vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1410 στις: Απριλίου 02, 2016, 22:08 »
Μην τον "φοβασαι"... Εχει 1-2 κολπακια ,αλλα το αποτελεσμα αποζημιωνει...   :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1411 στις: Απριλίου 02, 2016, 22:21 »
Το κακο που ειναι οταν ακουμπαει το συρμα στο κεραμικο .....;;;;;    :hmmm: :confused1:

Απ: Eviva
« Απάντηση #1412 στις: Απριλίου 02, 2016, 22:26 »
Το να ακουμπάνε οι σπείρες λίγο στο κεραμικό δε πειράζει έχω κάνει πολλά στησίματα και στους 2 που έχω και μερικές φορές όταν έκανα αλλαγή παρατήρησα ότι ακουμπαγανε αλλά δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα θέλει πολύ βαμβάκι  μη το φοβάσαι και θα είσαι μια χαρά!

Sent from my GT-N5110 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1413 στις: Απριλίου 02, 2016, 22:28 »
Φιλε Shadockan , απο οτι εχω δει προσωπικα οποτε γινεται αυτο σαν να μου φερνει 
καμενο. Οταν παω και τις ξεκολαω απο το κεραμικο στρωνει.
Γι'αυτο το ειπα και στον φιλο πιο πανω.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Eviva
« Απάντηση #1414 στις: Απριλίου 02, 2016, 22:31 »
Το να ακουμπα το συρμα στο κεραμικο δεν εχει καμμια σχεση με καμενα 
απλως φτιαξε τις σπειρες σου καλλιτερα εν αναγκη κανε και καινουρια αντισταση :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1415 στις: Απριλίου 02, 2016, 22:58 »
Φιλε Shadockan , απο οτι εχω δει προσωπικα οποτε γινεται αυτο σαν να μου φερνει
καμενο. Οταν παω και τις ξεκολαω απο το κεραμικο στρωνει.
Γι'αυτο το ειπα και στον φιλο πιο πανω.


Δεν εχει σχεση αρχηγε.
Μπορει οταν το σπρωχνεις να μην ακουμπα στο κεραμικο , να ερχεται το συρμα εκει που πρεπει να ειναι και ετσι σταματαει το καμενο.
Θα ειχε σχεση με την αποδοση , αν ηταν απο κατι μεταλλικο.
Το κεραμικο ομως δεν εχει σχεση με ηλεκτρισμο και αγωγιμοτητα , ωστε να υπαρχει καποιο βραχυκυκλωμα για παραδειγμα.

Το οτι σταματαει το καμενο , μπορει να γινεται γιατι στη θεση που ηταν δεν ηταν σωστη η αντισταση  και οταν το σπρωχνεις , μπορει να ''καθεται'' σωστα και ετσι να σταματα το καμενο.

Το μονο πραγμα που μπορει να δημιουργήσει δυσλειτουργια απο την επαφη του κεραμικου με το συρμα , ειναι οταν το συρμα κανει γωνια οταν βγαινει απο το κεραμικο .
Οταν το συρμα εχει γωνια , τοτε θα δουμε και πιο δυνατο πυρωμα στο σημειο αυτο.
Αυτο γινεται γιατι στο σπασιμο αυτο , το ρευμα συναντα εμποδιο και ετσι εχουμε ανοδο θερμοκρασιας λογο υπερβολικης συσσώρευσης ρευματος σε μικρο σημειο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2016, 23:06 από shadockan »

Απ: Eviva
« Απάντηση #1416 στις: Απριλίου 05, 2016, 02:27 »
Στα χερια μου κι εμενα ο εβιβα λοιπον,απο φιλο συνατμιστη (τον ευχαριστω πολυ),ηταν ο 2ος διακαης ποθος μετα τον phenomenon (zest) που απεκτησα προσφατα.
Δυο ερωτησεις για το ξεκινημα:
1.Μαζι με τον ατμο πηρα τα big slots κεραμικα.Αυτο σημαινει οτι μπορω να στησω μεχρι και 2mm πυρηνα αντισταση?
2.Στη βαση (κατω απο τις βολτες που βιδωνει το τανκ) πρεπει να υπαρχει o-ring?(δε βλεπω καποιο και σε διαφορες φωτο που ψαχνω,σε μερικες βλεπω o-ring,σε αλλες οχι).
Υποπτευομαι οτι θα επρεπε να υπηρχε.
Ευχαριστω για οποιες απαντησεις. :)

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1417 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:55 »
Nαι τα κεραμικα αυτα μπορουν να δεχτουν 2mm αξονακι.
Βεβαια αυτο ειναι κατι που δεν θα το δεις σε ολα.
Συνηθως ειναι ανοιγμενα για 1.8mm.
Μπορεις ομως να κανεις σε 2mm αξονακι και να βαλεις σκετη την αντισταση σου μεσα.
Οταν θα εχεις βαλει μεσα στο κεραμικο την αντισταση , τοτε μπορεις στα περισσοτερα να περασεις το τρυπανακι απο τη μια εως την αλλη μερια του κεραμικου , μεσα απο την αντισταση σου.
Τις περισσοτερες φορες , στο κατω μερος των εγκοπων , ειναι 2mm + το ανοιγμα.
Μπορεις και ΄συ ομως με ενα dremel να μεγαλωσεις αυτες τις εγκοπες.
Εγω τις κανω στα 2.5mm και λιιιιιγο παραπανω , για να μπορω να βαλω το 2.5mm αξονακι.

Αν εχεις τα ανταλλακτικα μαζι , τοτε υπαρχει O-ring μεσα στο σακουλακι.
Αν εχεις το διαφανο τανκ , στο επανω μερος (δηλαδη στο καπακι) , δεν χρειαζεσαι O-ring.
Μπορει και να μη χρειαζεται ουτε στη βαση το O-ring αν εχεις το διαφανο τανκακι.
Δοκιμασε το....
Αλλιως , στο Atmistique θα βρεις οσα θελεις σε μηδαμινη τιμη φιλε μου.

Να τον απολαυσεις ...........

Απ: Eviva
« Απάντηση #1418 στις: Απριλίου 09, 2016, 01:05 »
Απ οτι ειδα χωραει το 2mm το τρυπανακι οποτε δε θα πιασω dremmel για την ωρα..
Βρηκα και ο-ringακι,ειχε μερικα στα spare,καποια ειχαν αλλαχτει.Θα παω να παρω κι ενα καινουργιο σετακι να υπαρχει μιας και υπαρχει κ clear tank.
Δεν προλαβαινω να κατσω με την ησυχια μου να τον στησω λογω υποχρεωσεων.Μολις τα καταφερω θα πω κι εγω εντυπωσεις.
Η καμπανα ξεβιδωνει αναποδα απο αλλους ατμοποιητες?Μιση μερα παλευα να τη ξεβιδωσω,νομιζα οτι την εσφιξα για παντα πανω στη βαση :))
Thanx for the tips...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1419 στις: Απριλίου 09, 2016, 09:16 »
Για καλύτερο χτύπημα στον eviva τι προτείνετε;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1420 στις: Απριλίου 09, 2016, 11:25 »
περισσότερη νικοτίνη;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1421 στις: Απριλίου 09, 2016, 13:14 »
Για καλύτερο χτύπημα στον eviva τι προτείνετε;


Sent from my iPad using Tapatalk
Για ολους τους ατμό ισχύει  το ίδιο μηδενός εξαιρουμένου για περισότερο χτύπημα ανεβάζεις  περιεκτικότητα νικοτίνη στο υγρό σου ανεβάζεις τα   βατ στο μοντ έως ενος σημείου  ανεβάζεις  αναλογία vg /pg   περισσότερη pg  έως εκεί που είναι ανεκτή ...εεε μην ανεβάζεις και συνέχεια κατέβασε και κάπως τα ωμ  ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1422 στις: Απριλίου 09, 2016, 13:22 »
συγνώμη, εγώ το ξεκίνησα το αστείο, αλλά οκ, το μέλος είναι παλιό, γνωρίζει όλα τα βασικά που λες εσύ, Γιώργο!
Από πλευράς μου ήθελα να (μην)  του πω ότι το στήσιμο του εβίβα είναι τέτοιο, ώστε δεν παίζει αυτό που λέμε για κάποιους ατμοποιητές "κατέβασε την αντίσταση πιο κοντά στην εισαγωγή αέρα για να αυξήσεις το χτύπημα". Η ανοχή του στα βατ είναι περιορισμένη, γενικά δεν είναι subohm ατμοποιητής (βέβαια τα ομ μπορούν να κατέβουν αν δουλεύουμε σε μηχανικό - αυτονόητο) 
Οταν είναι στημένος σωστά κι ατμίζει σωστά, το χτύπημά του είναι αυτό που πρέπει να είναι, συγκρινόμενο με άλλους. Οπότε, αν δε μας καλύπτει, ανεβάζουμε τη νικοτίνη. 

Αν βέβαια κάποιο άλλο μέλος βρήκε μια καλύτερη λύση, πάω πάσο!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1423 στις: Απριλίου 09, 2016, 14:02 »
Αν και κοίταξα και στα πιο προηγούμενα ποστ για να δω τι έχει ειπωθεί Αρχικά το θεώρησα ως αστείο του μέλους xainis και έπρεπε να το είχα καταλάβει και από την άρνηση να απαντήσει κάποιος με έφαγε όμως η μονολεκτική σου απαντήσει και βλέποντας το τυρί δεν είδα την φάκα χάχαχα άλλοι φορά σε νήμα όπως αυτό θα είμαι ποιο προσεκτικός και φειδωλός στις απαντήσεις μου... Εβιβα του λιπών

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1424 στις: Απριλίου 09, 2016, 14:19 »
Μπα, μια χαρά είσαι, σε χαιρόμαστε όλοι. :yes: Κάποιοι άλλοι που βλέπουν το δέντρο και χάνουν το δάσος πρέπει πάραυτα να οδηγηθούν για εγχείρηση καταρράκτη (εδέσσης;)  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias