vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #825 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 18:31 »
Προσπαθησε να αποφευγεις τα πολυ σκουρα υγρα  ;)

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #826 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 18:39 »
Παιδιά να σας πω εγώ την δική μου εμπειρία και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.
Εγώ πάντως πιστεύω πως παίζει ρόλο το σωστό στήσιμο.
Όταν πήγα να πάρω τον Eviva, κάτσαμε με τα παιδιά και τα είπαμε μιας και ήμουν χαλαρός και δεν βιαζόμουν και εκείνη την ώρα ήταν το μαγαζί κομπλέ από προσωπικό.
Μου δίνει λοιπόν ο Τάσος να δοκιμάσω τζούρα από τον δικό του Eviva λέγοντάς μου χαρακτηριστικά
-Έχω πάνω 8 ημερών στήσιμο, το αφήνω σκόπιμα να δω που θα φτάσει!!!
Δεν έλεγε ψέματα το παιδί, μου το έδειξε μιας και ήταν και ώρα να γεμίσει το tank.
Φυσικά και έπαθα πλάκα!!!!
Από τότε που έχω πάρει τον Eviva έχουν περάσει 3 μέρες και έχω κάνει 5 στησίματα όλα με το ίδιο σύρμα, το ίδιο βαμβάκι και το ίδιο υγρό.
Είμαι γνωστός στους φίλους μου ως λοξός, τελειομανής, τζόρας, ψείρας και άλλα κοσμητικά και έχουν δίκιο σε όλα!!!
Προσπαθώ να πάρω το κολάϊ, παρ' όλο που τα χέρια μου "πιάνουν" αρκετά θα έλεγα για να "φτάσω" το στήσιμο του Τάσου και νομίζω πως σιγά σιγά το καταφέρνω.
Γιατί όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, "επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως".
Πω πω ξεφτίλα!!!! Αρχαίο ρητό σε μονοτονικό, θα πέσει φωτιά να μας κάψει!!!!
Εγώ όμως αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ένα.
Γιατί εγώ τόσο καιρό δεν αγόραζα τον Eviva.
Γιατί γιατί γιατί;;;;;; :wall: :wall: :wall: :wall:
Γιατί δεν σας άκουγα εδώ μέσα όλους εσας που μιλάγατε αν και είχα ξεσκονίσει όλο το νήμα εεεεεεεεε!!!!!!!
Τρελαιαιαιαιαιαιαιαινομαι!!!!!!!!!!(Αυτό είναι κλεμένο....από Stavento!!!!!)

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #827 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 19:08 »
@Commander χαίρομαι που σου άρεσε και σένα όπως και σε μας :D
Θα μας πεις τι στήσιμο είχε ο Κωνσταντίνος να το δοκιμάσουμε και μεις?
Σύρμα, διάμετρο, βαμβάκι-φυτίλι, Ohms?
Εγώ ότι και να δοκίμασα δεν κρατάει φρεσκάδα και γεύση πάνω από 2-3 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #828 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 19:15 »
O κατασκευαστής είναι χαμηλών τόνων. Τους ατμοποιητές του τους πουλάει, δεν τους χαρίζει επιλεκτικά σε ... εξωστρεφείς ατμιστές. Οι πελάτες του ξέρουν τι αγοράζουν και γιατί, και γι΄αυτό το λόγο δε χρειάζεται να λένε μεγάλα λόγια εδώ μέσα. Αλλά και όταν θα πούνε την πολύ καλή κουβέντα, δεν θα παραλείψουν να επισημάνουν και τα όποια τυχόν θεματάκια του ατμοποιητή, ώστε είτε να βελτιωθεί το προϊόν, είτε οι υπόλοιποι να ξέρουν πώς να το αντιμετωπίσουν. Είναι πραγματικά ένας εξαιρετικός ατμοποιητής, που ανεξάρτητα αν είναι ή όχι ο καλύτερος, θεωρείται high end ατμοποιητής.

Πάντως, αυτό με τη δοκιμή σε σετάρισμα του Τάσου, προσπαθήστε να το αποφύγετε!  :)) Οσο καλό χέρι κι αν έχετε, ο εβίβα τον Τάσο τον έχει σαν μπαμπά του. Τόσο καλό στήσιμο σαν του Τάσου, ποτέ κανείς δεν θα κάνει.

ΥΓ. Αν Polygrafe αλλάζεις υγρά συνέχεια, θα το έχεις αυτό το φαινόμενο. Εχεις κι άλλους ατμοποιητές, μοίρασε τις γεύσεις

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #829 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 19:25 »
Petra μην προκαλείς!!!!
Δεν κατάλαβα γιατί δεν μπορείς ΚΑΝΕΙΣ να κάνει σετάρισμα σαν του Τάσου.
Ξέρω πως μπορεί το παιδί να ανήκει στην ομάδα των σχεδιαστών-κατασκευαστών και να είναι o Eviva το παιδί του, να ξέρει που πονάει και που σκίζει και να έχει και χέρι Γάλλου μόδιστρου!!!
Αλλά το να λες πως κανείς δεν μπορεί να κάνει το στήσιμο του Τάσου σε κάνει μάλλον υπερβολική!!!!
Σε πολλούς ανθρώπους και κόβει το μυαλό τους και πιάνει και το χέρι τους και συνδυάζουν την παρατήρηση και την εξάσκηση ως εργαλείο μάθησης.
Και γιατί οχι και καλύτερο στήσιμο.
Σέβομαι τον κάθε άνθρωπο και για τις ιδέες του και για τις δυνατότητές του και ποτέ δεν λέω πως δεν υπάρχει καλύτερος από αυτούς που σέβομαι γιατί τους γνώρισα.
Υπάρχουν και άλλοι που δεν γνωρίζω.
Αλλά πολλά είπα γι 'αυτό, να απαντήσω για το στήσιμο του Τάσου που ήταν με 0,28 συρμα στα 1,3 Ωμ και το βαμβάκι φυσικά σε όλο το deck και στην σωστή ποσότητα με την μαεστρία του Τάσου!!!!!!! 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
O κατασκευαστής είναι χαμηλών τόνων. Τους ατμοποιητές του τους πουλάει, δεν τους χαρίζει επιλεκτικά σε ... εξωστρεφείς ατμιστές. Οι πελάτες του ξέρουν τι αγοράζουν και γιατί, και γι΄αυτό το λόγο δε χρειάζεται να λένε μεγάλα λόγια εδώ μέσα. Αλλά και όταν θα πούνε την πολύ καλή κουβέντα, δεν θα παραλείψουν να επισημάνουν και τα όποια τυχόν θεματάκια του ατμοποιητή, ώστε είτε να βελτιωθεί το προϊόν, είτε οι υπόλοιποι να ξέρουν πώς να το αντιμετωπίσουν. Είναι πραγματικά ένας εξαιρετικός ατμοποιητής, που ανεξάρτητα αν είναι ή όχι ο καλύτερος, θεωρείται high end ατμοποιητής.

Πάντως, αυτό με τη δοκιμή σε σετάρισμα του Τάσου, προσπαθήστε να το αποφύγετε!  :)) Οσο καλό χέρι κι αν έχετε, ο εβίβα τον Τάσο τον έχει σαν μπαμπά του. Τόσο καλό στήσιμο σαν του Τάσου, ποτέ κανείς δεν θα κάνει.

ΥΓ. Αν Polygrafe αλλάζεις υγρά συνέχεια, θα το έχεις αυτό το φαινόμενο. Εχεις κι άλλους ατμοποιητές, μοίρασε τις γεύσεις
Εξήγησέ μας σε παρακαλώ τι εννοείς όταν λες εξωστρεφείς ατμιστές και επίσης τι εννοείς όταν λες μεγάλα λόγια εδώ μέσα.
Εκτός αν πρέπει να λογοκριθεί η αποψή μας και ο ενθουσιασμός μας και να βάλουμε μονάδες μέτρησης στα γραφόμενά μας.
Αν κάποιος παραβεί κάποιον κανονισμό του forum να σβήσετε αμέσως τα post του με δημόσια κοινοποίηση για το που υπερέβει τους κανονισμούς ειδάλως να σταματήσουν οι αόριστοι χαρακτηρισμοί που δεν τιμουν έναν γενικό συστονιστή.
Καθαρά και ξαστερα μιλαμε εδώ!
Και να είστε σίγουροι πως όταν θα βρω τυχόν θεματάκια θα τα "χώσω" κανονικά όταν και όπως τα διαπιστώσω!!!!
Δεν θα χαριστώ σε κανέναν!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2015, 22:37 από commander »

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #830 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 19:48 »
@Commander πόσες σπείρες?
Coil ή MC?
Διάμετρος 2 χιλιοστά?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #831 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 19:51 »
Oχι βρε .  Απλα ετυχε να γραψει απο κατω.  Δεν ηταν για 'σενα ειπαμε .


Παμε παρακατω τωρα...   


Οσο για το στησιμο του Τασου.............πππφφφ....   Σιγα το στησιμο......    Απλα βαζει συρμα και απο μεσα βαμβακι....
Σιγα μη ξερει να στηνει..... :))


Ελπιζω να μη διαβαζει....... 8)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #832 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 19:52 »
Commander δεν άναψε κανένας φωτιές, άρπαξες μόνος σου και νομίζω πως όλοι έχουμε μείνει με το στόμα ανοιχτό.
Το σχόλιο για το στήσιμο του Τάσσου είχε και χαμογελάκι και θυμώνεις μήπως κανείς σου θίξει το στήσιμο;  :dontknow:
Και τα άλλα αφορούν την τακτική του κατασκευαστή σε αντίθεση με κάποιων άλλων.
Δεν σε αφορά και ειλικρινά απορώ από πού και ως που θεώρησες πως σε αφορά.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #833 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 19:59 »
Είπα να απαντήΞω ότι απάντησα στην ερώτησή σου, όχι ότι εννοούσα εσένα κλπ κλπ, αλλά με πρόλαβαν οι από πάνω μου. Και όπως λέει κι ο big, πράγματι έμεινα ενεά και με το στόμα ανοιχτό όταν σε διάβασα. 

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Eviva
« Απάντηση #834 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 20:05 »
Για πειτε τωρα. ειμαι λογικος ανθρωπος που εχω εναν eviva με κεραμικο και σκεφτομαι να παρω αλλον ενα να τον εχω με ss και σκετη βαση???
Αληθεια ποσοι εχουνε 2 η και παραπανω eviva?


Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #835 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 20:12 »
@Commander πόσες σπείρες?
Coil ή MC?
Διάμετρος 2 χιλιοστά?
Coil είχε, oxi microcoil, 6  σπείρες, 1,9mm νομίζω, γι' αυτό δεν είμαι σίγουρος!!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Commander δεν άναψε κανένας φωτιές, άρπαξες μόνος σου και νομίζω πως όλοι έχουμε μείνει με το στόμα ανοιχτό.
Το σχόλιο για το στήσιμο του Τάσσου είχε και χαμογελάκι και θυμώνεις μήπως κανείς σου θίξει το στήσιμο;  :dontknow:
Και τα άλλα αφορούν την τακτική του κατασκευαστή σε αντίθεση με κάποιων άλλων.
Δεν σε αφορά και ειλικρινά απορώ από πού και ως που θεώρησες πως σε αφορά.
Φίλε BigSur δεν νομίζω να άρπαξα μόνος μου αλλά δεν θέλω να το συνεχίσω τουλάχιστον εδώ στην απάντησή μου προς εσένα!
Θεωρώ τον εαυτό μου υπεύθυνο για τις πράξεις και τα λεγόμενά μου.
Όσο για το στήσιμό μου δεν τίθεται θέμα να μου το θίξει κανείς.
Μακάρι να πλησίαζε και στο ελάχιστο το στήσιμο του Τάσου.
Είπα το παλεύω, το προσπαθώ, δεν είπα πουθενά πως είμαι η αρτίστα εδώ μέσα.
Νομίζω πως αν το ξαναπάρεις από την αρχή θα δεις πως δεν εξεράγειν από το πουθενά.
Όσο για το χαμογελάκι ειλικρινά δεν το πρόσεξα.
Άλλο που δεν θέλω να αρχίσω τις παρεξηγήσεις εδώ μέσα.
Έχουμε κι άλλα προβλήματα.



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Είπα να απαντήΞω ότι απάντησα στην ερώτησή σου, όχι ότι εννοούσα εσένα κλπ κλπ, αλλά με πρόλαβαν οι από πάνω μου. Και όπως λέει κι ο big, πράγματι έμεινα ενεά και με το στόμα ανοιχτό όταν σε διάβασα.
Petra αν δεν εννοούσες εμένα και δεν έχω και λόγο δηλαδή να μην σε πιστέψω, ζητάω δημόσια ταπεινά συγνώμη!!!
Δεν έχω μάθει ούτε τα λόγια μου να μασάω ούτε και να μην παραδέχομαι τα λάθη μου.
Πάρε όμως το νήμα με την σειρά και θες η διαβολική σύμπτωση θες παλιές πληγές που είπε και ο συνατμιστής και έλα στη θέση μου να μου πεις εσύ τι θα καταλάβαινες.
Τέλος πάντων όπως και νά'χει ίσως παρεξήγησα!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2015, 20:24 από commander »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #836 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 20:38 »
Peace, Love, Eviva!
 :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #837 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 20:42 »
Γιατί να πάρω το νήμα με τη σειρά; Ρώτησες κάτι και σου απάντησα. Το νόημα της απάντησής μου ήταν ότι αν το νήμα ήταν πιο "ηχηρό" θα είχες προσέξει νωρίτερα τον ατμοποιητή. Αυτονόητο το ποστ μου να είναι κάτω από το δικό σου, όταν σου απαντώ σε κάτι. Μη αυτονόητο ότι σε κατηγορούσα για κάτι.
Τέλος πάντων, πάω να γεμίσω τον εβίβα μου. Είπα ένα στραβό του; δεν είπα! πίνει πολύ ο άτιμος! (ευτυχώς που δεν ρεύεται  ;D)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #838 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 22:34 »
Αποφύγετε καυγάδες, προσωπικές αντιπαραθέσεις, υπονοούμενα και χαρακτηρισμούς

Καποια μηνυματα διαγραφηκαν γι'αυτο το λογο.
Παρακαλω στο θεμα μας.

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #839 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 23:08 »
Έστω......
Θα πρέπει να διαχωρίσουμε τον όρο παλιός ατμιστής από τον έμπειρο ατμιστή.
Και εξηγούμαι.
Ατμίζω σχεδόν 2 χρόνια.Μπορώ να χαρακτηριστώ παλιός ατμιστής.
Όμως άτμιζα ό,τι τύχαινε να ατμίσω χωρίς ψάξιμο και ιδιαίτερο προβληματισμό.
Γράφτηκα στο forum 28/10/2015 δηλαδή πριν από σχεδόν ενάμιση μήνα.
Θεωρώ οτι τώρα είμαι πιο έμπειρος ατμιστής γιατί έλαβα "συμπυκνωμένη" εμπειρία και γνώσεις αφού μοιράστηκα τις εμπειρίες, τους προβληματισμούς, τις γνώσεις και τα "ψαξίματα" των συνατμιστών μου εδώ μέσα.
Πριν δεν ήξερα πως υπήρχε  Eviva, Phenomenon, Cloude one, Nemesis, Atermon, ΣΟΦΙΑ, Alpha ούτε γνώριζα πως τα Ελληνικά προϊόντα θεωρούνται κορυφαία παγκοσμίως.
Εδώ μέσα έμαθα για σύρματα, διατομές, υγρά, ρεύματα και μηχανικά mods.
Παλιότερα άτμιζα ο,τι μου πρότειναν στα καταστήματα με κορυφαίο τον Kayfun lite plus και νόμιζα πως είχα την απόλυτη ποιότητα στα χέρια μου.
Δεν θέλω να θίξω τον συγκεκριμένο ατμοποιητή αλλά δεν πίστευα ποτέ πως θα πάρω στον ουρανίσκο μου ποιότητα γεύσης όπως με τον Eviva.
Ίσως υπάρχουν καλύτεροι ή θα υπάρξουν.
Θα χαρώ να τους ανακαλύψουμε παρέα!
Ίσως άλλους να τους προβληματίζει το στήσιμο ή οι διαρροές.
Διάβασα, ας πούμε, πως παρουσίαζε διαρροές κι εμένα δεν έχει δακρύσει καν.
Όλα είναι θέμα στησίματος, ικανότητας, ταλέντου, ουρανίσκου και το ζητούμενο τελικά είναι υποκειμενικό.
Δεν είναι όλα για όλους.
Εμένα ας πούμε δεν μου αρέσει το χαβιάρι.
Άλλοι τρελαίνονται!!!!
Βάση αυτού λοιπόν αναφέρω πως για μένα, απ' ο,τι έχω δοκιμάσει ως τώρα, ο Eviva είναι ο καλύτερος μου ατμοποιητής σε όλους τους τομείς με βάση αυτά που ζητάω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem