vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

448 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, panoskapa, Mimhsdr, Jorge

Twitter

Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 09:12 »
Έχει δίκιο ο φίλος Μάκης κι εγώ είχα τρελαθεί κι ήμουν στο τσακ αλλά βλέποντας τις αγγελίες να πέφτουν η μια μετά την άλλη προβληματίστηκα και κοντοστάθηκα λίγο!
Τι να φταίει?
Εμένα στη δοκιμή στο κατάστημα μου θύμισε τους προγονούς του!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 10:36 »
Ο καρχαρίας σας έγραψε αυτό ακριβώς που  συμβαίνει Μάκη μου,ξέρεις δεν τα μασάω ποτέ...
Ειμαι γνωστός Leo fun αλλά πλέον ο άτμο έχει άλλον χαρακτήρα,εκσυγχρονίστηκε
Μπορεί εξωτερικά να έγινε πολύ  καλύτερος αλλά πλέον ατμιστικά άλλαξε αρκετά.Σε άλλους "νέους" κυρίως ατμιστές μπορεί να αρέσει αλλά σε εμάς
τους παλιούς κακοφάνηκε.
Βέβαια   δεν είναι κακός...δεν βρήκα κάποιο κουσούρι,τίμιος σε όλα του
Αλλά δεν είναι ο calix που αγαπήσαμε  :'(

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 12:31 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. [member=4133]makis206[/member], [member=17746]paloukaros[/member], καλημέρα. Να πω κι εγώ κάτι μικρό και γενικό. Πρώτα απ’ όλα, σας αγαπώ σας εκτιμώ όπως εσείς, όμως διαφωνώ κάθετα και οριζόντια μαζί σας. Συμφωνούμε νομίζω στο ότι ο χρυσός κανόνας είναι: (αν μπορώ) δοκιμάζω πριν την οποιαδήποτε απόφαση, είτε αγοράς είτε απόρριψης ενός επισκευάσιμου. Δεν πα’ να λένε χίλιοι έμπειροι τα δικά τους, δεν πα’ να τρέχουν άλλοι χίλιοι να πουλάνε πριν καν τον δουν; απλά, κλάιν. Εγώ κάνω κουμάντο κι όχι ο γείτονας, όσο κι αν τον υπολογίζω ως γνώμη ως οτιδήποτε. Ξανά, κλάιν. [/justify]

[justify]Ελάχιστο δικό μου παράδειγμα. Με τον αγαπημένο φίλο pugsang, πριν αρκετό καιρό είχαμε ψυχραθεί για ένα θέμα που αφορούσε και τον Calix. Ένας από τους λόγους που δεν έκανα πίσω με το ηλίθιο πείσμα μου ήταν πως εγώ ποτέ δεν τα βρήκα με τον Calix. Όμως, ο pugsang είχε δίκιο σε όσα υποστήριζε, όμως κι εγώ είχα μερίδιο δίκιου, απλώς δεν τα βρήκα με τον συγκεκριμένο επισκευάσιμο, και μάλιστα τον είχα σε κακή θέση στη δική μου βαθμολογία, ας έλεγαν όλοι τα καλύτερα, έβαζα πλάι του κάτι από Gus και γινόμουν ακόμα πιο πεισματάρης. [/justify]

[justify]Τώρα εδώ, με τον v4. Προσωπικά πάντα, αν δεν δοκιμάσω δεν θα πάρω τίποτα στα σοβαρά, όσο κι αν εκτιμώ τις απόψεις, όλες τις απόψεις. Και δεν πατάω σε ανάλαφρα απολιτίκ του στιλ: “όλα είναι υποκειμενικά και μπλα μπλα μπλα”, ποτέ δεν πίστεψα ούτε σε αυτό. Αμέτρητα τα παραδείγματα. Έκραζαν άσχημα τον Kf (v5) και είχαν τρελό λάθος (για μένα πάντα μιλάω), τώρα λένε πως ο kfl+ είναι μπελάς με τη βίδα ή πως είναι επισκευάσιμος για κλωτσιές (ναι, το άκουσα κι αυτό), έτρεξαν και πούλησαν τον v3 (Cloud) γιατί ήταν λέει αεράτος... ή ακόμα και κατρουλής..., εδώ έτρεχαν να δώσουν GTII, GTIII, GSL. Έχουμε ατελείωτα παραδείγματα ατμιστικής τρέλας και ασήκωτης εμπειρίας, εδώ ο άλλος έλεγε πως ο GUS είναι απλά καλός, ούτε καν μέτριος, (και το έλεγε στόμα που έχει δει πολλά). / Στον v4, βλέπω πως η φωλιά υπάρχει, είναι εκεί, η καμπάνα επίσης, είναι όπως είναι, μεγάλη; μικρή; στραβή χαζή; δεν ξέρω δεν είδα. Θα δω και θα πιστέψω πρώτα εμένα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 19:05 »
Μαζί σου Τζο -και αμοιβαίο το αίσθημα βεβαίως βεβαίως-. 
Αρκετοί όμως έχουμε δοκιμάσει πολλά και πιστεύω ότι μεταξύ μας (εννοώντας τους "αρκετούς", όχι εσένα κι εμένα μόνο ) μπορούμε να "μιλήσουμε" με πέντε λόγια απλά ο ένας στον άλλον.

Εγώ εδώ προσπαθώ να πω το εξής, ίσως όχι τόσο ξεκάθαρα όμως, το δέχομαι. Έχω δοκιμάσει όλους τους προηγούμενους Κάλυκες, και στους τρεις προηγούμενους βρήκα κάτι μαγικό σε αυτό που μου έφεραν στο στόμα. Ποτέ όμως δεν αγόρασα κάποιον για λόγους που έχω επανειλημμένα αναφέρει στα νήματα όλων αν δεν κάνω λάθος σ'αυτό. Με το φινίρισμα τα είχα εν ολίγοις, με τις ρυθμίσεις του αέρα στους δύο πρώτους (αν και έβρισκα πανεύκολα τη "τζούρα μου" ).. ο 4άρης λοιπόν ήρθε κι έσβησε αυτόματα όλα τα "αλλά". Τουλάχιστον στις φωτο που βλέπω από την μακρινή Κρήτη σε μια οθόνη ενός τάμπλετ. :D
"Επιτέλους" λοιπόν, "ο Calix που θα αποκτήσω με την πρώτη οικονομική μου άνεση"! Χωρίς "αλλά". Με ένα τεράστιο "ε ναι ρε φίλε (για μένα λέω ), ήρθε η ώρα να στηρίξω κι εγώ αυτή την υπέροχη δουλειά που γίνεται χρόνια τώρα από αξιολογότατους ανθρώπους", χωρίς περιττές σκέψεις και ενδοιασμούς.
Απόκτηση και τρελή αφοσίωση πάνω του, "χίλιες φορές χαλάλι η καθυστέρηση".

...και κάπου οι αγγελίες, κάπου μερικές διάσπαρτες απόψεις, δειλά δειλά να λένε "ώπα, σενιάραμε τέλεια το οπτικό, μήπως όμως η μαγεία της απόδοσης ενός γνήσιου Κάλυκα περιπατεί σε μονοπάτια άλλων;"..

Φυσικά και θα επιδιώξω να τον δοκιμάσω όμως πριν αποφανθώ, το λιγότερο που μπορώ να κάνω για τον άνθρωπο ή τους ανθρώπους που υλοποίησαν αυτόν εδώ τον 4άρη. Αν μη τι άλλο αισθάνομαι ότι το χρωστάω στον άνθρωπο που τον έφτιαξε, για το οπτικό αποτέλεσμα που μου ανέβασε πολύ τη διάθεση, για το βαρύ όνομα που κουβαλάει, για τη στιγμιαία έστω μαγεία που μου προσέφεραν οι τρεις πρόγονοί του. Για το ότι αγόρασα τόσους άλλους, μερικούς μάλιστα από δυο και τρεις φορές, ένας Calix όμως δεν με επισκέπτηκε ποτέ βαθειά και ουσιαστικά. Ναι τους το χρωστάω. :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 19:29 »
Ξεχάστε το όνομα που κουβαλά, δεν είναι ο συχωρεμένος ο κατασκευαστής, μηδένισε το κοντέρ και ξεκινά απ' την αρχή! Έτσι θα κριθεί πλέον ο ν4 κατά τη γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 19:49 »
Έχει τόσα κοινά στοιχεία όμως που σίγουρα δεν μπορεί εύκολα κάποιος να αφήσει πίσω το παρελθόν. Δεν μιλάω για το όνομα φυσικά αλλά για το ίδιο του το deck, τη φωλιά κι ότι άλλο τέλος πάντως παραπέμπει εύκολα εκ πρώτης όψεως στον προγενέστερο ν3 περισσότερο.

Προσωπικά από τις εικόνες που είδα δεν μπορώ να κρίνω για το πόσο διαφορετικός όντως είναι, το ίδιο βέβαια θα έλεγα και για τον Κάβειρο που αποδείχθηκε όμως ένα εντελώς διαφορετικό "ταξίδι". Άλλος δρόμος. Κι όμως τόσο όμοιο οπτικά. Άβυσσος.

Υπάρχουν κι εκείνοι που λένε ότι όντως πρόκειται για τον γνωστό Calix, λίγο διαφορικός ίσως όχι όμως τόσο όσο απέχει ένας Gus από έναν Taifun..

Τεσπα εγώ δεν μπορώ από μακρυά να το "τραβήξω" άλλο, ήδη το πήγα παραπάνω. Να μας έχει καλά να τον δοκιμάσουμε κι εδώ θα είμαστε να τα λέμε. :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 20:02 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], καλησπέρα. Εγώ παρ' όλα αυτά συμφωνώ με τον Μάκη σε αυτό που είπε, δηλαδή πως ναι, ο v4 είναι κάτι νέο κι όχι από το χέρι του Leo, όμως δεν παύει να είναι Leo από Leo, από κάθε άποψη. Και το ωραίο πιο είναι; πως με αυτό που λέω τώρα έρχομαι αντίθετος με κάποια πράγματα που υποστηρίζα και υποστηρίζω και για άλλον επισκευάσιμο, άλλου κατασκευαστή. Όπως κι αν έχει, έτσι το βλέπω, και θέλω πολύ να τον δω κι από κοντά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 21:54 »
Leo είναι, από Leo δεν είναι, τι να κάνουμε τώρα? Να κάνουμε το άσπρο μαύρο?
Από επιγόνους είναι, άρα πρόκειται για νέο αίμα που βασίζεται στην κληρονομιά για να χαράξει το δικό του δρόμο. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ένα προϊόν να το κρίνουμε προσκολλημένοι στο παρελθόν.Μακάρι οι διάδοχοι να καταφέρουν να φτάσουν και να ξεπεράσουν τα έργα του προγόνου. Το μέλλον πάντως του οίκου Leo, δε θα κριθεί από τον ν4 αλλά από το επόμενο προϊόν που θα παρουσιάσει.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:03 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], εγώ κι ο Μάκης δεν λέμε αυτό που λες εσύ, ασφαλώς και δεν είναι από Leo o v4, όμως, εγώ τουλάχιστον, και τον v4 τον θεωρώ δημιούργημα Leo, ως αρχή και όποιο τέλος. / (γι' αυτό λέω παραπάνω πως έρχομαι αντίθετος ακόμα και με δική μου άποψη, σε άλλο νήμα, κι αυτό γιατί, στην ουσία έχεις δίκιο, δεν είναι από χέρι Leo, είναι κάτι νέο επάνω σε σχεδιασμό Leo). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 23:51 »
[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! Ήθελα πώς και πώς να επανέλθω στο θέμα. Πρώτα απ’ όλα. Βρε παιδιά, ειδικά όσοι φίλοι γνωρίζουν καλύτερα τη διαδρομή του Calix, ας κάνουν την αρχή, το αξίζει και με το παραπάνω. Προσωπικά, εδώ και αρκετούστικο καιρό, κρατιέμαι να μην κάνω βήμα παραπάνω διότι, όσο χαρά κι αν έχω, θα ήθελα να δω από άλλους φίλους που γνωρίζουν καλά όλη τη διαδρομή. [/justify]

[justify]Επίσης, η αφεντιά μου επιμένει και σε κάτι ακόμα. Είναι Leo και θα είναι Leo, και ο v4, ή και ο v5 αν κάποτε έρθει. Ειλικρινά, αξίζει να δούμε το παρακάτω βίντεο. Τον αγαπητό Βασίλη δεν τον γνωρίζω, όμως εγώ προσωπικά θαύμασα τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Αξίζει να ακούσουμε όσα λέει, (εγώ δεν γνώριζα πάρα πολλά απ’ όσα αναφέρει). [/justify]


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 15:32 »
εγω παντως απο το βιντεο που ειδα,θελω να τον δοκιμασω,δεν εχει τυχει να δοκιμασω καποιον calix,αλλα εχω μεγαλη εκτιμηση στα προιοντα by leo.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 16:30 »
Καποτε οταν ατμιζα πιο σφιχτα ειχα δοκιμασει τον calix και αξιζε

Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 17:09 »
Εμπειρία από Calix δεν έχω,ο Apollo όμως είναι εξαιρετικός.Και ο Βασίλης ήταν άψογος και εξυπηρετικός σε όλες τις απορίες που είχα όταν τον αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 19:20 »
Ίδια ήταν και η δική μου εμπειρία εξυπηρέτησης για τα προβλήματα διαρροών που αντιμετώπιζα με τον calix V3. Τον έστειλα πίσω, τον πάλεψε, άλλαξε βάση, μου έστειλε πίσω και την παλιά, έστειλε και νέα orings... τι να πω... ο άνθρωπος ξέρει να υποστηρίζει τους πελάτες του. Συγχαρητήρια. Καλές δουλειές του εύχομαι.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Calix v4 byLeo (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 19:54 »
Φαινεται πολυ ενταξει παιδι!

Πραγματι και εγω το εχω απωθημενο να δοκιμασω ενα Καλικα,ποτε δεν ετυχε να ατμισω εναν.

Eιναι και mtlακιας αρα κοιταει και τα της τζουρας.

Βεβαια εγω ποτε δεν χωνεψα την ελληνικη λογικη στους tank με τις πολλες εκδοσεις του ιδιου ατμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364