vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 8 χρήστες
bloodlessz, camber, Milarepa, Jorge, infernity, tibolaso, Buliwyf, maprix

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2295 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 00:09 »
Βασίλη εσύ του βάζεις όριο να μην ανέβει πάνω από 220 βαθμούς και να κρατήσει την θερμοκρασία εκεί. Αυτό όμως δεν ανεβάζει πάνω από 187 βαθμούς και δουλεύει τσίτα στα 25,3 Watt που το έχεις βάλει σαν όριο.
Άρα ατμίζεις στους 187 βαθμούς και όχι στους 220 που του έχεις βάλει να ατμίζει. Για κάποιο λόγο δεν ανεβάζει θερμοκρασία πάνω από 187 βαθμούς γιατί εσύ ο ίδιος του έχεις ζητήσει να πάει μέχρι τους 220.
Εκεί είναι το πρόβλημα. Τώρα πού οφείλεται δεν ξέρω. Το 0,25mm είναι πολύ λεπτό κατά την άποψή μου.
Εγώ όταν το βάζω στους 230, θα πάει μέχρι 230 βαθμούς στην αρχή και μετά θα ανεβοκατεβάζει τα watt για να κρατάει την θερμοκρασία στους 230 βαθμούς. Αν του βάλω 200 βαθμούς θα την κρατήσει εκεί κάνοντας το ίδιο.
Τί δεν καταλαβαίνεις; :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2296 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 01:52 »
 ;D ;D ;D


Επαναλαμβανω....


Απο τη στιγμη που υπαρχει σωστη τροφοδοσια , δεν ανεβαζει θερμοκρασια.
Τωρα το εχω στους 250C και μου βγαζει protection .


Ξερει κανεις το γιατι ;;;;;   


Απαντηση :
Τελειωσε το υγρο.......... :))






Kαλο βραδυ και καλη εβδομαδα

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2297 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 02:17 »
Δε γινεται! Εχεις μαγικο συρματακι η κατι τετοιο. Ή εχεις VTC με αψογη λειτουργια TC!


2.5Ø, 0.32mm συρμα, 8 σπειρες, 0.13Ω


Αν βαλω 25W και 220 τους πιανει ανετα. Και αυτο το κανει και οταν εχω βρεξει απο πανω την αντισταση για να ειμαι 1000% σιγουρος οτι εχει μπολικο υγρο.


Εσενα μου κανει εντυπωση που δεν ανεβαζει παραπανω και ειδικα χωρις να ρουφας αερα για να κρυωνει.


Πρεπει να βγαλεις φωτογραφια καποια αντισταση σου.




Αποσυνδεδεμένος giorg0ss

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2298 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 03:10 »
Θα το πω γιατί πέρασε απο το μυαλό μου,δεν ξέρω αν έχω δίκιο η άδικο αλλά μήπως τα vtc που δεν δουλεύουν καλά στο tc είναι αγορασμένα από fasttech; Τους Κινέζους δηλαδή που αφαιρούν τα αυτοκόλλητα γνησιότητας! Μήπως δεν είναι τόσο γνήσια τελικά; Γι'αυτό υπάρχει τέτοια σύγχηση; Γιατί οι μισοί ισχυρίζονται πως δουλεύει σωστά το μοντάκι και οι άλλοι μισοί οχι...μήπως τα μοντ αυτών που δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε είναι αγορασμένα απο fasttech;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2299 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 03:19 »
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση η Fasttech να πουλάει αντιγραφές για γνήσια. Καμία απολύτως. Για άλλους Κινέζους έμπορους δεν είμαι βέβαιος αλλά για την FT ούτε κατά διάνοια μην το σκέφτεσαι.


Γιατί είμαι τόσο σίγουρος? Γι' αυτό.


Αυτό είναι κλώνος και το λέει. Κανείς δεν ρισκάρει την αξιοπιστία του για 6,20€. Ειδικά κάποιος με το μέγεθος και το όνομα της FT.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2300 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 03:27 »
Mε σύρμα SS 316L και ρύθμιση στους 220 βαθμούς παίρνω περίπου αντίστοιχα αποτελέσματα με αυτά του Βασίλη (shadockan). Συνήθως βέβαια ρυθμίζω την τιμή w στο 15 περίπου οπότε φθάνει μια θερμοκρασία που δεν ξεπερνάει κατά μέσο όρο τους 175-185 βαθμούς. Με ρύθμιση στα 25 watt η θερμοκρασία ανεβαίνει πιο ψηλά χωρίς και πάλι να ενεργοποιείται η ένδειξη  Temp Protection αφού δεν φθάνει σε καμμία περίπτωση τους 220 βαθμούς.

Αποσυνδεδεμένος giorg0ss

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2301 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 03:33 »
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση η Fasttech να πουλάει αντιγραφές για γνήσια. Καμία απολύτως. Για άλλους Κινέζους έμπορους δεν είμαι βέβαιος αλλά για την FT ούτε κατά διάνοια μην το σκέφτεσαι.


Γιατί είμαι τόσο σίγουρος? Γι' αυτό.


Αυτό είναι κλώνος και το λέει. Κανείς δεν ρισκάρει την αξιοπιστία του για 6,20€. Ειδικά κάποιος με το μέγεθος και το όνομα της FT.


Απλά είναι μια σκέψη που έκανα διαβάζοντας όλες τις απόψεις,να το ξεκαθαρίσω αυτό! Δεν γνωρίζω κάτι επι του θέματος, απλό συλλογισμό έκανα :)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2302 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 06:29 »
Λοιπον. Ειδα εδω στο forum απο την HeavenGifts για τον Joyetech Cubis. Παω στην επισιμη σελιδα και βλεπω οτι εχει κεφαλες SS316 και λενε οτι τωρα δουλευει αψογα με το VTC mini με το firmware 3.0. Παω να δω στο support της Joyetech, τιποτα. Ακομα 2.0 λεει. Παταω να κατεβασω το αρχειο και μεσα ιδου! Η 3.0!!! Κατω κατω εχω και το link.

Αν μπορει και καποιος να μας πει που βλεπουμε το TCR του καθε συρματος, καλο θα ειναι :) 

Σορρυ για τα μεγαλα γραμματα, αλλα θελω να το δουν ολοι! Ειναι μεγαλο update!


Οταν παταμε να δουμε την εκδοση στο VTC, λεει Beta. Τωρα αν το ξεχασανε ή οχι, θα το δουμε οταν ανανεωσουν και το site. Λογικα τοτε ή θα το βγαλουν ή παει να πει οτι απλα το ξεχασανε.






Τι εχει αλλαξει. Πρωτα απ ολα η οθονη. Τα λεει λιγο διαφορετικα. Πλεον κυριαρχει με μεγαλα γραμματα το βασικο της καθε λειτουργιας. Π.χ. σε temp mode με μεγαλα ειναι η θερμοκρασια. Επισης, πλεον τα watt πανω κατω τρεχουν. Δεν πανε με ρυθμο χελωνας μετα απο λιγο. Στην αρχη παει πιο αργα και μετα παει πολυυυυυ γρηγορα!!! Επιτελους!!!













Εχουμε SS316 αντι για σκετο SS. Καλο αυτο, γιατι εχω ενα καρουλι  :tongue_smilie:   Επισης, πλεον, μπορουμε να κανουμε αντιστασεις μεχρι 1.5Ω σε λειτουργια ελεγχου θερμοκρασιας.












Επισης, μπορουμε να βαλουμε τα δικα μας TCR! Εχει 3 μνημες. Μ1, Μ2 και Μ3










Πλεον, δεν εχουμε τον μετρητη τζουρας και μετρητη χρονου διαθεσιμο. Εχουμε ειτε Ampere, ειτε μετρητη τζουρας, ειτε μετρητη χρονου.










Τελος, το πιο σημαντικο! Πως αλλαζουμε το TCR. Με παιδεψε λιγακι, αλλα το βρηκα :)
Παταμε 5 φορες το fire για να κλεισει το μοντ.
Παταμε το fire και το δεξι κουμπι (+) μεχρι να δουμε την οθονη οπως φαινεται παρακατω.
Με τα + και - παμε πανω κατω.
Με το fire επιλεγουμε ποια μνημη θελουμε.
Με τα + και - επιλεγουμε το TCR που θελουμε.
Τελος, παταμε παλι 5 φορες το fire και ολα οκ!






Εδω το κατεβαζετε!!!!
http://www.joyetech.com/wp-content/uploads/2015/09/win/UpdateFirmware_V3.00.zip




Οτι καινουριο βρειτε, το λετε! Να το βαλω εδω να ειναι ολα μαζι ;)


1) Παρατηρησα, παιζει καλυτερα σε Ni200 (χωρις να εχω ρυθμισει TCR)
2) Σε power mode, οταν ατμιζεις, εκει που δειχνει τα volt, δειχνει ποση ωρα κανεις την τζουρα σου
3) όταν μας βγάζει New or same coil μας δίνει και τις τιμές της αντίστασης για την νέα και για την παλια πχ. New coil 0.73 same coil 0.68
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:30 από Shadowjump »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2303 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 06:35 »
αντε να ξημερωσει να εχουμε και τις πρωτες δοκιμες στο 316 :thumpup: κα με το tcr

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2304 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 07:39 »
@TEM . Μήπως μπορείς να πεις με ποιο σύρμα έχεις αυτό το αποτέλεσμα;
Εγώ με 316 από replacesmoke ( αυτό ) περίπου στο 0,9ωμ, πάνω στους 2 Τηλέμαχους μου αλλά και στον apollo, στα 11w, για να μην έχω protection πρέπει να ανεβάσω στους 220+. Αυτό υποθέτω οφείλετε στο διαφορετικό tcr που έχει το σύρμα μου από τις ρυθμίσεις του μοντ.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2305 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 07:44 »
Ε Ε Ε Ε Ε Ε Τ Ο Ι Μ Ο Σ κι από εδώώώώώώώώώώώώώ!!!  8)
Γιααα περάστε, για περάστεεεε!







Παραδόξως, την αντίσταση με το SS την δίαβασε σωστά. 0,60 ohm δείχνει και στο ωμόμετρο. Τις υπόλοιπες (kanthal, τιτάνιο, νικέλιο) πάλι λιγάκι πιο ψηλά από όσο είναι...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2306 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 07:50 »
@TEM . Μήπως μπορείς να πεις με ποιο σύρμα έχεις αυτό το αποτέλεσμα;
Εγώ με 316 από replacesmoke ( αυτό ) περίπου στο 0,9ωμ, πάνω στους 2 Τηλέμαχους μου αλλά και στον apollo, στα 11w, για να μην έχω protection πρέπει να ανεβάσω στους 220+. Αυτό υποθέτω οφείλετε στο διαφορετικό tcr που έχει το σύρμα μου από τις ρυθμίσεις του μοντ.

Με σύρμα UD 316L (28GA , 32mm) και αντίσταση 0.67ohm.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2307 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 08:06 »
Αν και η καινούργια οθόνη δεν μου αρέσει, τώρα μιλάω σίγουρα για το καλύτερο μοντάκι που κυκλοφόρησε ποτέ σε αυτή την τιμή!
Δεν θα περίμενα πότε τέτοια υποστήριξη, εδώ μιλάμε για άλματα σε ένα κουτί που μπορέσαμε όλοι σχεδόν να αποκτήσουμε με ήδη πολύ καλά στοιχεία πάνω του. Δεν είναι το καλύτερο σε όλα προφανώς αλλά τέτοια εξέλιξη δεν την χωράει ο νους με τα δεδομένα που είχαμε μέχρι σήμερα! Η joyetech τά'σπασε για τα καλά αυτή τη φορά.. :)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2308 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 08:30 »
Ποιος θα εξηγησει και τι ειναι το tcr?
 ;D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2309 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 08:42 »
Καλημέρα παλικάρια τι γίνεται εδώ?   Νέα αναβάθμισή χαχα καλό αυτό άντε με την τσίμπλα στο μάτι και το Λουμίδη αν χείρας και πάω να δω είμαι που είμαι στραβουλιακασ μήπως και ξεκαθαρίσω τίποτα με τη νέα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem