vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 10 χρήστες
nightdream, Jorge, Buliwyf, dvelev, tibolaso, vasim, maprix, I.P, manoslykos, Milarepa

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #420 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 03:05 »
Λεπον ισως να ειναι και συμπτωση αλλα ας το αναφερω.Γενικα εχω πολυ καλα δοντια και πραγματικα δεν θυμαμαι ποτε εκανα τελευταια φορα σφραγισμα...πανε καμια 25αρια χρονια.... Εδω και 8μερες ατμιζω πλεον και απο σημερα ενα δοντι με εχει πεθανει στον πονο...Αυριο θα επισκεφτω τον οδοντιατρο να δω τι συμβαινει....απλα πολυ περιεργο να συμπεσει τωρα που ξεκινησα ατμισμα και εκοψα το τσιγαρο...

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #421 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 03:07 »
πολλα συμβαινουν οταν κοβεις το καπνισμα οπως κ η ουλιτιδα
την οποια κρυβει το Κ.Τ :thumpup
Μπορεί να είναι κ συμπτωση κατα μεγαλο ποσοστό μπορει κ οχι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #422 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 03:12 »
Φιλε bujinkan επειδη ειχα μια συζητηση εχτες με οδοντιατρο γιατι εκανα μια μινι επεμβαση, μου ειπε οτι ο πονος μπορει να εχει να κανει με την θερμοκρασια του ατμου. Μετα απο μερικες ωρες απο την επεμβαση και με εναν ατμοποιητη που δεν εβγαζε ζεστο ατμο δεν εχω κανενα προβλημα. Μπορει να ειναι τυχαιο απλα το αναφερω. Στην περιπτωση σου μπορει να υπαχει καποιο δοντι χαλασμενο που να μην φαινεται οπτικα και η αλλαγη ζεστου-κρυου να σε κανει να πονας...

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #423 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 04:20 »
Eίμαι στην τρίτη εβδομάδα ατμίσματος και όντως βλέπω κάποια πρώτα σημαδια ουλιτιδας!!!
Εχει τώρα 2-3 ημέρες... :'( ήδη έχω κλείσει ραντεβού στην οδοντίατρο και είμαι περίεργος τι θα μου πει...(γνωρίζει οτι καπνιζα 25 χρόνα...δεν γνωρίζε οτι τώρα ατμίζω... :D)
όμως η πλάκα ή η ειρωνία είναι ο'τι ναι μεν παρατηρω ουλιτιδα, αλλα κάποιοι πόνοι στα δόντια που είχα οταν κάπνιζα, εξαφανίστηκαν!!!
Οπότε δεν ξέρω.... :dontknow:

υ.γ. επίσης να πω οτι σήμερα δοκίμασα υγρό με γεύση καφε, αλλα είχαν μόνο στα 18mg.....μέχρι σήμερα αυτες τις 2-3 εβδομαδες έκανα 11mg και πολύ λίγο Non....με τις πρώτες δυο τζούρες, ζαλίστηκα, ένοιωσα αδιαφορία, τσούξιμο στα αυτια και πραγματικα έπρεπε να ξαπλώσω για κανενα 10λεπτο....μετα το πήγα λάου λάου γιατι δεν με έβλεπα καλα...τελικα με προσοχη και σιγα σιγα ατμισα απο αυτο για κανενα διωρο..παραπανω..δεν...δεν.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2011, 04:34 από ego-witis »

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #424 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 09:51 »
Λεπον για το θεμα του πονου δοντιων κατα το ατμισμα βρηκα το εξης θεμα σε ξενο φορουμ...

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/new-members-forum/180604-help-my-teeth-killing-me-now.html

(4 σελιδες ειναι μονο αλλα εχει ενδιαφερουσες μαρτυριες)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2011, 23:05 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #425 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 09:01 »
Θα ακουστεί μάλλον περιέργο μα πολλοί καπνιστές που έχουν ουλίτιδα   δεν το ξέρουν !!!  :yes: Όταν σταματήσουν το κτ τότε αρχίζει η ουλιτίδα τις "επισκέψεις" της! Είτε ατμίζετε είτε όχι? αν έχετε ουλίτιδα θα φανεί μέσα σε λίγες μέρες μετά την διακοπή του καπνίσματος.

Δυστυχώς το κτ γίνεται μια επικίνδυνη "κουβέρτα" που "σκεπάζει"  πολλά όσο καπνίζουμε.....κ φυσικά τα ανακαλύπτουμε αργότερα .... :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #426 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 10:51 »
Εγω παιδια το πρωϊ που ξυπνάω εχω μια ελαφρια ενόχληση στο στομαχι (καούρα) και αισθανομαι και ενα μπουκομα, παρόμοιω με το μπουκομα τον κανονικον τσιγαρων που ειχα οταν το παρακανα το βραδι. Δεν ατμιζω πολυ μεριπου 1μλ την ημερα και για ενα μηνα τωρα. Το βραδι ατμιζω λιγο παραπανω παντα. Ατμιζω της FA καραμέλα αραιωμένη με pg. Δηλαδη απο 18mg την εχω αραιωση στο μισο με pg (και wfi) δηλ. 9mg nicotine. Στις αρχες ειχα 2 μπουκαλακια μικρα  freedom και tribeca και ειχα παλι τις ιδιες παρενεργειες. Αα και μαζι μ'αυτο το μπουκομα νιωθω και λιγο τον φαρυγγα και το στομα μου σαν καμιναδα.. παλι παρομοια οπως οταν καπνιζα κ.τ.. Να αναφερω επισης οτι προβλημα με τον ατμοποιητη δεν εχω.. οταν τραβαω καμια καμενη τζουρα το αντιλαμβανομαι σχεδον κατευθειαν και ξερω πως θα το αντιμετοπισω διαβαζοντας τα tips εδω στο φορουμ..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2011, 11:37 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #427 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 13:49 »
Τα μηνύματα που ασχολούνται με παραδοσιακές μεθόδους διακοπής καπνίσματος, μεταφέρθηκαν σε δικό τους θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2011, 13:58 από Λιάκουρας »

Αποσυνδεδεμένος Nalycion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Science above all...
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #428 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 03:54 »
Λίγο σχετικό με το νήμα, αυτές τις ταχυκαρδίες και ελάχιστο ξηρό βήχα τα παρατήρησα και εγώ... 3 μέρες είμαι με η.τ Ovale Elips και υγρό Natura e-liquid 7 Folgie 18mg/ml. Αυτό μου πρότεινε ο υπάλληλος στο μαγαζί της Ovale.

Το σκέφτηκα και εγώ ότι ίσως τα 18mg μου πέφτουν κάπως "βαριά" γι αυτό θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να ρίξω λίγο τη νικοτίνη;
Με απιονισμένο νερό για παράδειγμα; Από την άλλη όμως φοβάμαι μην αλλοιωθούν και τα άλλα συστατικά στο υγρό, όπως τα αρώματα.

Φιλικά,
Βασίλης

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #429 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 04:57 »
Μπορείς να αραιώσεις με μηδενική σε νικοτίνη βάση PG η VG αλλά εδώ δεν είναι το θέμα που θα συζητήσουμε περισσότερο για κάτι τέτοιο.
Διάβασε πρώτα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2733.0.html
μαι μετά ρώτα περισσότερα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,21.0.html

Αποσυνδεδεμένος zabia

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #430 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:46 »
Καλημέρα,
ατμίζω εδώ και δύο μήνες περίπου με Mini & More της Nobacco.
Από υγρά παίρνω αυτό με την Βανίλια σε 16mg νικοτίνη, έχω πάρει το red bull με 11 και τώρα τελευταία είχα πάρει ένα υγρό EgoSmoke Βανίλια 12mg.
Πήρε και ένα Natura ως τελευταίο. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω έντονα ξεραμμένα χείλια και αυτό που με ενοχλεί περισσότερο απ'όλα είναι ότι το μέσα μέρος των χειλιών μου (μόνο στο κάτω μέρος) έχω την αίσθηση ότι καίει ότι έχει σκάσει με πονάει αρκετά όταν τρώω κάτι ξινό. Και είμαι σίγουρη ότι είναι από το άτμισμα και θέλω να ρωτήσω μήπως έχει να κάνει με τα υγρά? Επειδή προσπαθώ να βρω κάποιο που να μην μου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα. Θα ήταν καλύτερο αν ατμίζω με μηδενική νικοτίνη?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #431 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:49 »
Δεν πρέπει να φταίνε τα υγρά, μου συνέβη και μένα από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ καρτομάιζερς (το σύστημα του mini&more), μάλλον επειδή είναι ζεστός ο ατμός.
Ένα επιστόμιο πιθανόν να σε βοηθήσει. Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις κάποιου άλλου τύπου συσκευή ή ατμοποιητή.


Αποσυνδεδεμένος zabia

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #432 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:53 »
Έχω βάλει επιστόμιο και σκληρό και μαλακό αλλά τίποτα.
Επειδή δεν είμαι και πολύ έμπειρη όταν λες κάποια άλλη τι θα πρότεινες??

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #433 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:00 »
 :))  βασικά, οποιαδήποτε. Απ' ότι ξέρω, αυτού του τύπου τα καρτομάιζερ (η nobacco τα λέει mini&more atomizers) βγάζουν τον πιο ζεστό ατμό.
Η προφανής λύση θα ήταν να αλλάξεις τελείως συσκευή: να πας σε ένα λ.χ. Giant, Hybrid, ego-t, κλπ.
Αν και κάποια από αυτά είναι τύπου καρτομάιζερ και μία ερώτηση στο αντίστοιχο θέμα του φόρουμ για την θερμοκρασία του ατμού δεν θα πείραζε.
Αυτά είναι όμως πολύ μεγαλύτερα. Αν θες να μείνεις στο mini&more, κρατώντας τις μπαταρίες και την ταμπακιέρα, μπορείς να δοκιμάσεις ατμοποιητή 901 με τα αντίστοιχα φιλτράκια.
Ή, σε αντίστοιχο μέγεθος, είναι τα black line και τα 510 και 510-Τ. Εκεί όμως θα κάνεις αντικατάσταση της συσκευής πάλι.

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #434 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:37 »
Παιδια καλησπερα. Σχετικα με τον αν επειρεαζονται τα τρυγλικεριδια στο αιμα λογω γλυκερινης γνωριζει κανεις να μου πει ; Ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix