vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εν τω μεταξύ, μου έγραψε ο πρόεδρος του ΣΕΕΗΤ για μια φοβερή απάντηση του υπουργού υγείας σε αντιπροσωπεία του ΣΕΕΗΤ. Επί λέξει: ΚΑΙ ΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΜΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΑΓΓΛΙΑ?

[member=13221]mode plagal[/member]

Στην πρώτη σου φράση θα αναφερθώ. Η πρώτη (νομίζω) ερώτηση δημοσιογράφου τότε που κάναμε τη συνέντευξη στο Κάραβελ, ήταν "αληθεύει οτι το ητ θεραπεύει τη ΧΑΠ?"...

Είχαμε προετοιμαστεί για τα πάντα, εκτός από αυτό, μεγάλη ζημιά υπέστη το τριχωτό της κεφαλής του @Dr. Farsalinos...

Και φυσικά έσπευσε κι η φίλη μας η Μαίρη να το αναπαράγει...

http://health.in.gr/news/scienceprogress/article/?aid=1500197135

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
και φυσικα αλλο ενα αρθρο υπερ των φαρμακοβιομηχανιων

τυχαιο ?

Πρέιπει να τρίβουν τα χέρια τους που ανακάλυψαν τέτοια "νέα" από Αγγλία!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Είπαμε: δεν τους ενδιαφέρει τι κάνει η Αγγλία!

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
θες να μου πεις οτι δεν ξερεις ποσο γρηγορα αλλαζουν αυτα ?
μην ξαφνιαστει κανεις αν τους ακουσει να αναφερουν την συγεκριμενη ερευνα 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Δυστυχώς είμαι "καταραμένος" να γνωρίζω πολύ περισσότερο από όσο θα ήθελα "πως λειτουργούν αυτά"...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Και πολύ ορθά μίλησε ο υπουργός. Στην Αγγλία, λόγω του Gulf Stream & της απεραντοσύνης του Ατλαντικού, έχουμε να κάνουμε με αυξημένα επίπεδα υγρασίας. Τούτων συνεπικουρούντων, λοιπόν, παρουσιάζεται μία διαφορετική συμπεριφορά ως προς το αναπνευστικό μας σύστημα. Στην Ελλάδα όμως το κλίμα είναι ξηρό, περισσότερο κι από την ξερή την κούτρα μας .:fight_hammered2: 

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Δημοσιογράφοι/ΜΜΕ, αλλά δυστυχώς και επιστήμονες, συχνά "χρηματοδοτούνται" από διάφορες πηγές συμφερόντων (βλ. Novartis).

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Τελικα ομως δεν ξερουμε εαν υπαρχει καποια βλαβη επειτα απο μακροχρονια χρηση στους πνευμονες οπως αναφερουν τα δημοσιευματα:
ασχετα με το ποσο κακο μας εκανε το καπνισμα.

Κανείς δεν ξέρει ο χρόνος τι θα φέρει κι αν κάνεις λάθος στο νέο σου το πάθος :sfyrigma:

Πέρα από την πλάκα (και χωρίς καθόλου να θέλω να διαφημίσω από πλευράς μου τις φαρμακοβιομηχανίες), για τον πνευμονιόκοκκο αν δεν απατώμαι διατίθενται εμβόλια για ενήλικες, τα οποία προτείνονται ιδιαιτέρως σε ευπαθείς ομάδες όπως οι καπνιστές.

Δε γνωρίζω κατά πόσον καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις, αλλά για να το γυρίσουμε στα επιθέματα και τις τσίχλες όπως προτείνει το άρθρο χλωμό το βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Δημοσιογράφοι/ΜΜΕ, αλλά δυστυχώς και επιστήμονες, συχνά "χρηματοδοτούνται" από διάφορες πηγές συμφερόντων (βλ. Novartis).
Σωστο αυτο, αλλα δεν σημαινει οτι  οποια ερευνα δεν μας αρεσει το αποτελεσμα της ειναι ντε και καλα "φτιαχτη" απο εξωνημενους και πουλημενους επιστημονες.
Προσωπικα ειμαι προθυμος να πιστεψω (και εχει λογικη) οτι τα αυτοκολλητα και οι τσιχλες ειναι δυνητικα πιο "ασφαλεις" μεθοδοι διακοπης του τσιγαρου απο το ατμισμα, αλλα υπαρχει ενα βασικο προβλημα ..ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ.
Οποτε προτιμω την μεθοδο που λειτουργει, δηλαδη το ατμισμα.
Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι επειδη το ατμισμα εχει διαδοθει πλεον τοσο πολυ, θα βλεπουμε συνεχως νεες ερευνες, και ειναι λογικο καποιες απο αυτες να μην ειναι αυτο που θα θελαμε να διαβασουμε ως ατμιστες.
Αλλα, ο.κ. ασφαλεστερο τροπο να παιρνουμε την νικοτινη μας σε σχεση με το κ.τ. θελουμε ολοι, δεν ισχυριζεται κανεις στα σοβαρα οτι το ατμισμα ειναι κατι "καλο", σε σχεση με τον καθαρο αερα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Το μονο που με εκνευριζει πολυ προσωπικα οτι οποια αρνητικη δημοσιευση σκαει μυτη,τσουπ σε ολα τα ΜΕ πρωτη ενημερωση,

αλλα οταν δημοσιευματα αναφερουν κατι που ειναι υπερ του HT το γυρνανε αμεσως σε φαση ''δεν μας νοιαζει τι κανει η Αγγλια''που 

λεει και ο Cruiser,δεν ειμαστε σιγουροι μακροπροθεσμα,ΔΓ/ΔΑ.


Ψαχνεις να βρεις την πηγη και την δημοσιευση μονο στα του οικου μας γενικα.


Και τελος παντων δεν ξερουμε τι εχει μεσα το ΗΤ!Ατακα 3ετιας θυμαμαι..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix