vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, Panokali, FaniFox, Milarepa, Ribot, Jorge, manoslykos

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 14:42 »
Θήκες εχει ΣΙΓΟΥΡΑ στο site της Joyetech εδώ στην Ελλάδα.
Απλα δε θέλω να φορτωθω ΚΑΙ τα μεταφορικά για μια θήκη (Θεσσαλονίκη μενω)

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 14:46 »
ecig έχει και στην θεσσαλονίκη  βασιλέως γεωργίου απέναντι στο δημαρχείο.Αν σε βολεύει πέρνα από εκεί :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:06 »
Σοβαρά;;; Τόσες φορές έχω περάσει από κει και δεν το πρόσεξα;;; Μεγεια τα μάτια μου...

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 14:25 »
Πέρασα σήμερα το πρωί από εκεί. Δεν τις έχουν ακόμα, άλλα από βδομάδα. Για να δούμε.

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 14:50 »
Πάρα πολύ καλό το mini  :)


Όσα αναφέρει ο manosfzr στο πρώτο post τα διαπίστωσα και εγώ. Στιβαρή κατασκευή, κανένα πρόβλημα με τα πλήκτρα ούτε με το καπάκι της μπαταρίας. Λειτουργούν ομαλά και δείχνουν απόλυτα ασφαλή. Η μπαταρία κάθεται πολύ καλά. Στο χέρι επίσης είναι πολύ βολικό. Όμορφη, μεγάλη οθόνη και ευανάγνωστα τα στοιχεία.


Για αρχή το δοκίμασα με μια αντίσταση 2.1 ohm (25mm kanthal A) σε subtank mini που είχα φτιάξει και δούλευα 1 εβδομάδα στο provari (σαν καινούργιο μετά από 7 ημέρες χρήσης και το σύρμα και το βαμβάκι) και τώρα έβαλα μια αντίσταση στα 0.5 ohm για να δω πως θα πάει. Στα watt δεν το ανεβάζω ακόμα πολύ, μέχρι να στρώσει λίγο. Nickel και Titanium δεν έχω δοκιμάσει ακόμα. Θα δοκιμάσω αργότερα τις δικές του αντιστάσεις στο Ego που έρχεται μαζί του.


Δείχνει μια χαρά το mini σε όλα του και προφανώς με κάποια αναβάθμιση, θα υπάρξουν και διορθώσεις στα όποια προβλήματα ή επισημάνσεις υπάρξουν.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 14:57 »
Εδώ και το λευκούλι!


DSC_0710 by on Flickr
[url=https://flic.kr/p/ywtpuF]
DSC_0709 by  on Flickr


Κατά την γνώμη μου και την μικρή μου εμπειρία αυτές τις 2 μέρες μαζί του,
από ποιότητα βαφής και φινιρίσματος το γουστάρω πολύ,κάθεται στο χέρι μου τέλεια (λίγο ποιο φαρδύ από το istick 30).
Τα κουμπιά και ειδικά το fire button άμεσο και χωρίς κούφιες μέχρι στιγμής.Το μενού του αν και με αρκετές λειτουργίες εύκολο με το μόνο μειονέκτημα όχι τόσο σημαντικό,πως στα watt δεν μπορείς να κατεβάσεις αμέσως αλλά αν έχεις περάσεις το επιθυμητό πρέπει να ανέβεις μέχρι τα 60 και μετά να φτάσεις πάλι από το 1 watt εκεί που θέλεις.Βέβαια το ίδιο νομίζω συμβαίνει και στο μεγάλο του αδελφό,με την μόνη διαφορά πως αυτό είναι αναβαθμίσιμο και ίσως στο μέλλον να μπορέσουν να το αλλάξουν.
Με τον δικό του ατμο και με την ni (πρώτη φορά με έλεγχο θερμοκρασίας) εδώ και 2 μέρες όσες φορές και αν τον έβγαλα για να συμπληρώσω ζουμί,η αντίσταση μένει κλειδωμένη στο 0,20.
Η μπαταρία με αυτήν την αντίσταση μου κρατάει κοντά στις μέρες μέχρι στιγμής με αρκετή χρήση.Οι μαγνήτες στο καπάκι της μπαταρίας πολύ ισχυροί και το κούμπωμα άψογο.
Σύρματα ni-ti ακόμα δεν έχω για να στήσω δυστυχώς,αλλά θέλω πρώτα να δω τι παίζει με τις εργοστασιακές που είχε μέσα το σετ,οπότε θα δοκιμάσω και την ti κάποια στιγμή.
Το απόγευμα θα βάλω για πρώτη φορά και τον kayfun v4 κλώνο που είναι και ο βασικός μου τους τελευταίους μήνες για να δω τι παίζει και με τα watt[/size].
Αυτά προς το παρόν,ότι άλλο θα επανέλθω.[/url]

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 17:10 »
απο τοτε ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 02:10 »

Το μενού του αν και με αρκετές λειτουργίες εύκολο με το μόνο μειονέκτημα όχι τόσο σημαντικό,πως στα watt δεν μπορείς να κατεβάσεις αμέσως αλλά αν έχεις περάσεις το επιθυμητό πρέπει να ανέβεις μέχρι τα 60 και μετά να φτάσεις πάλι από το 1 watt εκεί που θέλεις.Βέβαια το ίδιο νομίζω συμβαίνει και στο μεγάλο του αδελφό,με την μόνη διαφορά πως αυτό είναι αναβαθμίσιμο και ίσως στο μέλλον να μπορέσουν να το αλλάξουν.



Ξεχασες να αναφερεις οτι αυτο γινεται μονο οταν εισαι σε λειτουργια θερμοκρασιας. Καθομουν και εψαχνα βιντεο στο youtube να δω αν το κανει και στην απλη W/V λειτουργια :Ρ

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 03:54 »
Έχεις δίκιο. Απλά ανέφερα ότι δεν είχα βάλει άλλον ατμο ακόμα επάνω και τον δοκίμαζα με τον δικό του και την ni.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 13:57 »
Παιδες υπαρχει καποιος που να εχει και το ipv d2 να μας κανει συγκριση αυτα τα δυο?Μεγαλη οθονη βλεπω και δεν ξερω πως θα τα παει απο θεμα μπαταριας.Σε ομορφια τα σπαει ομως.Μικρο και κουκλι.  :yes:

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 14:03 »
Η δικη μου γνωμη χωρις να εχω το pionneer.ειναι 10 βατ μεγαλυτερο,δεν αναβαθμιζεται η πλακετα του.to mini evic με μια ψιλομουφα μπαταρια που εχω τωρα με βγαζει 5μλ στα 10 βατ και μια μερα.η οθονη εχει και την  ρυθμιση stelth οπου εφοσων ειναι ρυθμισμενα ολα δεν αναβει για οικονομια μπαραριας.το evic απο ποιοτητα κατασκευης για μενα ειναι 2 κλικ πανω απο το αλλο.ποιοτητα βαφης,κλεισιμο στο πορτακι μπαταριας κλπ


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 15:32 »
να προσθέσω ότι σε watt mode το d2 χρειάστηκε 32 βατ ώστε να μου παίξει όπως θέλω τον τρίτωνα με την 0,4 ενώ το vtc αποδίδει το ίδιο με 28. επίσης, το d2 ρουφάει την μπαταρία αρκετά πιο γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 22:19 »
Μέσα στο μάνιουαλ δεν το έχω δει και δεν ξέρω αν γίνεται,έχει βρει κάποιος πως και αν αλλάζει η ένδειξη από φαρενάιτ σε κελσίου;

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 22:27 »
Μόλις τερματίσει η ένδειξη με το Fahrenheit αν ξαναπατησεις το μέτρημα γυρνάει σε κελσιους.

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 22:27 »
Λογικά θα δουλεύει όπως το vt, σε αυτή την περίπτωση θα ανεβάσεις τη θερμοκρασία μέχρι να φτάσει στο μάξιμουμ των Φαρενάιτς και με μετά θα σε πάει μόνο του σε βαθμούς Κελσίου. Το ίδιο θα γίνεται αν το πας και προς τα κάτω, προς το μίνιμουμ των Φαρενάιτς δηλαδή.. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix