vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 8 χρήστες
Boogie2008, dkostas, nightdream, Williamgah, Milarepa, Tem, Christos Z, ZoeM

Twitter

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #495 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 22:56 »
Έτσι μου είχε βγει μια diy πορτοκαλόπιττα. Η πλάκα είναι ότι θολή βγήκε μόνο μια φορά χωρίς να μπορέσω να βρω τί έγινε λάθος. Δεν φάνηκε να έχει πρόβλημα στην γεύση, αλλά μου την έδινε η θαμπάδα και ...νεροχύτης ???

Αποσυνδεδεμένος agelosd

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #496 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 18:19 »
Αυτό που δε παλευεται με τα υγρά της λ είναι τα μπουκαλάκια!Ειδικα τα καινουρια 60μελα μου εχουνε σπάσει τα νεύρα!
6 πήρα και κανένα δεν ανοίγει σωστά.Ξεβιδωνεις το καπάκι και μένει μέσα το σταγονόμετρο!🤬


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #497 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 19:20 »
Choco Original
:D Νοστιμούτσικό μου!!! :thumpup: Πάρα πολύ του γούστου μου. Το φχαριστιέμαι όλη μέρα :yes:
Στα χνάρια του sabayon με μειωμένο κόστος, και πλέον όπως έλεγε μια διαφήμιση..."προσιτή πολυτέλεια".
Αύριο στο φως θα κοιτάξω για την θολούρα που λέτε παιδιά.
Απόψε το απολαμβάνω.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #498 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 14:37 »
Δεν ξέρω τι γίνεται, το δικό μου Choco βγάζει έντονο αλκοόλ, μου θυμίζει κατι φθηνα σοκολατάκια που τα σιχαινόμουν.
20 μερες ωρίμανση και δεν λέει να φύγει το αλκοόλ. Ετσι όπως πάει θα μου κρατήσει μια διετία το 60ml.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #499 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 17:21 »
 Εμένα μου βγάζει κάτι σε ελαφριά λαδίλα, με μια ελάχιστη γεύση σοκολάτας. Να ξέρεις όσο ωριμάζει το πράγμα γίνεται χειρότερο. Ατμίζεται χωρίς να προσφέρει κάποια ιδιάιτερη απόλαυση

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #500 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 17:33 »
Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά όταν το έφτιαξα και τις πρώτες μέρες μύριζε σοκολάτα. Στην εβδομάδα μπορεί και να μύριζε. Τώρα είναι 10 ημέρες και δεν μυρίζει σοκολάτα (ούτε και κάτι άλλο σαφές). Επιπλέον είναι θολή!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #501 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 23:52 »
Και όμως κυρίες και κύριοι, η Lamda κυκλοφόρησε το πρώτο υγρό το οποίο δεν θα γράψω γι αυτό. Και όχι επειδή περιέχει βούτυρο...  :-\

Δύο νέα τεμάχια στη σειρά Community, κυκλοφόρησαν ήδη. Το Mystico by LiakΩs και το BlackRock by την αφεντομουτσουνάρα μου.

Το Mystico, εννοείται ότι θα το περάσω από το φασματογράφο. Για το άλλο, μπορώ να σας πω την ιστορία του.

Η διαδικασία της γέννησής του, ξεκίνησε τον Ιούλιο. Έστειλα μια συνταγή "από τα παλιά" στην εταιρεία, για να μου την φτιάξει και να δω την απόδοσή της μετά από τόσα χρόνια που έχουν φυσικά αλλάξει τα αρώματα. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ ωραίο, και μάλιστα μετά την απαραίτητη ωρίμανση, μου θύμισε σε σημεία ένα διάσημο υγρό του πρόσφατου παρελθόντος. Δεν ήταν όμως αυτό το κάτι μοναδικό το οποίο ήθελα να έχει το όνομά μου επάνω. Εδώ έρχεται να λυθεί και η απορία του [member=18542]yorgoss[/member] όσον αφορά το Virginia: πειραματίστηκα με διάφορα καπνικά αλλά μόνο αυτό έδεσε στο γλυκό. Και ναι, συνεχίζω να τα απεχθάνομαι όπως θα εξηγήσω σε λίγο.

Η προτελευταία έκδοση, ήρθε μέσα Νοέμβρη. Εκεί, αφού το μύρισα, αποφάσισα να το βάλω στο αγαπημένο μου φαινόμενο για να απολαύσω ένα σκληρό καπνικό. Ε, η απέχθειά μου για το Virginia δεν με άφησε. Έπεσε στον Griffin για την τιμή των όπλων και ιδού η αποκάλυψη: ίσως το πρώτο καπνικό υγρό φτιαγμένο για ΠΟΛΛΑ watt. 

Στην τελευταία έκδοση προστέθηκαν τα φρούτα, τα οποία είναι εκεί για να δώσουν "τόνους" στα ντουμάνια. Και εγένετο BlackRock by Cruiser79.

Αφήστε τους σφιχτοτζούρηδες στην άκρη. Στρίψτε clapton 26/32 σε 3ρι πυρήνα ή διπλές παράλληλες από 0.40mm SS ή Kanthal. Ξεκινήστε να δουλεύετε από τα 60 watt και φτάστε μέχρι εκεί που νομίζετε. Θα δείτε ότι το virginia εκεί, είναι μόνο ως συμπλήρωμα. Αλλά μη βιαστείτε. Βάλτε βάση 65-70%VG, με νικοτίνη τουλάχιστον 0.5mg και αφήστε το να δέσει για τουλάχιστον 15 μέρες. Προφίλ θα δώσει και στις 10 ενώ το peak του είναι στις 20-25. 

Μη μου χαϊδέψετε τα αυτιά, όπως δεν έχω κάνει σε κανέναν τα τόσα χρόνια που ατμίζω. Πείτε δημόσια τη γνώμη σας όποια και αν είναι. Δώστε μου προτάσεις για αλλαγές ή βελτιώσεις. 

Εγώ το μόνο που εύχομαι, είναι να καλύψει ένα κενό που άνοιξε στο άτμισμα όταν άρχισαν να παχαίνουν τα σύρματα, να ανοίγουν οι αέρηδες και οι μπαταρίες να μην φτάνουν: το κενό του γκαζάτου καπνικού.

Enjoy!

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #502 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 00:45 »
Eγω χωρις να μου πεφτει καποιος σημαντικος λογος,

αλλα επειδη τον Τρυφωνα στις αξιλογησεις του τον παραδεχομαι λογο της αντικειμενικοτητας του στις ,χωρις να μπαινουν εμποδια οι γευστικες προτιμησεις ή συνηθως οι συμπαθειες σε κατασκευαστες.

Αλλα και του υψηλου του γουστου.

Και επειδη πολλες φορες σε οσα απολαμβανω  πρωτα τα φανταζομαι πριν τα δω στην πραξη.
Δηλαδη πριν ερθει η πραγματικοτητα και παρει το ματς απο τα αποδυτηρια.

Ετσι λοιπον περιμενα να μαγειρευε καποιο  ραφινατο και εκλεπτυσμενο καπνικο τυπου(Tribeca,Enriched,Reserve etc...)και φυσικα να παιζει σε σφιχτους ατμο μιας και αντιπαθω πολυ τον θερμο ατμο και τα πολλα βατ.

Αλλα με το αγγιγμα του Μιδα(cruiser) γευστικα(ισσοροπια,πολυεπιπεδο).


Βεβαια καλοταξιδο Τρυφωνα σου ευχομαι και με το καλο να βγει και να θερισει το υγρο :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #503 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 01:02 »
Και όμως, δεν έπεσες και πολύ έξω... Θα δεις πολλά στοιχεία του enriched σε αυτό το υγρό.

Δυστυχώς όμως, τα θέλει τα γκάζια του. Έχει και το καλό ότι στην ουσία μπορείς να ρυθμίσεις το τελικό γευστικό προφίλ παίζοντας με τα watt.


Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #504 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 01:34 »
Στα γκάζια φαίνονται τα μικρά ποσοστά κάποιων 'βοηθητικών'αρωμάτων.Ετσι λοιπόν,στα 28 watt εχεις ενα προφίλ και στα 40 παρεμφερές προφίλ plus.Κάτι τέτοιο εννοείς cruiser?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #505 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 02:01 »
Όχι ακριβώς. 

Υπάρχουν σημαντικές αλλαγές στις εντάσεις που αποδίδει το προφίλ. 

Θα γίνω ακραίος: Φαινόμενο με SS316 0.28mm Φ2.0 vs Dead Rabbit με 2*Clapton 26/32 KA1 Φ3 στα 90W

Στην πρώτη περίπτωση να παίρνεις ένα τόσο σκληρό Virginia που πραγματικά πρέπει να είσαι λάτρης του για να το ανεχτείς ενώ στη δεύτερη, παίρνεις όλα τα άλλα αρώματα, πάνω σε μία καπνική βάση.


Ο εκπαιδευμένος ουρανίσκος θα διαπιστώσει διαφορές ανά 10W. Ο λιγότερο εκπαιδευμένος, ανά 20-25.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #506 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 07:27 »
Cruiser + ντουμανάτο καπνικό για πολλά watt...συνδιασμός που σκοτώνει :respect: .
Θα τιμηθεί δεόντως και φυσικά θα δοκιμαστεί σε πολλά πολλά watt :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2017, 07:40 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #507 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 12:27 »
Εγώ δυστυχώς θα πάω πάσο. Μετά την εμπειρία με παρόμοια γκουρμέ καπνικά που θέλουν πολλά watt και πνευμονικές, δεν το ξαναδοκιμάζω. Θα περιμένω να δημιουργηθεί το πρέπον mtl καπνικό. Για εκεί είμαστε. Namaste :bow:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #508 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 17:56 »
Δώσε ντουμανάτα καπνικά να βγάλουμε τους μεγάλους ντρίπερ να γουστάρουμε...


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #509 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 18:22 »
Για ομολόγα τώρα και το απο που να γουστάρουμε και εμείς....  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364