vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

630 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, Jorge, maprix, Aoratix, lagoudakis, manoslykos, gigelis78, infernity, NikosAnt

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1260 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 18:56 »
Μετά από 2,5 χρόνια δεν κόβεις ΚΑΙ τον ατμό καλύτερα?  ::) ;) 8)

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1261 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 19:06 »
Δεν σκέφτομαι να το κόψω γιατί το γουστάρω τρελά από την πρώτη φορά που δοκίμασα το άτμισμα δεν ξαναέβαλα τσιγαρο στο στόμα μου και να σκεφτείς οτι κάπνιζα 2,5 πακέτα την μέρα και λόγο επαγκέλματος  (ηλεκτρολόγος εγκαταστασέων) είχα φάει τρελή καζούρα στην αρχή

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1262 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 19:14 »
Μάλλον δεν έγινα καλά κατανοητός.
Από το να σκεφτείς να το γυρίσεις στο κτ μετά από τόσο καιρό καλύτερα να σκεφτείς να σταματήσεις και τον ατμό. Μεταξύ των 2 αυτών είπα...  ;)

Αποσυνδεδεμένος masteras

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1263 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 14:20 »
Τελικα δεν τα καταφερα να συνεχισω στο η.τ.
Υστερα απο 2 χρονια σταματα ξεκινα με τα γνωστα προβληματα που εχω παραθεσει κατα καιρο αποφασισα να σταματησω τα πειραματα με το η.τ και να το διακοψω εντελως.
Αυτο που με εκανε να προσπαθω εδω και 2 χρονια με το η.τ ειναι γιατι ειχα βρει επιτελους ενα τροπο να διακοψω επιτελους το κ.τ με ενα τροπο που μου αρεσε παρα πολυ και σε αντιθεση με αλλες μεθοδους δεν μου στερουσε τιποτα αποτην απολαυση του καπνισματος, το αντιθετο μαλιστα μπορω να πω οτι το ειχα λατρεψει.
Δυστυχως καθε φορα που το ξεκινουσα αντιπετωπιζα και καποιο κανουριο προβλημα με αποκορυφωμα την τελευταια μου προσπαθεια η οποια ηταν με καθαρη VG απο το φαρμακειο αραιωμενη μαλιστα κατα 40% με Wfi, επισης αγορασα και τον μοναδικο ατμοποιητη που δεν ειχα δοκιμασει μεχρι σημερα εναν BBC bottom coil .
Το αποτελεσμα ηταν (επειδη ειχα και επιμονη αυτη τη φορα οτι θα στρωσει στη πορεια) να παω στον οδοντιατρο μου ο οποιος ειναι και στοματολογος, και μου ειπε οτι τετοιο πραγμα δεν ειχε ξαναδει.
Ολο το στομα ηταν αφυδατωμενο τα μαγουλα μου εσωτερικα με ανοιχτες πληγες η γλωσσα πρησμενη με καποια εξωγκοματα σε καποια σημεια πιο πολυ εμπρος, Τα ουλα μου σαν σκωροφαγωμενα και σε καποια σημεια ενιωθα οτι τα δοντια μου κουνιουνται και βεβαια ειχα και αιμοραγια απο τα ουλα στο παραμικρο αγγιγμα με οδοντοβουρτσα, αυτο ομως που με ξεκανε στην κυριολεξια ηταν η αισθηση απο τον οισοφαγο οτι εχει σπυριασει μεχρι κατω και οι καουρες που δεν περναγαν με τιποτα, μεχρι και εμετο στον υπνο μου εκανα και κοντευα να πνιγω.
Μου συνεστησε αμεσα να σταματησω το η.τ και το κ.τ και με θεραπεια unisept mouthwash ,daktarin oral gel, ενδιαμεσα μπουκωματα χαμομηλι με σοδα.
Τελος θα ηθελα να πω για αποφυγη καθε παρεξηγησεως οτι οσο και να εψαξα στο ιντερνετ για παρομοια συμπτωματα, ναι μεν βρηκα ορισμενους με καποια αποτα συμτωματα αλλα οχι στο μεγεθος  και στο βαθμο που τα αντιμετωπισα εγω.
Τελος θα ηθελα  να ευχαριστησω το φορουμ και  τους διαχειριστες για τις συμβουλες που πηρα κατα καιρους και θα ηθελα να πω στους ατμιστες του φορουμ να συνεχισουν το ατμισμα και πραγματικα τους ζηλευω.
Αυτη ηταν μια προσωπικη εμπειρια και ευχομαι να μην συμβει σε κανενα.
Επισης μιας και αποχορω εντελως μεχρι νεωτερας :idiot1: θα ηθελα να μου πειτε σε ποιο σημειο του φορουμ να βαλω σε αγγελια τον ατμιστικο εξοπλισμο μου.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1264 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 14:41 »
Κατ'αρχήν να ευχηθώ από βάθους καρδιάς περαστικά και να γίνεις γρήγορα καλά. Ομολογώ ότι με πολύ μεγάλη έκπληξη διάβασα όλα αυτά που αναφέρεις και πραγματικά με έβαλαν σε αρκετές σκέψεις. Περισσότερο επειδή κάποια από τα συμπτώματα που αναφέρεις τα έχω κατά καιρούς και εγώ σε πολύ μικρότερο βαθμό βέβαια. Η διαφορά είναι ότι μειώθηκαν αισθητά όταν σταμάτησα το κτ βέβαια δεν απαλλάχθηκα τελείως από καούρες και παλινδρόμηση που έτσι και αλλιώς οφείλεται κυρίως σε διατροφικούς παράγοντες.
Θα σε παρακαλούσα θερμά όμως για 2 πράγματα. Το πρώτο μια διευκρίνηση αν τα συγκεκριμένα συμπτώματα σου εμφανίστηκαν τα τελευταία 2 χρόνια ή τα είχες από παλιότερα. Το δεύτερο εφόσον τελικά απαλλαγείς από το κτ και το ητ να μας πεις κάποια στιγμή αν υποχώρησαν αυτά τα συμπτώματα που αναφέρεις.
Ελπίζω να τα καταφέρεις πρώτα να απαλλαγείς από οτιδήποτε εισπνεόμενο και μετά από κάθε τι που σε ταλαιπωρεί.
Καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος masteras

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1265 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 21:14 »
Φιλέ alex η οισοφαγίτιδα μου προϋπήρχε δεν λέω πως την αποκτησα με το η.τ απλως επειδηνωθηκε με το η.τ μόλις το σταματω υστερα απο 10-15 ημερες επανέρχεται στα φυσιολογικά με ενοχλήσεις κατα καιρους και προσέχοντας να μην τρώω βαριά πριν κοθμηθω

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος MrCatt

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1266 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 00:29 »
Και εγώ έχω τα ίδια συμπτώματα παιδιά μετά από καλοκαιρινό κρύωμα, ατμίζω υγρά που φτιάχνω ο ίδιος εδώ και 8 μήνες , ίσως πρέπει να αλλάξω μάρκα στην βάση ,γιατί ο βήχας συνεχίζεται και με διαφορετικό άρωμα.Όταν πάλι δεν ατμίζω είμαι μια χαρά .Το κάπνισμα πάντως δεν το ξαναρχίζω για κανενα λόγο μετά απο 2,5 χρόνια .......
Με αλλαγη βασης απο inawera σε atmos lab ειδα μεγαλη διαφορα προς το θετικο...βεβαια της inawera ηταν pg , οχι vg ισως γιαυτο.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1267 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 12:21 »
Διάβασα σε οδηγίες χρήσης ΗΤ  ''να μην γίνεται χρήση του σε συνδυασμό με αντικαταθλιπτικά''
Αν και παλιός στο χώρο του ατμίσματος 1η φορά βλέπω κάτι τέτοιο. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Corsakias82

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1268 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 18:27 »
Πρώτα απ'όλα να χαιρετήσω και να ευχαριστήσω (εκ των πρωτέρων) όλη την παρέα. Θα ήθελα πολύ να ακούσω και τις δικές απόψεις για το θεματάκι που με απασχολεί την τελευταία εβδομάδα. Να ξεκινήσω πρώτα με το ''ιστορικό μου'' ας πούμε. Ατμίζω από τον Φεβρουάριο του 2012, με μικρά διαλείμματα από κανονικό τσιγάρο, αλλά το τελευταίο 6μηνο με 8μηνο είμαι μόνο με ηλεκτρονικό τσιγάρο. Την εβδομάδα που μας πέρασε αρχίσανε να με πιάνουν κάποιες μικρές ζαλάδες, πήγα έκανα και κάποιες γενικές αίματος προληπτικά, αλλά όλα ήταν κομπλέ (τέρας υγείας ;D ). Και σκέφτομαι μήπως είναι από το ηλεκτρονικό τσιγάρο, από νικοτίνη και...δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Δεν ξέρω αν χρειάζεται, αλλά να πω ότι ατμίζω με vamo v3 ατμοποιητη τον iclear30 στα 2Ω, το vamo στα 8w και υγρό το liqua cuban cigar 18mg.[size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1269 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 18:30 »
Γιάννη, αν δεν έχεις ανέβει σε νικοτήνη ή δεν έχεις αλλάξει υγρό άτμισης, τότε................είσαι ψιλοκρυωμένος  :)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1270 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 18:31 »
Ποσα ml ατμιζεις την ημερα
και πως κατανεμονται

 :)

Αποσυνδεδεμένος Corsakias82

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1271 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 18:36 »
Το πολύ να κάνω 4ml στην διάρκεια όλης της ημέρας.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1272 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 18:38 »
Θα σου πω από τη δική μου εμπειρία. Ξεκίνησα με 18mg νικοτίνης και καθόλου κ.τ.. Μετά από λίγους μήνες, με ενοχλούσε η νικοτίνη. Κατέβηκα στα 12 και όλα καλά. Μετά από μερικούς μήνες πάλι, το ίδιο και κατέβηκα στα 9. Σήμερα είμαι στα 6mg και είμαι βέβαιος οτι αν ατμίσω 18 θα ζαλιστώ. Οπότε ρίξε τη νικοτίνη!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1273 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 18:41 »
Κατα την γνωμη μου κατεβασε τα mg.

 :)

Αποσυνδεδεμένος Corsakias82

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1274 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 18:42 »
Κανονικό τσιγάρο τους τελευταίους 6-8 μήνες δεν κάνω καθόλου. Να σου πώ την αλήθεια κι εγώ σκεφτόμουν να χαμηλώσω λίγο την νικοτίνη, απλά είπα να ρωτήσω και εσάς να μου πείτε την γνώμη σας.


Σήμερα κιόλας θα πάω και θα πάρω υγρά πιο χαμηλά, μιας και τελειώνει το δικό μου και θα σας ενημερώσω.


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2013, 19:55 από petra »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 127 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix