vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 4 χρήστες
FaniFox, dimitrisd, Jorge, manoslykos

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #285 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:36 »
Υγρό Project Entropy
Δοκιμή σε Phenomenon momentus με 0,25χλσ kanthal A1, αντίσταση στα 1,3Ω με KGD στα 11W.


To υγρό το παρέλαβα στα 9mg νικοτίνη και το αραίωσα με 30% βάση VG-PG (50-50) για να έρθει στα 6mg.
Αυτό το υγρό έχει σύμφωνα με την περιγραφή ανάμιξη πολλών αρωμάτων-γεύσεων. Κατά το άτμισμα δεν μπόρεσα να διακρίνω ξεκάθαρα κάποια από τις γεύσεις αλλά σίγουρα υπάρχουν όλες εκεί. Μήλο, καρύδα, κάτι καπνιστό (ίσως η smoky Mexican vanilla) αλλά και κάποιο ποτό οινοπνευματώδες. Αρκετά πολύπλοκο υγρό αλλά όχι απολύτως του γούστου μου. Μάλλον θα το ατμίζω μόνο βραδάκι με συνοδεία ποτού. 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:57 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος blalck

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #286 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:54 »
Baba's Bounty: Μια ελαφριά γλυκιά και φρουτένια γεύση για όλη την ημέρα. Ενθουσιάστηκα πραγματικά, μου αρέσει πάρα πολύ. Το καπνικό δεν το πολυκατάλαβα αλλά δεν με πειράζει.

Παρεμπιπτόντως τα καινούργια καραμελέ μπουκάλια είναι καλύτερα από τα προηγούμενα διαφανή.
 

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #287 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 20:03 »
Πριν ξεκινήσω την κριτική μου για τα υγρά, θέλω να αναφέρω μερικά πράγματα.
Έχω λίγο περίεργα γούστα στα υγρά. Πολλά από τα δημοφιλή (στο φόρουμ) υγρά δεν μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ να τα ατμίσω.
Δεν μου αρέσουν τα καπνικά τύπου RY(*). Επίσης δεν συμπαθω όσα υγρά περιέχουν μέντα, γλυκάνισο, μπανάνα.
Δεν μπορώ τα πολύ γλυκά υγρά και όσα έχουν πολύ έντονα/δυνατά αρώματα.
Έχω δοκιμάσει αρκετά (δεκάδες) υγρά σε δοκιμαστήρια. Έχω αγοράσει άλλα τόσα, και έχω πετάξει/χαρίσει αρκετά από αυτά.
Με το καιρό έχω κατασταλάξει σε 7-8 αγαπημένα που αγοράζω συχνά.
Δεν έχω γράψει όμως για κανένα, γιατί ΔΕΝ το έχω στην περιγραφή των υγρών.
Θεώρησα υποχρέωσή μου όμως προς την εταιρεία (που όχι μόνο μας χάρισε τα υγρά αλλά πλήρωσε και τα μεταφορικά) να σπαταλήσω λιγο από το χρόνο μου και να γράψω έστω και 3 λέξεις για το καθένα (είτε θετικές, είτε αρνητικές).

Οι δοκιμες έγιναν σε magma (clone).
Μονή αντίσταση: Kanthal A1 0.36mm(27awg), διάμετρος 2.5mm, 6 σπείρες, 0.93Ohm.
Μεσαία τρύπα αέρα. Βαμβάκι muji.
Evic VTC mini στα 12W.

Τα υγρά λοιπόν:
---------------------
MANHATTAN (Natura by Hexocell)
RY4. Μου θύμισε το Smoke από After8. Αν και δεν είμαι του RY4, δεν με χάλασε κι' όλας. Πρώτα "στέγνωσε" ο magma και μετά πηγα στο επόμενο υγρό. Καλή αρχή λοιπόν.
6/10

MAXBORO (Natura by Hexocell)
Καπνικό με Mέλι (& σουσάμι;). Μου θύμισε παστέλι! - Αρκετά γλυκό. Δεν είναι άσχημο και αυτό αλλά μάλλον κουραστικό για όλη μέρα.
5/10

VIRGINIA (Natura by Hexocell)
Καπνός Virginia. Ξηρό καπνικό με ελαφριά γλύκα. Δεν μου ταιριάζει επειδή δεν είμαι του Virginia.
5/10

Cigar Passion (Natura by Hexocell)
Χρώμα: Ροζ. Γεύση: Καμμένο πλαστικό.
0/10

Cuban Supreme (Natura by Hexocell)
Καπνικό (σαν virginia) με ελαφρια γλύκα από μέλι και υποψία από δαμάσκηνο(;). Ξηρό. Δεν ειναι άσχημο και αυτό.
4/10

Toscano Riserva (Natura by Hexocell)
Καπνικό. Αρκετά αρωματικό, ίσως και ελαφρώς λουλουδάτο (μου θύμισε και λίγο λουκούμι πάντως). Ξηρό και λίγο γλυκό. Θα το ατμίσω όλο. Θα το αγόραζα.
6/10

7 Foglie Tobacco (Natura by Hexocell)
Δεν μπορώ να το καταλάβω. Καπνικό; Σύμφωνα με το όνομα ναι. Αλλά στην γεύση... ίσως και όχι. Σίγουρα αρκετά αρωματικό και γλυκό.
5/10

Pure Black Tobacco (Pharmacig)
Χρώμα ίδιο με το Cigar Passion, δεν αρχίζουμε καλά. Γεύση από πλαστικό μαζί με κάποιο χημικό. Δεν το αντέχω.
0/10

Red Tobacco (Pharmacig)
Καπνός με μέλι. Μου θυμίζει το Maxboro σε πιο ελαφριά έκδοση.
5/10

Cigar Tobacco (Pharmacig)
Έντονη φαρμακίλα. Μυρωδιά φαρμακείου συμπυκνωμένη.
1/10

Big in Japan (Pharmacig)
Ελαφρώς καπνικό με μια δόση πράσινου μήλου. Σαν τις καραμέλες που δίνουν στα αεροπλάνα. Τεχνητή γεύση. Στο τελείωμα αφήνει πολύ ελαφριά γλύκα.
3/10

Special Tobacco (Hexocell)
Καπνικό/πουρίσιο με καραμέλα βουτύρου. Δεν είμαι της καραμέλας.
4/10

Tobacco & Cognac (Pharmacig)
Καπνικό ελαφρώς γλυκό και δροσιστικό με λίγο αλκοόλ. Cognac οπως λεει και στο όνομα; Ίσως αλλά όχι απο τα καλά.
3/10

Babas Bounty (Natura by Hexocell)
Πολύ έντονη ώριμη μπανάνα με υποψία καρύδας στο τελείωμα. Γλυκό. Πιθανόν να αρέσει πολύ σε όσους αρέσει η μπανάνα.
6/10

Project Entropy (Hexocell)
Πολύπλοκο υγρό. Στην εισπνοή κυρίαρχο το μήλο, μετά κανέλα, καρύδι(!), αλκοόλ (κονιάκ;), καραμέλα. Γλυκό και έντονο για εμένα. Δεν ειναι άσχημο αλλά μάλλον δεν είναι και για ολοήμερο.
6/10

Μην ξεχνάμε ότι ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά τις γεύσεις και καμιά φορά τα σκουπίδια του ενός, είναι ο θησαυρός κάποιου άλλου.

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #288 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 22:06 »
Συνεχίζω τις δοκιμές των υγρών:


New York City:Μοιάζει αρκετά με το Manhattan,νομίζω όμως ότι είναι λίγο πιο ελαφρύ στο καπνικό κομμάτι.Πολύ καλό υγρό πάντως.


Babas Bounty:Είχα ακούσει πολλά γι αυτό το υγρό,άλλοι το λάτρευαν,άλλοι δεν το ήθελαν καθόλου.
Εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα.Αρωμα δροσερής τσιχλόφουσκας,καπνός και ξηροί  καρποί στην εκπνοή.
Πολύ ιδιαίτερο υγρό που θα έχω μόνιμα ένα μπουκάλι των 100 ml στο συρτάρι μου! :)

Αποσυνδεδεμένος mvil

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #289 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 21:22 »
Narghile apple  πολύ καλό

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
project entropy οταν το φρουτο συναντα το γλυκο και το ποτο ,και δινει τελειο αποτελεσμα 10/10
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2015, 10:54 από mvil »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #290 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 15:23 »
Υγρό London Rain
Δοκιμή σε Phenomenon light με 0,25χλσ kanthal A1, αντίσταση στα 1,1Ω με KGD στα 11W.

To υγρό το παρέλαβα στα 9mg νικοτίνη και το αραίωσα με 30% βάση VG-PG (50-50) για να έρθει στα 6mg.

Καραμέλα βουτύρου με ελαφρές νότες καπνικού υπόβαθρου. Κατά την εκπνοή μου αφήνει και μια αλμυρή νότα η οποία πιθανά να προέρχεται από το καπνικό κομμάτι. Παρότι τους τελευταίους μήνες δεν ατμίζω σχεδόν καθόλου καπνικά αυτό το υγρό μου αρέσει πάρα πολύ και μπορεί να γίνει άνετα το καθημερινό μου.

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #291 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:48 »
Αρχικά να ευχαριστήσω κι από δω την εταιρεία για την προσφορά, το μέγεθος της οποίας καταλαβαίνει κανείς αφενός μόλις παραλάβει τα 15 30μελα αλλά και ατμίζοντας -μιλάμε για πάρα πολύ υγρό, άνετα βγάζει κάποιον από τα σχετικά έξοδα για 2 μήνες+ (για τα δικά μου δεδομένα τουλάχιστον).
Δεύτερον, ανεξαρτήτως γούστου και γευστικών προτιμήσεων, η δουλειά που έχει γίνει είναι πάρα πολύ καλή και δικαιολογεί απόλυτα την τόλμη του παραγωγού να τα διαθέσει δωρεάν. Είναι τα μόνα υγρά που έχω δοκιμάσει -κι έχω δοκιμάσει πολλά πλέον- που συνοδεύονται από τα πιστοποιητικά και όλες τις πληροφορίες που μπορεί να ζητήσει κανείς σε φυλλάδιο ΜΕΣΑ στη συσκευασία του μπουκαλιού. Αυτό δεν το έχω δει από πολύ ακριβότερα υγρά και το θεωρώ πολύ σημαντικό, πολύ επαγγελματικό και πολύ υπεύθυνη στάση, απέναντι στο κυνήγι που δέχεται το η.τ.

Πάμε τώρα στο δια ταύτα. Τα παρακάτω δοκιμάστηκαν πρώτα σε RDA Magma, μονές αντιστάσεις Kanthal 1.5-1.8Ω και κατόπιν σε Kayfun Lite+ , 1.6 - 2Ω, πάλι Kanthal.
2 γενικές παρατηρήσεις:
- Όλα τα υγρά ήταν σε 9mg νικοτίνης και το χτύπημά τους είναι πάρα-πάρα πολύ δυνατό, ανυπόφορο για μένα στον Dripper. Ακόμα και στον KFL+ δυσκολεύτηκα να ατμίσω χωρίς αραίωση, οπότε ή εγώ έχω φλωρέψει επικίνδυνα, ή παρά το μεγάλο ποσοστό σε VG, κάπως έχουν πετύχει χτύπημα αντίστοιχο υγρών με βάση την PG.
- Έχω εντυπωσιαστεί από την πιστότητα των αρωμάτων σε σχέση με τις περιγραφές. Μυρίζοντας από το μπουκαλάκι καταλάβαινα κατευθείαν τί αρώματα περιέχει, ίσως και σε μεγαλύτερο βαθμό από ό,τι μπορούσα να τα καταλάβω ατμίζοντας.

Project Entropy

Στις πρώτες τζούρες γεύομαι ώριμο, κόκκινο μήλο που συνοδεύεται από κάποιο ελαφρύ καπνικό. Στο βάθος, διακρίνω και καρύδα η οποία μένει στο βάθος και δε γίνεται ποτέ κυρίαρχη γεύση. Στην εκπνοή και αφού ατμίσω λίγο παραπάνω, το μήλο γυρίζει περισσότερο σε πράσινο ξινόμηλο με το καπνικό να συνεχίζει από δίπλα και μια υποψία οινοπνευματώδους (τύπου βότκας, όχι πιο βαρύ), χωρίς την επίγευση καρύδας. Περισσότερο για τους φίλους των φρούτων και λιγότερο για τους φίλους των γλυκών, έχει μείνει σταθερά στον έναν κλωνο-Kayfun μου, ελαφρώς αραιωμένο με βάση για να αντέχω το χτύπημα. Πολύ καλό, θα ήθελα πιο έντονη την καρύδα.

Baba's Bounty

Μπανάνα-καραμέλα-ξηροί καρποί. Η μπανάνα ώριμη, όταν έχει μαλακώσει αρκετά, κυριαρχεί στη γεύση, με κάτι σε καραμέλα-βανίλια να τη συνοδεύει και επίγευση ξηρών καρπών (προς το καρύδι περισσότερο και λιγότερο προς το φουντούκι που θα μου ταίριαζε περισσότερο). Δεν είδα πουθενά την καρύδα. Αρκετά γλυκό υγρό που σου δίνει ένα ευχάριστο διάλειμμα από τα καπνικά, αλλά δε θα μπορούσα να το ατμίζω όλη μέρα. Μου έδωσε ιδέες για πειραματισμούς όμως και νομίζω ότι μπορεί να γλυκάνει ευχάριστα κάποια αδιάφορα καπνικά.

New York

Παρόλο που είναι της Pharmacig το βάζω εδώ χάριν ειρμού. Βαρύ καπνικό που δεν "τσιγαρίζει" καθόλου, θα το έλεγα gourmet καπνικό με έντονη επίγευση ξηρών καρπών. Με δυο λόγια, η πιο ακριβής περιγραφή που μου έρχεται στο μυαλό είναι Tribeca + Shooting star. Με δεδομένο ότι αυτά τα δύο είναι και τα αγαπημένα μου καπνικά, το New York μου άρεσε πάρα πολύ. Αυτό που με χάλασε ελαφρώς (αλλά ίσως να "φτιάξει" άλλους) είναι ότι στην εκπνοή θυμίζει περισσότερο Bebeca παρά κάποιο από τα προαναφερθέντα. Με έναν περίεργο τρόπο η εκπνοή δε μου δίνει τίποτα από τα πολύ ωραία συστατικά του, δεν "στρογγυλεύει" τις γεύσεις, αλλά αφήνει κάτι άγριο, ίσως πουρίσιο που ακόμα ψάχνω να βρω τί είναι. Πάντως επειδή είναι προφανές ότι τα υγρά θέλουν ωρίμανση, πιστεύω ότι θα φτιάξει πολύ το συγκεκριμένο, γι' αυτό και μένει στον ατμοποιητή για τον απογευματινό καφέ, μετά το φαγητό.

Icy Mango

Κι αυτό της Pharmacig. Λόγω διαμονής στην Ασία για μεγάλο χρονικό διάστημα, το mango είναι από τις γεύσεις που μου άρεσαν πάρα πολύ και μου λείπουν με την ευκολία και την ποιότητα που τα έβρισκα εκεί κάποτε. Το πήρα εις διπλούν λοιπόν, για να έχω απόθεμα. Ανοίγοντας το μουκαλάκι ταξίδεψα εκεί. Το άρωμα έχει καταπληκτική πιστότητα και δεν υπερίσχυσε η μενθόλη, όπως περίμενα. Είναι mango. Ατμίζοντας, δυστυχώς εισέπραξα άγουρο mango και μενθόλη, δε βρήκα αυτή τη γλύκα του ώριμου φρούτου, παρόλο που η μέντα είναι αρκετά διακριτική και δε σκεπάζει τα υπόλοιπα αρώματα. Ίσως και αυτό θέλει ωρίμανση για να "δέσει", ίσως οι προσδοκίες μου να ήταν πολύ υψηλές. Είναι πάρα πολύ καλό το υγρό, ταμάμ για λάτρεις φρούτων (όπως εγώ), απλώς περίμενα την πιο "ώριμη" εκδοχή του φρούτου για να απογειωθεί.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #292 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:02 »
Τα υγρά είναι πολύ καλά αλλά ένα μείον που θα πρέπει να προσέξει πιστεύω η εταιρία είναι ότι σβήνονται τα γράμματα από την ετικέτα πάνω στο μπουκάλι. Ευτυχώς έχουν χαρακτηριστική οσμή και από την οσφρηση καταλαβαίνω ποιο είναι. Από το ένα εξαφανίστηκαν τα γράμματα όταν το έβαλα μόνο του στην τσέπη μου και το έβγαλα μετά από 4 ώρες.
Επίσης από άλλα δύο, σβηστηκαν χωρίς κανενα λόγο. Δεν μπήκαν σε τσέπη, δεν μπήκαν σε τσάντα. Τα έχω στην χαρτινη βάση που βρισκόταν στο πακέτο.

Στάλθηκε από το IdeaTabA1000-F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #293 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 12:00 »
Θα αναφερθώ μόνο σε αυτα που δοκίμασα προς το παρόν και μου έκαναν θετική εντύπωση.περισοτερο απο τα μισά ειναι φτιαγμένα πρόσφατα 11/2015 όπως μου άπαντησε η εταίρεια οποτε ειναι άδικο να τα κρίνω.
Sweet melon:ειναι παγωμένο πεπόνι και αποδίδετε πολυ καλα η γευςη του πεπονιού βαθμολογία δεν βάζω αλλά αυτο μου άρεσε περισοτερο απο όλα.
Cherry lips:θυμίζει τη γευςη κεράσι στα ζελέ. Ήταν το δεύτερο κεράσι που εχω δοκιμάσει σε έτοιμο υγρό και μπορώ να πω ότι αυτο εδω ήταν πιο πετυχημένο σε σχέση με το κεράσι άλλης εταιρείας.
Read all abou...nty:δεν ξέρω αν ειναι όντως bounty πάνε χρόνια που το εχω δοκιμάσει αλλά εμένα Μου κάνει.
Bananaville....στο magna tobeco που το δοκίμασα όπως και τα υπόλοιπα μου έβγαλε μπανάνα ενώ περίμενα και κρέμα δεν ειναι άσχημο αλλά την εχω βαρεθεί λιγο την μπανάνα σκέτη σε υγρό αναπλήρωσης. Θα το αφησω να ωριμάσει κι άλλο και θα δοκιμάσω πάλι σε λιγο καιρό.
Αυτα που ειχα περιέργεια να δοκιμάσω περισοτερο, babas bounty,faxing Berlin,project entropy,sin city, Abe's exodus κλπ ειναι φτιαγμένα πρόσφατα οποτε τα αφήνω να ωριμάσουν




Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος berbatov4

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #294 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 12:26 »
ότι και να πω για το projet entropy θα ναι λίγο!!
μιλάμε για πιπίλα ατελείωτη!!!!!

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #295 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 13:39 »
Ωραία τα υγρά, αλλά με έχει προβληματίσει το υπερβολικά δυνατό χτύπημα, σα να είναι διπλάσια η νικοτίνη σε σχέση με αυτό που αναγράφεται... Έχω αραιώσει το Project Entropy με 50% Βάση (100% VG) και δε μοιάζει σε καμία περίπτωση με 4,5mg νικοτίνης. Έχω συμπτώματα παρόμοια με όταν έκανα 12 mg Νικοτίνης. Έχει κανείς παρόμοιο θέμα ή είμαι έτοιμη για φλωρέξ;

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #296 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 13:47 »
 Ειναι καποια που εχουν δυνατοτερο χτυπημα, δεν εχεις αδικο!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #297 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 14:45 »
Σχετικά με τη γεύση, απ' αυτά που έχω δοκιμάσει ως τώρα, μου άρεσε πολύ το Baba's Bounty και θα το αγόραζα άνετα, το Liberty αρκετά αλλά προς το τέλος με κούρασε, όπως μου συμβαίνει με όλα τα ryειδή άλλωστε και το Maxxboro που ατμίζω τώρα, το βρίσκω καλούτσικο αλλά επειδή είμαι φαν του Maxx Blend της FA, σε diy, δεν θα το έπαιρνα ξανά.

Μου έκαναν μεγάλη εντύπωση όμως τρία πράγματα και οφείλω να τα αναφέρω.
1)Έλεγξα το batch number στην αντίστοιχη φόρμα του ιστότοπου της εταιρίας και σε όλα το αποτέλεσμα ήταν error :o
Δεν πιστοποιήθηκε κανένα από τα υγρά που παρέλαβα, της Ηexocell (Κακή εντύπωση)
2)Πολύ δυνατό χτύπημα, ακόμη και με αραίωση 50%, όπως ακριβώς αναφέρει παραπάνω και η Ειρήνη. Δυσεξήγητο για υγρό με 100%VG :dontknow: (Κακή εντύπωση)
3)Τα υγρά δεν μου αφήνουν καθόλου μάκα/κατάλοιπα στη φυτιλοαντίσταση. Με το Baba's, αραιωμένο 50% με σκέτη βάση 50/50, έκανα στο Φαινόμενο με TC, όλο το υγρό(45ml) χωρίς αλλαγή βαμβακοαντίστασης κι όταν άνοιξα τη βάση ήταν πεντακάθαρα σαν να άτμιζα σκέτη βάση! Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τα υπόλοιπα υγρά, που ανέφερα παραπάνω, όπως το ίδιο είχα παρατηρήσει και μερικούς μήνες πριν που είχα δοκιμάσει το Nargile Apple. (Εξαιρετική εντύπωση)

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #298 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 15:01 »
Συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες. Το batch number δεν το έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω είχανε πει απ την εταιρεία ότι δεν έχει τεθεί ακόμα σε λειτουργία.
Οσον αφορά τα υπολείμματα παρατηρώ και εγώ  πως είναι ελάχιστα και στα περισσότερα υγρά το βαμβάκι είναι πεντακάθαρο μετά απο πολλά ml χρήσης.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2015, 17:47 από Giwrgos sigma »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #299 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 15:23 »
Σχετικά με κάποιες απορίες που αναφέρθηκαν ως τώρα, υπάρχουν διευκρινίσεις από την εταιρία εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25836.msg912983.html#msg912983 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix