vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 4 χρήστες
th3ofilos, FaniFox, treloneritis, nuts

Twitter

Hurricane v1.3 by E-Phoenix

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 00:10 »
Γιωργάρα επιβεβαιώνω αυτό που μου είχες προτείνει εξ αρχής που μιλήσαμε όσον αφορά τον τρόπο
που τον έστησες και πραγματικά "θεωριτικά" είναι πολύ λειτουργικός,αφού απο την μία έχεις πλούσια
τροφοδοσία (άρα και γεύση) και απο την άλλη παράλληλα,όχι απλά συγκρατείς αλλά στραγγίζεις και
οποιοδήποτε υγρό υπάρχει εντός του deck με το βαμβάκι σε στυλλ kayfun.


Δεν περνάνε οι ώρες ώστε να παραλάβω και εγώ αύριο τον δικό μου για να απολάυσω αυτόν τον
ατμοποιητή που μέχρι σήμερα μόνο σε "βίντεο" και σε "γραπτό λόγο" τον είχα δεί.


Έχω δει ατελείωτα βίντεο με στησίματα όπως hurricane/taifun gt2,ομολογώ πως σε κανένα απο αυτά
δεν έχω δει το αυτό το στήσιμο και συγκεκριμένα τον τροπο που βάζεις το βαμβάκι.Έχω εντυπωσιαστεί
αρκετά γιατί θεωρώ πως η σωστή τροφοδοσία είναι "must" για την σωστή λειτουργία και γενικότερα
την ατμιστική εμπειρία οποιουδήποτε ατμοποιητή.Πρέπει πραγματικά η απόδοση του να είναι αρκετά
ψιλά αλλά για να μην μακρυγορώ,περισσότερα αφού "παίξω" και εγώ μαζί του :-[

1000 Μπράβο απο μένα Γιώργο @Varaderum

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 04:14 »
Που θα πάει θα τον πάρω... Μπράβο ρε φιλαράκι το στήσιμο απλά τέλειο

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 19:32 »
Επιβεβαιώνω τα παραπάνω εις το ακέραιο!
Γεύση, χτύπημα, ντουμάνι, ρύθμιση αέρα, ευκολία στησίματος.
Σκεφτόμουν πολυ πριν τον πάρω λόγω της τιμής του αλλα αποζημιωθηκα με το αποτέλεσμα.
Εχω Phenomenon zest και μπορω να πω πως ο hurricane αποδίδει "ελαφρώς" καλύτερα.
Θα προτείνω ενα στήσιμο για το βαμβάκι το οποίο δοκίμασα και δουλεύει όμορφα.
Συγνώμη που δεν ανεβάζω φωτογραφίες αλλα δεν εχω καλη κάμερα.
Θα προσπαθήσω να περιγράψω όσο μπορω καλύτερα.
Όπως βγαίνει το βαμβάκι απ το coil, δεν το πάω ακριβώς στην διπλανή τρύπα αλλα το γυρνάω γύρω απ τον πόλο και το βγάζω απο την απέναντι τρύπα.
Το ίδιο κάνω και με την άλλη άκρη του βαμβακιού.
Έτσι γεμίζει το deck με βαμβάκι και γεμίζεις και τις τρύπες τροφοδοσίας.
Δοκιμάστε το και θα με θυμηθητε!!!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 20:56 »
Απο νωρίς το απόγευμα που έχω στήσει τον Hurricane και ευχαριστώ τον Γιώργο @Varaderum γι'αυτό αλλά
και για την βοήθεια του να τον προμηθευτώ,έχω να πώ απλά πως δεν θα μπώ στην διαδικασία να εκφράσω
την άποψη μου καθώς είμαι υπερ εντυπωσιασμένος,θα αναμένω μερικές μέρες και θα επανέλθω κάποια στιγμή.

Δεν συγκρίνεται απλά ο ατμοποιητής,σε κανένα σημείο με οτιδήποτε έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα,συγνώμη που
το λέω,είναι πάρα πολύ νωρίς,αλλά πιστεύω πως δεν πρόκειται να αλλάξω γνώμη...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 22:43 από ChRiS82 »

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:26 »
Κατοχος και εγω απο σημερα ,συμφωνώ και επαυξάνω, με τους 2 προηγουμενους συνφορουμητες . Οτι καλυτερο  :)

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:51 »
Αν και δεν τα έχω βρει απολυτα ,ακομα μαζί του ,τουλάχιστον στα ντουμανια, η γεύση του και συγκεκριμενα η  καθαρότητα  που  δίνει ο hurricane στη γευση, μου θύμησε εποχές που έκανα mesh.Πηρα ακριβως την ιδια γεύση, στο American red,  που επαιρνα και με τον αγαπημένο μου Hellfire.
Αν βελτιώσω και την πυκνότητά του ατμού στις μικρές τρύπες ,με βλέπω να αραζω.......μέχρι τον επόμενό.


Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 12:05 »
Παιδιά όποιος μπορεί ας μου δωσει τα φωτα του.
Ειδικά προς τον Varaderum (Γιώργο) που τον  βλέπω "ψαγμένο" στο θεμα.
Εχει τυχει ποτε να σας κανει υπερτροφοδοσια (μπουρμπουληθρες) και να εχει υγρα στις τρυπες του αερα;
Μου εχει τυχει δυο φορες και φυσαω για να φυγουν αλλα μετα απο λιγο τα ιδια.
Τι μπορει να κανω λαθος.Μιλαω παντα για το κλασικο στησιμο στο βαμβακι δηλαδη περασμα στο coil και βγαλσιμο απο τρυπες, κοψιμο συριζα.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 14:27 »
Ναι, δυό τρείς φορές στην αρχή (..με απλό όπως περιγράφεις στήσιμο), μου το είχε κάνει {..ιδίως όταν το βαμβάκι περίσσευε - έβγαινε, έξω από την ευθεία του πάνω ντέκ (..καθώς μάλλον με την περιστροφή του τανκ πάνω στην βάση ..ακουμπούσε και "τράβαγε" λίγο το βαμβάκι προς τα αριστερά, αφήνοντας κάποιο μικρό κενό στις οπές).

..τώρα πάντως με το στήσιμο που κάνω ..δεν έχω διαρροές (..απλά θέλει λίγο προσοχή με την ποσότητα και το σωστό βάλσιμο του βαμβακιού ..κάτι που μου είπε - βρήκε σχεδόν αμέσως ..και ο Χρήστος "Chris82").

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 15:27 »
εκατσα και ειδα αρκετα βιντεακια,για τον συγκεκριμενο ατμο και βλεπω οτι υπαρχει αρκετος ενθουσιασμος για την γευση του.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 16:49 »
Η τιμή των 200 ευρώ είναι όντως αυτή ή απο εξωτερικό τον βρίσκουμαι πιο φθηνά?

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 16:52 »
Με τα μεταφορικά, στο περίπου, μια από τα ιδία.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 16:55 »
Αν απλά θέλετε να τον δοκιμάσετε πάντως και τα 200 ευρώ είναι υπερβολικά, προτείνω https://www.fasttech.com/p/3718300, που είναι άψογος εδώ και περίπου ένα μήνα που τον έχω στα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 17:31 »
Βρε λες  :hmmm: :))

Αποσυνδεδεμένος SAn

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 18:00 »
και δεν παίρνεις ubetoot αν ειναι να πάρεις κλώνο? Καλύτερος σε όλα αν εξαιρέσουμε την ασχήμια

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 21:27 »
Ναι, δυό τρείς φορές στην αρχή (..με απλό όπως περιγράφεις στήσιμο), μου το είχε κάνει {..ιδίως όταν το βαμβάκι περίσσευε - έβγαινε, έξω από την ευθεία του πάνω ντέκ (..καθώς μάλλον με την περιστροφή του τανκ πάνω στην βάση ..ακουμπούσε και "τράβαγε" λίγο το βαμβάκι προς τα αριστερά, αφήνοντας κάποιο μικρό κενό στις οπές).

..τώρα πάντως με το στήσιμο που κάνω ..δεν έχω διαρροές (..απλά θέλει λίγο προσοχή με την ποσότητα και το σωστό βάλσιμο του βαμβακιού ..κάτι που μου είπε - βρήκε σχεδόν αμέσως ..και ο Χρήστος "Chris82").
Ευχαριστω πολυ Γιωργο.
Δοκιμασα το στησιμο που προτεινες και με τις φωτο (αριστες) και ειναι πολυ καλυτερα!!! Ειδικα μετα την συμβουλη να μην περισευει πολυ το βαμβακι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536450 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12