vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 11 χρήστες
Sergios, th3ofilos, ZoeM, maprix, I.P, Jorge, giannis89_10, camber, bloodlessz, vasim, tibolaso

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2655 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 21:14 »
στην παρακάτω εικόνα  το πάνω oring είναι 3 ημερών,  πάνω από τις τρύπες εισαγωγής του αέρα έχει αρχίσει και φθείρεται το κάτω είναι αυτό που είχε τοποθετημένο από την αρχή



μάλλον γίνετε από τα ψιλά γρέζια που έχοούν μείνει στις τρύπες στο afc ring δεν είναι πολλά η μεγάλα  αλλα από το βάλε βγάλε σιγά σιγά το ξυρίζει


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2656 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 21:29 »
Έτσι είναι και το δικό μου, το πάνω. Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω σε ποια χρονική στιγμή προέκυψε αυτή η φθορά, απλώς την παρατήρησα κάποια στιγμή. Αφού δε μου δημιουργεί πρόβλημα πάντως δεν το πειράζω κι όσο πάει. Το δικό μου κάτω oring είναι μαύρο και δεν έχει καθόλου φθορά.

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2657 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 21:44 »
και εγώ δεν είχα διαρροή η κάποιο πρόβλημα παρόλο που τις τελευτές μέρες τον γεμίζω με λεπτορευστο υγρό 70pg
συνήθως ατμίζω υγρά diy με 70vg/30pg παχυρευστη βάση pink mule αραιωμένη μονο από τα αρώματα

περισοτερο είναιη η τελειομανία ή μην αρχίσει μετά από κάποιο γέμισμα όταν δεν είμαι σπίτι να τρέχει και φρικάρω που δεν θα έχω να ατμισω

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2658 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 23:41 »
Δε μου εφτανε η πρεσβυωπια μου ....οι επισκευασιμοι με μαραναν...
Μετα απο ενα μηνα ατμισμα λοιπον (νιατο) και με βουτια κατευθειαν στα επισκευασιμα, λεω να περασω απο τον  kfl+ και κατι αερατα goblin στο χωρο της ανωτερης γευσης κατα τα λεγομενα σας
Διαβασα περιπου 150 απο τις 180 σελιδες του φαινομενο και το μονο για το οποιο ειμαι σιγουρος ειναι οτι θα χρειαστω αλλη μια φυτεια κοτον με τοσα σεταρισματα που δουλευει....βενταλια, χτενα, με τριχες στο αυλακι, χωρις τριχες, με Πι, με Ζ, με S.....να πω την αληθεια εχω ενα κεφαλι καζανι...τελικα συμπερασμα δεν εβγαλα
Οποτε αυριο με το καλο ας δουμε τι περισσεψε στο ταμειο απ τις γιορτες και με ενα τηλεφωνο στο καταστημα ελπιζω να ξεκαθαρισω καποια πραγματα

Ειδομεν.....

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2659 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 01:09 »
Εαν εισαι απο Αθηνα αντι για τηλεφωνο περνα καλυτερα απο εκει να τα πεις και με τους δημιουργους του να τα δεις και απο κοντα να δοκιμασεις και ποια βαση σου ταιριαζει.
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2660 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 07:58 »
Αν ημουνα απο Αθηνα θα ειχα ηδη παει !!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2661 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 09:40 »
Δε μου εφτανε η πρεσβυωπια μου ....οι επισκευασιμοι με μαραναν...
Μετα απο ενα μηνα ατμισμα λοιπον (νιατο) και με βουτια κατευθειαν στα επισκευασιμα, λεω να περασω απο τον  kfl+ και κατι αερατα goblin στο χωρο της ανωτερης γευσης κατα τα λεγομενα σας
Διαβασα περιπου 150 απο τις 180 σελιδες του φαινομενο και το μονο για το οποιο ειμαι σιγουρος ειναι οτι θα χρειαστω αλλη μια φυτεια κοτον με τοσα σεταρισματα που δουλευει....βενταλια, χτενα, με τριχες στο αυλακι, χωρις τριχες, με Πι, με Ζ, με S.....να πω την αληθεια εχω ενα κεφαλι καζανι...τελικα συμπερασμα δεν εβγαλα
Οποτε αυριο με το καλο ας δουμε τι περισσεψε στο ταμειο απ τις γιορτες και με ενα τηλεφωνο στο καταστημα ελπιζω να ξεκαθαρισω καποια πραγματα

Ειδομεν.....
Φίλε μου, τα διάφορα στησίματα που έχουν παρουσιαστεί στο νήμα είναι καθαρά για να δώσουν επιλογές πιο εξειδικευμένες σε σχέση με αυτό που μπορεί να ψάχνει ο καθένας. Δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητο να κάνεις όλα αυτά για να απολαύσεις το φαινόμενο.
Εγώ στήνω είτε με kanthal απλό είτε με ribbon 4 σπείρες σε 2,4mm διάμετρο, το βαμβάκι βεντάλια χωρίς χτενίσματα, ξυρίσματα, κουρέματα, και παίζει άψογα με φουλ γεύση και χωρίς διαρροές.
Μην "τρομάζεις" με αυτά που βλέπεις, ξεκίνα από τα απλά.
Όσο για την πρεσβυωπεία, πάρε κάτι τέτοιο να σωθείς όπως και εγώ :)

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2662 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 09:46 »
Αν είσαι κοντά στο Βόλο το βραδάκι πίνουμε έναν καφέ αν θέλεις και σου λύνονται η απορίες.

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2663 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 10:27 »
Μακρια απ το Βολο δεν το λες...σιγουρα καποια στιγμη θα κατεβω και θα τα πουμε απο κοντα, κατσε να σιγουρεψω οτι το ταμειον δεν ειναι μειον πρωτα  :)) :)) και βλεπουμε

Φιλε μου thenetpoet σε γενικες γραμμες απ' οτι πιανουν τα χερια μου δε με τρομαζει τιποτα...Πιο πολυ
με φοβιζει η καπελαδουρα του ρομποκοπ :laugh1: , οποτε ισως να παω σε καποια σταθερη βαση με μεγεθυντικο φακο και λεντακια, κατι σαν αυτο που χρησιμοποιουν οι συγκολλητες....


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2664 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 10:37 »
Μία νέα εμπειρία είχα με το Φαινόμενο τις γιορτάδες: στήσιμο με ανοιχτές σπείρες και SS316 0.28mm, σε έλεγχο θερμοκρασίας...

Δεν σταματάει ποτέ να με εκπλήσσει αυτό το μικρό πραγματάκι...  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2665 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 10:44 »



με φοβιζει η καπελαδουρα του ρομποκοπ :laugh1: , οποτε ισως να παω σε καποια σταθερη βαση με μεγεθυντικο φακο και λεντακια, κατι σαν αυτο που χρησιμοποιουν οι συγκολλητες....

Αν σε φοβίζει η καπέλα δουρα όπως και σε εμένα μου φαινόταν κάπως ενοχλητική πανω στο κεφάλι κατέφυγα στων οπτικό μου και  έφτιαξε σε γυαλιά πανω μεγενθυτικουσ φακούς στα μετρα τα δικά μου τα χρεισημοποιο μονο για στησίματα και πίστεψε με είναι παρα πολύ βολικά

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2666 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 11:56 »
Ένα τεράστιο ΟΥΦ κι από μένα αυτή τη στιγμή, πολύ ελαφρώς μεταχειρισμένος από συμφορουμίτη σε χρώμα που δεν ήθελα καν να φανταστώ ότι θα τον αποκτήσω κάποια μέρα. Μέχρι που τον είδα από κοντά άλλαξα γνώμη όμως, είναι όμορφος -αν και εξακολουθώ να τον προτιμώ σε γυαλισμένο ασημί-, μόλις στήθηκε για πρώτη φορά από μένα, μάζεψα και τις πρώτες του διαρροές ( Γέμισμα απ'τις πάνω τρύπες με ανοιχτό airflow - που πα ρε Καραμήτρο :laugh1: ) και να'μαστε λοιπόν.. γεύση γεύση ΓΕΥΣΗΗΗΗΗΗ!!! :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2667 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:04 »
Καλό ατμιστα φιλε μου Μάκη και να τα χαρεισ και ατμό και μοντ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2668 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:05 »
καλοατμιστοι Μάκη και αυτός και ο cloud :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2669 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:23 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, τώρα πραγματικά μπορώ να πω ότι αισθάνομαι πλήρης από ατμιστικά καλούδια. Σίγουρα έχω κι άλλα στο μυαλό αλλά καλά να είμαστε και εν καιρώ βλέπουμε πως θα πάνε τα πράγματα για όλους μας.. τον cloud τον επιθύμησα έντονα απ'την αρχή μέχρι που απλά μου "έκατσε", αυτόν εδώ μιλάμε ότι τον είχα άχτι! Πέρασαν γιορτές, λίγο καλύτερα οικονομικώς τα πράγματα και να'μαστε να κλείνουμε άλλη μια "τρύπα" στη λίστα των "επιθυμώ έντονα όμως".! :laugh1:

Και φαίνεται καλός ο κερατούκλης, είναι όλα πάνω του τόσο μικροσκοπικά που στην αρχή φοβήθηκα ότι έπεσα πάνω στον Zest, τελικά όμως μιλούσαμε για τον lite που εξαρχής ζητούσα κι αν και οι τρύπες στο deck παραμένουν μικροσκοπικές οπτικά, η τζούρα που βγάζει είναι αυτό ακριβώς που ήθελα. Ένα "τσικ" πιο αεράτη απ'τον kfl+ μου, ο δικός μου ατμιστικός παράδεισος που γίνεται 10 φορές ωραιότερος με τη γεύση που παράγεται για μένα αυτή τη στιγμή.!

Βγάζει και ντουμανάκι ε; :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63692 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix