vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 3 χρήστες
FaniFox, treloneritis, nuts

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4275 στις: Φεβρουαρίου 18, 2019, 23:22 »
Δεν ξερω αν ποσταρω στο σωστο μερος,Θα παρακαλουσα τους admins να το βαλουν στο σωστο αν εχω κανει λαθος.

Και εκει που σαν νεος άρχισα να συνηθίζω το ατμισμα αρχισαν τα προβλήματα(Ουτε βδομαδα δεν έκλεισα) !
Βγάζοντας το modακι μου απο την  φόρτιση (eleaf pico 21700) βγαίνει μαζι και το  το προστατευτικο καλυμα του usb (απο το mod ).
Το έβαλα πισω λοιπον στην θεση του (βεβαια φαίνεται να κραταει στον αερα )δοκίμασα να ξανα συνδεσω το καλώδιο να δω οτι ολα καλα αλλα τζιφος δεν φορτίζει .
Φαίνονται τα δοντάκια ψιλο στραβωμένα , προσπάθησα να τα ισιώσω αλλα παλι τιποτα .

Επικοινωνώντας με το κατάστημα μου ειπαν οτι για να επισκευαστεί θα πληρώσω περισσότερα απο το να αγοράσω καινουργιο γιατι δεν καλυβει αυτο το προβλημα η εγγυηση και θα μ στείλουν σε 2 μερες φορτιστεί για τις μπαταρίες  .

Υπαρχει καμια πατεντουλα ωστε να καταφέρω να φορτίσω τις μπαταρίες μεχρι να ερθει ο φορτιστης ?
..... κι εγώ φίλε μου, τον Σεπτέμβρη, ίδιο mod .... ίδιο πρόβλημα ... ίδια αντιμετώπιση για την εγγύηση .....
Βρήκα τεχνικό για να επισκευάσει τη θύρα USB, 20 euro, αλλά τελικά δεν προχώρησα .... το φορτίζω με εξωτερικό φορτιστή .......

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4276 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 01:59 »
Το wild wolf ΔΕΝ έχει την ίδια πλακέτα με το war wolf ,το οποίο είναι μονομπάταρο. Μπορεί να παίζει κι αυτό καλά αλλά θα πρέπει να μας το πει κάποιος που έχει και τα δύο. Να ξέρεις ότι το war wolf παρόλο που είναι μονομπάταρο είναι πολύ πιο βαρύ από το wild wolf.

[member=1000]DARK ANGEL[/member]   αυτό πρέπει να το αγοράσεις...

(Image removed from quote.)
ΚαλημΕρα Πάρη, πως θα το ζητήσω αυτό κ από που σε παρακαλώ πολύ? 

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4277 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 06:16 »
Καλημέρα Αγγελική  :)  Κάτι πρέπει να βρούμε για σένα,  να μη σου πέφτει το μοντάκι, μαχαιριές στη καρδιά τρώω με τις τούμπες  :)) (Κι έχεις κι εκείνο το ωραίο το κοκκινάκι).
Πέρα από την πλάκα,  η θήκη που έχει το wild wolf στη συσκευασία είναι πολύ καλής ποιότητας και γλυτώνει άσχημες καταστάσεις.

Nai_Ego

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4278 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 08:42 »
[member=1000]DARK ANGEL[/member]
Παίρνεις ένα τέτοιο που είναι και σε κοκκινάκι, του ανοίγεις 2 τρυπούλες αριστερά-δεξιά και με ένα κορδόνι για γυαλιά πρεσβυωπίας το έχεις έτοιμο το groovy σετάκι μεταφοράς.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4279 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 11:18 »
1) Δεν έχει όμορφο χρώμα!!!!  ::) ::) ::) 
2)  Είμαι από τους τυχερούς που δεν έχουν πρεσβυωπία!!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4280 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 12:34 »
Καλημέρα Αγγελική  :)  Κάτι πρέπει να βρούμε για σένα,  να μη σου πέφτει το μοντάκι, μαχαιριές στη καρδιά τρώω με τις τούμπες  :)) (Κι έχεις κι εκείνο το ωραίο το κοκκινάκι).
Πέρα από την πλάκα,  η θήκη που έχει το wild wolf στη συσκευασία είναι πολύ καλής ποιότητας και γλυτώνει άσχημες καταστάσεις.
ΚαλησπΕρα Πάρη, προσέχω όσο μπορώ κ ειλικρινά δεν θέλω αυτό το μοντάκι να μου πάθει κάτι.
Είναι σε άψογη κατάσταση κ αυτό γιατί έχει αυτήν την θήκη που είναι μαγική τελικά!!!  :yes: :yes:
Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως? Χαλάσει η θήκη με το βάλε, βγάλε γιατί φορτίζω τις μπαταρίες σε εξωτερικό φορτιστή ναι?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4281 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 13:11 »
...πως κ δεν εχουν βγαλει ακομα θηκες ρε γμτ;

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4282 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 13:27 »
Πες μου οτι δεν έχει θήκη το δικό σου;!;!;

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4283 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 13:38 »
ΚαλησπΕρα Πάρη, προσέχω όσο μπορώ κ ειλικρινά δεν θέλω αυτό το μοντάκι να μου πάθει κάτι.
Είναι σε άψογη κατάσταση κ αυτό γιατί έχει αυτήν την θήκη που είναι μαγική τελικά!!!  :yes: :yes:
Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως? Χαλάσει η θήκη με το βάλε, βγάλε γιατί φορτίζω τις μπαταρίες σε εξωτερικό φορτιστή ναι?
Αγγελική,  περισσότερο από 3 μήνες που το έχω και φορτίζω κι εγώ σε εξωτερικό φορτιστή,  η θήκη δεν έχει πάθει τίποτα :yes: Τώρα, επειδή ταξιδεύω συχνά και τυχαίνει να λείπω μέρες από το σπίτι,  αναγκαστικά κάποιες φορές το φορτίζω και στον φορτιστή του αυτοκινήτου.     Εδώ έχω να πω ότι εκτός του ότι φορτίζει πολύ γρήγορα εάν ο φορτιστής είναι fast charge, έχουν δώσει προσοχή και στο καλώδιο (της συσκευασίας εννοώ) αφήνοντας πιο μακρύ το μεταλλικό μέρος του micro usb ώστε να κουμπώνει απροβλημάτιστα ακόμη και με τη θήκη :thumpup:
Αυτό το μοντάκι είναι προσεγμένο από όπου κι αν το δεις :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2019, 13:49 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4284 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 13:56 »
Ναι πραγματικά είναι προσεγμένο πολύ!! Χαίρομαι που η θήκη του αντέχει γιατί κάθε μέρα την βγάζω κ την βάζω.
Το έχω φορτίσει κ κανονικά κ  όντως είναι όπως τα λες!!   :yes: :yes:  

...πως κ δεν εχουν βγαλει ακομα θηκες ρε γμτ;
Μα έχει θήκη δλδ έρχεται με την θήκη του !! Εσένα δεν?

Αποσυνδεδεμένος variax

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4285 στις: Φεβρουαρίου 20, 2019, 13:50 »
παιδια μια ερωτηση.. ξερει καποιος πως κλειδωνει η αντισταση στο IPV D4..?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Spiderman

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4286 στις: Φεβρουαρίου 20, 2019, 15:03 »
Πατάς μαζί το fire και το +

Αποσυνδεδεμένος variax

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4287 στις: Φεβρουαρίου 20, 2019, 15:24 »
Σε tc πως κλειδωνει η αντισταση,οχι τα πληκτρα...

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4288 στις: Φεβρουαρίου 20, 2019, 16:26 »
Έχεις δοκιμάσει αυτό που γράφει το manual;

http://www.pioneer4you.com/Public/Uploads/download/2017-05-19/591e9239ebb4a.pdf
-(2). Press the “-” and “+” button simultaneously to set resistance.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #4289 στις: Φεβρουαρίου 21, 2019, 11:14 »
Μετά από 2 χρόνια και συνεχή χρήση το Drag μου αρχίζει να παίζει, κάποιες φορές χωρίς λόγο απλά σβήνει και δεν αντιδράει σε κανένα κουμπί αν δεν βγάλω και ξαναβάλω τις μπαταρίες.
Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, 2 χρόνια χωρίς το παραμικρό misfire, τούμπες, μπάνιο από διαρροές, άπειρα βιδώματα/ξεβιδώματα ατμοποιητών ίσως είναι η ώρα να ξεκουραστεί λίγο. Οπότε λόγω καλής εμπειρίας τείνω προς το Drag 2, διαβάζω καλά σχόλια στα νήματα εδώ, έχουμε περισσότερη εμπειρία τώρα που είναι στην αγορά κάποιους μήνες;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8363 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12