vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Milarepa, camber, Jorge, Tem

Twitter

Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
[member=21843]Babis V.[/member]

Είσαι βέβαιος ότι ο γιατρός θα έγραφε όλα αυτά τα ενδιαφέροντα αν δεν είχα κάνει αυτήν την εκπομπή και αν δεν είχαν κάνει οι άλλοι αυτό το βίντεο?

Πιθανόν ο γιατρός να μην είχε κάνει παρέμβαση αν δε γινόταν η δική σου εκπομπή και το βίντεο στο facebook με τις λανθασμένες μετρήσεις θερμοκρασίας.
Όταν όμως ανεβαίνει κάτι στο Internet μένει. Και πολύ πιθανόν κάποιοι άκουσαν μόνο τη δική σου εκπομπή ή είδαν μόνο το βίντεο του facebook και δεν διαβάζουν αυτό το φόρουμ.

Αφού λοιπόν συμφωνείς με τη γνώμη του γιατρού όπως γράφτηκε στο φόρουμ καλό θα ήταν να κάνεις μια εκπομπή που να ζητάς συγγνώμη για την προηγούμενη, το δεν βίντεο με τις μετρήσεις να κατέβει άμεσα ή να διορθωθεί ώστε να απεικονίζει την πραγματικότητα.

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Το ''τούμπαλιν'' αφορά την δική σου επίθεση υποθέτω,σωστά;
Λάθος. Το "τούμπαλιν" αφορά επιθέσεις που δέχτηκε ο γιατρός από άλλους που τυχαίνει να συμφωνούν με τις απόψεις μου. Και δεν ήταν επιθέσεις πάνω σε κάτι συγκεκριμένο που είπε (όπως η δική μου επίθεση) αλλά επιθέσεις άλλου τύπου εναντίον της προσωπικότητάς του. Ίσως στο περιβάλλον του φόρουμ να μην έγιναν αντιληπτές. Στο φόρουμ μόνο εγώ φωτογραφίστηκα ως παράδειγμα αποφυγής για την διαπαιδαγώγηση παίδων.

[member=6669]camber[/member]

Φυσικά και θα επανέρθω στην επόμενη εκπομπή πάνω στο θέμα. Μάλλον δε θα ικανοποιηθείς βέβαια αλλά θα επανέλθω. Όσο για το τί πρέπει να κατέβει και τί όχι, καλό θα ήταν να υπάρχει η ίδια ευαισθησία και για τα thread του vaping.gr (βλ. σπιτικό ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Μην το κάνουμε facebook το thread όμως ρε παιδιά... Δεν πάτε να τα πείτε εκεί?

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Δεν έγινα αντιληπτός [member=17565]trandism[/member].Εννοώ οτι έκανες επίθεση στον γιατρό με τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποίησες γιατί εσυ βρίσκεσαι απο την πλευρά όσων δεν ανησυχούν(πιθανόν γιατί αυτοί κατέχουν την πάσα αλήθεια για τα μέταλλα,τα κράματα,τα υγρά νέας γενιάς που έχουν άλλη ''μαγική'' συμπεριφορά...).

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Κοινώς, αυτός που είχε την τάση να ανησυχεί και που βρισκόταν πιο κοντά στις απόψεις του γιατρού και στο στυλ ατμίσματός του βρήκε την ευκαιρία να επιτεθεί στην "άλλη πλευρά" και στους δημόσιους εκφραστές της. Και τούμπαλιν.
Αυτή είναι μια μεγάλη αλήθεια και δυστυχώς οξύνεται και διαιωνίζεται από τους τσοπαναραίους που αξιοποιούν την αγελαία συμπεριφορά των κοπαδιών. Σε κάθε κοινωνική έκφραση εκδηλώνεται, το άτμισμα θα την γλίτωνε? Μπα..!

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
[member=18384]Chris66[/member]

Όχι. Μπήκα σε αντιπαράθεση με τον γιατρό μόνο και μόνο επειδή είπε πως δεν έχει σημασία αν είναι 80 ή 100 το νικέλιο και γιατί είπε πως προτιμά τα φρουτένια και τα καπνικά γιατί δεν έχουν acetyl propionyl. Η αντιπαράθεσή μου ήταν επί συγκεκριμένων πραγμάτων που είπε. Δεν έχεις μάλλον ακούσει προσεκτικά την εκπομπή. 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Παιδιά, επειδή πολλοί εκπομπαρχες μαζεύτηκαν, κάντε καμία περίληψη τα σημαντικά για αυτούς που δεν σας ακούνε.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aamon

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Κοινώς, αυτός που είχε την τάση να ανησυχεί και που βρισκόταν πιο κοντά στις απόψεις του γιατρού και στο στυλ ατμίσματός του βρήκε την ευκαιρία να επιτεθεί στην "άλλη πλευρά" και στους δημόσιους εκφραστές της.
 
Αλήθεια πιστεύεις ότι η όλη "επίθεση" είχε να κάνει με το ότι κάποιοι είναι πιο κοντά στις απόψεις και στο στυλ ατμίσματος του γιατρού?..

Το ότι μίλησες απαξιωτικά , κοροιδευτικά , σχεδόν υβριστικά για έναν καταξιωμένο και διεθνώς διακεκριμένο επιστήμονα που τυχαίνει πιθανότατα να είναι το πιο σεβαστό πρόσωπο εδώ μέσα , δεν σου περνάει καν από το μυαλό ε?
 
Μείνε με το παραμύθι σου ότι οι αντιδράσεις μας έχουν να κάνουν με "ψυχολογία της μάζας".

Υπάρχει κάτι που λέγεται ΣΕΒΑΣΜΟΣ και από ότι φαίνεται δεν γνωρίζεις την έννοια του.

Όταν λοιπόν την μάθεις ξαναμιλάμε.

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member]

Εγώ να κάνω μια περίληψη αν και δεν είναι το ίδιο με το να ακούσει κανείς...
1) Λάθος το "τι 80 τι 100" για το νικέλιο. Εκεί είπα και το "άμπαλος" για το οποίο λοιδορήθηκα. Εξήγησα τη διαφορά του κράματος από το ni200, καθώς και την ύπαρξη νικελίου στα SS. Ο γιατρός ανέλυσε πολύ καλά και εξήγησε στη συνέχεια τί εννοούσε, παραδεχόμενος και κάποια κενά γνώσης του περί κραμάτων.
2) Ορισμός καρκινογόνου. Εκεί λανθασμένα έδωσα κάποιους ορισμούς και θα επανέλθω εξηγώντας τί θέλω να πω. Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο στους ορισμούς και μου δημιούργησε και κάποιες απορίες τις οποίες θα εκφράσω
3) Καθαρότητα υγρών βάση προφίλ. Έδωσα το παράδειγμα Lacrema/Grape Groove για να δείξω ότι το φρουτένιο ήταν πιο "βρώμικο" από το άλλο. Εκεί θεωρώ πως έχω απόλυτο δίκιο
4) Γενικότερα περί στυλ ατμίσματος. Είπα πως έχει απόλυτο δίκιο ο γιατρός για τους πνευμονικούς και τις καταναλώσεις, έδωσα μία αντίθετη άποψη που στηρίζεται σε καθαρά ψυχολογικούς παράγοντες χωρίς να αντικρούω σε τίποτα αυτά που είπε ο γιατρός.

Γενικά, σε πολλά σημεία της εκπομπής είπα πως ο γιατρός έχει βοηθήσει πολύ και συμφωνώ με τα περισσότερα από αυτά που λέει απλώς διάλεξα τα σημεία που θεώρησα πως πρέπει να εκφραστεί αντίθετη άποψη.

Όλη η "αντιπαράθεση" μεταφέρθηκε από κάποιους στο ευρύ κοινό out of proportions, αλλά σε αυτό δε φταίω εγώ.

[member=18784]Aamon[/member] Σεβαστή η άποψή σου για το πρόσωπό μου, όμως δε θα πάρω την άδειά σου για να εκφράζομαι.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Οι τελευταίες 2 σελίδες έχουν σχεδόν μόνο άσχετα ποστ για να την πούμε απλά στον Σαρακενίδη.

Φτιάξτε άλλο νήμα και πείτε την άποψη σας εκεί, έλεος. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Έγινε, ευχαριστώ. Μακάρι να το κάνουν αυτό και άλλοι που έχουν εκπομπές. Πολλές φορές χάνεται καλή πληροφορία με τα βίντεο και τα ηχητικά, ιδιαίτερα τα μεγάλα.

Σίγουρα δεν είναι το ίδιο, αλλά κάτι είναι κι αυτό.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Οι τελευταίες 2 σελίδες έχουν σχεδόν μόνο άσχετα ποστ για να την πούμε απλά στον Σαρακενίδη.

Φτιάξτε άλλο νήμα και πείτε την άποψη σας εκεί, έλεος. :wall:
Εχει συντονιστες το νήμα..  ασε να κοψουν αυτοι καμμια "κλήση"  ;)

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Η στρεψοδικία και η υποκρισία κάποιων εδώ μέσα δεν έχουν όριο, αυτό σαν πρώτη παρατήρηση.

[member=17565]trandism[/member], έγραψες ότι βρήκαν ευκαιρία να σου επιτεθούν όσοι σε αντιπαθούν.
Προσωπικά δε σε αντιπαθώ, ατμίζω κι όλας υγρά της εταιρίας με την οποία συνεργάζεσαι ή είσαι μέτοχος (συγχώρεσέ με, αλλά δε γνωρίζω το καταστατικό και τη μετοχική σύνθεση).
Επίσης ατμίζω κυρίως με πνευμονικές και χρησιμοποιώ ενίοτε Ni80, οπότε, τουλάχιστον στην περίπτωσή μου δε λειτούργησε η ψυχολογία της μάζας, ούτε ήμουν biased εκ των προτέρων.
Επίτρεψέ μου όμως να θεωρώ απαράδεκτους τους χαρακτηρισμούς και την κεκαλυμμένη ειρωνία εναντίον του γιατρού.
Αν ήθελες απλά να ανοίξεις τους ορίζοντες της συζήτησης, θα μπορούσες απλά να τον καλέσεις στην εκπομπή σου.
Όχι μόνο δεν το έκανες, αλλά ακομη και τώρα αρνείσαι να συμμετάσχεις σε ζωντανή συζήτηση μαζί του, χρησιμοποιώντας φθηνές κατά την άποψή μου δικαιολογίες για την απόφασή σου αυτή.
Το μόνο που κάνεις είναι να προσπαθείς να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα.

Σου αναγνωρίζω βέβαια ότι τοποθετήθηκες (με τα όποια επιχείρηματά σου), σε αντίθεση με άλλους που αφού πρώτα σε αυτό εδώ το νήμα αποκάλεσαν το Φαρσαλινό "γιατρούλη", μετά είχαν το θράσος αντί να ανακαλέσουν και να ζητήσουν συγνώμη, να του θέτουν και ερωτήματα με "ευγένεια" και ύφος αθώας περιστεράς.

[member=16630]e-spy[/member], αν το damage control οδηγήσει σε χρηματοδότηση μιας τέτοιου είδους μελέτης, ουδέν κακόν αμιγές καλού.
Έστω και αν οι λόγοι ανάληψης αυτής της πρωτοβουλίας για μένα είναι ξεκάθαροι, δεν παύει να είναι εξαιρετικά σημαντική για όλους τους ατμιστές εφόσον γίνει πράξη.

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
[member=5096]apva[/member]

Συνεργάζομαι με τη VnV, δεν είμαι μέτοχος.

Δικαίωμά σου να κρίνεις όπως νομίζεις τους χαρακτηρισμούς μου. Δεν έχω καλέσει ποτέ κάποιον στην εκπομπή μου, ούτε πρόκειται. Όπως έκανα με τον Παναγιωτόπουλο, έτσι έκανα και με τον Φαρσαλινό. Η εκπομπή είναι σόλο γιατί έτσι γουστάρω να την κάνω. Δεν προσπαθώ να συμμαζέψω τίποτα. Θα έκανα ακριβώς τα ίδια πράγματα αν μπορούσα να πάω πίσω το χρόνο - δεν έχω μετανιώσει κάτι. 

Είναι στοιχείο του χαρακτήρα μου να εκφράζομαι με οξύτητα και να είμαι ισχυρογνώμων πάνω σε ό,τι ασχολούμαι. Αυτό φτιάχνει πολλούς εχθρούς αλλά και πολλούς φίλους. Θα συνεχίσω να τοποθετούμε και με μεγαλύτερη ευχαρίστηση εδώ που είναι σαφώς εχθρικό το κλίμα, είμαι από τους ανθρώπους που στηρίζουν τη θέση τους και τη συμπεριφορά τους σε οποιοδήποτε περιβάλλον. Καταλαβαίνω όσους δεν τους αρέσει αυτό, το έχω άλλωστε συναντήσει στη ζωή μου πολύ πριν το άτμισμα όπως είναι προφανές από τον χαρακτήρα μου.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix