vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ, Xameno_Skli, manoslykos, Jorge

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2010 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2017, 08:30 »
γεια χαρα!Χωρις ταπα υγρων στον φοντι δεν βλεπετε καμια διαρροη;Εχω χασει και τις τρεις ταπες και χωρις αυτες χανει αρκετο υγρο αν δεν ειναι κατακορυφα.Εχετε καμια ιδεα με τι υλικο θα μπορουσα κα νλεισω την τρυπα απο τα υγρα;
Αν είσαι από Θεσσαλονίκη σου δινω εγώ μια

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2011 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 13:47 »
Καλησπέρα σε όλους. Μετά από διάβασμα του νήματος δεν μπόρεσα να αντισταθώ αγόρασα τον Fodi F2 από fasttech, σε αντικατάσταση του tron-s από τον οποίο ήμουν υπερευχαριστημένος σε γεύση αλλά πάσχει από αδύναμα σπειρώματα 510 που φαγώθηκαν και στους 2 που είχα. Σήμερα παρέλαβα τον Fodi και δοκίμασα να στήσω με ss όπως έστηνα και τους tron, δηλαδή 6 σπείρες σε 25αρι περίπου 0.8Ω. Ατμίζω με TC και δεν κατάφερα να πάρω καν τη γεύση του υγρού που είχα. Μία υποψία καμμένου υπάρχει μόνιμα και γεύση μηδέν. Οι σπείρες ανοικτές και το βαμβάκι λίγο πιο κάτω από την καμπάνα.
Τι κάνω λάθος?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2012 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 13:55 »
Υποψία καμμένου, μου έδινε μόνο όταν η αντίσταση ήταν πολύ κοντά στα post. Αν μπορείς τράβα με ένα αξονάκι την αντίσταση προς τα έξω ώστε να απομακρυνθεί από τους πόλους ή στήσε από την αρχή προσέχοντας αυτό που σου γράφω. Να μην είναι πολύ κοντά. 

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2013 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 14:03 »
Δεν πρέπει να είναι πάνω από την τρύπα της καμινάδας;

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 00:25 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2014 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 14:03 »
Επιπλέον, βλέπω η δεξιά σπείρα, έχει αρπάξει ελαφρώς και το βαμβάκι εκεί είναι λίγο μάλλον. Βάλε λίγο παραπάνω βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2015 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 14:08 »
Δεν πρέπει να είναι πάνω από την τρύπα της καμινάδας;
Θα φύγει ελάχιστα αλλά δοκίμασέ το. Κοίτα βέβαια και αυτό που σου γράφει ο Buliwyf.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2016 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 14:10 »
Επίσης προς την αριστερή σπείρα το βαμβάκι έχει μπουκώσει και είναι πιο φουσκωμένο. Αυτό μπορεί να δημιουργήσει hotspot και συχνά το μαυρίζει από εκείνη τη μεριά ενώ η απέναντι μένει καθαρή. Όταν περνάς το βαμβάκι τράβα το περισσότερο προς την αντίθετη μεριά να ισιώσει ομοιόμορφα και μετά φέρε το στο σημείο που θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2017 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 14:14 »
Τον tron-s ρε παιδιά όπως και να τον έστηνες δούλευε. Αναθεματισμενα σπειρώματα
Θα τα δοκιμάσω αυτά που προτείνετε και θα σας πω.
Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2018 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 15:12 »
O fodi είναι πολύ ανώτερος υπομονή και θα τα βρεις μαζί του. Το βαμβάκι εγω το ανεβάζω λίγο ώστε να κάνει σχήμα Π αν κάνεις high vg υγρά το βαμβάκι μέχρι τα μισα του τανκ αλιως και ίσα ίσα να φαίνονται προς το τανκ είναι μια χαρα. Ψάξε και  πίσω στις σελίδες  να δεις και ένα στήσιμο κάποιου μέλους(που δεν μπορώ να βρω τώρα) που στο βαμβάκι αριστερά δεξιά αφήνει δυο μικρά τμήματα βαμβακιού πάνω στο ντεκ για να μην σου δακρύσει ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2019 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 16:19 »
Καλησπέρα σε όλους. Μετά από διάβασμα του νήματος δεν μπόρεσα να αντισταθώ αγόρασα τον Fodi F2 από fasttech, σε αντικατάσταση του tron-s από τον οποίο ήμουν υπερευχαριστημένος σε γεύση αλλά πάσχει από αδύναμα σπειρώματα 510 που φαγώθηκαν και στους 2 που είχα. Σήμερα παρέλαβα τον Fodi και δοκίμασα να στήσω με ss όπως έστηνα και τους tron, δηλαδή 6 σπείρες σε 25αρι περίπου 0.8Ω. Ατμίζω με TC και δεν κατάφερα να πάρω καν τη γεύση του υγρού που είχα. Μία υποψία καμμένου υπάρχει μόνιμα και γεύση μηδέν. Οι σπείρες ανοικτές και το βαμβάκι λίγο πιο κάτω από την καμπάνα.
Τι κάνω λάθος?
Μην απογοητεύεσαι απ το πρώτο στήσιμο. Ο fodi f2 θέλει τον χρόνο του για να τον μάθεις. Όταν ατμίζουμε με TC πρέπει να έχουμε τέλειο στήσιμο για να πάρουμε καλό αποτέλεσμα. Εσύ απ ότι βλέπω στη φωτογραφία έχεις επιλέξει μικρό πυρήνα αντίστασης με αποτέλεσμα το βαμβάκι να είναι λίγο για τις απαιτήσεις του ατμοποιητή. Χρειάζεται τουλάχιστον 2,5αρης πυρήνας αν και προσωπικά πιστεύω ότι ο 3αρης παίζει ακριβώς και σε οδηγεί στη σωστή ποσότητα βαμβακιού. Αφού τοποθετήσεις το βαμβάκι χτένισε τις άκρες για να είναι αφράτες. Δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο το μήκος του φυτιλιού. Είτε στη μέση είτε στον πάτο της δεξαμενής έχει εξίσου καλή τροφοδοσία.
Δοκίμασε μερικά στησίματα και θα βρεις τα κουμπιά του fodi.

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2020 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 17:00 »
Με 2,5αρι τα δοκίμασα όλα και τζίφος. θα δοκιμάσω με 3αρι μπας και...

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2021 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 19:14 »
Μπορειτε να βαζετε βαμβακι οποιος χανει την ταπα , κραταει.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2022 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 22:22 »
Με 2,5αρι τα δοκίμασα όλα και τζίφος. θα δοκιμάσω με 3αρι μπας και...
Δοκίμασε να μην κλείνει το βαμβάκι εντελώς τις τρύπες. Με κάτι μυτερό σπρώξε λίγο το βαμβάκι να αφήνει ένα μικρό κενό. Αυτό βελτιώνει κατά πολύ την τροφοδοσία.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2023 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 01:00 »
Αν και λάτρης αερατων ατμοποιητων ήθελα έναν χαλαρό τσιγσρισιο για καπνικα κ πιο διακριτικό ντουμάνι να συντροφεύει τα ουισκακια. 
Ήμουν ένα κλικ στην αγορά ευρωπαϊκού αλλά τελικά έδωσα ευκαιρία στον fodi και ευτυχώς σε θέμα απόδοσης μου έδωσε ακριβώς αυτό που ήθελα.
Γεύση έντονη, τζούρα αθόρυβη κ γεμάτη κ χτύπημα ώστε να μην τον έχω πιπίλα. 
Τα αρνητικά του για μένα είναι το cap ζεματαει (,26a 316l στα 0.6), ο τζόγος που έχει το μαμισιο driptip κ τέλος το cap που ανασηκώνεται εύκολα. Δεν ξέρω αν με τον καιρό σφίγγει περισσότερο το oring. 
Γενικά δεν νιώθω την στιβαρή κατασκευή που περίμενα κ ήδη με ανησυχούν λίγο οι βίδες του ντεκ. 

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #2024 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 10:42 »
Δοκίμασε να μην κλείνει το βαμβάκι εντελώς τις τρύπες. Με κάτι μυτερό σπρώξε λίγο το βαμβάκι να αφήνει ένα μικρό κενό. Αυτό βελτιώνει κατά πολύ την τροφοδοσία.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ρε παιδιά τα δοκίμασα όλα αλλά τζίφος. Μου δίνει γεύση καμμένου ενώ τα φυτίλια είναι μούσκεμα. Μπας και έχει κανένα πρόβλημα στους πόλους και κάνει βραχυκύκλωμα? Στον ένα πόλο που ενώνεται με το λαμάκι, πυρώνει το σύρμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12810 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123681 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos