vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, gfilip, pngtszs1976, Lazy Dog

Twitter

Vaporesso Armour Pro

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 23:24 »
Έχω και το Armour Pro και το Revenger X.

Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το Armour Pro, ούτε λειτουργικό ούτε με την ποιότητα της βαφής (κόκκινο-μπλε).
Σαν μονομπάταρο 21700 πιστεύω πως είναι καλή επιλογή δεδομένου του κόστους και της έλλειψης πολλών εναλλακτικών σ' αυτήν την κατηγορία.

Το Revenger X είναι εξαιρετικό (αν εξαιρέσουμε κάποια σποραδικά misfires), με άμεσα ρεύματα, ωραίο πιάσιμο στο χέρι, καλή αυτονομία και ποιότητα κατασκευής, αλλά είναι αρκετά βαρύτερο και μεγαλύτερο.
Επίσης γεμίζει αμέσως δαχτυλιές, κάτι που προσωπικά δε με ενοχλεί αλλά για αρκετούς είναι αποτρεπτικός παράγοντας.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 09:23 »
Καλησπέρα, σκεφτομουν να αγορασω το συγκεκριμενο μοντακι αλλα απ τα σχόλια σας μπαινω σε σκέψεις. Να το Αγοράσω η να παω σε revenger? (παιζω με ατμοποιητη ναυτηλο 2
 Παλικάρι μου θα σου έλεγα όχι. Από γνωστή αλυσίδα της Θεσσαλονίκης που το είχα πάρει, τα περισσότερα που πούλησαν επιστράφηκαν πίσω εντός 3μήνου. Αν πετύχεις σε παρτίδα που δεν βγάζει προβλήματα,συμφωνώ πως είναι καλό μοντάκι, αλλά αξίζει να ρισκάρεις;
 Για μονομπάταρο, καλύτερα να δώσεις 10 ευρώ παραπάνω και να πας σε Asmodus Colossal ή τα ίδια και να πάρεις ενα Aegis. Τα έχω και τα 2 και είμαι πολύ ικανοποιημένος αν και μόνο το Asmodus χρησιμοποιώ λόγο βολικού μεγέθους.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 31, 2019, 00:32 »
Δύο γρήγορες ερωτήσεις, για όποιον τον έχει! Αρχικά φαντάζομαι λόγω κατασκευής το ασημένιο (ss) θα είναι κυριολεκτικά μαγνήτης για δαχτυλιές, ειδικά το καλοκαίρι, έτσι;

Το τζαμάκι του είναι επιρρεπής σε γρατζουνιές; Εννοώ βέβαια με την κατάλληλη προσοχή, όχι να το πετάω από εδώ και από εκεί. Αντέχει, η είναι π.χ. σαν του Alien που όσο και να προσέχεις θα αρχίσουν να εμφανίζονται μετά από λίγο μόνο από το βάλε/βγάλε στην τσέπη;;

Θενξ  8)

Nai_Ego

Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 31, 2019, 12:16 »
Δες τα μηνύματα του Πέτρου, έχει απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος PATIS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 10, 2019, 17:11 »
Μόλις πήρα το vaporesso armour pro. Ξέρει κανείς την τελευταία έκδοση της αναβάθμισης?

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 10, 2019, 18:41 »
Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η 1.04.

Απενεργοποίησε από το μενού του μοντ το Auto και δούλεψέ το σε λειτουργία VW-S (soft) αν δε χρησιμοποιείς έλεγχο θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος desmonchild

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 10, 2019, 20:28 »
πολύ ωραίο mod.

Αποσυνδεδεμένος PATIS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 15, 2019, 21:03 »
Δεν μπορώ να αναβαθμιστεί στην 1.04. Μου βγαζε not connected. Θα μείνω με την 1.03 μου φαινεται...

Αποσυνδεδεμένος mmottekk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 21, 2019, 15:11 »
Δύο γρήγορες ερωτήσεις, για όποιον τον έχει! Αρχικά φαντάζομαι λόγω κατασκευής το ασημένιο (ss) θα είναι κυριολεκτικά μαγνήτης για δαχτυλιές, ειδικά το καλοκαίρι, έτσι;

Το τζαμάκι του είναι επιρρεπής σε γρατζουνιές; Εννοώ βέβαια με την κατάλληλη προσοχή, όχι να το πετάω από εδώ και από εκεί. Αντέχει, η είναι π.χ. σαν του Alien που όσο και να προσέχεις θα αρχίσουν να εμφανίζονται μετά από λίγο μόνο από το βάλε/βγάλε στην τσέπη;;

Θενξ  8)
Δαχτυλιές δεν μαζεύει καθόλου. Δεν είναι γυαλιστερό - είναι κάπως brushed.
Για τις γρατζουνιές δεν ξέρω να σου πω - το έχω μόνο μια βδομάδα και δεν το πολυχρησιμοποιώ γιατί δεν με βολεύει ιδιαίτερα στο χέρι.
Το βασικό μου πρόβλημα είναι το fire button/οθόνη. Πέρα από την πιθανή ευθραυστότητα του, το βρίσκω πολύ σκληρό και κουραστικό για πάτημα με το δάχτυλο άρα αναγκάζεσαι να το σφίγγεις με ολόκληρο το χέρι. Έχω και ένα Aegis mini και είναι η μέρα με τη νύχτα σε εργονομία και άνεση χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 22, 2019, 07:59 »
Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος εδώ και 1 εβδομάδα κι εγώ. Προς το παρόν από κατασκευαστικό θέμα είμαι ικανοποιημένος. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα αλλά δείχνει στιβαρό και ποιοτικό. Η οθόνη όμορφη αλλά πολύ σκοτεινή. Εννοείται ότι έξω δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα. Μου ήρθε με την 1.04 μέσα και το δουλεύω σε VW-N χωρίς πρόβλημα. Υπόψιν, συνδυάζεται με ένα Innokin Zlide 1.6 Ω (mtl). Το μόνο "πρόβλημα" που μου παρουσιάζει και θέλω να μου πείτε αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο είναι όταν το μοντ είναι σε κατάσταση ύπνου πάνω από 1-2 λεπτά από την τελευταία φορά που πάτησα το fire button και πατήσω ξανά, υπάρχει ένα delay 1-1,5 δευτ. μέχρι να πάρει μπρός! Όσο πατάς όταν είναι ανοιχτή η οθόνη ή εντός λεπτού είναι instant! 

Αποσυνδεδεμένος mmottekk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 22, 2019, 15:02 »
Μου το κάνει και εμένα αυτό με την με την οθόνη κλειστή.

Γενικά έχω παρατηρήσει κάποια misfires.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 22, 2019, 15:36 »
όταν περνάει στη λειτουργία ρολογιού το κάνει και σε μένα. αν κλείσεις το ρόλοι λογικά θα σταματήσει να το κάνει
  Προς το παρόν από κατασκευαστικό θέμα είμαι ικανοποιημένος. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα αλλά δείχνει στιβαρό και ποιοτικό.
έξι μήνες το εχω, μόνο κάτι γρατσουνιές στο κάτω μέρος απέκτησε και αυτά από πεσίματα.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 23, 2019, 13:54 »
Ήρθε κι εμένα επιτέλους  :) μου αρέσει πολύ η αίσθηση του στο χέρι, βέβαια είχα να χρησιμοποιήσω μονομπάταρο μοντάκι από το πρώτο sx mini. Περιέργως με βολεύει το κουμπί του, μάλιστα με την οθόνη προς τα εμένα, δεν το πατάω με τον αντίχειρα, το σφίγγω με ολόκληρο το χέρι.



Πήρα και μια μαύρη θήκη σιλικόνης, αν και είναι από αυτές που κολλάει η σκόνη (και τα πάντα) πάνω της. Έστησα τον Profile και το μισό βαμβάκι πήγε και κόλλησε πάνω της. Είναι και τέρμα σφιχτή, μέχρι να χαλαρώσει λίγο θα μου βγάζει την πίστη στην αλλαγή μπαταρίας, αλλά φαίνεται να το προστατεύει επαρκώς.

Εντωμεταξύ είχα θέμα με την αναβάθμιση, δεν το έβλεπε η εφαρμογή της Vaporesso ό,τι και να έκανα, σε Windows 10 Home 64x. ήρθε με την 1.04 βέβαια, οπότε προς το παρόν είμαι εντάξει, θα το ψάξω όμως για πιθανή μελλοντική αναβάθμιση.

Αποσυνδεδεμένος knightofcor

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 23, 2019, 14:08 »
Εδώ και το δικό μου με τον τσουλήθρα, το έχω περίπου 2 μήνες κι είναι άψογο. Το μόνο που θέλει προσοχή είναι η επιλογή  smart διότι σε ξεβίδωμα και βίδωμα πάλι του ατμοποιητή αν το έχεις On ανεβάζει πολύ τα watt για MTL.


Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 24, 2019, 08:13 »
όταν περνάει στη λειτουργία ρολογιού το κάνει και σε μένα. αν κλείσεις το ρόλοι λογικά θα σταματήσει να το κάνει
Δυστυχώς το κάνει και τότε.. Το ρολόι το έκλεισα από την αρχή. Έστειλα μεηλ στη Vaporesso και μου ζήτησαν να το δουν σε βίντεο το οποίο ήδη τους έστειλα και περιμένω απάντηση. Δεν νομίζω να ενδιαφερθούν και πολύ αλλά.. Μόνο αυτό με χαλάει.. Κατά τα άλλα αν και νωρίς είμαι ευχαριστημένος..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364