vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 19:10 »
το πεπονακι πολυ ωραιο αλλα θελει αραιωση αρκετη για τα δικα μου γουστα....

Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 19:17 »
Angel cry.

Πρόλαβα να κάνω μόνο ένα τανκ της δοκιμής, μετά το πήρε η γυναίκα μου και έχει κρύψει το μπουκάλι....

Εχθές μου είπε να πάρω κανα δύο να γίνονται :)).

Απίστευτη μηλόπιτα :thumpup: και λογική τιμή.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #212 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 12:17 »
Late hours σε 60/40 3mg.
Δεν θα μπω σε επιμέρους ανάλυση γεύσεων γιατί δεν το έχω καθόλου.
Το ετοίμασα για dripper και είναι πολύ ωραίο με γλυκιά επιγευση και καθόλου μπουχτιστικο για όλη μέρα.
9/10 άνετα.
Σε αέρατο rta όμως καμμία σχέση,πολύ αδύναμο και μια εσανς κολόνιας που δεν μου άρεσε καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #213 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 12:49 »
Εντύπωση μου κάνει το τελευταίο σχόλιό σου. Θα γράψω και αναλυτικά εντός των ημερών, αλλά το έχω δοκιμάσει και σε σφιχτό (Zest) και σε αεράτο (Griffin) RTA αλλά και σε dripper. Και δεν είδα τόσο μεγάλες διαφορές στην απόδοση όπως αυτές που περιγράφεις. Εννοείται πως το προτιμώ στο φαινόμενο, αλλά με πολύ χαρά και ευκολία το ατμίζω και στους άλλους δύο...

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #214 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 13:37 »
Θα κάνω ένα ακόμη στήσιμο στον rta μήπως κάτι μου ξέφυγε γιατί τόσο μεγάλη διαφορά μου έκανε και εμένα εντύπωση.

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #215 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 14:44 »
Απίστευτο το Prodigal Son( σε fodi). Βρήκα το βασικό υγρό που θα πορευτώ για το 2018.Δε θα επεκταθώ σε θέμα γεύσεων και αισθήσεων δεν το εχω.Για τα δικά μου γούστα είναι αρκετά κάλο.
Τα υπόλοιπα της σειράς  λογικά αύριο .
Να πω την αμαρτία μου αυτή τη στιγμή δοκιμάζω το Late Hours (3ημέρων)και δεν με ενθουσιάζει. Μπορεί να φταίει και ο Zenith.
Θα το δω και στο berserker μόλις στεγνώσει.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #216 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 10:32 »
 H apple pie δυστυχώς δεν, μάλλον ξέχασαν να βάλουν την ζάχαρη. Περισσότερο σε καπνικό μου φέρνει. Από την σειρά περισσότερο στα γούστα μου το πεπονάκι και το ξηροκαρπικό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #217 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 13:28 »
Εντύπωση μου κάνει ότι δεν την βρίσκεις γλυκιά Πέτρο, διάφοροι μηλοπιτάκηδες που το δοκίμασαν από μένα έχουν προσκυνήσει.

Από προσωπική προτίμηση, θα τα κατατάξω ως 

1) Late Hours

2) Blue Spirit

3) Angel Cry

4) Prodigal Son

χωρίς να σημαίνει ότι το ένα είναι καλύτερο από το άλλο. Αν πχ είχα όριο να πάρω 10 μπουκαλάκια και έπρεπε οπωσδήποτε να πάρω τουλάχιστον ένα από το καθένα, θα αγόραζα 6-2-1-1, εκτός αν ήταν καλοκαίρι οπότε θα πήγαινε 5-3-1-1. Καθαρά προσωπικό γούστο φυσικά, και ελπίζω να προλάβω να γράψω σύντομα.


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #218 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 15:09 »
Το Blue Spirit που κόλλησα από τον Τρύφωνα στην έκθεση αποτελεί μια πολύ καλή  και σχετικά οικονομική καθημερινή εναλλακτική για το Dinner Lady στο dripping και ειδικά στο squonking ( που εκτόξευσε την κατανάλωση υγρού στα ύψη ).
Το Late hours αποτελεί αιτία διαζυγίου λόγω της μυρωδιάς που αφήνει στο χώρο οπότε μένει εκτός ( τουλάχιστον, εκτός οικίας ).
Τo angel cry κανελίζει κάπως, κανένα πρόβλημα αν είσαι μπουγάτσα ή καπουτσίνο, αλλά στο υγρό δεν μου πολυαρέσει, το χρησιμοποιώ κυρίως στα μεσοδιάστηματα ωρίμανσης του Blue Spirit.

Πάντως τα παραπάνω υγρά έχουν και ψυχολογική επίδραση στο καταναλωτή.

Σε κάνουν να αισθάνεσαι άντρας
.
.
.
κάθε φορά που καταφέρνεις να ανοίξεις το μπουκαλάκι ;D

Σοβαρά τώρα, κάτι πρέπει να κάνουν με τα μπουκάλια τους.
Στα 8  μπουκάλια που έχω πάρει μέχρι τώρα, κανένα δεν έχει ανοίξει ομαλά, αν καταφέρεις να το ανοίξεις μένει μέσα η μύτη, θέλει βγάλσιμο με πενσακι κτλ.
Πιστεύω μπορούν και καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #219 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 15:17 »
Θα συμφωνήσω. Τα βρήκα σκούρα με 1 από τα 4 και δε με λες και διαστάσεων μπακαλιάρου...

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #220 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 17:33 »
Μια ερώτηση για το πεπόνι, είναι από αυτά που για να φύγει μετά η μυρωδιά από τον ατμοποιητή θέλει καθάρισμα μέσα σε πυρηνικό αντιδραστήρα και κάψιμο όλης της φυτείας από την οποία προήλθε το βαμβάκι μας ή είναι πιο ήπιο; Ευχαριστώ.  :))

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #221 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 17:42 »
Σε ντριπερ φεύγει σχετικά εύκολα. Ανάλογα και με το επόμενο υγρό αρκεί ενα πλύσιμο και αλλαγή βαμβάκιου. Σε τανκ δεν πολύ χρησιμοποιώ αλλά δεν θυμάμαι να με απασχολησε η μυρωδιά όπως πχ του Castle Long που κρατάει καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #222 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 17:57 »
Νεράκι χλιαρό και έφυγε. Στο επόμενο γέμισμα δεν υπάρχει καν υπόνοια.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #223 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 18:39 »
- Καλησπέρα! Ένα blue spirit παρακαλώ

-Ο σύζυγος της Μαρίας Νεφέλης?

θα κλείσουν σπίτια λέμε  :laugh1:

[member=13885]cpbaroque[/member]

Πόσο να το αφήσω να ωριμάσει? Πες σε λιγότερο από χρόνο please  :yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #224 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 18:50 »

Κι εγώ όταν πάω, ο άντρας της ΜΑΡΙΑΣ ΝΕΦΕΛΗΣ λέω πως είμαι για να μου κάνουν καμιά έκπτωση!  :laugh1:

Λοιπόν. Το πρώτο blue spirit που άτμισα ωρίμασε περίπου δέκα μέρες και ήταν μια χαρά. Δεν είδα επίσης καμιά διαφορά προς το καλύτερο όσο πέρναγε ο καιρός. Τώρα βέβαια που ξέμεινα από έτοιμο, μάλλον θα περιορίσω τις ημέρες σε κάτω από πέντε γιατί δεν μπορώ να περιμένω άλλο...

Bonus Tip: 3-4 τζούρες blue spirit, 1 τζούρα egoist holy coffee. Μαγικός συνδυασμός! (σε χωριστό ατμοποιητή - όχι ανακατεμένα!)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1126 92538 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:38
από john 7
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex