vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, bloodlessz, manoslykos, panikad, Milarepa

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Abuelos

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 21, 2017, 12:48 »
Και πάνω που έσταξα την τελευταία σταγόνα Crema de fresa απο το stock μου βγήκε σε διαθεσιμότητα. Άμα σε πάει η τύχη...!!!
Η τιμή απλά συμπαθητική αλλά όμως είναι εξάρτηση το καταραμένο...

Αποσυνδεδεμένος nichio

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 21, 2017, 13:55 »
Ωραία τα abuelos, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η ανατίμηση μετά την 1/3...
Κλασικό παράδειγμα Ελληνικού καιροσκοπισμού...


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 24, 2017, 09:28 »
Ειλικρινά αγαπητέ φίλε δεν καταλαβαίνω την τοποθέτησή σου. Καιροσκοπισμός είναι όταν το Ελληνικό κράτος υποχρεώνει τους βενζινοπώλες να πουλάνε 1,50 την αμόλυβδη και να εισπράτει πάνω από 1,00 Ευρώ φόρους (καλά αυτό μπορεί να είναι και κλοπή). Και για να ξαναμπω on topic:

Το Σάββατο βρέθηκα στο κέντρο για δουλειες και ψώνια και πέρασα από το κατάστημα. Με μεγάλη μου χαρά αλλά και έκπληξη οταν ζήτησα Crema De Fresa στα 4,5mg, επειδή δεν υπήρχε τα παιδιά με ρώτησαν αμέσως αν έχω στοκαρισμένη βάση. Οταν τους έιπα οτι έχω γύρω στα 8 λίτρα μου έδωσαν ένα μπουκαλάκι 30melo για shake n vape ή 10μελο άρωμα crema de fresa. Φυσικά οπως καταλάβατε όλη η σειρά των abuelos είναι διαθέσιμη και σε άρωμα αλλά και σε shake n vape. Οταν λοιπόν το άρωμα το 10μελο μου το πουλάει 5,50 ευρώ εγώ αυτόν τον άνθρωπο δεν το λεω καιροσκόπο αλλά επαγγελματία. Μην σου πω οτι είναι πιο επαγγελματίας από τους επαγγελματίες γιατί είναι από τις λίγες εταιρείες που έβγαλαν όλη τη σειρά και σε TPD αλλά και σε άρωμα. Την ίδια στιγμή η Λάμδα ας πούμε έβγαλε μόνο τα 10μελα TPD και ο Dan Lucas δεν πήρε TPD αλλά έβγαλε αρώματα (και μάλιστα πιο ακριβά από τα abuelos).

Ευκολο αυτές τις εποχές να κολλάμε ταμπέλες, δύσκολο να ψαχτούμε να δουμε τι ακριβώς ισχύει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2017, 14:47 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 24, 2017, 10:00 »
Σχετικά με το αν ένας κατασκευαστής δίνει το έτοιμο υγρό και σε άρωμα, υπάρχει κάτι που συνήθως δεν λαμβάνουμε υπ' όψιν μας.
Στο έτοιμο υγρό, ο κατασκευαστής έχει πλήρη έλεγχο της ποιότητας αφού εκείνος ρυθμίζει και τις αναλογίες αλλά και την ποιότητα της βάσης που χρησιμοποιεί για να δώσει την επιθυμητή για αυτόν ατμιστική εμπειρία. Στο shake n vape μπορεί ο χρήστης να βάλει οποιασδήποτε ποιότητας νικοτίνη, ή άλλες αναλογίες vg / pg και να αλλάξει τον χαρακτήρα του υγρού. Αν το κάνει εις γνώση του έχει καλώς. Αν όμως το κάνει εν αγνοία του, μετά θα βγει και θα γράφει για χάλια υγρό, που γρατσουνάει το λαιμό, που έχει γεύση κάλτσας φαντάρου κτλ :)
Κάποιοι κατασκευαστές προτιμούν να έχουν τον πλήρη έλεγχο στην ποιότητα και στο ατμιστικό αποτέλεσμα των υγρών που παράγουν, ακόμα και αν αυτό οδηγεί σε ακριβοτερες τιμές για τον τελικό χρήστη. O καθένας μας είναι ελεύθερος να επιλέξει ότι αυτός θεωρεί value for money.
Σαφώς και είναι επιθυμητή η δυνατότητα να υπάρχει το υγρό και σε άρωμα. Νομίζω ότι οι Έλληνες κατασκευαστές έχουν ήδη στα σκαριά τη διάθεση και shake n vape, λίγη υπομονή θέλει και θα κατασταλάξει η αγορά.


Αποσυνδεδεμένος nichio

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 24, 2017, 14:33 »
Ειλικρινά αγαπητέ φίλε δεν καταλαβαίνω την τοποθέτησή σου. Καιροσκοπισμός είναι όταν το Ελληνικό κράτος υποχρεώνει τους βενζινοπώλες να πουλάνε 1,50 την αμόλυβδη και να εισπράτει πάνω από 1,00 Ευρώ φόρους (καλά αυτό μπορεί να είναι και κολπή). Και για να ξαναμπω on topic:

Το Σάββατο βρέθηκα στο κέντρο για δουλειες και ψώνια και πέρασα από το κατάστημα. Με μεγάλη μου χαρά αλλά και έκπληξη οταν ζήτησα Crema De Fresa στα 4,5mg, επειδή δεν υπήρχε τα παιδιά με ρώτησαν αμέσως αν έχω στοκαρισμένη βάση. Οταν τους έιπα οτι έχω γύρω στα 8 λίτρα μου έδωσαν ένα μπουκαλάκι 30melo για shake n vape ή 10μελο άρωμα crema de fresa. Φυσικά οπως καταλάβατε όλη η σειρά των abuelos είναι διαθέσιμη και σε άρωμα αλλά και σε shake n vape. Οταν λοιπόν το άρωμα το 10μελο μου το πουλάει 5,50 ευρώ εγώ αυτόν τον άνθρωπο δεν το λεω καιροσκόπο αλλά επαγγελματία. Μην σου πω οτι είναι πιο επαγγελματίας από τους επαγγελματίες γιατί είναι από τις λίγες εταιρείες που έβγαλαν όλη τη σειρά και σε TPD αλλά και σε άρωμα. Την ίδια στιγμή η Λάμδα ας πούμε έβγαλε μόνο τα 10μελα TPD και ο Dan Lucas δεν πήρε TPD αλλά έβγαλε αρώματα (και μάλιστα πιο ακριβά από τα abuelos).

Ευκολο αυτές τις εποχές να κολλάμε ταμπέλες, δύσκολο να ψαχτούμε να δουμε τι ακριβώς ισχύει.

Επειδή προφανώς ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.
Πριν την 1/3, τα 30 ml είχαν €7,40.
Μετα την 1/3, τα 10 ml του ίδιου υγρού €5,50.
Μιλάμε για αύξηση που ξεπερνάει το 50% ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΦΟΡΟ.
Αυτόν τον καιροσκοπισμό εννοώ και φυσικά αναφέρομαι στην ΕΤΑΙΡΕΙΑ...


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 24, 2017, 15:09 »

Αποσυνδεδεμένος nichio

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 24, 2017, 17:17 »
€7,40  μεχρι τις 28/2 - zerobacco, Νέα Σμύρνη (τα €8,60 είναι τιμή που έβλεπες στο site, προφανώς και δεν πηγές ποτέ σε κατάστημα).
Με τα ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ κεφαλαία, τονίζουμε έννοιες που κάποιοι ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΑΙ να καταλάβουν, αλλά παρ' όλα αυτά είναι έτοιμοι πάντα να σχολιάσουν...



Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 24, 2017, 18:50 »
nichio με 5,50ευρω σου δίνει την δυνατότητα να φτιάξεις 50 μλ υγρό με το συμπυκνωμένο άρωμα crema de fresa,το έγραψε κ πιο πάνω ο pugsang.
Όταν κάποια στιγμή πέρασα από το κατάστημα κ εγώ κ συζητήσαμε με τα παιδιά για τη νέα κατάσταση με τα υγρά κ της βάσεις κ το τι τους ζητάει η συμμόρφωση έπεσα από τα σύννεφα που ειμουν!


Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 24, 2017, 19:03 »
Τα shake and vape που υπαρχει το λινκ;δεν το βρίσκω με τίποτα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 24, 2017, 23:06 »


Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 13, 2017, 16:33 »
Κάποιος να έχει φτιάξει το crema de fresa σε diy και να ξέρει πόσο χρόνο ωρίμανσης χρειάζεται;
Έχω φτιάξει ένα μπουκαλάκι εδώ και 4 μέρες που μυρίζει υπέροχα!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 13, 2017, 16:39 »
Humo Tipo 14% 7 ημέρες
Vanilla sabroso 14% 21 ημέρες
Crema de Fresca 22% 7 ημέρες

Την Τρίτη όρμα του!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 13, 2017, 17:21 »
7 μερες λεει ο κατασκευαστης για το  crema de fresa ...θα κανω υπομονη μεχρι 15,αλλες 5 μερες εμειναν,οντως απο μυρωδια τα σπαει,αν βγει το ιδιο και στην γευση δεσαμε

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 13, 2017, 17:38 »
 Εγω στις 3 εβδομάδες με 20% σε 70-30 βαση το βρισκω εντονο κ μπουχτιζω.  Στις 10 μερες ηταν πιο ωραιο αλλα οσο περνουν οι μερες βαραίνει. Οπως ειναι τωρα με μικρή αραιωση γυρω στο 17% εγινε παλι οπως το ετοιμο. Το επομενο θα το κανω σιγουρα κοντα στο 17% και ατμισμα μετα τις 15 μερες. Το 20+ μου φαινεται πολυ βαρύ και με πνιγει.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 13, 2017, 18:27 »
ωχ και το εκανα στο 23%....θα του ριξω λιγο βαση μαλλον

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2108 310299 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:49
από ThioVag
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278699 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias