vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, dkostas, vasilis27p

Twitter

Vaporesso Armour Pro

Αποσυνδεδεμένος knightofcor

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 24, 2019, 10:21 »
βάλτο στο vw-s για mtl γιατί το omni chip 4 στο normal κάνει preheat με πολλά watt στην αρχή και θα σου κάψει αρκετά εύκολα της αντιστάσεις του zlide


Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 24, 2019, 11:43 »
Στην 1.04 έχει διορθωθεί το πρόβλημα. Τουλάχιστον έτσι βλέπω με την 1.6 αντίσταση που έχω 1 εβδομάδα τώρα χωρίς κανένα θέμα. Στα 12w που ατμίζω ξεκινάει με 5.5ν και σταθεροποιείται στα 4.5.

Αποσυνδεδεμένος knightofcor

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 24, 2019, 13:03 »
μα τα 5.5ν στην 1,6 δίνουν 18,9watt :) και τα 4.5v δίνουν 12,6 watt, αυτά τα 6,3 watt σε μτλ είναι τεράστια διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος mmottekk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 24, 2019, 13:45 »
Εγώ δεν είδα πρόβλημα με VW-H στα 12W σε 1,2Ω στήσιμο στον True όσον αφορά την αντίσταση. Τα βαμβάκια άντεξαν όσο αντέχουν συνήθως και στο Aegis mini σε Power mode στα 12W με το ίδιο στήσιμο και το ίδιο υγρό.


Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 24, 2019, 14:04 »
μα τα 5.5ν στην 1,6 δίνουν 18,9watt :) και τα 4.5v δίνουν 12,6 watt, αυτά τα 6,3 watt σε μτλ είναι τεράστια διαφορά.
Δεν διαφωνώ. Απλά τα κλάσματα του δευτερολέπτου που τα δίνει αυτά ίσως είναι αρκετά για να σου δώσουν απλά την αμεσότητα και όχι να βλάψουν την αντίσταση.. Τουλάχιστον αυτό βλέπω στη δικιά μου μια εβδομάδα τώρα. Πριν την 1.04 πάντως είδα βίντεο που ξεκινούσε με 7ν!! 

Αποσυνδεδεμένος knightofcor

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 24, 2019, 15:10 »
Εγώ δεν είδα πρόβλημα με VW-H στα 12W σε 1,2Ω στήσιμο στον True όσον αφορά την αντίσταση. Τα βαμβάκια άντεξαν όσο αντέχουν συνήθως και στο Aegis mini σε Power mode στα 12W με το ίδιο στήσιμο και το ίδιο υγρό.
στο hard δεν έχει αυτό το θέμα, απλώς δίνει περίπου 640mv στην αρχή περισσότερα
Παράθεση
Δεν διαφωνώ. Απλά τα κλάσματα του δευτερολέπτου που τα δίνει αυτά ίσως είναι αρκετά για να σου δώσουν απλά την αμεσότητα και όχι να βλάψουν την αντίσταση.. Τουλάχιστον αυτό βλέπω στη δικιά μου μια εβδομάδα τώρα. Πριν την 1.04 πάντως είδα βίντεο που ξεκινούσε με 7ν!!
Δεν είναι θέμα delay, και στο soft σχεδόν το ίδιο γρήγορο είναι όπως και στο TC, είναι ξεκάθαρα επιλογή της Vaporpresso για preheat στο νορμαλ στο omni 4. Αν δείς και στο review του polar κιτ από τον PBusardo αναφέρει το συγκεκριμένο θέμα εκτενώς. Νομίζω ότι ειδικά στους εργοστασιακούς μειώνει την διάρκεια της αντίστασης.


Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 29, 2019, 18:11 »
Update: Σε επικοινωνία που είχα με την Vaporesso όπως προείπα μου πρότειναν να ξαναπεράσω την 1.04 απτό site. Εκτός του ότι πρέπει να είσαι μέντιουμ για να καταλάβεις πως πρέπει να την περάσεις, αφού έγινα και τα κατάφερα, φυσικά δεν άλλαξε τίποτα! Μόλις κοιμάται πάνω από 2 λεπτά υπάρχει delay στο ξύπνημα της οθόνης και στη συνέχεια στο fire! Τους το είπα και μου έστειλαν μια φόρμα να συμπληρώσω και μου είπαν να τους στείλω τη συσκευή με δικά τους έξοδα για να μου στείλουν μέσα σε 1 εβδομάδα μια καινούργια.. Και εκεί που έλεγα να μη κάνω τίποτα γιατί αρχίζω και το συνηθίζω και που να μπλέκω τώρα κ.τ.λ. έγινε και κάτι τις τελευταίες 2-3 μέρες που με έκανε να αναθεωρήσω. Αυτό που είπα για ποιότητα κατασκευής το παίρνω πίσω! Το κουμπί άρχισε να τρίζει τόσο άσχημα σε κάθε πάτημα που πλέον με εκνευρίζει. Και είναι μόλις 2 εβδομάδων συσκευή. Έτσι κι αλλιώς δεν το αντέχω και μάλλον θα μπω στη διαδικασία αποστολής. Ελπίζω να έτυχα σε ελαττωματική. Εσάς το κουμποθονο είναι οκ? Σορυ για το μακροσκελές μήνυμα..

Αποσυνδεδεμένος knightofcor

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 29, 2019, 22:41 »
αν εξαιρέσεις τις γρατσουνιές στην οθόνη δεν έχω το παραμικρό θέμα με την κατασκευή εδώ και 2 μήνες. Αν και δεν είναι το μοναδικό mod που χρησιμοποιώ.

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 29, 2019, 23:06 »
Τι να πω.. Μάλλον τράβηξα τον πρώτο λαχνό πάλι.. Μιλάμε για πολύ τρίξιμο! Ελπίζω αν όλα πάνε καλά και πάρω στα χέρια μου την καινούργια να είναι όλα καλά.. Αναμένω λοιπόν..

Αποσυνδεδεμένος mmottekk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 30, 2019, 00:49 »
Και του δικού μου τρίζει το κουμπί, ειδικά αν το πιέσω λιγότερο από όσο χρειάζεται για να κάνει το κλικ. Τουλάχιστον εκνευριστικό.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 15, 2019, 08:21 »
Εγώ μέχρι τώρα κανένα θέμα με κουμπί, βαφή ή απόδοση, το έχω σαν κύριο μοντάκι με 11000 τζούρες μέχρι τώρα. Όσο και να το προσέχω η οθόνη έχει γεμίσει γρατζουνιές, όμως όχι «βαθιές» πιο πολύ είναι σαν τις λεγόμενες micro scratches στα κινητά που φαίνονται μόνο με κόντρα φως και δεν τις βλέπεις επάνω στην οθόνη π.χ. ανεβάζοντας τη φωτεινότητα. Κάτι που δύσκολα κάνεις στο Armour Pro βέβαια  :))

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 23, 2019, 14:29 »
Τι να πω.. Μάλλον τράβηξα τον πρώτο λαχνό πάλι.. Μιλάμε για πολύ τρίξιμο! Ελπίζω αν όλα πάνε καλά και πάρω στα χέρια μου την καινούργια να είναι όλα καλά.. Αναμένω λοιπόν..
Απλά για ενημέρωση. Από τη στιγμή που μου έστειλαν το μεηλ η καινούρια συσκευή ήρθε στα χέρια μου 17 μέρες μετά!! Πολύ νωρίτερα απ ότι μου είχαν πει δηλ. (θα την έστελναν μέσα σε 1 εβδομάδα και μετά θα έκανε 20 μέρες μέχρι να έρθει). Και ενώ είχαν όλα τα στοιχεία για τη συσκευή, αυτοί μου έστειλαν ολόκληρο το κιτ μαζί με μία επιστολή στην οποία μου ζητούσαν συνεχώς συγχώρεση.. ;D Σε αυτό το κομμάτι οφείλω να ομολογήσω ότι είναι κύριοι! Πραγματικά! Αλλά! Στο θέμα μας τζίφος... Μια από τα ίδια και η καινούρια.. Και στο θέμα του delay (ελαφρώς καλύτερα αλλά ακόμα υπάρχει) και απ ότι φαίνεται (όχι ακόμα αλλά έχω παρόμοιες ενδείξεις) και στο θέμα ποιότητας/κατασκευής του κουμπιού.. Πλέον το πήρα απόφαση. Εξάλλου το θέμα delay το έχω συνηθίσει και δε με νοιάζει τόσο πολύ πλέον. Αυτό που πραγματικά με εκνευρίζει είναι το τρίξιμο του κουμπιού που εύχομαι στη καινούρια να μην εξελιχθεί όπως τη πρώτη.. Αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξος.. 
Αυτά!

Υ.Γ.) Όπως και να έχει οφείλω να ξαναπώ ότι η εξυπηρέτηση της Vaporesso ήταν υποδειγματική!!! Αλλά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364