vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

562 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, treloneritis, Jorge, manoslykos

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1050 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:09 »
ρε παιδια εγω που βγαζω αφθες απο τοτε που κανω η.τ σεχτικα συχνα τι λετε να με πειραζει περισσοτερο pg η΄ vg?

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1051 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:16 »
α ξεχασα να πω οτι δεν αλλαξα αντισταση ουτε υγρο
κανονικα, διπλη στον Ιαττυ και γεματη μπαταρια :thumpup:
ρε παιδια εγω που βγαζω αφθες απο τοτε που κανω η.τ σεχτικα συχνα τι λετε να με πειραζει περισσοτερο pg η΄ vg?
αυτο θα το δεις εσυ
εμενα με πειραζει αν η pg ειναι παραπανω απο 50/50
εσενα δε ξερω
αλλα γενικα λενε οτι η pg πειραζει
μη σε παρω ομος και στο λαιμο μου


Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1052 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:20 »
Φίλε kicko και εγώ συναντούσα πολύ συχνα και εντονα το πρόβλημα με τις άφθες, η λύση που βρήκα (μεχρι τώρα δεν έχουν ξαναεμφανιστεί) είναι προσεκτικός καθαρισμός του driptip, και προσοχη στο που το αποθηκευω (τσεπες, τσαντακια κτλ), επίσης αλλαξα υγρά και απο ετοιμα με σκέτη vg χρησιμοποιώ diy σε 50vg/50pg.
 
Για τις αφθες χρησιμοποιησα αλατόνερο/σοδόνερο και κάποια στιγμή που με πονούσαν solu-ket.
 
Υπ'οψιν αυτο έκανα εγώ, απο άνθρωπο σε άνθρωπο διαφέρουν οι καταστάσεις κτλ.

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1053 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:22 »
και εγω κυριως 50/50 χρησιμοποιω αλλα βγαζω.παντως εχω στο μυαλο μου να καθαριζω συνεχεια το επιστομιο.

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1054 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:26 »
Ετσι είναι, ο καθαρισμός πρέπει να γίνεται σχολαστικά απ'όλους
απλά σε μερικούς πιο ευαίσθητους οργανισμούς θα πρέπει να είναι εντονότερος και συχνότερος.


καθαρισμό εννούμε και απο μέσα το επιστόμιο ;)
και πολύ σωστά όπως λέει και ο supernova προσοχή που τα αποθηκεύουμε-κουβαλάμε
γιατί όσο και να το καθαρίσεις αν η τσέπη ή το τσαντάκι είναι βρώμικο τι να το κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1055 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:26 »
Άφθες βγάζω μόνο όταν κατά λάθος μου έρθει υγρό στο στόμα και δεν το ξεπλύνω αμέσως σα να είναι ραδιενεργό! Τσέκαρε και αυτό λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1056 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:28 »
Για να τελειωνω με αυτη την ιστορια:


Ακομα και αν το ηλεκτρονικο τσιγαρο κανει τις ιδιες ακριβως βλαβες με το κανονικό και πάλι θα παραμείνω ατμιστής γιατί το άτμισμα είναι πιο ωραίο!!!!
γευσεις, ποικιλία και δεν βρωμαει και η αναπνοη μου....  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1057 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:28 »
Και μάλιστα αυτό το δοκίμασα μια φορά και επίτηδες -δηλαδή δεν το ξέπλυνα καθόλου. Την άλλη μέρα είχα 3 άφθες! (ωραία η "επιστημονική εμμονή" αλλά με ξετίναξαν οι άτιμες).
Κατά τα άλλα σχεδόν ποτέ δεν καθαρίζω το πιπάκι και φυσικά το τσιγάρο σε τσέπες κτλ.  :-[  Αν έφταιγε αυτό θα είχα συνέχεια άφθες...


(Τώρα είδα ότι είμαι οφ τόπιτς που λέει κι ο παππούς, σόρρυ -σβήστε τα μετά).

Αποσυνδεδεμένος LAZ

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • συγγνώμη......με ενοχλεί ο καπνός σας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1058 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 23:42 »
Έχω παρατηρήσει μεταξύ άλλων, ίσως λιγότερο σημαντικών (όπως ελαφρύ ύπνο, μικρή ανάγκη καφεϊνης το πρωί κλπ) 2 πράγματα με το η.τ. τα οποία είναι "χτυπητά" σε εμένα

1) μετά από την διακοπή του κ.τ. (1 έτος περίπου) δεν αρρωσταίνω εύκολα από κοινά κρυολογήματα/καταρροή/πονόλαιμο. Ακόμα και περιόδους όπου τα μικρά στο σπίτι λώνουν από την γρίπη εμένα δεν με αγγίζει. Το σύνηθες παλαιότερα ήταν να λιώνουμε όλοι μαζί από γρίπη.

2) ασχολούμαι αρκετά με το ψαροντούφεκο και φέτος μετά από μόλις 3 μήνες που το είχα γυρίσει στο άτμισμα η άπνοια από 2 λεπτά στατικής ανέβηκε στα 2,5-3 λεπτά χωρίς να κάνω τίποτα διαφορετικό. Επίσης, πάντα στην πρώτη ψαροντουφεκάδικη εξόρμηση της σεζόν (συνήθως κολυμπητό περί τα 4 χλμ) όταν επιστρέφω είμαι κυριολεκτικά πτώμα στην κούραση (μιά ήσυχη γωνιά να πεθάνω όπως συνηθίζω να λέω :shock_sick_02: ). Φέτος μετά από αποκλειστική χρήση η.τ. όχι μόνο δεν ήμουν πτώμα αλλά όταν γύρισα αναψα barbeque, έψησα τα ψάρια, μετά κούρεψα γκαζόν και μέχρι τι βράδι ντούρος  :dance2: .

Αυτά, για τον εαυτό μου πάντα, είναι αποδεικτικά σαφώς υγειέστερου τρόπου ζωής και φυσικής κατάστασης και καμία έρευνα του Harvard ή Κρητικού πνευμονολόγου δεν πρόκειται να μου τα ανατρέψει.

Ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος antonis78

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1059 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 00:24 »
προβλήματα με ούλα έχει κανείς? μου περνάνε και με πιάνουν ανα περιόδους! με το κ.τ δεν το είχα αυτό.. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1060 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 00:29 »
Σπυράκια;Ναι απο την αποτοξίνωση είναι και αίμα θα βγάλεις ίσως η πίσσα τα έφραζε όλα :)

Αποσυνδεδεμένος antonis78

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1061 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 00:36 »
πρήζονται και πονάνε όταν τρώω! μου περνάει και με πιάνει σε άλλο σημείο μετά απο μερικές μέρες..σπαστικό  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1062 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 01:14 »
Οταν ημουν λιγων μηνων ατμιστης πηγα στον οδοντιατρο μου παραπονουμενος γιατι εβλεπα τρελο αιμα στα δοντια μου καθε φορα που βουτσιζα. Αφου δεν ειχα και τιποτε ιδιαιτερο σε πλακα και αφου το σκεφτηκε με ρωτησε: εκοψες το καπνισμα; Λεω ναι κανω ηλεκτρονικο. Μου λεει δεν εχει σημασια το ηλεκτρονικο. Επειδη ο καπνος πολλες φορες εχει και ψιλοαιμοστατικες ιδιοτητες και γενικα το στομα σου εχει συνηθησει σε κατι με το που κοβεις αποτομα το τσιγαρο υπαρχει πιθανοτητα να εχεις αιμα στα ουλα. (Επειδη ειναι μηνες πισω δεν παιρνω ορκο οτι μου τα ειπε ακριβως ετσι αλλα τελικα εμενα αυτο μου εμεινε στο μυαλο). Θα περασει μονο του μου ειπε και ειχε δικιο.
Για τις αφθες ειχα κι εγω για καποιο διαστημα και σκεφτηκα οτι φταιει το ητ, αλλα παρατηρησα οτι τις παθαινα οταν χρησιμοποιουσα πιο συχνα στοματικο διαλυμα. Οταν το εκανα μονο μια φορα τη μερα (οπως εκανα συνηθως) σταματησαν αμεσως. Οταν βαλω δευτερη φορα την μερα μου ξαναεμφανιζεται παντα νεα αφθα! Ασχετο με το ητ δλδ.

Οσο για τις ασθενειες που διαβασα πιο πανω, ενω αρρωσταινα τουλαχιστον μια φορα το χρονο καλα με πυρετο 39 και τρελα συμπτωματα, 15 μηνες τωρα με το ητ το χειροτερο ειναι πυρετος 37,2 για δυο ωρες και μερικες μερες ελαφρυ μπουκωμα χωρις πυρετο. Οσοι με ξερουν χρονια εχουν εντυπωσιαστει. Και περισσοτερο απ ολους εγω.

Φυσικα εχω και πολλα αλλα οφελη απο το ητ αλλα αμα τα απαριθμισω θα βγω εντελως οφ τοπικ...

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος marils

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1063 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:44 »
Εγω την μονη παρενεργεια που εχω, ειναι οταν καποιος κοντα μου αναβει τσιγαρο. Δυσοσμια!!!  Τωρα καταλαβαινω ποσο ενοχλητικος ημουν κι εγω. :heat:

Αποσυνδεδεμένος galaxias22

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1064 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 11:26 »
παρενεργεια.....μονο που ολο και κατι μασουλαω συνεχεια και με βλεπω να βαζω μερικα κιλα... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix