vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, camber, lounik, george kotsopoulos, Giannis.B

Twitter

Kayfun 4 by SvoёMesto

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #165 στις: Μαρτίου 15, 2015, 06:04 »
Νόμιζα ότι μετά το κούρεμα και το λούσιμο θα του κάνει και ανταύγειες  :))
Υπερβολικά όλα αυτά χωρίς να υπάρχει κάποιο κέρδος.

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #166 στις: Μαρτίου 15, 2015, 12:26 »
Δεν θέλω να πώ την γνώμη μου για το βίντεο, τέτοιου στυλ βίντεο έχουν αποτελέσματα που ακούω μερικές φορές από συνατμιστές "οτι δεν μου βγάζει γεύση". Πρώτα,όπως το βλέπω από τη δική μου σκοπιά, άσκοπα μεγάλη διάμετρος αντίστασης για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή, πάρα πολύ μεγάλη ποσότητα βαμβακιού λάθος τοποθετημένη και κλείνοντας δεν ξέρω αν δουλεύει διαφορετικά ο οποιοσδήποτε κλώνος αλλά ο γνήσιος ατμοποιητής δύσκολα θα αποδόσει με τέτοιο στήσιμο..Θα ήταν καλύτερο να παρακολουθούμε τι έχουν να πουν πιο έμπειροι reviewers..
Η πρόταση μου είναι 2mm τρυπανάκι μέγιστη διάμετρος,
κόψιμο του βαμβακιού με τέτοιο τρόπο ώστε να "πατάει" εως να εφάπτεται στη βάση του  deck, χωρίς αυτό το μπούκωμα που κάνουν σε ορισμένα video
και σχετικά χαμηλά το ύψος της αντίστασης από το deck. (τονίζω οτι μιλάω για αυθεντικό προϊόν)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2015, 20:09 από Souhdezos »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #167 στις: Μαρτίου 15, 2015, 12:44 »
θα συμφωνησω με τα περισσοτερα που ειπατε ... ασκοπα ασκοπα ...  ειμαι VGακιας και δεν εχω παρει ποτε ασκημη γευση η καμενο απο καιφον χωρις να εχω κανει βλακεια...  ολα αυτα που ειδα ειναι του στυλ... "παιδια τα δειξατε ολα στα βιντεο καθηστε να δειξω και εγω κατι αλλο " αλλα αυτο το αλλο δεν εχει νοημα .... (Μεσα απο το μπανιο του :laugh1: :laugh1: :laugh1: αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα)

οσο για την διαμετρο των 3mm δινει την διαφορα σε μεγαλα συρματα (25αρι - 32αρι) χωρις να εχουμε παραπολλες σπειρες αλλα τοσες που να εχουμε καλη επιφανεια ατμοποιησης.. ειναι ρουφηκτρα αλλα δινει γευση παραπανω απο μια διαμετρο 2mm  ... σε αυτο συμφωνω με γνωμωνα οτι θα εχεις μεγαλη  καταναλωση και οτι αλλο συνεπαγεται με τα χοντροτερα συρματα


τα αλλα που κανει ο τυπος ειναι για το θεαθηνε .. αυτα που ειπα παραπανω :yes: :yes: :yes:


και κατι που θελω να αναφερω ... τα στησίματα δεν εχουν καμια διαφορα σε αυθεντικο ή κλωνο  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2015, 12:55 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #168 στις: Μαρτίου 17, 2015, 09:38 »
Εχθές άλλαξα το ελατηριάκι που έφερε ο Τασος απο τον ατμο μου. Το παλιο ειναι μαύρο και άραχνο. Έβαλα το νέο επίχρυσο και πραγματικά πιο δυνατό το χτύπημα, ζωντάνεψε ο καυφουν καλύτερη γεύση λιγοτερο υποτονική. Ευγε.

http://www.e-smokers.gr/product/kayfun-v4-spring-b12-gold-pladet/

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #169 στις: Μαρτίου 19, 2015, 18:37 »
Άλλαξα και εγώ το ελλατήριο με το νέο επίχρυσο. Άλλαξα και τη σύνδεση του kayfun με το semovar απευθείας με τον αντάπτορα που είναι για αυτή τη δουλειά, αντικατέστησα και το βαμβάκι με fiber freaks, έβαλα και το Grandmaster από Five Pawns και η γεύση αναβαθμίστηκε κατά πολύ.

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #170 στις: Μαρτίου 20, 2015, 23:41 »
Παιδιά την βοήθεια σας παρακαλώ...γιατί πραγματικά θα τον πετάξω απο το μπαλκόνι..κάνω νέο setup ολα καθαρά όλα γιαλυσμενα όλα στεγνά...10-15 τζούρες κ νιώθεις ότι με τον αέρα που ρουφας έχει μαζευτεί υγρό..το λύνω διαπιστώνω οτι έχει μαζευτεί υγρό στο χώρο που είναι το ελατήριο . Αυτό συμβαίνει είτε το coil είναι χαμηλά είτε ψηλά, είτε με πολύ είτε με λίγο βαμβάκι...οι αλλαγές που έχω σε σχέση με το original einai καμπάνα steamtuners κ το τανκ clearview.Να φταιει καποιο oring??? Με εχει φρικαρει ασχημα...

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #171 στις: Μαρτίου 21, 2015, 02:24 »
πετα τον ,παρε εναν κλωνο  :respect: .τα ορινγς 16 και 18 ειναι καλα? μηπως φαγωθηκε κανενα? καλυψε τις 4 τριπες με βαμβακι κατα το στησιμο. Ανοιξε τον αερα στο μεγιστο.
[youtube]86v25xGynNk[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2015, 02:41 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #172 στις: Μαρτίου 21, 2015, 16:44 »
Αγόρασα το σετ με ολα τα ορινκς ...Μενει να τα αλλαξω κ τα δυο και θα επανελθω...αν και πλεον ειμαι  σιγουρος οτι καποιο ριγκακι φταιει...δεν υπαρχει πλεον αλλη περίπτωση

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #173 στις: Απριλίου 08, 2015, 17:20 »
Και η μπουρμπουλιθρα στη τζουρα συνεχιζεται...

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #174 στις: Απριλίου 08, 2015, 18:03 »
Φίλε tsoupakas, από ότι βλέπω μένεις στον Πειραιά..
..γιατί δεν περνάς μιά βόλτα από τους steamtuners, να του ρίξουν μιά ματιά; Αν είναι κάποιο λαστιχάκι η κάποιο άλλο προβληματάκι (είτε στον ατμοποιητή, είτε στα δικά τους κομμάτια που χρησιμοποιείς), θα το βρούνε και θα στο διορθώσουν!

...

..μπορεί ένας ατμοποιητής σαν τον v4 ...να γίνει καλύτερος;
..πιστεύω (πλέον) ναί!!

Εχοντας δει, ότι με μιά αλλαγή (..drip tip, μεγαλύτερο η μικρότερο τάνκ ..και ιδίως καμπάνας), αλλάζει και το "ατμιστικό αποτέλεσμα" στον οποιοδήποτε ατμοποιητή (..δες τε τον φαινόμενο, με τις δύο καμπάνες) ..έκανα σήμερα μιά δοκιμή..

α) πήρα την καμπάνα των steamtuners (..τύπου v4):





β) πήρα τον νέο μικρότερο αντάπτορα:



και
γ) τα προσάρμοσα στο diamond tang:





..η "καινούρια καμπάνα", δίνει χωρητικότητα 4,5 ml έναντι 3.5 της ορίτζιναλ (..λόγω μικρότερου όγκου μέσα στο diamond tank) ..καθώς επίσης και σε συνδιασμό με τον μικρότερο αντάπτορα μείον 5 mm συνολικού ύψους.

Χρησιμοποίησα δύο τάνκ {με τις αλλαγές που έγραψα παραπάνω (..το ένα με την ορίτζιναλ καμπάνα και το άλλο με την steamtuners) ..και φυσικά το ίδιο υγρό} ...εναλλάσσοντας τα πάνω στην ίδια βάση και (..προσωπικά) θεωρώ, ότι έχω ακόμα καλύτερη από πρίν γεύση και μεγαλύτερη "πυκνότητα" ατμού (..μάλλον λόγο του διαφορετικού "εσωτερικού όγκου - διαμόρφωση" της καμπάνας.

Υ.Γ. Το σετάκι αυτό δεν έχει βγεί σε παραγωγή (καθώς είχε φτιαχθεί για τον lite plus) ..και μπόρεσα να το "συνδυάσω" πάνω στον v4 ..λόγω ενός μικρού αριθμού "λάθους παραγωγής" του πάνω αντάπτορα (το οποίο είχε βγεί με μεγαλύτερα και μακρύτερα σπειρώματα).

..το αν εντέλη θα το βγάλουν στην παραγωγή ..δεν το γνωρίζω (..απλά και εφόσον το είχα στα χέρια μου και το δοκίμασα ..είπα και να σας το δείξω).

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #175 στις: Απριλίου 08, 2015, 22:52 »
Φιλε Varaderum  Καλησπέρα .Το έχω σκεφτεί αυτό που λες αλλά το κρατώ ως τελευταία λύση .Ήθελα να πιστεύω οτι φταίω εγω κ το   setup που κάνω . Όμως μετά από 10 μέτρα σύρμα κ 5-6 κουτιά Nak η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά . Το μόνο που μένει είναι να ξηλωσω όλα τα updates και να τον στήσω εργοστασιακό. Αν και πάλι το κάνει ε τότε θα μαζέψω όλα τα τσουμπρακαλάκια μου και θα περάσω απο  Steam Tuners...να τσιμπήσω και το diamond μια κ είναι το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #176 στις: Απριλίου 11, 2015, 22:22 »
φιλε varaderum ,βάλθηκες να μας ταραχής την ψυχολογία

Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #177 στις: Απριλίου 11, 2015, 22:37 »
φιλε tsoupaka αν διαβασα καλα στον kayfun 4 χρεισημοποιεις για tank το clear view?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 11, 2015, 22:50 »
Πάντως ο τεσσάρης λόγω της μεγαλύτερης εισαγωγής αέρα έχει και μεγαλύτερη κατανάλωση. Το γυάλινο τανκάκι του είναι τραγικά μικρό και μου αδειάζει σε χρόνο μηδέν.


Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 11, 2015, 23:21 »
Και ενα στησιμο απο εμενα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 11983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499544 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos