vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, manoslykos, Ηρακλης, lagoudakis, Milarepa, PsykieG, camber, Jorge, nuts

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 14, 2009, 22:54 »
Σωστο. Επισης θα ηθελα να ρωτησω τον κ.Περικλη: Αλλαξε κατι στα φιλτρακια; Στα τελευταια που πηρα για φιλο, ηταν αρκετα πιο στενο το εσωτερικο φιλτρακι.

Υ.Γ. Το postαρω και στις ερωτησεις προς αντιπροσωπους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2009, 23:08 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 15, 2009, 00:42 »
Ρε παιδιά, μήπως βρήκατε πουθενά κανένα κόλπο να κάνω πιο ελαφριά τη τζούρα του EVO; Τα παλιά ατομάιζερ μου κρατούσαν βδομάδες τα πιο καινούργια αρχίζουν και ζορίζουν τη τζούρα από τη δεύτερη βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 15, 2009, 01:21 »
Δυστυχως οχι. Παροτι με το θεμα του πλυσιματος το ατομαιζερ εδειξε οτι τραβαει πιο ανετα, τι να το κανεις αν δεν εισαι σιγουρος οτι θα δουλεψει κανονικα ξανα;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 15, 2009, 02:38 »
Ίσως να μη φταίνε και τα ατομάιζερ τελικά.

Υποψιάζομαι ότι οι αλλαγές υγρών μπουκώνουν τους ατμοποιητές γρηγορότερα. Ίσως οι διαφορετικές τους συνθέσεις όταν αναμειγνύονται να δημιουργούν κολλώδη υπολείμματα. Παλιότερα χρησιμοποιούσα μόνο φιλτράκια της Intellicig και μάλλον γι' αυτό κράταγαν περισσότερο οι ατμοποιητές. (Εικασίες κάνω βέβαια).
Γιατί δε βγάζουν το περιεχόμενό τους σε υγρό;  :sad_eyes:

Με ένα στέγνωμα - στράγγισμα μία μέρα αναποδογυρισμένο σε χαρτοπετσέτα βελτιώθηκε πολύ πάντως. Το είχα ξανακάνει αλλά κρατάει μόνο κάνα δυο μέρες και μετά θέλει πάλι στράγγισμα.
 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 15, 2009, 11:21 »
Μόλις πληροφορήθηκα από τον κ. Μωραΐτη ότι το μπούκωμα μπορεί να οφείλεται και στην μπαταρία μερικές φορές:

"Στην μπαταρία, δίπλα από το σπείρωμα έχει μια τρυπούλα η οποία είναι για την εισαγωγή του αέρα. Τα υγρά αναπλήρωσης έχουν την τάση να τρέχουν μέσα στην μπαταρία και φράζουν αυτή τη τρυπούλα.Οι μικρές μπαταρίες έχουν μεγαλύτερη διάμετρο γι' αυτό και είναι ανθεκτικές. Βρείτε κάτι που να χωράει μέσα και ξεβουλώστε την τρύπα με προσοχή!!!!!"

Σ΄εμένα πάντως στις περισσότερες περιπτώσεις οφείλεται στο ατομάιζερ. Παρόλα αυτά ανακάλυψα ότι σε μία περίπτωση όντως έφταιγε η μπαταρία. Μετά το ξεβούλωμα της τρυπούλας τραβάει αρκετά καλύτερα.  :thumpup:

Thanks κύριε Μωραίτη.
Αν έχετε κι άλλα τέτοια κολπάκια που μπορεί να μας κάνουν να εκνευριζόμαστε λιγότερο ή έχουν προληπτικό χαρακτήρα για την αποφυγή προβλημάτων, είναι ευπρόσδεκτα.  :)

Αποσυνδεδεμένος cap

  • *****
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • EGO/GG/NPRO
    • Γυρίζω και μυρίζω!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 16, 2009, 01:50 »
Μια και ξανάπεσα στο θέμα αυτό, να σας τροφοδοτήσω με τις θετικότατες εμπειρίες μου από τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ Evo. Πραγματικά, σε σχέση με αυτά που έπαιρνα απ'έξω, οι μπαταρίες τελικά δεν δείχνουν να έχουν καμία σχέση. Cutoff από ελάχιστο ως καθόλου, βαθύ τράβηγμα και...δεν ξέρω τι κάνουν σε αυτόν τον atomizer (εδώ μάλλον ισχύει το ίδιο και για τα ξένα, πλην του οτι κάποια από τα ξένα που είχα πάρει ήταν λίγο "μπουκωμένα" εκ κατασκευής) αλλά δίνει άλλη γεύση στο υγρό. Με τα Janty και τα 901 δεν γινεται το ίδιο.



Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 16, 2009, 02:44 »
Με το cuttof όπως είχα ξαναπεί δεν είχα σχεδόν ποτέ πρόβλημα. Με το άναμμα από τους ήχους είχα.
Όσο για τον ατμοποιητή, ενώ οι άλλοι όσο παλιώνουν μου γδέρνουν το λαιμό και "σκληραίνουν" τις γεύσεις, το EVO είναι πάντα μαλακό χωρίς όμως να χάνει την καλή αίσθηση στο λαιμό.

Επίσης δε θυμάμαι να τα παίξει το ατομάιζερ μία κι έξω και να μ' αφήσει ξαφνικά (ίσως μια φορά αν δεν το μπερδεύω με κάποιο άλλο), πράγμα συνηθισμένο με άλλα η.τ. Το πολύ πολύ το EVO να αρχίσει να μπουκώνει σιγά σιγά δίνοντάς σου όλα τα περιθώρια για αντικατάσταση ή μια προσπάθεια καθαρισμού.

Τελικά όπως είχα προβλέψει και τον Ιανουάριο που το είχα πρωτοπάρει, έγινε άξιος συνεχιστής του 901. Και εκείνο στην εποχή του ήταν το καλύτερο η.τ. αλλά όλοι ήθελαν να το αλλάξουν μόνο και μόνο γιατί όλες αυτές οι συσκευές έχουν ακόμα περιθώρια βελτίωσης. Τελικά κατέληγαν να γυρίζουν πάντα πάλι σ' αυτό. Η φράση "ευτυχώς που είχα το 901 και την έβγαλα" αντικαταστάθηκε με την ανάλογη με το EVO.

Έτσι κι εγώ, για την ώρα δε βρίσκω κάτι καλύτερο από το EVO αλλά θά 'θελα να βρω κάτι καλύτερο. Μάλλον όμως θα κάτσω στ' αυγά μου για ένα διάστημα για να μην ξεπαραδιαστώ πάλι.

Μέχρι τότε μπορώ να γκρινιάζω πού και πού.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 17, 2009, 12:17 »
Προσπαθω απο χτες το βραδυ να παρω μια αξια λογου, τζουρα, χρησιμοποιωντας κανουριο ατομαιζερ, αλλα ματαια. Αλλαξα φιλτρα, δοκιμασα τη μπαταρια του μαυρου evo αλλα τπτ. Οι μυς του λαιμου οπως λεει και ο ατμιν αρχισαν να πονανε. Ωσπου αλλαξα μπαταρια και εβαλα μια πληρως φορτισμενη και με σχετικα νεο φιλτρακι, πηρα τη τζουρα που ζητουσα.
Εκει που θελω να καταληξω, ειναι οτι ολα μετρανε. Και η καλα φορτισμενη μπαταρια και το σχετικα υγρο φιλτρακι αλλα και το ατομαιζερ που θελει λιγες ωρες, στρωσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 17, 2009, 14:00 »
Ναι, μερικές φορές συμπίπτουν όλα μαζί.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 20, 2009, 13:49 »
 :bye:Προχθές πήρα φιλτράκια ecopure HIGH για το EVO και παρατήρησα ότι έχει αλλάξει το σχήμα του  εσωτερικού φιλτρακίου σε 100 % κυκλικό - κυλινδρικό με αποτέλεσμα να τραβάει πιο άνετα το τσιγάρο!!! :). Έχει μεγαλώσει ο διαθέσιμος κενός χώρος μεταξύ του εξωτερικού και του εσωτερικού φιλτρακίου από όπου περνάει ο αέρας. Βέβαια έχει μικρύνει ίσως η ποσότητα του υγρού.
Έχετε παρατηρήσει και εσείς αυή την αλλαγή?

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 20, 2009, 14:12 »
Ενδιαφερον αν και φιλτρακια δεν αγοραζω σχεδον ποτε.Αν θες ποσταρε καμια φωτογραφια με το νεο φιλτρακι να το δουμε κ εμεις

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 20, 2009, 15:16 »
Nαι τα ειδα και εγω σε φιλτρα medium.σε low δεν μου εχει τυχει ακομα.
Θετικο το οτι ενα καλο προιον εξελισεται ωστε προφανως να γινει ακομα καλυτερο.
Ωστοσο εχω την εντυπωση οτι χωραει την ιδια ποσοτητα υγρου.Θα κανω δοκιμη και θα σας ενημερωσω.
Σωστα παρατηρησε ο taxtsom,το καταλαβα και εγω,τραβαει πιο ευκολα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 20, 2009, 15:20 »
Αυτό το "τραβάει πιο εύκολα" θα με κάνει να παραγγείλω τα νέα φιλτράκια μου φαίνεται!
Αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει και μια φωτογραφία...

Αποσυνδεδεμένος Vreel

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 21, 2009, 22:42 »
Αυτό το "τραβάει πιο εύκολα" παντως εγω δεν το διαπιστωσα για τα νεα φιλτρακια, θα ελεγα μαλλον οτι η εμπειρια μου μεχρι τωρα ειναι "τελειωνει πιο γρηγορα". Κοντευοντας να τελειωσω την πρωτη 25αδα απο τα νεου τυπου φιλτρακια, θα ελεγα οτι μου κρατησαν σχεδον το μισο χρονο απο οτι μου κρατουσαν τα παλιου τυπου.
Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου ή ξαφνικα αρχισα να ατμιζω περισσοτερο αλλα τα φιλτρακια αυτα δεν κρατανε οσο τα παλια και αυτο ηταν μια δυσαρεστη εκπληξη για μενα, η πρωτη απο τοτε που ασχοληθηκα με το η.κ. με το ΕVO. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 21, 2009, 22:46 »
δοκιμασε τις πενταδες ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix