vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

447 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, costasibiza84

Twitter

Μετά από πόσο καιρό ατμίσματος σταματήσατε τελείως το κανονικό

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απο την 1 μέρα με 9άρα νικοτίνη,
αν και τότε ήταν πιο δύσκολα με τα η.τ που ήταν πιο χαμηλής ποιότητας και κατασκευης....  :))

Αποσυνδεδεμένος BAGELIS40

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο 1.5 μηνα.

Αποσυνδεδεμένος madnifestah

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
από την 1η μέρα...

ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ να σταματήσω το κάπνισμα.. κάπνιζα στριφτά τα τελευταία 12 χρόνια, και βαρέθηκα που δεν μπορούσα να καπνίσω μέσα στο σπίτι (μύριζαν άσχημα τα πάντα)
οπότε έβγαινα στο μπαλκόνι, και λέω θα πάρω μια "βλακεία" για 2 ώρες το πρωί πριν πάω για δουλειά, και άλλες τόσες το βράδυ πριν κοιμηθώ.. θα με κρατάει ένα δίωρο δεν μπορεί...  οπότε τσίμπησα ένα Pico έριξα και ένα υγρό βατόμουρο με 0,6 νικοτίνη  και αυτό ήταν. δεν το άφησα από τα χέρια μου εδώ και 4ης μήνες.
το διάστημα αυτό:

  •  δέν έχω κάνει κανένα τσιγάρο,μια βδομάδα από την αρχή έστριψα ένα γιατί είχα γεμάτο καπνό στο σπίτι και δεν ήθελα να πετάξω 10 ευρώ. άναψα,έσβησα,πέταξα καπνό,φίλτρα κτλ ξαναπιασα το Pico. δεν μου άρεσε η γεύση του καπνού μου και η μυρωδιά. απορώ πώς άντεχα τόσα χρόνια. 
  • ένα μήνα μετά έριξα την νικοτίνη στο 0,3 και άρχισα να κάνω diy υγρά
  • 3ης μήνες μετά, μεγαλύτερο mod, επισκευάσιμος ατμοποιητής (smok gx2/4 - ammit 25)
  • 4ης μήνες μετά συνεχίζω κανονικά όπως την 1η μέρα, χωρίς τσιγάρο (ούτε όταν έτυχε να ξεχάσω το μπουκαλάκι με το υγρό στο σπίτι. προτίμησα να μην κάνω τίποτα για 3ης ώρες από το κάνω τσιγάρο) χωρίς άσχημες μυρωδιές,με σαφώς καλύτερη αναπνοή,αντοχή,γεύση   

Αποσυνδεδεμένος Juan Homero Solvenio

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Αμέσως. Αν και όπως έχει ήδη ειπωθεί, μεγάλο ρόλο παίζουν, ο εξοπλισμός και το πρώτο σου υγρό (αν το βρεις γρήγορα, όλα καλά).

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Ατμιζω τα τελευταία 2 χρόνια...  
Απο την πρώτη μέρα σταμάτησα το τσιγάρο... 
Μετά απο καμιά βδομάδα μου βρωμαγε το τσιγάρο παρα πολύ και αναρωτιόμουν πως καπνιζα τόσα χρόνια... 

Αποσυνδεδεμένος shlaxim

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης

Η φατσουλα του γιου μου (2,5 ετών τότε) όταν τον πλησίαζα να τον πάρω αγκαλιά, κουβαλώντας την βρωμά του τσιγάρου πάνω μου.Τα έλεγε όλα!!!
Ήταν σίγουρα ο παράγοντας που με ώθησε να πω ΤΕΛΟΣ το τσιγάρο.
Όποτε ημέρα τρίτη 31/5/2016 ήταν και η μέρα που έκανα και το τελευταίο την ιδία μέρα που αγόρασα το pico με τον melo .
Τεράστια βοήθεια είχα και από όλους εσάς σε αυτό εδώ το forum (και ας μην είχα γίνει μέλος) και σας ευχαριστώ πολύ.  

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
από την πρώτη μέρα ,παρόλο που ύπαρxη 1 κιλό καπνός στο ψυγείο ούτε καν να τον αγγίξουμε και εγώ και η σύζυγος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsipi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο δυο μήνες περιπου 

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Την τελευταία φορά από την 1 μέρα...το ητ αν βρεις το σωστό άρωμα και γεύση για εμένα σε καλύπτει πλήρως.
Βέβαια θέλει και θέληση.. ;)

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Στις 12 ώρες κι αυτά τα τρία τσιγάρα που κάπνισα ενδιάμεσα ήταν περισσότερο από συνήθεια παρά γιατί δεν με κάλυψε το Η.Τ. Όταν άναψα εκείνο το τρίτο, που το κάπνιζα και με κάπνιζε, σκεφτόμουν ότι δεν είχε καμία διαφορά από το τασακοϋγρό που είχα βάλει στον ναυτίλο και κάπως έτσι αποφάσισα να ξανανάψω τσιγάρο μόνο αν νιώσω πραγματική ανάγκη. Τρεις μήνες και τρεις μέρες μετά, δεν την έχω νιώσει ακόμα. Αν και τον πρώτο καιρό πήγαινε συνέχεια το μυαλό εκεί. Αν και την τελευταία εβδομάδα μου μυρίζει τόσο υπέροχα το κ.τ. που ανάβει δίπλα μου ο Ήρωας που παίρνω μεγάαααααλες βαθιές ανάσες.
Καμιά φορά σκέφτομαι να του κλέψω καμιά τζούρα, να δω αν ισχύει αυτό που μου λένε οι παλιοί πως σου φέρνει εμετό, αλλά δεν καίγομαι κιόλας να το επαληθεύσω  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Αν και τον πρώτο καιρό πήγαινε συνέχεια το μυαλό εκεί. Αν και την τελευταία εβδομάδα μου μυρίζει τόσο υπέροχα το κ.τ. που ανάβει δίπλα μου ο Ήρωας που παίρνω μεγάαααααλες βαθιές ανάσες.
Συμβαίνει και θα συμβαίνει...ειδικά όταν ρίχνεις νικοτίνη.
Τι να πούνε κι εκείνοι που το κόψανε μαχαίρι;

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Δεν ξαφνιάστηκα καθόλου που πάει ακόμα το μυαλό μου εκεί. Ήξερα πως δεν μπορούσα να κόψω το κάπνισμα επειδή δεν μπορούσα να κόψω τη συνήθεια. Όλα αυτά που έχεις μάθει να κάνεις μαζί με το τσιγάρο ή να ανάβεις τσιγάρο μετά.
Με ξάφνιασε όμως που όσο περνάει ο καιρός μου μυρίζει και πιο ωραία. Εγώ που ήθελα να το κόψω γιατί είχα σιχαθεί τη μυρωδιά του. Εγώ που λέω παντού πόσο χαζό ήταν που τύλιγα ξερά χόρτα στο χαρτί, τους έβαζα φωτιά και ρούφαγα τους καπνούς.
Και μάλιστα μου μυρίζει ωραία το κλασικό το άσπρο το χοντρό το χαρτί το Rizla, που όταν κάπνιζα δεν το άντεχα. Αν αρχίσω να σνιφάρω όλο απόλαυση και το τασάκι, θα μπω μόνη μου στο ψυχιατρείο.  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2017, 12:24 από anarxaki »

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
δεν είσαι η μόνη και εγώ γουστάρω τρελά την μυρωδιά του τσιγάρου και ας είμαι 15 μηνες χωρις καρκινοσωλήνα

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
2.5 χρόνια χωρίς ούτε μία τζούρα μετά και ακόμα καμιά φορά αν ανάψει κάποιος δίπλα μου, την πρώτη τζούρα την ευχαριστιέμαι. Την δεύτερη όμως... :shock_sick_02:

Πάντως ακόμα και σήμερα το σκέφτομαι το ρημάδι στη χάση και στη φέξη. Θα σου πάρει καιρό να το ξεχάσεις.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Δεν περιμένω να το ξεχάσω ποτέ. Θεωρώ τον εαυτό μου εξαρτημένο από το τσιγάρο και πρέπει να το αντιμετωπίζω όπως όλες τις άλλες εξαρτήσεις: θα βρίσκεται πάντα στην άκρη του μυαλού μου προσπαθώντας να με κάνει να ξανακυλήσω. Βλέπω και τον θείο μου που το έκοψε όταν ήμουν μικρό παιδάκι και ακόμα και σήμερα κοιτάει τους καπνιστές σαν ξερολούκουμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1458 171920 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:33
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364