vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, manoslykos, bloodlessz, Milarepa, Zdgatapsychs

Twitter

Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1245 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 21:52 »
Στο ξαναλέω, προσωπικά δε βλέπω κάτι λάθος, προφανώς η κοπέλα το είδε αλλιώς. Θα υπερασπιστώ βέβαια το δικαίωμα της, να εκφράζει την αποψη της χωρίς να χρειάζεται να ζητήσει δημόσια συγνώμη, επειδή δε συμφωνούμε.
Για τα υπόλοιπα οποίος εχει τη μύγα...

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1246 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 23:32 »
Δεν πιστεύω πως οφείλω να ζητήσω συγγνώμη που ανέφερα με copy / paste τους κανόνες του φόρουμ και επεσήμανα τη σημασία τους.

Ούτε θεωρώ πως οφείλω να αναφερθώ στα συγκεκριμένα σχόλια που μου έδωσαν την αίσθηση ότι προτρέπουν προς το άτμισμα ανήλικους (όποιος διαβάζει προσεκτικά μπορεί θεωρώ να τα εντοπίσει).

Αν κάποιος νοιώθει προσωπικά προσβεβλημένος από τις απόψεις μου είμαι διατεθειμένη να το συζητήσω.
 
Αν δεν είναι αρεστή η στάση μου στο φόρουμ συνολικά είμαι απολύτως διατεθειμένη να αποχωρήσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 23:38 από Fany Xou »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1247 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 00:27 »
Προσωπικά δεν βλέπω καμία προτροπή με τη στενή έννοια της λέξης. Αυτό που καταλαβαίνω από όσα σχόλια πιθανόν θεωρήθηκαν τέτοια, είναι ότι οι περισσότεροι θεωρούν καλύτερο ένας ανήλικος να ατμίζει παρά να καπνίζει. Μόνο σε αυτή την περίπτωση. 

Αν το δούμε νομικίστικα, στην ουσία προτιμούμε μεταξύ δύο παράνομων για την ηλικία κάτω των 18 συνηθειών, να βλέπουμε να ασκούν την λιγότερο βλαβερή. 

Μπορεί να θεωρείται ηθικό από πολλούς, "το μη χείρον βέλτιστον" (συγχωρέστε την ορθογραφία μου αν έχω λάθος, δεν το είχα ποτέ με αρχαιοκαθαρεύουσες), αλλά συνεχίζω να διαφωνώ. Εγώ το άτμισμα το έμαθα ως μια ασφαλέστερη εναλλακτική μιας συνήθειας στην οποία ήμουν εθισμένος επί 21 χρόνια, και όχι ως μαγκιά, lifestyle, μούρη κλπ. Σαφώς και η απαγόρευση έχει αντίθετα αποτελέσματα. Με την εξάρτηση που έχουν όμως τα πιτσιρίκια από άλλα πράγματα, υλικά, πιστεύω ότι ένας γονέας έχει πολύ περισσότερα όπλα στη διάθεσή του για να περάσει μερικά μηνύματα. Χωρίς να έχω ιδία άποψη, δεν είμαι γονέας από όσο γνωρίζω, μόνο οι γονείς δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Και εδώ έπρεπε ο νομοθέτης να κάνει πραγματικά αυστηρές επιλογές όσον αφορά τους ελέγχους στην πώληση καπνού. 

-Καλημέρα, ένα Marlboro
-Την ταυτότητά σας παρακαλώ
-Δεν είναι για μένα, για τον πατέρα μου είναι κυρ Μήτσο
-Να του πεις να έρθει να τα πάρει μόνος του.

Όταν αυτή η στιχομυθία θα γίνει πραγματικότητα, θα έχουμε κάνει ένα πραγματικό βήμα μπροστά...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1248 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 01:44 »
Χωρίς να θέλω να πάρω θέση, και χωρίς να διαφωνώ μαζί σου στο συγκεκριμένο, νομίζω οτι η φίλη μας θεωρεί ¨προτροπη¨ αντίστοιχα σχόλια. Δε ξέρω εαν είναι σωστό στο φορουμ να αναφερόμαστε σε αυτές τις ηλικίες. Εγώ το βρίσκω ηθικό. Δε ξέρω εαν ο Atmos εχει αντίθετη αποψη λόγο κανονισμών, νομοθεσίας. Το να ζητάς να ζητήσει συγνώμη πάντως δε το βλέπω ευγενικό.
Που ακριβώς  ζητάω τη συγγνώμη της φιλέ μου? Παραθέτεις ενα ποστ μου και μου λες ότι δεν έιναι ευγενικό να ζητάω τη συγγνώμη της...που το είδες γραμμένο αυτο?                               

Έχουμε ξεφύγει τελείως παιδιά.. μιλάμε για ανήλικους καπνιστές, δεν είπε κάνεις να πιανεις ανήλικα και να τα  βάζεις να ατμισουν έτσι για να μεγαλώσει η ατμιστικη κοινοτητα.
Εντάξει κάποιοι θέλουν να δείχνουν ότι έιναι καλοι σαμαρητες χάνοντας το μπούσουλα αλλά δε πειράζει... Μήπως να ληξη αυτο για Τι ο Έλληνας άκρη δε βγάζει ούτε και αν κρατάει τις άκρες στα χέρια του... στη μέση θα φτάσει ξανα.....

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1249 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 01:54 »
@Apostolos Kal 
Άλλος είναι που με "παρακάλεσε" να ζητήσω συγγνώμη - η παράθεση του thekal αφορά τη συζήτηση που προέκυψε γενικότερα και όχι τη συγγνώμη η οποία αιτήθηκε σε άλλο ποστ άλλου μέλους

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1250 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 02:03 »
Πριν αρκετό καιρό ήταν 2 ανήλικοι έδω στο Φόρουμ που μου μιλήσανε για κάτι που είχα βγάλει στο σφυρί... Ήταν 17 , αυτο τη σημαίνει ότι δεν μπαίνουν για τι απευθύνετε σε ενήλικες?

Δεν ήξερα ότι έιναι ανήλικοι μέχρι που μου είπαν να μιλήσω με τους δικούς τους για την αγορά... φυσικά δεν δέχτηκα και τους προετρεψα να φύγουν αν μπορούν και απο το ηλεκτρονικό, ή απάντηση τους ήταν αρνητικη...
Οι γονεις πλέων δεν έιναι όπως οι δικοι μας που κρύβαμε τα πακέτα στις γλάστρες για να μπούμε στο σπίτι. οι περισσότεροι γνωρίζουν τι γινετε είτε το ξέρει το παιδι είτε όχι...

Και θα κάνω ξανα μια αναπάντητη ερώτηση, ξέρει κάνεις με ποιον μιλάει ,σε ποιον τα λέει και σε ποιον πουλάει?
Εκτός και αν ζητάτε ταυτότητα σκαναρισμενη πριν το κάθε μνμα σας ....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 02:18 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1251 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 02:09 »
Φίλοι μου πρέπει να μπείτε στο χορό για να χορέψετε. 
Ο μεγαλύτερος εγγονός μου είναι 15 χρονών (Α.Λυκείου τώρα) Σας βεβαιώνω ότι είναι απόλυτα ενημερωμένος και για το κάπνισμα και για το άτμισμα, και από το άμεσο οικογενειακό του περιβάλλον, και από την παρέα του και από τους συμμαθητές του. Στην παρέα του αρκετοί καπνίζουν και δύο από αυτούς ατμίζουν.
Εχει ήδη δοκιμάσει το τσιγάρο αλλά δεν του άρεσε, έχει δοκιμάσει το άτμισμα από  τους φίλους του που ατμίζουν (όχι από μένα) και  δεν του άρεσε και γνωρίζει πολλά πράγματα για ατμοποιητές και υγρά αφού τα βλέπει συνέχεια σε μένα και στους φίλους του.
Με ξέρει σαν βαρύ καπνιστή, με βλέπει τώρα σαν ατμιστή και σας βεβαιώ ότι ξέρει να κρίνει.
Οι έφηβοι σήμερα έχουν και παραστάσεις και γνωρίζουν πολλά  παραπάνω πράγματα από ότι νομίζουμε.
Να είστε βέβαιοι (όσοι είστε μέσα στο χορό το γνωρίζετε ήδη) ότι άν ένας έφηβος αποφασίσει να καπνίσει, τότε θα καπνίσει, αν αποφασίσει να ατμίσει τότε θα θα ατμίσει και αν δεν του αρέσει τίποτα από τα δύο (και να είστε βέβαιοι ότι θα τα έχει δοκιμάσει και τα δύο) δεν θα συνεχίσει τίποτα.
Στην εφηβεία (και στην εποχή μου και στην δική σας εποχή και τώρα) οι νέοι πάντα θα κάνουν το δικό τους και δεν τους σταματάνε ούτε νόμοι, ούτε απαγορεύσεις ούτε περιορισμοί αλλά ούτε και συμβουλές και νουθεσίες.Κρίνουν και αποφασίζουν με τα δικά τους κριτήρια.
 Ετσι είναι, έτσι ήταν και έτσι θα είναι. Αυτό άλλωστε είναι η ομορφιά και το μεγαλείο της νιότης.
Και άν θελήσετε να κάνετε αντίλογο στα παραπάνω, απλά θυμηθείτε τι κάνατε  εσείς όταν ήσασταν νέοι.
Αν κατάφερε κανείς στην εφηβεία σας να σας βάλει χαλινάρι και φίμωτρο, τότε πάω πάσσο. Θα είστε η εξαίρεση. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε για τους νέους μας είναι να τους ευχηθούμε καλή τύχη στις επιλογές τους.

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1252 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 02:29 »
Επομένως τελικά κακώς υπάρχει (έστω και τυπικά) ο περιορισμός της ηλικίας για την εγγραφή στο φόρουμ;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1253 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 02:40 »
Το Φόρουμ έιναι υποχρεωμένο να τηρεί τους κανόνες και να αναφέρει σε ποιους απευθύνετε, τώρα αν ο 15αρις κάνει εγγραφή και βάλει ημερομηνία γεννήσεως 1960 θα μπει...
Τη δε καταλαβαίνεις?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1254 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 02:54 »
Δεν πιστεύω πως οφείλω να ζητήσω συγγνώμη που ανέφερα με copy / paste τους κανόνες του φόρουμ και επεσήμανα τη σημασία τους.
Όταν κάποιος ξανά και ξανά "υπενθυμίζει" τους κανόνες στους συνομιλητές του σημαίνει μόνο πως πιστεύει πως δεν τους τηρούν. Καλείται συνήθως ή να δείξει γιατί δεν τους τηρούν ή να υπαναχωρήσει.
Αυτά συμβαίνουν μεταξύ ενηλίκων που μιλάνε ενήλικη γλώσσα... Αλλιώς ας μην τους κουνάει το δάχτυλο επανειλλημένα.
[Οι ενήλικοι το καταλαβαίνουμε μια χαρά αυτό, όλοι!]

Και όταν κάποιος επικαλείται υπευθυνότητα που αυτός έχει (και... οι άλλοι; δεν έχουν;) και μιλά για προτροπές σε παράνομες ή ανήθικες πρακτικές δεν παρακάμπτω την "ελευθερία της γνώμης". Ελευθερία γνώμης δεν σημαίνει "λέω ότι θέλω και κανείς δεν βγάζει κιχ". Με την ίδια ελευθερία γνώμης και εγώ παρακάλεσα για τεκμηρίωση ή συγνώμη. Δεν έχω κάποιο "θεσμικό" ρόλο να επιβάλω πράγματα. Αλλά από την στάση του καθενός προσαρμόζω και τον σεβασμό που τρέφω. Την σημασία των κανόνων του φόρουμ νομίζω την ξέρω. Και υπάρχουν αρμόδιοι να την τηρούν.
Τέλος από εμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 03:01 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος bep1995

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1255 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 03:58 »
Καλησπέρα, μιας και επειδή δεν έχω βγάλει άκρη και είναι δύσκολο να κάτσω να διαβάσω και τις 84 σελίδες μονό μιας, θέλω να μου πει κάποιος που ξέρει τι έχει γίνει τελικά με τον νόμο περί ατμίσματος. Ισχύει κανονικά και τώρα ή από 1.1.2017 και τι ακριβός ισχύει ή θα ισχύει, θα απαγορεύεται κανονικά όπως το κανονικό τσιγάρο σε κλειστούς και δημόσιους χώρους (π.χ. σε καταστήματα, cafe, ΜΜΜ) ή μόνο σε δημόσιους. Οχι τίποτε άλλο αλλά αν μου την πει κανένας να ξέρω τι μου γίνεται, μη βγω και μ@λακας. Θα ισχύει ότι ίσχυε και παλιά και τα κανονικά τσιγάρα όπως είχα διαβάσει ή βγήκε καμιά καινούρια τροποποίηση ;; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1256 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 04:31 »
Όσα αναφέρεις φιλε μου ισχυουν από τώρα, μετά τη 1/1 θα μπει και ο φόρος. Απαγορεύεται όπου απαγορεύεται και το κ.τ.

Δεν έχω κάποιο "θεσμικό" ρόλο να επιβάλω πράγματα. Αλλά από την στάση του καθενός προσαρμόζω και τον σεβασμό που τρέφω. Την σημασία των κανόνων του φόρουμ νομίζω την ξέρω. Και υπάρχουν αρμόδιοι να την τηρούν.
Τέλος από εμένα.
😂😂😂 κλαίω 

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1257 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 12:47 »
@ ΡGIOURSIS
Συμφωνώ απόλυτα με όσα παρέθεσες, πιθανόν λόγω ηλικίας. Τώρα μπορώ πλέον και εγώ να κρίνω την νιότη μου, αλλά και των άλλων, δίκαια και αντικειμενικά. Όταν ήμουν 30-40 ετών δεν μπορούσα. Και αναγνωρίζω πως έκανα πράγματα που δεν θα ήθελα να τα κάνουν τα δικά μου παιδιά στην εφηβεία τους. Όμως τα έκαναν! Και θύμωνα και τα μάλλωνα, πράγμα που τώρα ξέρω πως ήταν λάθος. Αντί για κατανόηση και συμπαράσταση, ήθελα απαγόρευση και πειθαρχία.

Ακριβώς όπως τα λες: ο έφηβος δεν μπαίνει  στα καλούπια των μεγάλων. Ηθικά, κοινωνικά ή πολιτικά. Έχει τους δικούς του νόμους και κανόνες και αυτούς ακολουθεί. Πρέπει να στεκόμαστε στο πλάι τους, να τους στηρίξουμε όταν παραπατήσουν. Όχι μπροστά τους, να τους φράζουμε τον δρόμο. Οφείλουμε να τους εξηγήσουμε τι είναι το κάπνισμα, τι είναι το άτμισμα, τι είναι το αλκοόλ ή τα ναρκωτικά. Όχι να βγάζουμε φετφάδες, καλυπτόμενοι πίσω από τον αντίστοιχο νόμο. Δεν θα κάνει ο νόμος την δική μας δουλειά. Δεν είναι αυτός ο γονιός, εμείς είμαστε. Η απαγόρευση δεν πρόκειται να πτοήσει τον έφηβο. Και εμάς και τους νόμους, μας έχει γραμμένους. Αυτό είναι δεδομένο.
Αν δεν κάνει κάτι ένας έφηβος, είναι επειδή δεν το θέλει. Ο φόβος του νόμου, έρχεται σε τελευταία μοίρα.

Επομένως τελικά κακώς υπάρχει (έστω και τυπικά) ο περιορισμός της ηλικίας για την εγγραφή στο φόρουμ;
Νομίζω ότι δεν έχεις καταλάβει τι έγραψε ο ΡGIOURSIS. Φυσικά και δεν υπενόησε κάτι τέτοιο!
Αυτό που έκανε, ήταν να διαπιστώσει ένα γεγονός, ένα δεδομένο της πραγματικότητας, και να το καταγράψει. Η διαπίστωση ενός γεγονότος, δεν συνιστά κατευθυντήρια γραμμή. Έτσι είναι και έτσι συμβαίνει. Αυτό είπε μόνον. Το προφίλ του έφηβου που περιέγραψε, είναι πολύ ακριβές.

ΥΓ.
Κατά την γνώμη μου, το θέμα των "νέων", έχει ήδη αναλυθεί αρκετά και, πιστεύω, ότι δεν χρειάζεται να κλωθογυρίσουμε πολύ ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1258 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 12:59 »
@bep1995

Σου συστήνω ανεπιφύλακτα φίλε μου να καθίσεις και να το διαβάσεις ώστε να έχεις μόνος σου εμπεριστατωμένη άποψη. Έτσι θα μπορέσεις να αποφύγεις λανθασμένες εντυπώσεις όπως το έντονο σημείο:
Όσα αναφέρεις φιλε μου ισχυουν από τώρα, μετά τη 1/1 θα μπει και ο φόρος. Απαγορεύεται όπου απαγορεύεται και το κ.τ.

Ο Νόμος δεν έχει πάρει ακόμα ούτε αριθμό ούτε δημοσίευση στο ΦΕΚ. Και μέχρι τότε, δεν ισχύει τίποτα. Για το φόρο, συμφωνώ.

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1259 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 13:12 »
Το αν είναι ανήθικο το άτμισμα από ανηλίκους δεν το εξετάζω καθόλου. Δεν είναι.

Το το ότι οι απαγορεύσεις και οι νουθεσίες δε βοηθάνε ισχύει 100%.

Το αν θα έπρεπε να επιτρέπεται ελεύθερα στα σχολεία όμως για παράδειγμα (με το επιχείρημα ότι έτσι κι αλλιώς όποιος θέλει θα το κάνει είτε αυτό είτε και κανονικό τσιγάρο...) είναι τελείως άλλο θέμα.

Υπάρχουν κάποιοι συγκεκριμένοι χώροι που τους θεωρώ ειδικές περιπτώσεις και μου φαίνεται  αρκετά ακραίο να διεκδικεί κανείς και εκεί να επιτρέπεται τη στιγμή που μόλις απαγορεύτηκε οπουδήποτε αλλού!

Αν υπάρχει ένας στοιχειώδης έλεγχος στο σχολικό περιβάλλον ακόμα και ένας έφηβος που ατμίζει / καπνίζει κ.ο.κ θα το πράξει κατά τις ώρες της ξεκούρασης, της βόλτας κτλ και όχι όλη τη μέρα με τις ευλογίες μας.

@BigSur
Λοιπόν κοίτα να δεις δεν έχω καμία πρόθεση να κατονομάσω τα συγκεκριμένα άτομα των οποίων κάποιες διατυπώσεις θεωρώ πως εμπεριέχουν "προτροπή".

Δεν έχω άλλωστε κανένα πρόβλημα μαζί τους, σέβομαι τις απόψεις τους απλά διαφωνώ σε κάποια πολύ συγκεκριμένα σημεία.

Το να θεωρώ πως κάποιες απόψεις μπορεί εύκολα να παρεξηγηθούν δε σημαίνει πως προσάπτω κακή πρόθεση στα άτομα που τις εξέφρασαν. Επομένως δε βλέπω κανένα λόγο να τους στοχοποιήσω προσωπικά.

Πάντως δεν ήσουν εσύ και δεν καταλαβαίνω γιατί λειτρουργείς ως δικηγόρος / εκπρόσωπος των υπολοίπων.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2108 310272 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:49
από ThioVag
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278686 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias