vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2790 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:10 »
Το αναφέρει η FT πως είναι αυθεντικό μεν αλλά αφαιρεί τους κωδικούς στη σελίδα του προιόντος.
Οπότε δεν κοροιδεύει κανέναν.
To γιατί δεν ξέρω, προφανώς υπάρχουν λόγοι ανταγωνιστικότητας.
Ότι έχω αγοράσει απο εκεί ως αυθεντικό, ήταν και στη πραγματικότητα.
Το θεωρώ αυτή τη στιγμή ως το πιο αξιόπιστο κινέζικο μαγαζί και με άψογο after sales support.
Όποιος θέλει κάτι άμεσα ας το πάρει από εδώ με το γνωστό διπλάσιο τιμολογιακό καπέλο.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2791 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:13 »
Και τα άλλα κινεζο-μάγαζα το ίδιο κάνουν με τους σειραϊκούς των προϊόντων ?

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2792 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:37 »
Δεν το διαβασα αυτο που λετε αλλα για να το λετε ετσι θα ναι.
Αν οντως ειναι ετσι και δεν το ειδα δεν μπορω να τους πω κατι.. :)

Αλλα δεν μπορω να καταλαβω γτ σβηνει τους κωδικους(αν υπαρχουν κιολας) σε κατι που ειναι γνησιο,μηπως υπαρχει περιπτωση να μην ειναι και γνησιο και να ειναι oem που αποσο ξερω ειναι ιδιο με το γνησιο αλλα φτιαχνεται σε αλλο εργοστασιο?
Και πως συμφερει μια εταιρεια που πουλαει κατι γνησιο με κωδικο να μην εχει τους κωδικους και οταν εσυ,εγω της στειλουμε πισω ενα mod για χαλασμενο να ξερει οτι παρελαβε αυτο που εστειλε και οχι ενα αλλο που ειχαμε απο παλια η απο αλλον προμηθευτη?
Επισης πως ξερετε οτι ειναι γνησιο αφου δεν εχει κωδικους και λετε οτι ειναι?
Το ανεφερα και πριν οτι οταν παρουμε απο δω κατι το πληρωνουμε παραπανω για την αμεσοτητα και το support που πιστευουμε οτι θα εχουμε.
Το οτι το πηρα απεξω πιο φθηνα και θα περιμενω και 15-30 μερες να ρθει δε σημαινει οτι δεν θελω να ειναι αυθεντικο αφου το πληρωσα για αυθεντικο αλλα και να φαινεται οτι ειναι αφου τα γνησια εχουν κωδικους.

Ναι οντως το γραφει διπλα οτι τα σβηνουν..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:42 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2793 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:41 »
Και τα άλλα κινεζο-μάγαζα το ίδιο κάνουν με τους σειραϊκούς των προϊόντων ?


Εγω μεχρι στιγμης εχω ψωνισει απο gearbest και fasttech! H gearbest δεν αφαιρει τα scratch αλλα μεχρι να σου στειλει την παραγελλια εχεις ξεχασει οτι παρηγγειλες! Επισης απ οτι ξερω απο φιλο που το πηρε απο cvapor ( το vtc mini) ειχε κανονικα αυτοκολλητα γνησιοτητας! Εγω προσωπικα το πηρα απο fasttech και τα scratch ειχαν αφαιρεθει αλλα δεν ειδα καμια διαφορα στο προιον

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2794 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:47 »
Ειναι θεμα χαμηλότερης τιμης και εταιρειας!
Εχω Subtank mini απο FT με scratch and check αλλά στα προιοντα της Joyetech τα αφαιρεί γιατι προφανώς δε θέλει η Joyetech να εντοπίσει απο που προμηθεύονται σε χαμηλότερες τιμές!
πχ το VTC mini στη GB κοστίζει 40 δολλάρια ενώ στη FT 37 (με την έκπτωση παει 35,51)...
Αναφορικά με το που το ξέρουμε οτι είναι γνήσια εγω με τη μικρή μου εμπειρία θα σου έδινα σαν επιχείρημα το οτι παραλαμβάνεις το mod το συνδέεις στο PC και κάνεις Firmware upgrade απο το site της μαμάς εταιρείας...αυτό με "μαιμού" προιόν απ' όσο ξέρω δεν γίνεται!!
Γενικά και απο παλαιότερους στο χώρο αλλα και στις αγορές απο έξω έχω τις καλύτερες συστάσεις για τη FT.
Αλλα στην τελικη είναι προσωπική μας επιλογή το απο που θα ψωνίσουμε!


 :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2795 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:58 »
Για να κανω ομως και λιγο τον συνηγορο του διαβολου, αυτο οτι η φαστεκ τα αφαιρει για να κρατα χαμηλες τιμες μου φαινεται δικαιολογια! Δηλαδη η διαφορα στη τιμη που εχει το evic στη fasttech, cvapor, gearbest fastwow και λοιπα Κινεζομαγαζα ειναι το πολυ 3-4 δολλαρια! Δηλαδη οι αλλοι πως μπορουν και κρατουν τιμες κοντα στην φαστεκ χωρις να αφαιρουν τα σκρατς?
Απλες σκεψεις κανω :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2796 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:03 »
Μπορεί οι άλλοι να προμηθεύονται τα προϊόντα από τη joyetech και η ft από μεσάζοντες, οπότε για να είναι ανταγωνιστική να προβαίνει σ' αυτή την ενέργεια. Δεν ξέρω, υπόθεση κάνω κι εγώ :dontknow:
Πάντως ότι και να λέμε, η εμπειρία όλων έχει δείξει ότι η FT είναι το πιο αξιόπιστο κινεζομάγαζο στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2797 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:04 »
πχ το VTC mini στη GB κοστίζει 40 δολλάρια ενώ στη FT 37 (με την έκπτωση παει 35,51)...
34,14 χωρίς κουπόνια κτλ έχει στην GearBest

edit: είχε 34.14 μέχρι εχθές, και όσοι πρόλαβαν. Τώρα 40,17USD το μαύρο, 34,99 τα ασπρα & μπλέ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:14 από tzifos_f1 »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2798 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:24 »
http://www.cigabuy.com/authentic-joyetech-evic-vtc-mini-75w-tc-box-mod-apv-black-p-8073.html
Kαι με 4-5 ευρω μεταφορικα στα ιδια λεφτα,μπορει να υπαρχει και αλλου σε αυτα τα λεφτα αλλα δεν ψαχνουμε αυτο.
Αγνωστο τι παιζει με αυτο και γτ τα σβηνουν...
Οσο για τα μαιμου και τις αναβαθμισεις να σου πω φιλε μου οτι επειδη ασχολουμαι με αερομοντελισμο, οι κινεζοι ειχαν αντιγραψει μοναδα fbl ελικοπτερου οπου επαιζε με το ιδιο software της μαμα γερμανικης εταιρειας  :)) 
Η μια μοναδα ειχε 200+ ευρω και η αλλη του κινεζου 25-40 ευρω,

Αυτοι εκει κατω με τις αντιγραφες εχουν χασει την μπαλα,αντιγραφουν οτι βρουν σε οτι ποιοτητα θες και ετσι βγαινει κ η τιμη του καθε προιοντος.
Μπορει να σου φτιαξει vtc mini με 5 ευρω με 10,20,30 και αμα γουσταρει και ολοιδιο με το γνησιο και να μην παρεις χαμπαρι οτι ειναι μαιμου ,γιαυτο καλο ειναι να υπαρχουν οι κωδικοι.

Τωρα το οτι ο καθενας ψωνιζει απο οπου θελει,το ξερουμε δεν μας πιεσε κανεις να παρουμε απο κει..
Το οτι λετε οτι ειναι το καλυτερο κινεζικο σε support το δεχομαι ,αφου εχετε ψωνισει τοσες φορες και μπραβο τους,αυτο μου λεμε τωρα ομως δεν εχει σχεση με το support.
Kατι βρωμαει στην υποθεση ,αλλα επειδη δεν βλεπω να ξερει κανεις το γιατι ,παμε παρακατω  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:29 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2799 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:25 »
+1 στα λεγόμενα του ribot!


Αναφορικά με τα 3-4 δολλάρια ...στην τιμή του προιόντος μιλάμε για 10% διαφορά..και στο εμπόριο το ποσοστό είναι που μετράει!
Αλλα θα ξαναπω και πάλι ...Το απο που θα αγοράσουμε (το vtc mini) είναι καθαρά προσωπική μας επιλογή!  :)



Για το Vtc mini λέμε οπότε δεν είμαστε off topic... έτσι παιδιά;;  :laugh1: :D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2800 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:44 »
Αθάνατο τελικά το ελληνικό δαιμόνιο. Τον βρήκαμε τον λάκο στην φάβα άλλη μια φορά!

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2801 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:47 »
Μολις ειδα κατι στo FASTTECH..
Ενω στο σκετο μοντακι και στα σετ με τον ego one στην πρωτη σελιδα το λεει,, σαυτο που πηρα εγω με τον tron-s δεν γραφει στην σελιδα οτι σβηνουν το security code ,οποτε δεν ειναι οτι δεν το προσεξα αλλα οτι δεν το εγραφαν  ::)

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2802 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:53 »
Εμένα με πειράζει που κάτι που το πουλάει η ΦΤ 32€ το πουλάει μετά ο Έλληνας 70€. Αυτό με πειράζει. Ας έχει όσα νοίκια και φώτα και φροντιστήρια θέλει, τα ίδια έχω και εγώ. Σας πέφτει μακριά η Κίνα; Εγώ το πήρα από Ευρώπη 39€. Διαφορά την οποία με χαρά θα έδινα στον Έλληνα (που δεν το παίρνει 32 αλλά πιο φτηνά εκτός αν αγοράζει 5-6 ίσα να τα έχει βιτρίνα). Θα πήγαινα και λίγο παραπάνω. Αλλά όχι, εκεί, 70€... Οπότε όχι, το αυτοκόλλητο της ΦΤ δεν με πειράζει, άλλα με πειράζουν.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2803 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:58 »
Αν επιτρέπεται μπορείς να δώσεις λινκ για ευρωπαϊκό μαγαζί που το έχει 39;

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2804 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:09 »
Και μόλις κυκλοφόρησε κι η μαϊμού  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix