vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 6 χρήστες
stratoz, JohnDag, manoslykos, ZoeM, nightdream, Milarepa

Twitter

GG Tilemahos Armed Eagle

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 04, 2018, 13:05 »
@30SmokingYears πολλα μπραβο ισως,βασικα σχεδον σιγουρα απο τις καλυτερες αξιολογησεις σε ατμο που εχω διαβασει ποτε.

Πολυ σωστος,ετσι πρεπει δοκιμες στον ατμο που εχουμε στα χερια μας σε διαφορετικου τυπου υγρα,αερα και τα παντα ολα.

Αντικειμενικος,τι να τις κανω τις οπτικες παρουσιασεις στα youtubia,να τη η αληθεια πετιεται :))


Εφοσον ο ΤΑΕ δεν.. με την tribeca,προσπερναω αλλον ενα βαμβακατο :))

Μπραβο σου βρε 30SY :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 04, 2018, 13:31 »
Αυτά είναι reviews !!!
Μπράβο, μου έφτιαξες την Κυριακή.  Thanks. ;)

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 04, 2018, 13:34 »
Αψογος Θαναση. Οσα  εχω σκορπια στο μυαλο μου για τον eagle και δεν μπορω να γραψω ειναι συγκεντρωμενα στο κειμενο σου και για αυτο συμφωνω απολυτα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 04, 2018, 13:42 »
Συγχαρητήρια βρε Θανάση, καιρό είχα να διαβάσω μια ψύχραιμη, αποστασιοποιημένη, ανεξάρτητη και τόσο ειλικρινή παρουσίαση. Μπορεί να διαφωνώ σε σημεία, κυρίως περί αισθητικής (π.χ. ο αετός εμένα μου θυμίζει τα waffen SS και μου είναι ιδιαίτερα απωθητικός όταν τον βλέπω), αλλά αυτό δεν έχει καμιά σημασία για τη δική σου παρουσίαση.
Πολλά μπράβο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 04, 2018, 13:52 »
Αψογη & αντικειμενική παρουσίαση Θανάση. Πολύτιμο βοήθημα σε όποιον θελήσει να σχηματίσει μία γνώμη για τον συγκεκριμένο. Προσωπικά απολαμβάνω να διαβάζω ριβγιούζ απο 30καπνισταχρόνια & να βλέπω/ακούω τα του Busardo. :thumpup:  

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 04, 2018, 20:17 »
Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. Προσπαθώ πάντα να είμαι αντικειμενικός και ακριβοδίκαιος - αφενός είναι στάση ζωής, και αφετέρου άσκηση.

Γιώργο ναι, αντιλαμβάνομαι αυτό που λες - είναι μάλλον το ίδιο συναίσθημα με αυτό που προκαλούν σε εμένα οι αρχαιοελληνικές περικεφαλαίες, σε άλλες εγχώριες κατασκευές. Τα "φτερά" ίσως να μην με ενοχλούν γιατί μου θυμίζουν τις "πουλάδες" της ΠΑ, που φορούσε ή φοράει η μισή σχεδόν ευρύτερη οικογένειά μου, και όχι τα Waffen-SS. 😊

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 04, 2018, 20:22 »
Θανάση και εμένα δεν με ενοχλούνε οι πουλάδες για τους ίδιους λόγους  ;), αλλά πάλι είναι προσωπικό αυτό το κομμάτι.
Μπράβο πάντως για το ωραίο σεντόνι, τα είπες μια χαρά όλα, αντικειμενικότατος.  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 04, 2018, 20:34 »
Γιώργο ναι, αντιλαμβάνομαι αυτό που λες - είναι μάλλον το ίδιο συναίσθημα με αυτό που προκαλούν σε εμένα οι αρχαιοελληνικές περικεφαλαίες, σε άλλες εγχώριες κατασκευές.
Καλά κι εγώ όταν βλέπω μαίανδρους και περικεφαλαίες, το βάζω στα πόδια αλλά ο αετός είναι αετός κι όχι πουλάδα, την οποία κι εγώ φορούσα ως φαντάρος και την ξέρω καλά ;) Ο καθένας βέβαια μπορεί να βλέπει τον eagle όπως θέλει, περί ορέξεως... Ο κατασκευαστής πάντως, κατά δήλωσή του, από άλλα πουλιά εμπνεύστηκε τον αετό του.

Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 04, 2018, 20:37 »
Χαίρομαι που ο ΤΑΕ μου,πήγε σε τέτοια χέρια.Μετά από αυτά που διάβασα για έναν ατμοποιητή που δούλεψα,πάω να ψάξω για ποιούς άλλους ατμοποιητες έχει γράψει ο Θανάσης.Θα είμαι σίγουρος ότι αυτά που γράφονται είναι πολύ κοντά στην πραγματικότητα.
Υ.Γ.Το ατσάλι του TAE είναι 303.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2018, 20:42 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 04, 2018, 20:41 »


Ο κατασκευαστής πάντως, κατά δήλωσή του, από άλλα πουλιά εμπνεύστηκε τον αετό του.

Τι μου διαφεύγει; 🤔 Για φτιάξε με...


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 04, 2018, 20:49 »


Υ.Γ. Το ατσάλι του TAE είναι 303.

Σφάλματα είμαστε, ανθρώπους κάνουμε... 😆

Νόμιζα πως ήταν 304. 👍


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 04, 2018, 21:09 »
Πάρα πολύ ωραία και εμπεριστατωμένη κριτική. Φυσικά σε τόσο λεπτομερή ανάλυση σημείο προς σημείο, θα υπάρχουν και διαφωνίες (πχ η καμπύλη καμπάνα μου βγάζει καλύτερα κάποια αρώματα, ήχους δεν έχω με 1 και 1,2 pin, υγρό μου έχει έρθει και με το δικό του drip tip - χωρίς να προηγηθεί spit - υγρό έχω χάσει από κάτω γιατί ένα από τα 2 o-rings του pin πήγε βόλτα, κλπ). Θα ήταν πολύ χρήσιμο να υπάρχουν τέτοιας ποιότητας κριτικές για περισσότερα προϊόντα, αλλά δυστυχώς θέλει χρόνο και υπομονή που λίγοι τις διαθέτουμε  :101010:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 04, 2018, 21:23 »
Οk, Γιώργο. Δεν γνώριζα πως υπάρχουν τέτοια δεδομένα. Τελικά, πολύ σχετικά τα πάντα... Πουλάδες ιπταμένων, αετοί SS, φοίνικες, βυζαντινά εμβλήματα, Bentley logo, USA sign και ό,τι άλλο δεν περνάει από το μυαλό μου τώρα. 😊

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 04, 2018, 21:29 »


Πάρα πολύ ωραία και εμπεριστατωμένη κριτική. Φυσικά σε τόσο λεπτομερή ανάλυση σημείο προς σημείο, θα υπάρχουν και διαφωνίες (πχ η καμπύλη καμπάνα μου βγάζει καλύτερα κάποια αρώματα, ήχους δεν έχω με 1 και 1,2 pin, υγρό μου έχει έρθει και με το δικό του drip tip - χωρίς να προηγηθεί spit - υγρό έχω χάσει από κάτω γιατί ένα από τα 2 o-rings του pin πήγε βόλτα, κλπ). Θα ήταν πολύ χρήσιμο να υπάρχουν τέτοιας ποιότητας κριτικές για περισσότερα προϊόντα, αλλά δυστυχώς θέλει χρόνο και υπομονή που λίγοι τις διαθέτουμε  :101010:

Καλά, αλλοίμονο αν συμφωνούσαμε και στα πάντα. Που θα ήταν η ομορφιά; 😊

Δεν θα σου ευχόμουν ποτέ να είχες τον δικό μου ελεύθερο χρόνο! Υπομονή, έχω. 😉


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 04, 2018, 23:08 »
[justify]Να δώσω κι εγώ τα συγχαρητήριά μου στον κύριο 30SmokingYears για την τόσο αναλυτική κριτική του, ως κάτοχος του Tilemahos Armed Eagle. Να καταθέσω κι εγώ βέβαια από την πλευρά μου, όχι διαφωνία αλλά μία γενική απορία. [/justify]

[justify]Ως αντικειμενικοί χρήστες που είστε, αγαπητοί φίλοι, τόσο φτασμένων ονομάτων, -και δεν το λέω ειρωνικά το “αντικειμενικοί”, απλώς ίσως ξενίζει λίγο ο όποιος διαχωρισμός εάν το προσπαθώ επιλεκτικά ή κατά βολική πάντα προσέγγιση. Λοιπόν. Μπορώ να βασιστώ στη σκονισμένη καλτίλα για να δω/αποδεχτώ την όποια μοναδικότητα, όταν μάλιστα βλέπω πως στην προκείμενη δεν έχω και τα προσδοκώμενα; στη δική μας περίπτωση δηλαδή, η γεύση, η όποια ανάλυση, η συνολική ατμιστική επίδοση; π.χ, δοκίμασα 5 υγρά, 15 στησίματα, χι ισχύς, χι σύρματα. Επιβεβαίωσα πως η συνέχεια της χι σειράς ατμοποιητή είναι μέτριας γευστικής απόδοσης, μάλλον είναι καλύτερος σε άλλες κατηγορίες υγρών από τις επιλογές μου, και μάλλον θα τον κρατήσω για την περιορισμένη γραφική μοναδικότητά του. [/justify]

[justify]Τέλος, διαβάζω περί συμβολισμών, άσχετων με το άτμισμα; καλά είδα; (το λέω αυτό γιατί διαβάζω παραπάνω ακόμα και για άμεσους ή έμμεσους συμβολισμούς ιδεολογιών τύπου νοσταλγοί ναζισμού). Αν κατάλαβα λάθος σας ζητάω μία τεράστια συγγνώμη. [/justify]


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix