vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, ramon, azzazel, dallaskdp

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1095 στις: Ιουλίου 24, 2019, 00:43 »
παιδια καλησπερα μετα απο πολυ καιρο, λοιπον εχω το εξης προβλημα, και θα ηθελα πολυ τα φωτα σας αν καποιος εχει περασει κατι αντιστοιχο

πηρα σημερα τον zlide. Τον δοκιμασα με 3 αντιστασεις, 2 αυτες που ηταν στο κουτι (0.45, 1.6) και μια που αγορασα..λοιπον και με τις τρεις, οσο ατμιζα ενιωθα μια απαισια μεταλικη γευση. Και οχι μονο στην αρχη στις πρωτες τζουρες- να πω ειναι καινουρια αντισταση θα στρωσει- αλλα συνεχως. Εχω 5 ωρες την ιδια αντισταση εχω κανει 3-4 γεμισματα και συνεχιζεται το ιδιο πραγμα.  Μαλιστα αλλαξα και υγρο νομιζοντας οτι εφταιγε αυτο αλλα τιποτα.  Εν τω μεταξυ δε μπορω να καταλαβω από που προερχεται η μποχα,  από το τανκ το ιδιο, απο την αντισταση?  :confused1: Ειναι τερμα αηδιαστικο.  Και να σημειωσω οτι τις εμποτιζα πολυ καλα τις αντιστασεις . Μάλιστα στις πρωτες τζουρες μετα το αλλαγμα της αντιστασης δεν βρωμαει, τον πιανει μετα απο 5-6....και συνεχιζεται!  Και πως το ιδιο θεμα ειχα με εναν ζενιθ που ειχα παλιοτερα, και μαλιστα τον ειχα αφησει σε βραστο νερο με ξυδι και δεν ειδα κανενα αποτελεσμα αλλα δεν υποφερεται.  Εχει συμβει σε κανεναν και πώς το λυσατε? Ειναι κριμα να παει χαμενος παλι καινουριος ατμο!  :(

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1096 στις: Ιουλίου 24, 2019, 01:01 »
λοιπον και με τις τρεις, οσο ατμιζα ενιωθα μια απαισια μεταλικη γευση. Και οχι μονο στην αρχη στις πρωτες τζουρες- να πω ειναι καινουρια αντισταση θα στρωσει- αλλα συνεχως. Εχω 5 ωρες την ιδια αντισταση εχω κανει 3-4 γεμισματα και συνεχιζεται το ιδιο πραγμα. 

Μήπως πριν έκανες ss? Αυτήν την γεύση την αισθάνομαι όταν γυρνάω από ss σε kanthal.
Σε 5 ώρες 3-4 γεμίσματα!!!! Ουαου. Μήπως να ανέβαζες την νικοτίνη?

vikos

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1097 στις: Ιουλίου 24, 2019, 01:19 »
Μηπως εχεις πολλα watt και οι αντιστασεις σου βγαινουν off μετα απο λιγες τζουρες.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1098 στις: Ιουλίου 24, 2019, 09:47 »
παιδια καλησπερα μετα απο πολυ καιρο, λοιπον εχω το εξης προβλημα, και θα ηθελα πολυ τα φωτα σας αν καποιος εχει περασει κατι αντιστοιχο

πηρα σημερα τον zlide. Τον δοκιμασα με 3 αντιστασεις, 2 αυτες που ηταν στο κουτι (0.45, 1.6) και μια που αγορασα..λοιπον και με τις τρεις, οσο ατμιζα ενιωθα μια απαισια μεταλικη γευση. Και οχι μονο στην αρχη στις πρωτες τζουρες- να πω ειναι καινουρια αντισταση θα στρωσει- αλλα συνεχως. Εχω 5 ωρες την ιδια αντισταση εχω κανει 3-4 γεμισματα και συνεχιζεται το ιδιο πραγμα.  Μαλιστα αλλαξα και υγρο νομιζοντας οτι εφταιγε αυτο αλλα τιποτα.  Εν τω μεταξυ δε μπορω να καταλαβω από που προερχεται η μποχα,  από το τανκ το ιδιο, απο την αντισταση?  :confused1: Ειναι τερμα αηδιαστικο.  Και να σημειωσω οτι τις εμποτιζα πολυ καλα τις αντιστασεις . Μάλιστα στις πρωτες τζουρες μετα το αλλαγμα της αντιστασης δεν βρωμαει, τον πιανει μετα απο 5-6....και συνεχιζεται!  Και πως το ιδιο θεμα ειχα με εναν ζενιθ που ειχα παλιοτερα, και μαλιστα τον ειχα αφησει σε βραστο νερο με ξυδι και δεν ειδα κανενα αποτελεσμα αλλα δεν υποφερεται.  Εχει συμβει σε κανεναν και πώς το λυσατε? Ειναι κριμα να παει χαμενος παλι καινουριος ατμο!  :(
Απο τα γεμίσματα που λες οτι κάνεις προφανώς και τον έχεις πιπίλα τον καημένο.Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής και οι αντιστάσεις που παίρνει ΔΕΝ είναι φτιαγμένες για τέτοια χρήση.Που να προλάβει να τροφοδοτήσει η συγκεκριμένη κατασκευή σε chain vaping?!?!?Στεγνώνει και αρπάζει το σύρμα.Λογικότατο...
Αν είναι και hi vg το υγρό σε 4-5 τζούρες την έκαψες σίγουρα.


Ανέβασε νικοτίνη και άσε τον να ξεκουράζεται μερικά δευτερόλεπτα μετά απο κάθε τζούρα ή πάρε άτμο για την χρήση που πραγματικά κάνεις και το ατμιστικό προφίλ που σε βολεύει.

Αποσυνδεδεμένος aeroporos

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1099 στις: Ιουλίου 24, 2019, 11:01 »
Συμφωνώ απόλυτα.Εγω τραβάω μια δυο τζούρες,τον αφήνω κανα λεπτό και μετα ξανατραβάω.Δεν εχω πάρει ποτέ καμένο ούτε μέταλλο.Ακόμα και σε 70-30 υγρά.Αν κάνεις πιπίλα με αυτον τον ατμοποιητή,έπαιξες κι έχασες.Βαζεις μια 9αρα νικοτίνη και τραβάς αραιές και ήσυχες τζούρες.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1100 στις: Ιουλίου 24, 2019, 11:08 »
οχι, δεν τον εχω "πιπίλα" , δεν ανεβάζω τα vatt παραπάνω από όσο χρειάζεται, τίποτα. Αν ήταν έτσι κιόλας, θα μου εβγαζε προφανώς μυρωδιά καμμένου, όχι μετάλλου!  Όταν καίγεται  ειναι εντελώς άλλη μυρωδιά.

δεν ανέφερα μαλλον το πολύ σημαντικό,  οτι τα γεμίσματα τα έκανα πολύ πριν προλάβει να πάει το υγρό μέχρι κάτω. Τα 2 ήταν η αλλαγή υγρού που έκανα.   Και τα βαττ τα εχω κανονικα.  Και πάντα αφήνω αρκετά δευτερόλεπτα διάστημα από τη μια τζούρα στην επόμενη.  

Εδώ, έβαλα την πρώτη αντίσταση, με το πρώτο γέμισμα, και ύστερα από 5-6 τζούρες και όχι απανωτές,  μύρισε μεταλίλλα  :-\ :-\ :-\

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2019, 11:16 από lylian »

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1101 στις: Ιουλίου 24, 2019, 11:18 »
καλημέρα παίδες, γνωρίζετε αν υπάρχουν αντιστάσεις για άλατα νικοτίνης?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1102 στις: Ιουλίου 24, 2019, 11:49 »
Πάρε τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία του στης Ελλάδα(liquid puff).Είχαν πει κάποια στιγμή θα βγάλουν ...

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1103 στις: Ιουλίου 24, 2019, 14:58 »
........
Το φαινόμενο που λες (μεταλλίλα) το είχα παρατηρήσει στις αρχικές αντιστάσεις του Zenith,
όταν είχε πρωτοβγεί δλδ.
Παρεμπιπτόντως είναι σε ss ή χρωματιστός? 

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1104 στις: Ιουλίου 24, 2019, 15:13 »
Το φαινόμενο που λες (μεταλλίλα) το είχα παρατηρήσει στις αρχικές αντιστάσεις του Zenith,
όταν είχε πρωτοβγεί δλδ.
Παρεμπιπτόντως είναι σε ss ή χρωματιστός?

ο ασημι ειναι, αρα μαλλον ss?  παντως τωρα που εχω αφησει μια μερα την αντισταση καπως βελτιωνεται

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1105 στις: Αυγούστου 02, 2019, 17:06 »
Μπορείτε να μου πέιτε πως το κατάφερα αυτό ?

δεν μπορώ να χωρίσω την αντίσταση απο το μικρό σώμα .

Καμμιά ιδέα ?

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1106 στις: Αυγούστου 02, 2019, 17:26 »
Ξεδιδωνεις το κάτω κομμάτι, αυτό που ρυθμίζεις την εισαγωγή του αέρα.
Μετά βγάζεις την αντίσταση από κάτω.

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1107 στις: Αυγούστου 02, 2019, 17:31 »
Φίλε μου όλα οκ , το έκανα   .....

Πολύ μάκα τελικά το γυαλάκι μέσα .......

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1108 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2019, 13:50 »
 Καλησπέρα σε όλους
Με τον Zenith 3ml στα 22mm βρήκα την υγειά μου.
Παράλληλα με τους επισκευάσιμους είναι μία εύκολη και αποδοτική λύση με καλή αυτονομία υγρού, πολύ καλή απόδοση και καλές κεφαλές.
Ιδανικός για όποιους βαριούνται πολλές φορές να στήσουν επισκευάσιμο
Χρησιμοποιώ κυρίως τις 0.5 κεφαλές. Ωραίο ντουμάνι, χτύπημα και ωραία γεύση.


Αποσυνδεδεμένος aeroporos

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1109 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2019, 14:29 »
Κι εγω εχω βρει την υγειά μου και σε ευκολία και σε γεύση.Απλά εγώ βολεύτηκα την 1,6 γιατί κάνω ψηλή νικοτίνη και θέλω χτύπημα.Δεν θέλω ψηλά watt.Αλλά οπως και να εχει είναι γευσάτος και με την αντίσταση που παιζω ειναι και πολύ οικονομικός.Οχι οτι με την αλλη τρώει πολύ.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238956 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12