vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 4 χρήστες
th3ofilos, Jorge, Spiros252, Blackwolf

Twitter

ovale e-liquids

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 30, 2013, 23:26 »
Παίρνω κατα καιρούς το βερικοκο μεσαία νικοτίνη ( όταν θέλω να αλλάξω γεύση) . Παρά πολύ καλό υγρό με πραγματική δροσερή γεύση βερικοκου, ελαφρι, χωρης να κουράζει με γλυκα . Ασχετο αλλα είναι τα καλύτερα μπουκαλακια που έχω δει. Πάντα καθαρίζω  και κρατάω ένα


S.P.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 19:16 »
Ξέρει κανείς κάποιο ovale shop στα β. προάστια (εκτός από Χαλάνδρι που δεν έχει) που να έχει σίγουρα φράουλα 16άρα;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 20:47 »
Φίλε μου, 16ρα όσο και αν έψαξα στο ίντερνετ, δε βρήκα πουθενά, μόνο 0 και 9. Για Βόρεια, βρήκα μόνο εδώ

Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #168 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 20:55 »
Μονο τα καπνικα της ovale βγαινουν και με 16mg νικοτινη.Τα υπολοιπα βγαινουν μεχρι 9 mg

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #169 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 21:11 »
Φίλε μου, 16ρα όσο και αν έψαξα στο ίντερνετ, δε βρήκα πουθενά, μόνο 0 και 9. Για Βόρεια, βρήκα μόνο εδώ

Φίλε, αυτό το κατάστημα είναι το OVALE στο Χαλάνδρι  :confused1: (Κολοκοτρώνη 12) και δεν έχει σίγουρα εδώ και καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #170 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 21:47 »
Τι να σου πω φίλε μου, κάτι θα ξέρεις για να το λες, στην παραγγελία πάντως μου τα παίρνει κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #171 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 06:41 »
H φράουλα της Ovale δεν είχε κυκλοφορήσει ποτέ με περιεκτικότητα 16mg/ml στην ελληνική αγορά. Aλλά το ίδιο συμβαίνει και στις υπόλοιπες αγορές. Αναφέρομαι στα υγρά της εταιρειας που κατασκευάζονται από την Ιταλική LifeItalia. Φράουλα Ovale με μεγαλύτερες περιεκτικότητες νικοτίνης υπάρχει φυσικά αλλά είναι προϊόν (made in China) άλλης εταιρείας (Εcis,Dekang,Janty) (π.χ. http://www.ovaleusa.com/shop/Classic-eLiquids/Strawberry-eLiquid-20ml).

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 12, 2014, 00:25 »
Μου συμβαινει το εξης παραξενο.
Το Avana απο τη πρωτη στιγμη και για τα πρωτα 10 ml μου φανηκε εξαιρετικο. Για ενα διαστημα το βαλα στη ακρη, καθως δοκιμαζα καποια αλλα υγρα. Το δοκιμασα σημερα λοιπον μετα απο 3 βδομαδες απο οταν το πρωτοανοιξα, και η γευση απειχε πολυ απο την αρχικη. Ειχε χασει αυτη τη διακριτικοτητα και το "ντελικατο" που ειχε στην αρχη και μπορω να πω οτι πια δεν μ αρεσει.
Εχει συμβει σε καποιον αλλον με το συγκεκριμενο υγρο μετα απο ωριμανση να αλλαξει τοσο πολυ γευση? 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 12, 2014, 00:34 »
Ναι. Αλλά έχει συμβεί και σε πολλά άλλα υγρά.
Πέρα από τις ιδιαιτερότητες τις οποίες μπορεί να έχει το συγκεκριμένο άρωμα από την κατασκευή του, τις οποίες δεν γίνεται να γνωρίζουμε, ίσως παίζει ρόλο και ο υποκειμενικός παράγοντας, όπως:

Η αλλαγή των γευστικών κριτηρίων, από τη "συνήθεια" της γεύσης των τελευταίων ημερών ή και τον κορεσμό της γεύσης.

Η αλλαγή των "στάνταρς" μετά και από άλλες δοκιμές, ειδικά στους νέους ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #174 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 15:58 »
εχει δοκιμασει κανεις στα 9μγ  το καπουτσινο να μας πει εντυπωσεις, ειναι για ολη την ημερα? σε σχεση με το nobacco ξερεις κανεις?

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:20 »
Άτμιζα τον Venice(9mg) , και ήταν εξαιρετικό το χτύπημά του,αν και δεν έφερνε σε καπνικό , μην πω και καθόλου!
Στη συνέχεια, ο πωλητής της ovale , μου πρότεινε τον Old Tobacco-Riserva(18mg) και αυτός είναι που ατμίζω μέχρι και σήμερα. Καθαρά καπνικός και ποιοτικός.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 10:58 »
Eius Tobacco , 9mg, Tobecco KF4, 0.28mm Kanthal D, 1.46Ω, 2.5mm MC, Nakamitchi.

Από αυτή την εταιρεία, άλλο ένα υγρό έχω δοκιμάσει στο παρελθόν, το για κάποιους μισητό για κάποιους αγαπημένο Black Old Tobacco. Μου ζητήθηκε να προτείνω βελτιώσεις, αν κρίνω και θα το κάνω, αν χρειαστεί. Η μυρωδιά από το μπουκαλάκι είναι έντονα καπνική, όμως το πρόβλημα είναι στη βάση. Βρήκα ένα κοινό στοιχείο ανάμεσα στο άλλο υγρό της εταιρείας που έχω δοκιμάσει, κάποια υγρά της εταιρείας DEA και φυσικά τις βάσεις DEA. Το ίδιο λουλουδάτο άρωμα που φέρνει σε λουκούμι. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή μου και ξεκίνησα. Η γεύση είναι ευχάριστη καπνική που όμως πνίγεται από τα λουλουδάτα αρώματα που εντοπίζονται στη συγκεκριμένη βάση. Φαίνεται πως οι Ιταλοί φίλοι μας έχουν μια ιδιαίτερη άποψη για τις γεύσεις που πρέπει να αποδίδονται από ένα καπνικό υγρό, και ας έχει πολωνική υπόσταση η εταιρεία της Ovale… Στην εισπνοή από τη μύτη, τα αρώματα του καπνού μπερδεύονται με αυτά της βάσης, ενώ στην εκπνοή από τη μύτη επικρατεί ένα γλυκό άρωμα με ολίγη από καπνά. Η παραγωγή ατμού είναι εντυπωσιακή για υγρό το οποίο κατά τεκμήριο περιέχει 70% PG, ενώ από την άλλη το χτύπημα είναι ελαφρύ παρά το προαναφερθέν ποσοστό και τη νικοτίνη στα 9mg. Η επίγευση είναι σύντομη και περιορίζεται σε μια ελαιώδη αίσθηση καπνού που όμως γρήγορα επισκιάζεται από τα άλλα αρώματα της βάσης. Σε γενικές γραμμές, μοιάζει πάρα πολύ με το Black Old Tobacco μόνο που αυτό είναι κατά πολύ λιγότερο ξηρό. Αν είχα να κάνω μια πρόταση για το συγκεκριμένο, θα ήταν να αλλαχτεί η βάση. Μια πραγματικά ουδέτερη στο 50-50 νομίζω θα βοηθούσε στο να αναδειχτούν τα καπνικά αρώματα χωρίς να επισκιάζονται. Στην παρούσα μορφή του, μου αρέσει σίγουρα περισσότερο από το black old tobacco, με ευχαρίστηση το άτμισα αλλά δεν μπορεί να συγκεντρώσει πάνω από 82/100, όταν στο Black Old είχα καταλήξει στο 67/100.

Αυτό όπως και όλα τα reviews που έχω κάνει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου



Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #177 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 20:02 »
Δοκιμασα και εγω πρωτη φορα την λυκοριζα.Μαλλον την αγορασα γιατι απο εκει που το πηρα δεν ειχαν για δοκιμη ουτε την γλυκοριζα ουτε το κονιακ ουτε το old tobacco.Απογοήτευση!.Οντως μου μυριζει και στην γευση σαν παστουρμας!.Βεβαια το υγρο ειναι πολυκερισμενο ειναι ειδη 2 ετων ( κακως που δεν το προσεξα) και δεν ξερω αν φταιει αυτο.Παντως σαν γευση δεν μου αρεσει καθολου.Κριμα τα 12 ευρω...

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #178 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:49 »
προσοχη υπαρχουν πολα υγρα stock στην αγορα
σε αυτο βεβαια φταινε οι καταστηματαρχες
 και οχι οι εταιριες
2 χρονων  :wall: [size=78%]...εγω παντως θα το πηγαινα πισω [/size]

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #179 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 06:49 »
Το είχα είδη ανοίξει.Το θέμα είναι ότι το κατάστημα εγυνε "πλουσιότερο" κατά 12€ αλλά έχασε εμένα και τον κύκλο μου από των δυσφήμηση που θα του κάνω.on topic σε όποιον αρέσουν τα παστουρματζιδηκα αρώματα και γεύσεις το προϊόν χαρίζεται.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix