vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

231 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Eleaf iStick 200W TC

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Eleaf iStick 200W TC
« στις: Αυγούστου 23, 2016, 11:00 »
Συνέχεια από την προεπισκόπηση

Κι'όμως παιδιά, αν εξαιρέσουμε ότι σαν ποιότητα κατασκευής ούτως ή άλλως τα eleaf δεν είναι και ότι καλύτερο, κατα τα άλλα το modάκι είναι πολύ καλό.
Αυτονομία άπειρη, έχει το chipset του RX200 (μιας και Joyetech, wismec και eleaf είναι του ίδιου ομίλου εταιριών), η θέση του ατμο είναι μια χαρά (αν ήταν στην πίσω μεριά θα υπήρχε πρόβλημα στις πτώσεις (κλασσικά κάποιος κουνάει το τραπέζι και εσύ το έχεις πάνω όρθιο) ίσως αν ήταν στην μέση ο άτμο να ήταν λίγο καλύτερα, παρόλαυτα προτιμώ να είναι μπροστά πάρα πίσω που είπε κάποιος. Στο χέρι είναι μια χαρά και το fire button το πατάς άνετα και με τον δείκτη και με τον αντίχειρα (με οποιοδήποτε τρόπο κιαν κρατάς δηλαδή το mod).
Τα αρνητικά του είναι: Τα υλικά κατασκευής (όλα τα eleaf ξεβάφουν) εγώ το έβαλα στην θήκη σιλικόνης από την οποία δεν θα βγει ποτέ!
Το πορτάκι για τις μπαταρίες (ακούω πολλούς να παραπονιούνται για παρόμοιου στυλ πορτάκια ότι "χαλάνε") επ'αυτού όμως είδωμεν!
Και το 510 όλοι οι δικοί μου ατμο κουμπώνουν πάνω τέλεια. Όμως σε πολλές περιπτώσεις ατμοποιητών το 510 αφήνει κενό ανάμεσα σε ατμο και mod (το κλασσικό πρόβλημα των eleaf joyetech) να δούμε αν αλλάξουν ποτέ 510.
Τώρα αυτά για το βάρος που λέτε νομίζω δεν έχουν νόημα. 200w modάκι (το οποίο θα γίνει 250 στο επόμενο update) δεν θα το πάρεις έξω να το ατμίσεις στα 20w (στη δουλειά, σε μια καφετέρια ή σε μια έξοδο) ούτως ή άλλως σε τέτοιες περιστάσεις θες κάτι βολικό, να μην πιάνει πολύ χώρο και να μην βγάζει και πολύ ντουμάνι ώστε ναμην ενοχλείς. Αν είναι το πρώτο σου mod ή το μόνο σου mod η αγορά σου είναι λάθος και θα έπρεπε να πάρεις κάτι απλό, πιο μικρό και καθημερινό ένα VTC ή ένα VTwo π.χ όχι 200w mod με 3 μπαταρίες δεν βγήκε με 3 μπαταρίες για να σου παρέχει αυτονομία, βγήκε με 3 μπαταρίες για να κουμπώνεις πάνω 2 ή 4 coils να ανεβάζεις 150+w και να μαλακίζεσαι με τα ντουμάνια (όχι ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιείς και με τον καθημερινό του τρόπο δηλαδή απλά δεν είναι αυτός ο σκοπός του).
Το να λέμε είναι μεγάλο ή βαρύ και δεν είναι εργονομικό είναι σαν να λέμε ότι δεν μπορώ να παρκάρω το τριαξονικό φορτηγό μου εύκολα, οπότε θα πάρω ένα μικρό φορτηγάκι να κάνω την δουλειά μου κιας πρέπει να φορτώνω πάνω 10 τόνους χώματα. Θες 200w; Θα πας σε κάτι τέτοιο, δεν θα πας στο Cuboid π.χ που αν τα ανεβάσεις πάνω από τα 150 σε 3-4 ώρες δεν θα έχεις μπαταρία και θα θες φόρτισμα.
Όποιος έχει 2-3 mod να παίζει με στησίματα, αέριδες, αντιστάσεις (διπλές, τετραπλές) δεν νομίζω να έχει κανένα παράπονο από το mod. ;Όποιος από την άλλη πάει να το πάρει για το καθημερινό του Mod ε ναι θα έχει παράπονα παντώς είδους. Λογικό. Είναι σαν να παίρνεις hummer για να κινείσαι μες την πόλη.

Συμπερασματικά:
Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να μιλάτε για άβολο mod εφόσον δεν το έχετε πιάσει στα χέρια σας.
Το fire button έρχεται ακριβώς στον αντίχειρα (φαίνεται και στο video του mikevapes)
Δεν καταλαβαίνω πως είναι πολύ βαρύ όταν είναι πιο ελαφρύ από το rx200 (μιλάμε πάντα για την κατηγορία αυτή των mod όχι για το αν είναι βαρύ γενικώς)
Και δεν καταλαβαίνω πως τα καπάκια με τους μαγνήτες είναι καλύτερα από αυτό του cuboid (που έχει δηλαδή και το istick200)
Αυτές τις απορίες έχω. Kαι ξαναλέω φοράει ίδιο chipset με το rx200.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2022, 08:14 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος westor

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 200W TC
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 00:54 »
Egw file poy to pira prosfata (metaxirismeno) kai to exo dokimasei se psyla + xamila me 2plh antistash atmop. to modaki ta spaei, den exei kanena apolytos thema, kai to kyriotero den exei ksethoriasei mexri tora pote poythena.

Εγώ φιλε που το πήρα πρόσφατα (μεταχειρισμένο) και το έχω δοκιμάσει σε ψηλά + χαμηλά με διπλή  αντίσταση atmop. το "μοδακι" τα σπάει, δεν έχει κανένα απόλυτος θέμα, και το κυριότερο δεν έχει ξεθωριάσει μέχρι τώρα ποτε πουθενά.




Διόρθωση Greeklish
Παρακαλούμε: Μην γράφετε Greeklish. Αν έχετε πρόβλημα με το πληκτρολόγιό σας, υπάρχουν αρκετοί μεταφραστές όπως το All Greek to Me ή το Greklish to Greek
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2017, 01:46 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15880 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12