vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, vasim, camber, Olga68, grigri444, danys620, grag

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1365 στις: Νοεμβρίου 13, 2018, 13:48 »
[member=13664]Ribot[/member]

Γιώργο, μιλάμε για δύο ξεχωριστά πράγματα. Κάνεις λάθος παραλληλισμό. Θα ήσουν spot on αν οι αποφάσεις του οποιουδήποτε ΣΕΕΗΤ που επηρεάζουν τα μέλη του (όπως της ΕΠΟ τα μέλη της) αφορούσαν μέλη στα οποία δείχνουμε οπαδικά αισθήματα. Εκτός αν πιστεύεις ότι ας πούμε κάπου υπάρχει ένα φόρουμ "εραστών" των κατασκευών από χάλυβα ας πούμε, στο οποίο σχολιάζονται σε τέτοιο βαθμό οι κινήσεις του Συνδέσμου Ελλήνων Βιομηχάνων.

Σαφώς και μας ενδιαφέρει η επίσημη θέση του ΣΕΕΗΤ πάνω σε ζήτημα το οποίο μας αφορά, για εγκυκλοπαιδικούς λόγους. Το να καθόμαστε όμως και να αναλωνόμαστε για το ποιος, που, πως και γιατί, δεν είναι του παρόντος. Εκτός αν έχετε δει κάποια επίσημα δημοσιευμένη θέση που μας αφορά. Και όχι, το "διάβασα στο ΦΒ του τάδε ότι..." δεν είναι επίσημη θέση.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1366 στις: Νοεμβρίου 13, 2018, 14:01 »
Θα στο πω με άλλο παραλληλισμό Τρύφωνα για να καταλάβεις τι εννοώ. Προσωπικά με ενδιαφέρει ποιοι αποτελούν την ηγετική ομάδα ενός κόμματος εξουσίας, ακόμη κι αν δεν ανήκω σ' αυτό αλλά στο εντελώς αντίθετο στρατόπεδο. Από τις εκφρασμένες θέσεις του καθενός στο παρελθόν και τη στάση του, μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα για το πώς αναμένεται να κινηθεί, πάνω-κάτω, στο παρόν και το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1367 στις: Νοεμβρίου 13, 2018, 14:15 »
[member=13664]Ribot[/member]

 Το να καθόμαστε όμως και να αναλωνόμαστε για το ποιος, που, πως και γιατί, δεν είναι του παρόντος. Εκτός αν έχετε δει κάποια επίσημα δημοσιευμένη θέση που μας αφορά. Και όχι, το "διάβασα στο ΦΒ του τάδε ότι..." δεν είναι επίσημη θέση.
Μα αυτή είναι η "τακτική". Το να μην υπάρχει καμία επίσημη δημοσιευμένη θέση, έτσι ώστε κανείς να μη λογοδοτήσει ποτέ - έστω και σε επικοινωνικό επίπεδο - γι αυτή. Αυτό ακριβώς το γεγονός, μαζί με το ότι 9 μέρες μετά την εκλογή νέου ΔΣ δεν έχει καν ανακοινωθεί, σαφώς και μπορούμε να τα σχολιάζουμε. Ειδικά όταν πολύ πρόσφατα μας ζητήθηκε από τον ίδιο ΣΕΕΗΤ να κάνουμε πλάτες στη μοναδική του "αγωνιστική" κίνηση. 

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1368 στις: Νοεμβρίου 13, 2018, 14:22 »
Στο νέο πρόεδρο ανακοίνωσαν ότι είναι πρόεδρος;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1369 στις: Νοεμβρίου 13, 2018, 15:30 »
Δεν μου έχουνε πει τίποτα ακόμα αλλα όπου νάνε θα σκάσει το τηλεφώνημα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1370 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 12:59 »
Προσωπικά, και μένα με ενδιαφέρει να γνωρίζω. Δεν θεωρώ όμως σημαντικό το να σχολιάζουμε εσωτερικές κινήσεις ενός συλλόγου επιχειρηματιών. Πως να το πω, το ότι δεν έχουν ανακοινώσει κάποιο νέο ΔΣ, δεν μπορεί να έχει αντίκτυπο στη ζωή μας ως ατμιστές. Για τους τύπους, υπάρχει πάντα η περίπτωση να μην έχει καν συγκροτηθεί σε σώμα. Μία ΓΣ, δεν εκλέγει Πρόεδρο, αντιπρόεδρο κλπ. Εκλέγει Χμελές ΔΣ το οποίο συνέρχεται (συνήθως εντός 10 ημερών) σε σώμα και μεταξύ τους ψηφίζουν τα οφίτσια.

Εδώ από ότι έχω ακούσει δεν έχουν ενημερώσει τα μέλη τους για καμία απολύτως εξέλιξη (μετά το "μπραφ" με το Δούκα), θα δώσουν σημασία στο να ανακοινώσουν στο "γενικό πληθυσμό" το ΔΣ? 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1371 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 13:10 »
Να πω κι εγώ κάτι; θεωρούμε ότι η σύσταση του ΔΣ θα έχει επίπτωση στην πολιτική του συλλόγου; εγώ λέω όχι, αφού αν τα μέλη διαφωνησουν παύουν το ΔΣ ή το αφήνουν συξυλο και κανονίζουν και μόνα τους. Ιδιαιτέρως από την στιγμή που κάποια απλά μέλη έχουν δικές τους πολιτικές διασυνδέσεις.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1372 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 13:28 »
Bεβαίως και τα μέλη του ΔΣ θα καθορίσουν την πολιτική του συνδέσμου κι από τη στιγμή που κάνουν επαφές, μετά το μπραφ Δούκα που είπε ο Τρύφωνας, με ΑΑΔΕ και υπουργείο υγείας, σημαίνει ότι βρίσκονται σε συζητήσεις με τους θεσμικούς φορείς, άρα προτείνουν, διαπραγματεύονται πράγματα, πιέζουν όσο μπορούν προς κάποιες κατευθύνσεις. Αν στο μεταξύ σκάσει νέος νόμος, περίμενε εσύ Κώστα εκ των υστέρων να καλέσουν σε έκτακτη Γ.Σ. τα μέλη που διαφωνούν και είναι πολλά, για να ανατρέψουν τα τετελεσμένα! Τότε θα είναι αργά λεβέντη μου.

Για τους τύπους, υπάρχει πάντα η περίπτωση να μην έχει καν συγκροτηθεί σε σώμα. Μία ΓΣ, δεν εκλέγει Πρόεδρο, αντιπρόεδρο κλπ. Εκλέγει Χμελές ΔΣ το οποίο συνέρχεται (συνήθως εντός 10 ημερών) σε σώμα και μεταξύ τους ψηφίζουν τα οφίτσια.

Εδώ από ότι έχω ακούσει δεν έχουν ενημερώσει τα μέλη τους για καμία απολύτως εξέλιξη (μετά το "μπραφ" με το Δούκα), θα δώσουν σημασία στο να ανακοινώσουν στο "γενικό πληθυσμό" το ΔΣ?

Έχει συγκροτηθεί το ΔΣ Τρύφωνα, έχουν κατανεμηθεί οι θέσεις και έχουν ενημερωθεί τα μέλη. Για την παραίτηση βέβαια του εκλεγέντος που διαφώνησε με την πολιτική και φιλοσοφία του απερχόμενου ΔΣ, δεν βρήκαν ούτε μια λέξη να πουν. Σαν να μη συνέβη τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1373 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 13:39 »
Οι σοβαροί παίχτες δεν θα περιμένουν τη γσ και το ΔΣ για να κάνουν παιχνιδι. Τα είπανε απευθείας με τον αντιπρόεδρο της κυβέρνησης στην παρουσίαση του γκλοζ.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΝΟΣ68

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1374 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 14:00 »
Οι σοβαροί κουκλοπαιχτες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1375 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 14:08 »
Εσύ μίλησες για παύση ή παράκαμψη του ΔΣ από τα μέλη βρε Κώστα, αλλά προφανώς δεν εννοείς τα απλά μέλη αλλά τη nobacco, γιατί αυτήν ξέρω εγώ να μιλάει με τον αντιπρόεδρο της κυβέρνησης. Τα απλά μέλη θα πληρώσουν τις επιλογές και τις συμφωνίες του ΔΣ, το αμφισβητείς αυτό?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1376 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 14:11 »
Καθόλου δεν διαφωνώ. Τα απλά μέλη θα υποστούν κι αυτά τις συνέπειες. Πολύ πιθανόν μάλιστα ο σύλλογος τους να ενεργήσει εναντίον τους.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1377 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 14:18 »
Ε τότε γιατί γράφεις, "η σύσταση του ΔΣ θα έχει επίπτωση στην πολιτική του συλλόγου; εγώ λέω όχι..."
Αν ο σύνδεσμος ενεργήσει εναντίον των απλών μελών του, τότε ενεργεί και εναντίον ημών, των ατμιστών γιατί τα δικά μας "θέλω" ταιριάζουν πολύ περισσότερο με αυτά των μεμονωμένων μικρομάγαζων και καθόλου με εκείνα της atmolab και των αλυσίδων.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1378 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 14:21 »
Λέω... Θεωρούμε ότι... Και καταλήγω λέγοντας ότι έχω πιστεύω οχι. Όποιον και να έχει πρόεδρο το ΔΣ, η πολιτική χαρασσεται από άλλους και αυτός ή την υπηρετεί ή σπίτι του.

Σαφώς και με τα μικρά μαγαζιά έχουμε πιο κοινά συμφέροντα πάρα με τους μεγάλους. Και πάλι δεν ταυτίζονται αλλά οκ.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1379 στις: Νοεμβρίου 14, 2018, 15:22 »
Νεωτερα για το νομοσχεδιο που απαγορευει βασεις και αρωματα ποτε κατατιθεται κλπ εχουμε;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171605 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364