vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, Lazy Dog

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1410 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 13:40 »
Μακάρι. Όχι τίποτα άλλο αλλά το προτιμώ ως φορμάτ από το shortfill. Αρκεί να μην ατμίσει κανείς κατευθείαν το 10μελο, το "έτοιμο προς άτμιση κατά TPD" :)

Δυστυχώς όμως δεν το βλέπω για πολύ καιρό το προϊόν αυτό να είναι διαθέσιμο.

Πρόβλημα συνεννόησης έχουμε σίγουρα αλλά αυτό είναι από τα μικρότερα προβλήματά μας

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1411 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 13:50 »
Σου ξαναλέω, κανένα πρόβλημα με μένα ακόμα κι αν έχουμε πρόβλημα συννενόησης όπως το θέτεις.
Υπάρχουν δύο ζητήματα όμως αναφορικά με την ερώτηση του Στέλιου πιο πανω.
1. Είτε έχουν περάσει tpd2 όπως ευαγγελίζονται
2. Είτε λένε σαφώς ψέματα οπότε είναι και απατεώνες και επικινδυνοι.

Στο άλλο κομμάτι, αν τελικά δεν ισχύσει η εγκύκλιος περί απαγόρευσης όλων των μηδενικών σαφέστατα είναι προτιμότερα τα δεκαμελα μπουστερς αρώματος από τα σορτφιλς. Αλλιώς θα είναι για λίγους και τα σορτφιλς για όλους τους υπολοιπους

Tapatalk user

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1412 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 13:56 »
3. Έχουν περάσει οριακά TPD και στα 60ml η γεύση είναι πολύ υποτονική.
4. Υπάρχει κάτι που δεν έχουμε καταλάβει στο προϊόν, π.χ. δεν αραιώνουμε στα 60 αλλά μέχρι κάποια ml πιο χαμηλά, στυλ νατούρα, ή υπάρχει και σκέτο άρωμα στο μεγάλο μπουκάλι (δεν το νομίζω)

Σε κάθε περίπτωση, θέλω να έρθει στα χέρια μου για να καταλήξω ακριβώς στο τί έχει γίνει

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1413 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 14:06 »
Οκ,
εφόσον ψιλοσυμφωνουμε ως προς το τυπικό του θεματος, το ζητούμενο είναι στα μηδενικά εξ αρχής

Tapatalk user


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1414 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 14:17 »
Και στα νέα της ημέρας, σύμφωνα με χτεσινό άρθρο του iatronet, σήμερα παίζει συναντησούλα ΣΕΕΗΤ με Υπουργείο Υγείας.

Στην Κέρκυρα οι ατμιστές από τη χαρά μας, έχουμε βγει στο δρόμο, φωνάζουμε ωσαννά και πετάμε τα βρακιά μας στον αέρα...

Ευχαριστώ τον Πάρη από το Vapestore Καβάλας που μου το επεσήμανε. Το άρθρο, όχι ότι πετάμε τα βρακιά μας στον αέρα...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1415 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 16:42 »
Και αναρωτιέμαι εγώ γιατί δεν καλέσαν και την ΚΕΑ??


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1417 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 18:06 »
Επομένως εάν αληθεύει το Δημοσίευμα κλείνει το κεφάλαιο για την απαγόρευση πώλησης υγρών χωρίς Νικοτίνη, χωρίς να αλλάξει τίποτα.
Τα καταστήματα ξεπούλησαν για τα στοκαρίσματα των ατμιστών και όλοι ευχαριστημένοι.
Δεν ξέρω κάτι δεν μου κάθεται καλά με όλη αυτή τη σκόνη που σηκώθηκε. :confused1: ??? :hmmm:
Κοντός ψαλμός αλληλούια και αναμένουμε αρχές Δεκεμβρίου για την κατάθεση το νομοσχεδίου. 

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1418 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 18:12 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1419 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 18:51 »
Τα μπέρδεψα λίγο συγχωρέστε με:

Καμία αλλαγή από όλα όσα ισχύουν δεν πρόκειται να «φέρει» η τροπολογία για τα υγρά αναπλήρωσης ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Άρα συνεχίζουμε κανονικά με τις απαγορεύσεις των μηδενικών, diy, βάσεων, κλπ που υποτίθεται μας χώσανε και κλαίμε,

ή

προχωράμε όπως είμαστε ως τώρα με αρώματα βάσεις snv να πωλούνται κανονικά και... γελάμε;

  

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1420 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 18:57 »
Και αναρωτιέμαι εγώ γιατί δεν καλέσαν και την ΚΕΑ??
Αυτό είναι άλλη ιστορία για την οποία ελπίζω να μάθουμε. Μην ξεχνάμε όμως ότι η ΚΕΑ έχει καταθέσει εγγράφως τις προτάσεις της εδώ και ΠΑΡΑ πολύ καιρό.

Ενημερώθηκα επίσης ότι η συνάντηση αναβλήθηκε για την Πέμπτη λόγω του ότι "προέκυψε κάτι έκτακτο".
Όσον αφορά το άρθρο του insider, το μόνο που θα πω είναι ότι αν όντως πάει για αρχές Δεκεμβρίου η τροπολογία, καταρρίπτονται όλα εκείνα τα σενάρια που ήθελαν την τροπολογία ήδη έτοιμη από την συνάντηση της 4ης Οκτωβρίου. Τι διάολο, για δυο συναντήσεις και δυο τρία σετ προτάσεων τους πήρε δυο μήνες μια τροπολογία? Σε πέτρα την λάξεψαν? 

Θα επαναλάμβανα το "μην κάνετε σπασμωδικές κινήσεις και μην σπέρνετε τον πανικό χωρίς λόγο με τα στοκαρίσματα κλπ" αλλά για να μη γίνω και ρόμπα ξεκούμπωτη, θα περιμένω καλύτερα την τροπολογία σε κείμενο. Οπλίζω το λουκέτο μου για το παρόν νήμα και αναμένω!

[member=6716]Stepeha[/member]
Αυτά τα οποία ισχύουν, είναι αυτά που λέει ο Νόμος και όχι οι απόψεις των εγκυκλίων. Άρα, γελάμε!

Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1421 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 19:05 »
Για μένα πάντως είχε ένα καλό αυτή η ιστορία.Για πρώτη φορά αναγκάστηκα να ασχοληθώ με αρώματα και έκανα το άτμισμά μου πιό οικονομικό! ;D

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1422 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 19:08 »
Τα 2 άρθρα λένε τα ακριβώς αντίθετα ή μπερδεύτηκα εγώ;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1423 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 19:23 »
Μάλλον μπερδεύτηκες γιατί λένε τα αντίθετα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #1424 στις: Νοεμβρίου 20, 2018, 21:13 »
Και αναρωτιέμαι εγώ γιατί δεν καλέσαν και την ΚΕΑ??
Δεν θα είναι η πρώτη φορά που το Κράτος βάζει σε δεύτερη μοίρα την γνώμη των ατμιστών.
Όμως... δεν καθόμαστε με δεμένα χέρια!
Ελπίζουμε σύντομα με νεότερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364