vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Ηρακλης, Jorge, camber, bujinkan, antiklitos140, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1560 στις: Δεκεμβρίου 02, 2020, 17:31 »
Καλησπερα, γιατι πιστευεις οτι φταίνε τα υγρα και οχι κατι αλλο?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1561 στις: Δεκεμβρίου 03, 2020, 07:14 »
Τι δηλαδη? Η αντισταση? Ίσως οτι ατμιζω σε χαμηλα βολτ? :hmmm:

Τα υγρα τα βαζω στις σωστες αναλογιες παντως. (Με εξαιρεση το λιγο απιονισμ. νεροπου δεν θα το βαζω απο δω και περα)

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1562 στις: Δεκεμβρίου 03, 2020, 08:41 »
Όπως κατάλαβα, δεν παίρνεις γεύση από κανένα υγρό που έχεις δοκιμάσει η μόνο από της fa? Αν ναι τότε φταίει κάτι άλλο που δεν έχει να κάνει απαραίτητα με το ατμισμα.
Έχω κάνει υγρά της εταιρείας, τα χρησιμοποιώ και σε συνταγές. Δεν χρειάζονται τόσο μεγάλους χρόνους ωρίμανσης για να πάρεις γεύση, σίγουρα.
Επίσης και από παλιά αντίσταση, θα πάρεις γεύση, δεν φταίει αυτό.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1563 στις: Δεκεμβρίου 03, 2020, 13:23 »
[member=23025]Reactor[/member] συμφωνω και γω.  Εφόσον δεν παίρνεις γεύση από κανένα υγρό φταει κάτι άλλο.  Θες να μοιραστεις παραπάνω πληροφορίες? Όπως πχ τι ατμοποιητή/αντιστάσεις χρησιμοποιείς, στα πόσα watt, ποια αλλα υγρα έχεις δοκιμάσει.  Αν είναι όλα τα υγρά παρεμφερές, μπορει κάπιοο συστατικό να μην ειναι συμβατο με τις γευστικές σου κάλυκες.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1564 στις: Δεκεμβρίου 03, 2020, 15:06 »
Τι δηλαδη? Η αντισταση? Ίσως οτι ατμιζω σε χαμηλα βολτ? :hmmm:

Τα υγρα τα βαζω στις σωστες αναλογιες παντως. (Με εξαιρεση το λιγο απιονισμ. νεροπου δεν θα το βαζω απο δω και περα)
Τα αρώματα από που τα έχεις αγοράσει;

Είναι original?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1565 στις: Δεκεμβρίου 03, 2020, 21:51 »
Αυθεντικα ειναι ολα τα υγρα. Εχω παρει απο διαφορες εταιρειες. Και halo εχω παρει και νατουρα. Εχω τον κ1 plus και ατμιζω γυρω στα 9,5 - 11 βατς.


Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1566 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 00:32 »
Στην επόμενη αγορά αντίστασης (3€) βάλε ένα 5ευρω ακόμα και πάρε έναν k3 
που έχει μέσα αντίσταση 1.8Ω ή καλύτερα αν μπορείς πάρε ένα ναυτίλο 2s που συμπεριέχει δύο αντιστάσεις 
και θα λυθεί το πρόβλημα σου οριστικά  :) 

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1567 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 20:35 »
Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και κάνα δυο μήνες κάνω σκέτη βάση και τον τελευταίο μήνα στα 20 ml βάσης 50-50 10 νικοτίνη προσθέτω και 20 περίπου σταγόνες tnt strike νετ υγρό. Το geekvape wenax χρησιμοποιώ και είχα μια αντίσταση για 60 ml χωρίς κανένα πρόβλημα με την γεύση και χτύπημα σε σημείο κιόλας να είναι πολύ έντονο το πούρο που μου αρέσει πολύ κατά τα άλλα. Έβαλα εχτές μία ίδια καινούργια αντίσταση και με το ίδιο υγρό η γεύση είναι υποτονική σχεδόν ανύπαρκτο το πούρο και δεν ξέρω τι φταίει πραγματικά, έστειλα μήνυμα στο μαγαζί που τις πήρα και τους το είπα και μου έστειλαν φωτογραφία από το κουτί με scratch and check και όλα. Γενικά δεν έχω παράπονο από το κατάστημα και μου είπαν ότι μπορεί να είναι κορεσμός γεύσης επειδή κάνω το ίδιο υγρό καιρό, άλλαξα την πρώτη, έπλυνα το τανκακι και καθάρισα τον πόλο που πατάει η αντίσταση μην τυχόν και υπήρξε διαρροή αλλά τίποτα τα ίδια και με την δεύτερη και έριξα 30 σταγόνες κιόλας. Πήρα και καινούργια αντίσταση για τον zlide αλλά πούρο δεν καταλαβαίνω ούτε εκεί. Η γεύση που έπαιρνα από το wenax με την mesh αντίσταση ήταν πολύ καλή και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά γιατί δεν νομίζω να φταίνε οι αντιστάσεις. Σκέφτηκα να κάνω 20 ml σκέτης βάσης χωρίς την προσθήκη του tnt μήπως και επανέλθει η γεύση, δεν ξέρω τι να πω έτσι μου είπαν να κάνω από το κατάστημα που μίλησα. Δεν έχω απώλεια γεύσης γενικά ούτε νιώθω άρρωστος ή τίποτα. Κάποια γνώμη και βοήθεια γιατί πελαγωσα ειλικρινά και δεν ξέρω τι να κάνω για να μην στριψω τσιγάρο. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ευχαριστώ πολύ. 

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1568 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 20:46 »
Η απώλεια γεύσης δεν αφορά μόνο τους άρρωστους. Προφανώς το κατάστημα σου είπε ότι έχεις κορεσμό γεύσης. Το παθαίνουμε συχνά όσοι ατμιζουμε ένα υγρό για πολύ καιρό. Συνηθίζει ο ουρανίσκος τη γεύση και μετά μας φαίνεται άγευστο. Δοκίμασε άλλες γεύσεις ή και σκέτη βάση για μερικές μέρες.

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1569 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 21:06 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ, απλά το ανέφερα για να μην γίνει κάποιος συνειρμός με κορονοιο. Πολύ καιρό τώρα είναι σχετικό και με προβληματίζει γιατί την βάση με το νετ την κάνω σκαρτο μήνα, θεωρείται πολύς καιρός αυτός που να το δικαιολογεί? Ήταν τόσο έντονο και γευστικό Τετάρτη και Πέμπτη με την καινούργια αντίσταση μέρα με νύχτα. Έχω 15 ml ακόμη και μετά θα κάνω σκέτη βάση για 5 μέρες, εύχομαι να είναι αυτό. Ευχαριστώ πολύ. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1570 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 21:13 »
Επικουρικά, βοήθησε καθαρίζοντας την επιφάνεια της γλώσσας σου με τα γνωστά βουρτσάκια. Επίσης, δοκίμασε & τον χυμό ενός λεμονιού. Μια καλή περιφορά σε όλη την στοματική κοιλότητα & βουρ στο στομάχι. :yes:

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1571 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 21:19 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ, αυτό με το λεμόνι νομίζω ότι το έχω διαβάσει εδώ παλιότερα θα το κάνω σε λίγο. Βουτσακια ποια εννοείς? Μήπως φταίει το ότι το πούρο ήταν έντονο σαν γεύση και το προκάλεσε αυτό, έχεις καμιά ιδέα? 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1572 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 21:41 »
Κάνε μία αναζήτηση δίνοντας "καθαριστές γλώσσας". Κάτι σαν την παρακάτω εικόνα είναι.
Για το άλλο που ρωτάς, & γω της σκέτης βάσης είμαι. Εχω όμως & καμιά 20άδα αρώματα (όχι ΝΕΤ) που συμπληρώνω σε 200μελα για όταν τις ζητήσει ο οργανισμός μου. Οπότε, χοντρικά 20 200μελα με διακριτική, διαφορετική γεύση. Ολα σε ροτέησο (που λέμε & στο χωριό). Σπάνια ατμίζω κάτι (με άρωμα) το ίδιο σε 2ο γέμισμα. Με βασική μου γεύση...την μη αρωματισμένη γεύση. 

*Σπεύδω να ξεκαθαρίσω ότι δουλεύω με επισκευάσιμους μόνο, ενώ έχω την ευχέρεια να επιλέγω μέσα από έναν μεγάλο αριθμό από δαύτους.

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1573 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 22:09 »
Μωρέ μπράβο πρώτη φορά τα βλέπω ειλικρινά θα το κοιτάξω. 1 φλιτζάνι λεμόνι ρουφηξα μετά από γαργάρες αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά, μου άρεσε όμως πολύ. Έχεις μεγάλη ποικιλία και αλλάζεις εγώ ο έρμος με ένα φτωχό wenax ποντακι νόμιζα ότι βρήκα το ιερό δισκοπότηρο με πούρο νετ σε σκέτη βάση που το έψαχνα 2 χρόνια σχεδόν, φτηνά και καλά αλλά μάλλον όχι. Θα δοκιμάσω να κάνω σκέτη βάση 5 μέρες και θα δοκιμάσω ξανά, εύχομαι να είναι αυτό δεν ξέρω ειλικρινά ξενέρωσα πολύ. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1574 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 22:48 »
Επικουρικά είπαμε τα "γιατροσόφια" που προανέφερα. Την αλλαγή σε άλλης γεύσης (ή σκέτης βάσης) για κάποιο διάστημα δεν θα την αποφύγεις.  ::) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12