους σε νικοτίνη τότε το λιγοτερο που θα μπορουσα να πω είναι οτι είναι ερασιτέχνες και καλό θα ήταν να τους αποφεύγουμε … εκτός εάν …?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:42 από george_1 »

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #881 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:54 »
....εκτος και αν η funstore κανει μαμουνιες. βασεις και αρωματα απο flavouart και τα φτιαχνει στο μαγαζακι του. απλα τα πραγματα. θα τους τελειωσαν και τα μπουκαλακια και ειπαν... δεν βαριεσαι βρε αδελφε? ποιος περιμενει τωρα την παραγγελια.. αλαξε το ειδος στο μπουκαλακι και ολα καλα..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #882 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:32 »
παιδάκια εμένα βάσεις και αρώματα μου ήρθαν σε πλαστικά μπουκαλάκια made in Funstore με ιδιοκατασκευασμένες ετικέτες! Είναι λογικο να συσκευάζει εδώ βεβαια, καινα παίρνει πολυ μεγαλύτερες χύμα ποσότητες απ έξω. Αλλα πήρα βάση traditional 40 mg.ml, και δεν το βλεπω το 40. Ουτε καν ατμίζοντας το σκετο. Συγκρίνοντας με αραιωμένη Maxx Blend παλι της ιδιας εταιριας αλλα οχι απο το funstore, το χτύπημα πουτε που πλησιαζει στα ιδια mg. Και το διάβασα πολλάκις εδω στο φόρουμ για την 40ρα. Δεν μου εμπνέει εμπισοσύνη το κατάστημα παρά την αριστη εξυπηρέτηση.

Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #883 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 18:32 »
Γενικα ειμαι του διαβασματος ( 3 μηνες εδω μεσα κι ακομη διαβαζω), αλλα στο συγκεκριμενο θεμα, οσο και να διαβασα παλι φοβαμαι μην κανω τη μλκια μου. Οποτε μιας και ειναι η πρωτη φορα που ανακατευω υγρα ας κανω κι εγω την κλασικη ερωτηση.

Πηρα απο flavourart (μαμα εταιρια, οχι απο ελλαδα) τα εξης:
...Heaven Juice - USP E juice 18mg
...Heaven Juice - USP E juice 0
και καμμια 10αρια γευσεις διαφορες στα μικρα μπουκαλακια των 7 ml

Για να μπορεσω να δοκιμασω ολες τις γευσεις ειπα να φτιαξω μικρα  μειγματα με 2ml 18αρα + 2ml μηδενικη ωστε να βγει 4 ml 9αρα βαση.
Πανω στη βαση αυτη λοιπον, ποσες σταγονες αρωματος πρεπει να ριξω και με τι σταγονομετρο; (με τη δικη του μυτουλα που εχει το μπουκαλακι, η με την πιπετα που εστειλε στο πακετο η flavourart)

Thanks.

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #884 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 19:15 »
Αν η πιπέτα της flavourArt έχει δοσομετρητή, τότε χρησιμοποίησε αυτήν...

Αν πάλι σε διευκολύνει το σταγονόμετρο του μπουκαλακίου, πάρε μία σύριγγα και μέτρα πόσες σταγόνες γεμίζουν 1ml και είσαι έτοιμος...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix