vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun 4 by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Kayfun 4 by SvoёMesto
« στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:10 »


=================

Από τον συντονισμό:
Μεταφορά από το θέμα της προεπισκόπησης
εδώ.

Επιπλέον πληροφορίες από το θέμα της προεπισκόπησης, για το πρώτο μήνυμα του θέματος:

Από Nemesis rds εδώ.


Χαρακτηριστικα

- Υλικο κατασκευης: Ανοξειδωτο ατσαλι AISI 316L.
- Ρυθμιση/ελεγχος υγρου.
- Γεμισμα απο το πανω καπακι.
- Airflow control.
- Ρυθμιζομενος 510 κονεκτορας.
- Εναλλασομενοι κονεκτορες (πχ 510 – 22mm, 510 – 23mm, P3 connector, SM connector, κ.α.).
- Ευκολη προσβαση ανα πασα στιγμη στην αντισταση.
- Εναλλασομενα τανκ απο ατσαλι, πολυκαρβονικο και γυαλι.
- Χωρητικοτητα τανκ: 4ml.

Διαστασεις


Διαθεσιμος την πρωτη εβδομαδα του Δεκεμβρη.

===============

Πληροφοριακά βίντεο και εικόνες:

Αναπλήρωση υγρού:



Μέρη (parts) του ατμοποιητή:

[youtube]FhEXFmsjWR8[/youtube]#t=26


Διαφορετικές εκδόσεις:



Περισσότερα βίντεο αλλά και ό,τι θέλει κανείς να μάθει για τον Kayfun-4, εδώ:
http://www.svoemesto.de/portfolio-item/kayfun-v4/

=============================

Βίντεο reviews άλλων:


Video review από τον Todd



Video review από Navy Lifeguard (γερμανικά)



Video review από τον Δημήτρη Αγραφιώτη



Video review από τον PBusardo



Video review από τον GrimmGreen






« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2014, 02:06 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 15:41 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα, με τον αφηγητή του παραπάνω video.

Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο έχω ατμίσει! Όλα μου τα υγρά {.. σε πέντε έχω καταλήξει, συμπεριλαμβανομένων των five pawns (reserve και grandmaster), ..τα έχει ανεβάσει ένα κλικ (ποιοτικό), παραπάνω!

Και όσο και να φαίνετε περίπλοκος ..είναι πανεύκολος (..ούτε σφύριγμα, ούτε διαρροή, πανεύκολο γέμισμα .. και πανεύκολη πρόσβαση στην αντίσταση).

Για εμένα, είναι το επόμενο (..πετυχημένο) βήμα στους επισκευάσιμους! Μπράβο στον svoemesto!!

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 15:58 »
εχω ενα φαουλ στην τιμη που λεω στο βιντεο

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:03 »
κωστα αυτο το σετακι που εχεις στην παρουσιαση ειναι να το ξεχασεις στην καφετερια  :eyesplash: ,ε ρε εγκεφαλικα  :laugh1: .

εμενα παντως μου αρεσουν οι παρουσιασεις σου φιλε.

και αν εισαι και ο κωστας απο βαβυλωνα γουσταρω ακομα πιο πολυ,sorry αν ειπα κοτσανα και για το οφ τοπικ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:13 από vag21 »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:07 »
Μετά τον διαχωρισμό συγκεντρώθηκαν οι πιο βασικές πληροφορίες και άλλα βίντεο review στο πρώτο μήνυμα του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:08 »
Η τιμή του είναι στα 150 ευρώ {..η οποία για αυτά που προσφέρει (εκ μέρους μου), κρίνεται σχετικά λογική}.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:29 »
Εκ πρωτης οψεως κ μεχρι τα πρωτα βιντεο που ειχαμε δει δεν εδειχναν κ τοσο stable ολα αυτα που υποσχοταν,σιγουρα θα επρεπε να τον δοκιμασει τελικα καποιος απο εμας,αν οντος ειναι ετσι οπως το εχει παρουσιασει ο kostas,το μονο θεμα τελικα ειναι η υψηλη τιμη του που δεν θα πω αν αξιζει η οχι αν δεν τον παρω κ γω στα χερια μου πρωτα.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:42 »
Χθες τον έπιασα και τον δούλεψα για λίγο και μπορώ να πω ότι ο ατμοποιητής είναι φανταστικός.
Με βάση την απόδοση και την ποιότητα κατασκευής του αξίζει κάθε € που ζητάει ο Ρώσος.

Δυστυχώς όμως οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν περισσεύουν σε πολλούς Έλληνες τα 150€. 

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:44 »
Ας μη ξεχναμε οτι ειναι η επομενη version του 3,1 και οχι του lite plus, εξου και η τιμη... Εξ αλλου υπαρχει κατι αλλοι ατμοποιητες σε τετοια τιμη που δε νομιζω να αξιζουν τα λεφτα...

Θα τον τιμησω οπωσδηποτε οταν μπορεσω.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:53 »
Για μένα οι πρώτες εντυπώσεις δεν ήταν θετικές
 Τουλάχιστον, δεν ήταν αυτό που περίμενα μετά από τόση διαφήμιση.
 Ούτε ατμιστικά, ούτε πρακτικά.
 
 Δεν δίνει 2,5 φορές την ατομιστική απόλαυση του λιτε πλας, που είναι και ο λόγος της τιμής τους.
 
 Βασικά, ατμιστικά τον θεωρώ υποδεέστερο του λιτε πλας
 
 Ίσως να φταίει το στήσιμο και το υγρό.Θα δούμε.
 
 
 Θέλει ψάξιμο ακόμα, αλλά προς το παρόν προτιμώ να συνεχίζω να ατμίζω τον λιτε πλας
 
 Ξέρω ότι αυτή η άποψη δεν θα αρέσει σε πολλούς, αλλά πιστεύω ότι σε 3-6 μήνες
 όταν καταλαγιάσει ο ενθουσιασμός πολλοί θα συμφωνήσουν.


Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 17:19 »
Πολύ ωραίο το βίντεο Κώστα!

Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση του Lite Plus και δεν μπορώ να φανταστώ αν αυτό το κάτι τις παραπάνω αξίζει 150 γιούρια.
Γιατί με τα 150 γιούρια χτυπάς 2 Kayfun Lite Plus και σου μένουν και ρέστα.
Προβληματίζομαι... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 17:28 »
Ευτυχής κάτοχος κι εγώ  :)
Δεν θα προσθέσω τίποτα παραπάνω, απλά ένα μεγάλο thanks στον Τάσο (το καλύτερο παιδί της Μητροπόλεως). 
Εδώ που τα λέμε, τι θα μπορούσα να προσθέσω?
Ότι είναι ακριβός ? Περίπου 3,5 κούτες Marlboro.
Ότι δεν προσφέρει ευχρηστία ? Μου έπεσε το βιδάκι του Lite στο πάτωμα ...η γυναίκα μου ακόμη το ψάχνει.
Ότι δεν αποτελείται από ποιοτικά υλικά ? Πολύ θέλω να δω την Αυστριακή απάντηση.
Ότι δεν είναι όμορφος ?.......Γιαβρί είναι.
Ότι δεν ατμίζει σωστά?? Τι να πω.....

 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 17:29 »
Ειναι λογικο να εχει τοσο αφου ειναι ''upgrade'' του 3.1 που ειχε 120 αν θυμαμε καλα.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 17:43 »
Μήπως έχετε υπερβολικές απαιτήσεις; Συμφωνώ, ο Lite Plus μου ήδη για μένα είναι οτι καλύτερο έχω δοκιμάσει, τι θα μπορούσε να είναι καλύτερο;
Εγώ τον θέλω προσωπικά μόνο και μόνο για την πρόσβαση στην αντίσταση χωρίς να χρειαστεί να αδειάσω το tank. Είναι αυτός λόγος να σκάσω 150 ευρω; Εγώ θα το κρίνω.

Όπως κάποιος που έχει το προβαρι 2,5 και σκέφτεται να πάρει το 3 δίνοντας 250 ευρώ. Τα ίδια ρεύματα δίνει με λίγες περισσότερες ευκολίες. Ο καθένας κρίνει αν τον ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ και μετά αποφασίζει.

Στο κατω κατω δε σας υποχρεωνει κανεις να τον αγορασετε. :)

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 17:46 »
Παρόλο που όπως είπα παραπάνω, τον θεωρώ καλύτερο (..και ατμιστικά και ποιοτικά ..αλλά και πολύ πιό εύχρηστο από τον lite plus), βρήκα και κάτι που θα επιδεχόταν ίσως διόρθωση και σίγουρα απαιτεί κάποια προσοχή στην χρήση του.

Αυτό είναι η βίδα ρύθμισης του αέρα (..εντάξη ξέρω ότι μιά θα την ρυθμίσουμε και τέλος, αλλά δεν παύει να θέλει την προσοχή σε αυτό που αντιμετώπισα)..

..αν λοιπόν την ξεσφίξεις παραπάνω από το ύψος της κεντρικής βίδας (..δηλαδή βγεί έξω από το τελείωμά της), πάει και βιδώνει στο κάτω παξιμαδάκι (..εκεί που έρχετε και βιδώνει και η κάτω εξωτερική βίδα) ..και μλποκάρει το άνοιγμα - κλείσιμο του ρυθμιστή του υγρού αναπλήρωσης (..συν του ότι βγάζει και αρκετά έξω την βίδα επαφής του θετικού πόλου, η δεν την αφήνει να βιδώσει καλά).

..λίγη προσοχή λοιπόν στο ξέσφιγμα αυτής της βίδας και δεν θα έχετε κανένα άλλο (..τουλάχιστον από όσο μέχρι τώρα έχω διαπιστώσει), πρόβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy