vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

99 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, bloodlessz, Buliwyf, zamploutos, Jorge, tibolaso

Twitter

Χρηση η.τ. στο στρατο

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #105 στις: Απριλίου 27, 2017, 17:13 »
Εγώ στο στρατό ορκίστηκα τον προηγούμενο μήνα με ένα istic pico και φαινόμενο από πάνω. Το είχα βέβαια επάνω μου συνέχεια και έλιωσα το μοντ φορτίζοντας το συνέχεια με usb 
Έτυχε η ΕΣΣΟ να είναι κομπλέ και δεν "έχασα" ούτε καρφίτσα

Αποσυνδεδεμένος Chiotis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 01, 2017, 04:38 »
Άρα ένα AL-85 με έναν Medusa ή Troll V2  θα είναι καλό σετ? Απλά δεν θέλω να πάρω κάποιο μοντ με 2 μπαταρίες γιατί δεν θέλω να φορτίζω διμπάταρα μοντ μέσω του USB και φαντάζομαι ότι είναι πιο εύκολο να καβατζόσει κάποιος τον φορτιστή με τις μπαταρίες απ' ότι ένα power bank  που θα έχω για το απλό μοντ. 

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 01, 2017, 10:42 »
Θα πρότεινα τανκάτο και όχι dripper και μάλιστα τανκάτο που να παίζει σε σχετικά χαμηλά βατ ώστε να έχεις αρκετή αυτονομία (να σου βγάζει όλη μέρα). Στο κέντρο όχι μόνο δεν έχασα τίποτα, αλλά ακόμη 2 άτομα ήταν ατμιστές.
Θα σου πρότεινα, για το powerbank που λες, να φορτίζεις το η.τ μέσω του powerbank στον φοριαμό σου για ασφάλεια :)

Αποσυνδεδεμένος Chiotis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 01, 2017, 16:09 »
Σκεφτόμουν να πάρω dripper γιατί φαντάζομαι ότι ο τανκάτος θα σπάσει πιο εύκολα. Πιστεύεις ότι θα είναι καλύτερα να πάρω έναν merlin ή κάποιον παρόμοιο?

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 06, 2017, 09:19 »
Φίλε καλύτερα θα σου πρότεινα να ξεπέσεις σε ενα τανκατο και εργοστασιακό μάλιστα. Μπήκα με την Ε του 16 στο Π.Ν. και το πρωτο μηνα μου επεσε λογω των πεζικων , ο αβοκάντο και πικράθηκα.Άσε που δεν θα έχεις και κανένα περιέργο ματι να σε κοιτάει όταν στεινεις τον ατμο . εργοστασιακες κεφαλες , μισο λεπτο η αλλαγη και τέλος,ολα κομπλε.οταν πας στην μονάδα σου, πάρε τον δικο σου τον επισκευασιμο και εισαι κομπλέ.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 06, 2017, 11:39 »
εγώ αν πήγαινα Στρατό τώρα, θα έπαιρνα μαζί μου ένα μπαμπά ναυτίλο ή ένα μινι ναυτίλο  με ss τανκάκι. Και για οικονομία και για ευκολία και για αντοχή.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 06, 2017, 13:02 »
Εδώ μια φωτογραφία από το κψμ όταν ήμουν φαντάρος:



Αν πήγαινα σήμερα, θα πήγαινα με 2 Ego AIO. Έναν για καβάτζα. Ικανοποιούν εύκολα τους περισσότερους ατμιστές, είναι φτηνά, παίρνουν έτοιμες αντιστάσεις, δεν έχουν διαρροές, είναι μικρά (και κρύβονται εύκολα), γεμίζουν για πλάκα.

Δεν ξέρω πως είναι ο στρατός σήμερα αλλά Dippers και επισκευάσιμοι και διαστημόπλοια δεν είναι για τις συνθήκες που θυμάμαι, ούτε στο κέντρο, ούτε στη μονάδα.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 06, 2017, 17:20 »
Απορια επειδη θα μπω σε κανα διμηνο και θελω να δω τι θα κανω με τα υγρα. Υπαρχει θεμα με τα DIY στο στρατο αν υπαρχει στο σακο?

Αποσυνδεδεμένος Acepower

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 06, 2017, 17:26 »
Όχι, αλλά καλού κακού, λόγω του ότι δεν θα έχεις και πολύ personal space τον πρώτο καιρό, καλύτερα πάρε έτοιμο υγρό και αντιστάσεις και μετά την ορκωμοσία, δηλαδή μετά τις πρώτες 18 μέρες, φέρνεις και τα υπόλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 06, 2017, 17:32 »
Καλα ναι ετοιμες αντιστασει στην αρχη απλα ελεγα να βαλω απο τωρα να ωριμαζουν διαφορα που θα φτιαξω ... Απλα ρωτησα μηπως μου την πουνε που θα ειναι χωρις ετικετα...

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 06, 2017, 18:54 »
Μπάμπη σε αντίθεση με το φίλο acepower εγώ τα είχα επάνω μου τα υγρά. Είχα περίπου 100ml  diy  τα είδαν και το μόνο που με ρώτησαν ήταν το γεύσεις είναι. Πολλοί υπαξιωματικοί βλέπεις έκαναν ηλεκτρονικό οπότε ήξεραν. 
Α και κάτι ακόμα. Είχα το powerbank μόνο για αυτό έγινε Μανουρα γιατί σου λένε αν έχεις μαζί σου τέτοιο έχεις και smartphone. Με έβαλαν να τους αποδείξω ότι το ηλεκτρονικό φορτίζει μέσω usb τα παιδιά που τα έψαχναν ( όχι οι υπαξιωματικοί που ανέφερα πιο πριν.)

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 12, 2017, 15:28 »
Δεν θεωρώ ότι θα υπάρξει πρόβλημα με τα υγρά, ούτε με το μοντ. Αντιθέτως σίγουρα θα υπάρχουνε άνθρωποι (αξιωματικοί, υπαξιωματικοί και στρατιώτες) που θα ενδιαφερθούν. Χώρια που θα μυρίζει ο θάλαμος τίποτα λεμονότουρτες και θα κάνουν πάρτι  :))

Το πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις σίγουρα είναι η φόρτιση. Στην μονάδα μετά, ιδιαίτερα αν πας σε κάποια μονάδα υποεπανδρωμένη, θα είσαι καλύτερα. 

Ένα ζήτημα που θέλω να αναφέρω και συγγνώμη αν έχει αναφερθεί πιο πριν είναι ότι προφανώς και απαγορεύεται εν ώρα υπηρεσίας. Δεν ξέρω τον κώδικα που ισχύει πλέον, αλλά μου φαίνεται λογικό. Το κάπνισμα στην σκοπιά απαγορεύεται για στρατιωτικούς λόγους, όπως ο στόχος που δίνεις στον πιθανό εχθρό από την καύτρα και τον καπνό. Οπότε και το άτμισμα δεν ξεφεύγει, αφού ο αντίπαλος σκοπευτής θα δει το σύννεφό σου  :idiot1:

Και γενικότερα μιλώντας, να ξέρεις ότι εν ώρα υπηρεσίας δεν επιτρέπονται πολλά και πολλά.

Καλή θητεία και να ξέρεις ότι ο χρόνος περνά σαν το νερό. Αξιοποίησέ τον όσο μπορείς δημιουργικά. 

Αποσυνδεδεμένος stefanos71998

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #117 στις: Απριλίου 01, 2021, 17:57 »
καλησπέρα σε όλους. επειδή σε λίγους μήνες μπαίνω στον στρατό, εν έτη 2021, ποια είναι η κατάσταση σχετικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο; πιο συγκεκριμένα, κατά την άφιξη και τη πρώτη ημέρα, υπάρχει κάποιο πρόβλημα εάν δουν ότι έχεις μαζί σου υγρά, μοντάκι, αντιστάσεις(εργοστασιακές) κλπ; θα εκτιμούσα μερικές πληροφορίες σχετικά με το θέμα από άτομα εδώ στο forum που μπήκαν πρόσφατα στρατό( και από πιο παλιούς εννοείται :tongue_smilie:), γιατί όντας παραπάνω από ένα χρόνο ατμιστής, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο. ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #118 στις: Απριλίου 01, 2021, 19:39 »
Ψηλά ψηλά τα μαύρα τα μπερέ!!!

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #119 στις: Απριλίου 03, 2021, 01:02 »
Τα φανταράκια που βλέπω στη δουλειά μου πάντως μια χαρά φουγαριάζουνε.
Τώρα για τις σκοπιές και τις βάρδιες, ισχύει ότι ίσχυε και για το κάπνισμα πριν 32 χρόνια, που υπηρέτησα κι εγώ τη θητεία μου στο Π.Ν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix