vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 8 χρήστες
grag, dkostas, petr@n, Tazz, vasim, camber, ipomonias, danys620

Twitter

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #510 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 18:33 »
Το "Atmosfaira" δειχνει να το εχει εχει διαθεσιμο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #511 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 12:09 »
[justify][member=7454]Cruiser79[/member], καλημέρα και χρόνια πολλά. Καλοτάξιδο να είναι το πυραυλοκίνητο καπνικό τέκνο σου! Άργησα, άργησα πολύ να το δω, και δεν το πρόσεξα καν στο φόρουμ αλλά σε κατάστημα διάθεσής του. Βέβαια, αν παραβλέψουμε το γεγονός πως συνήθως έχω λιγοστές πιθανότητες επιτυχίας, θα ήθελα να ρωτήσω δυο ελάχιστα πραγματάκια. [/justify]

[justify]α) Μπορώ να παραβλέψω την πρόταση περί ποσοστού 65-70% VG και να βάλω μόνο vg;[/justify]
[justify]β) Θα είναι λάθος, και στην ουσία δεν θα δω αυτά που πρέπει από το υγρό, αν δεν φτάσω καν στα 60 βατ αλλά να επιλέξω π.χ. αεράτο επισκευάσιμο με, kanthal 0.5mm, 0.3mm πυρήνα, 25 – 30 βατ; ή τέλος πάντων, να πάω σε λύση π.χ. Skyline και να παίξω από 25 έως 50 βατ;[/justify]

[justify][γ) αν τελικά με το α. και β. μου είμαι εκτός του συγκεκριμένου υγρού, υπάρχει περίπτωση να δεις κι εμάς τους ενδιάμεσους ατμιστές αέρα στο μέλλον, με ίσως κάποιο άλλο υγρό όπου να λειτουργεί όπως π.χ. Odin BW;] / εύχομαι και πάλι, καλοτάξιδο![/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2017, 12:47 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #512 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 15:09 »
Καλησπέρα Joe και χρόνια πολλά.

Αν βάλεις μόνο vg, θεωρώ ότι ίσως πρέπει να βάλεις 1-2 ml λιγότερα, εμπειρικά και μόνο, νομίζω ότι τα καπνικα τη θέλουν την pg τους.

Για το θέμα watt, σου συστήνω να δοκιμάσεις σε ότι νούμερο επιθυμείς. Υπάρχει πολύ σοβαρό ενδεχόμενο να σου αρέσει το αποτέλεσμα. Πάλι εμπειρικά, το υγρό δίνει αυτό που σκόπευα να δώσει στα ψηλά. Όμως το υγρό μεταμορφώνεται συνεχώς αναλόγως ρύθμισης οπότε υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να σου αρέσει μια από τις "χαμηλές" του μορφές...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #513 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 19:09 »
Εγώ πάντως το δοκίμασα στις 6 μέρες ωρίμανσης έτσι για την αλητεία.
Στον χαντάλι στα 25W με αντίσταση από flame wire δίνει κυρίως τη σοκολάτα και έντονη γλύκα από το βιρτζίνια.
Στα 30W νοιώθεις τη σοκολάτα λίγο πιο πικρή και το virginia πιο καπνικό παρά γλυκό.
Στα 35W έρχεται στον ουρασνίσκο και μια ευχάριστη πικρίλα σαν από φλούδα φρούτου αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από τι φρούτο, μάλλον δεν είναι μόνο ένα.
Η επόμενη δοκιμή θα είναι στον τσουνάμι με διπλές αντιστάσεις πάνω στο διμπάταρο μηχανικό για να παίξουν μπόλικα W.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #514 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 00:34 »
[justify]Καλησπέρα και στους δύο κυρίους. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις σημαντικές πληροφορίες. Πιο πολύ ήθελα να μάθω αν θα ήμουν λάθος στο να επιλέξω χαμηλότερη ισχύ. Έτσι είμαι διπλά χαρούμενος πως τουλάχιστον δεν θα κάνω βασικά λάθη στην αρχή. Θα προσπαθήσω να επανέλθω με μία γνώμη. Και πάλι, ευχαριστώ. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #515 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 09:22 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά,
σωστό / λάθος δεν υπάρχει. Αν σου αρεσε με λίγα W μια χαρά είσαι. Θα πρότεινα όμως να το δοκιμάσεις κατά προτίμηση σε ντρίπερ με γερές αντιστάσεις που να σηκώνουν 50+ W να δεις και εκεί πως σου φαίνεται γευστικά.
Οντως το υγρό αλλάζει γεύση με τα W, οπότε ίσως πάρεις και άλλες νότες που θα σου αρέσουν.

Επειδή το μπουκάλι το έφτιαξα σε 6άρα και στα 35W με βαράει ασύστολα, θα πάρω άλλο ένα να το κάνω χωρίς νικοτίνη και θα τα αναμείξω ώστε να γίνει ολο το υγρό 3άρι και να μπορώ να το ατμίσω σε μεγάλο ντρίπερ χωρίς να μου καίει τα πνευμόνια η νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος yiannni

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζησε ελευθερος
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #516 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 01:19 »
Δεν ξερω παιδια μου δωσανε απο ατμοσφαιρα περιπου 10 μλ  Blackrock δωρο και επαθα την πλακα μου . Αλλα η περιγραφη του λεει εινε  για πολλα watt  , Εγω βεβαια ειμε φαν του mtl και το δοκιμασα σε merlin mini σε μονη αντισταση στα 20 watt . Δεν ξερω αν μου τα βγαζει ολα αλλα δεν εχω σκοπο να παρω αερατο ατμοιπιητη για ενα υγρο μιας και τα υγρα που κανω τα κανω στους mtl. Το ερωτημα μου ειναι αν το παρω το υγρο και το κανω 50/50 με 6 νικοτινη θα εχω διαφορα σε γευση γιατι το υγρο που μου δωσανε εινε 70 vg 30 pg και 2 Νικοτινη. και δεν εχω χτυπημα αλλα μου αρεσεη η γευση., Και αν τεριαζει το συγκεκριμενο υγρο σε MTL, Ευχαριστω..

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #517 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 01:26 »
Αφού σ' αρέσει, τα υπόλοιπα τι τα ψάχνεις; 

Τώρα περί των αλλαγών στην σύσταση. Αν αυξήσεις την PG θα έχεις περισσότερο χτύπημα και περισσότερη ένταση γεύσης, όπως με όλα τα υγρά. 

Ο κατασκευαστής δήλωσε ότι θέλει πολλά watt ώστε να αναδειχτούν όλα τα αρώματα και να κρυφτεί το Virginia που του ίδιου ΔΕΝ του αρέσει. Συνεπώς, αν εσύ γουστάρεις virginia δεν βλέπω κανένα λόγο να μην το παίξεις και σε χαμηλά watt ή όπως αλλιώς σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #518 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 02:36 »
Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, μάλλον μεθαύριο για να ξεκινήσει καλά ο χρόνος.. Πάντως 50/50 το έφτιαξα γιατί θέλω το χτύπημα..  Από μυρωδιά πάντως είναι να το πιεις..!! 

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #519 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 08:53 »
Καλημέρα στην παρέα. Μαζί με τα τελευταία ψώνια εχθές, σκόνταψα στην Κ. Ντηλ πάνω σε ένα βράχο. Μαύρο βράχο. Και ενώ ο φουκαράς τα 25watt δεν τα ανεβαίνω ούτε για πλάκα, ψάχνομαι δω πως θα πάω τον skyline στα 60+. Το δοκίμασα αγαπητε Τρύφωνα σε smm στα 55 watts από το παληκάρι στο μαγαζί και αν και εγώ απεχθανομαι το virginia και ήμουν διστακτικος, του ηπια μισό τανκ ;D.Φοβερή γεύση και ήταν μονο 10 μέρες ωριμασμενο. Το βιρτζίνια το καταλάβαινα στην μυρωδιά στον χώρο. Κρεμοσοκολάτα με ξύσμα πορτοκαλιού μου έβγαλε με κάτι ακόμα απροσδιόριστο και το βιρτζίνια κάπου στο βάθος να δίνει χαρακτήρα. Επιφυλάσσομαι μόνο για την μυρωδιά στον χώρο. Να δώ αν περάσει το τέστ της συζύγου ή αν θα βρεθώ στο μπαλκόνι  :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #520 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 12:08 »
Θα χρησιμοποιήσω τη φράση που έβλεπα σε ένα χασάπικο μικρός: "Εάν ευχαριστηθήκατε, να το πείτε εις τους φίλους σας. Εάν όχι, εις ημάς".

Δεν ξερω παιδια μου δωσανε απο ατμοσφαιρα περιπου 10 μλ  Blackrock δωρο και επαθα την πλακα μου . Αλλα η περιγραφη του λεει εινε  για πολλα watt  , Εγω βεβαια ειμε φαν του mtl και το δοκιμασα σε merlin mini σε μονη αντισταση στα 20 watt . Δεν ξερω αν μου τα βγαζει ολα αλλα δεν εχω σκοπο να παρω αερατο ατμοιπιητη για ενα υγρο μιας και τα υγρα που κανω τα κανω στους mtl. Το ερωτημα μου ειναι αν το παρω το υγρο και το κανω 50/50 με 6 νικοτινη θα εχω διαφορα σε γευση γιατι το υγρο που μου δωσανε εινε 70 vg 30 pg και 2 Νικοτινη. και δεν εχω χτυπημα αλλα μου αρεσεη η γευση., Και αν τεριαζει το συγκεκριμενο υγρο σε MTL, Ευχαριστω..
Για την υποκειμενικότητα της γεύσης, έχουν γραφτεί τόμοι. Τους οποίους μπορώ να συνοψίσω σε μία φράση: το σκουπίδι κάποιου μπορεί να είναι ο θησαυρός κάποιου άλλου και το αντίστροφο. Η φιλοσοφία του συγκεκριμένου υγρού, είναι το καπνικό κομμάτι να είναι "πίσω", πιο πολύ συμπληρωματικό. Αυτό δεν απαγορεύει σε κανέναν να του αρέσει το αντίστροφο. Θεωρώ ότι αν έχεις σκοπό να το δουλέψεις MTL, επιβάλλεται το 50/50 ή ακόμα και παραπάνω PG. Τα καπνικά, την θέλουν την PG τους. Όσο για τη νικοτίνη, όσο σου αρέσει. Εμένα το συγκεκριμένο υγρό σε τέτοιο setup, δεν μου αρέσει. Όπως σου είπαν και πριν, εγώ δεν το παλεύω το virginia ως πρωταγωνιστή σε κάποιο υγρό.

[member=17644]soulplayer[/member]

Εγώ πάντως για τις αποψινές πόκες, έχω ετοιμάσει Don Cristo!

[member=11373]Νικ[/member]ολας Λογγινιδης

Θυμάσαι ποιο άλλο υγρό στις αρχές του 2015, ήταν υπεύθυνο για πολλούς συζύγους που κοιμήθηκαν το βράδυ παρέα με το σκύλο στον κήπο? Θα σου το θυμίσει σε κάποια σημεία, ιδιαίτερα την δεύτερη έκδοσή του, που είχε μέσα και Virginia...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #521 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 12:48 »
Ο Cruiser79, είναι τόσο ειλικρινής στο φόρουμ, σε σημείο που μπορεί να "κάψει" το υγρό του. Εμένα για παράδειγμα, και μόνο η ιδέα οτι θέλει πολλά watt και αεράτο ατομποιητή για πλήρη απόλαυση, με απέτρεψε να το αγοράσω.
Επειδή όμως μπορεί να βρώ χρυσάφι εκεί που δεν το περιμένω, θα το πάρω, θα το κάνω κλασικά όπως όλα τα καπνικά μου, 50-50 σε 10 με 12mg νικοτίνης, θα φορτώσω τον zest, και θα το ατμίσω στα γνωστά μου 11watt.
Που ξέρεις?
Τόσα και τόσα δοκιμάζουμε, την καλή προσπάθεια του moderator επιβάλετε να την τιμήσω, έτσι όπως ξέρω εγώ, κι ας προτείνει άλλα αυτός :D Θα επαναστατήσω. Δεν θα συμορφωθώ ;D

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #522 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 12:58 »
Βρε εγώ το πήρα ήδη και σκέφτομαι να πάω στο γραφείο πρωτοχρονιάτικα, γιατί λόγω παιδιών δεν έχω νικοτίνες στο σπίτι για να το μαγειρέψω :)) :)) :)). Και δεν έχω βρεί τρόπο να χωρέσω triple twisted SS316l 0,35mm, 8 σπείρες στον skyline ή/και στον Hadaly. Κάτι ποιο αεράτο δεν έχω πλέον στην συλλογή μου. :hmmm: Κοίτα να δείς που θα με βάλει ο I'll be back admin, να πάω για κυνήγι λαγού Τρίτη πρωί πρωί...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #523 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 13:22 »
Νικόλα, φτιάξε μια διπλή παράλληλη με Kanthal 0.40mm στον Hadaly και θα με θυμηθείς... 25-30W, σηκώνει και παραπάνω, και είσαι άρχοντας. Παραπάνω watt εκεί, μπορείς να δουλέψεις και με διπλή παράλληλη SS316 0.32-0.35. Αρπάζει σα διάολος και τα 50W τα έχεις για πλάκα χωρίς να σε βάλει στις ψιλές ο Hadaly...

[member=12413]Giorgos F[/member]

Έχω την πεποίθηση ότι και να θέλω να το "κάψω", δεν γίνεται. Για τρεις λόγους:

1) Δεν μπορούν να είναι όλοι ευχαριστημένοι με όλα, και το γνωρίζω καλά αυτό.

2) Ξέρω πως παίζει σε πληθώρα στησιμάτων και ρυθμίσεων, και παίζει καλά το άτιμο.

3) Ο Μίλτος δεν θα έβαζε σε ένα υγρό την ετικέτα της Lamda μόνο και μόνο επειδή είναι by Cruiser79.


Αν ήσουν Αθήνα, θα σου έλεγα να πεταχτείς μέχρι την Αργυρούπολη το βράδυ της Τρίτης να το δοκιμάσεις πριν χαλάσεις τα λεφτά σου. Μπορείς φυσικά να πεταχτείς Θεσσαλονίκη μέχρι να κλείσουν τα μαγαζιά, αλλά δώρον άδωρον να τα φας σε βενζίνες...

Αν σου αρέσει το Virginia with a twist (or two), νομίζω πως το στήσιμο που αναφέρεις θα σε καλύψει. Αν δεν σου αρέσει το Virginia, προτείνω ανεπιφύλακτα να επενδύσεις σε κάτι άλλο...


Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #524 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 21:43 »
Cruiser79 κ από Don Christo έχω προμηθευτεί.. Η χρονιά ξεκινάει κ είναι μεγάλη, όρεξη για δοκιμές έχουμε μπόλικη, κ όλες οι καλές δημιουργίες αξίζει να δοκιμαστούν.. Το μεγαλύτερο crash test είναι αυτό της γυναίκας όπως αναφέρει κ ο "Νίκος Λογγινιδης". Νομίζω πλέον στα reviews σου πρέπει να περιλαμβάνεις κ αυτό, την γυναικεία αντίδραση.. Θα μαζεύεις μια παρέα γυναικών κ θα καταγραφείς αντιδράσεις.. Με ότι κινδύνους περιλαμβάνει αυτό..  :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171616 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364