vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 4 χρήστες
Lefty, Doubt, manoslykos, Jorge

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1200 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:37 »
Κάνω 12αρα, όταν κάνω 6αρα σε φίλου Apollo με το ίδιο στήσιμο δεν έχω την ίδια γεύση και αντίστοιχα μου λέει και αυτός που ατμίζει απο εμένα.


Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να το αραιώσω, λες :confused1:  Θα σου πω thenetpoet τα αποτελέσματα


@Cruiser79
μα το άγιο ορέ :laugh1:  βουρλίστηκες ! σοβαρά τώρα επειδή έχω και τον phenomenon εμένα δε μου δίνει το ίδιο, βέβαια όλα αυτά είναι γούστα το σημαντικό είναι να κάνουμε αυτό που μας αρέσει, με τον τρόπο που μας αρέσει και να το ευχαριστιόμαστε τόσο όσο να μένουμε μακριά απο τη βρώμα του τσιγάρου. [size=78%]  [/size]

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1201 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:39 »
Η 6άρα δεν σηκώνει αραίωση, η 12άρα όμως γίνεται 6άρα μια χαρά με γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1202 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:54 »
με τον Leo για το φαινόμενο :confused1:  μάλλον με τον gus εννοείς?

Μα περιμένεις και εσύ να ακούσεις συνεχόμενες σωστές εκφράσεις από λογιστή στα τέλη ΙΟΥΝΙΟΥ???  :eyesplash:


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1203 στις: Ιουνίου 26, 2015, 23:57 »
@SpSp τα FP όσο ανεβαίνεις σε νικοτίνη τόσο πιο έντονη γεύση έχουν, για αυτό σου φαίνεται διαφορετικό σε 12άρα και 6άρα.  Που να δοκιμάσεις μηδενική που έχω δοκιμάσει εγώ  :))


Θα συμφωνήσω μαζί σου για τον apollo, απολαμβάνω καλύτερη γεύση απ' ότι στο Phenomenon, αρκεί να βρεις το σωστό στήσιμο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1204 στις: Ιουνίου 27, 2015, 00:25 »
Συγνώμη που θα το πω κάπως,αλλά δεν κάνετε καμιά δουλειά όλοι μαζί; Που ξεχάσαμε το φαινόμενο και
το ρίξαμε στον απόλλωνα; ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΛΛΟ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗ,τουλάχιστον για κανένα 4μηνο ακόμα  :laugh1:


Για το Grandmaster θα πω,πως απο τα 20 στησίματα που έχω κάνει στον καυφουν,με grandmaster μέσα,
τα 18 έχουν το χαρακτηριστικό άτμισμα του καυφούν,όπου και διαφέρει ατμιστικά με το φαινόμενο,όπου
δίνει άλλη γεύση,ή να το πω καλύτερη,πιο στρογγυλεμένη γεύση.Υπήρξαν όμως και 2 στησίματα,όχι κάτι
διαφορετικό σε αυτό που κάνω,τουλάχιστον σε σύρμα/σπείρες/βαμβάκι,που η γεύση του grandmaster ήταν
πραγματικά στο θεό,βέβαια με χρήση του καυφουν κοντά 8 μήνες τώρα.


Κατανάλωσα το 1/3 απο grandmaster για να μπορέσω να εκφέρω γνώμη,μήπως και ήμουν απλά ενθουσιασμένος,
τώρα που γράφω αυτή την στιγμή,σκέφτομαι να στήσω πάλι το phenomeno με grandmaster γιατί μου έλειψε  :-[


Έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα:
Grandmaster
Gambit
Castle Long
Castle Long Reserve
Black Flag Fallen
Lucena

Απο όλα ευχαριστημένος και αυτά που έχω σαν στάνταρ επιλογές όταν επιλέγω να αγοράσω FP ειναι κλασικά το
grandmaster/gambit τον τελευταίο καιρό.Σκέφτομαι λοιπόν να προχωρήσω στην επόμενη δοκιμή μου στο QueenSide
και όσο και αν μου ακούγεται νόστιμο διαβάζοντας για "ντελικάτο σαγκουίνι δεμένο αρμονικά με Γαλλική βανίλια"
άλλο τόσο φοβάμαι το αποτέλεσμα.Κανένας ειδικός να μου απαντήσει με βάση τις επιλογές μου;


Σκεφτόμουν και το sixty four αλλά κολλάω όταν διαβάζω "μέντα" καθώς κανένα υγρό που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα
δεν μου άρεσε που περιέχει μενθόλη/μεντα/δυοσμο.



Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1205 στις: Ιουνίου 27, 2015, 12:01 »
@ChRiS82
Και γω ρε συ ήμουν έτσι μέχρι και που δοκίμασα τον Apollo, σε 4 μήνες μας λες. Τώρα όσο αναφορά τις επιλογές σου έχω να σου πω πως κάνω FP πολύ πιο πριν τα φέρουν στην Ελλάδα λόγω επαγγελματικών ταξιδιών στην Αμερική. Εκεί να δεις δοκιμές πάνω σε Kayfun.


Το sixty four είναι ακριβής προσομείωση απο το σοκολατάκι που τρως μετά το φαγητό που βοηθάει στην πέψη και καλά. Εγώ τα τρώω όλα πίνω και μια σόδα και μετά κάνω δίαιτα της Παναγίας. Τρώω σαν το βόα και εφόσον έχω πάρει στάση σωστή αναφωνώ Ωχ Παναγία μου! Αυτό βοηθάει πάντα.
Σίγουρα δεν είναι ολοήμερο


Για τα υπόλοιπα θεωρώ είναι σταθερές αξίες και ανάλογα τον ουρανίσκο, αυτό που εγώ σιχάθηκα ηταν η Μαύρη Σημαία! Το queenside το έδωσα σε φίλο όπως και το Lucena ήταν πολύ γλυκά για εμένα. Επιπλέον το queenside αφήνει και μια περίεργη μυρωδιά στο χώρο, αλήθεια κάποιοι φίλοι είπαν πως βρωμάει ποδαρίλες :eyesplash:


 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1206 στις: Ιουνίου 27, 2015, 12:05 »
Πολυ καλό πάντως είναι το perpetual check που σπανίως αναφέρεται.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1207 στις: Ιουνίου 27, 2015, 12:17 »
Με το perpetual check γνωριστηκα κατα λαθος. Αντι για CL που ειχα παραγγειλει, μου εδωσαν perpetual check, δεν το ειχα παρει χαμπαρι και στην πρωτη τζουρα απο τον ντριπερ μου ηρθε μια εκπληξη πολυ ευχαριστη. Το αγοραζω που και που, οχι βεβαια οπως το CL.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1208 στις: Ιουνίου 27, 2015, 15:32 »
Τώρα μπερδέυτηκα παραπάνω όσον αφορά την επόμενη επιλογή μου σε FP  :-[

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1209 στις: Ιουνίου 27, 2015, 16:00 »
Εχεις δοκιμασει σχεδον τα μισα πιονια, αρα ξερεις γευστικα που κινουνται και τι σου αρεσει.
Παρε το επομενο συμφωνα με την αισθηση που μεχρι τωρα εχεις αποκομισει και την "εμπνευση" σου  :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1210 στις: Ιουνίου 29, 2015, 04:33 »
Το γνωστό κατάστημα Cloud 9 Vaping αποσύρει τα Five Pawns από την γκάμα προϊόντων του, ανακοινώνοντας πως σε αναλύσεις που έκανε για διακετύλιο και acetyl propionyl εντοπίστηκαν αυτές οι ουσίες σε ιδιαίτερα μεγάλη συγκέντρωση. Ειδικά στο acetyl propionyl οι αριθμοί που δίνονται στην δημοσιότητα είναι ιλιγγιώδεις!

Εδώ είναι οι σελίδα των αποτελεσμάτων:
Liguid test results

Εδώ εξηγούν το τι μετρούν και με ποιό πρωτόκολλο:
Liguid testing protocol

Μόλις το είδα, δεν σχολιάζω, δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω, αν πρέπει να μεταφερθεί αλλού ας φροντίσει η διαχείρηση.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1211 στις: Ιουνίου 29, 2015, 07:20 »
Αν ισχύει κάτι τέτοιο (που δεν βλέπω το λόγο να μην ισχύει)  τότε είναι απολυτως λογικό που η κατασκευαστρια εταιρεία δεν είχε παρουσιάσει επίσημα αναλυσεις.
Μεγάλο πλήγμα για την εταιρεία. Ας πρόσεχε.


Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1212 στις: Ιουνίου 29, 2015, 08:51 »
μου προξενεί εντύπωση ότι κανείς άλλος δεν είχε βγάλει τέτοια στοιχεία... θα είμαι επιφυλακτικός πάντως γενικά μέχρι να έχουμε πληροφόρηση εκατέρωθεν.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1213 στις: Ιουνίου 29, 2015, 09:34 »
Τα νούμερα είναι τεράστια όσον αφορά το Acetyl Propionyl.

Αυτό που μου προκαλεί εντύπωση, είναι ότι στο πρωτόκολό τους αναφέρουν ότι αποδεκτές τιμές θεωρούν τα 66ppm για το διακετύλιο και τα 135ppm για το AP.

Τα παρακάτω που έχουν κατώτερες περιεκτικότητες, γιατί τα απέσυραν? Το πρώτο νούμερο είναι το διακετύλιο και το δεύτερο το AP

Suprem-eHazelnut
22
33
withdrawn
Suprem-eIrish Creem
17
4
withdrawn
Suprem-eVanilla
0.1
43
withdrawn
Τα πιστοποιητικά είναι available on request. Αν βρω λίγο χρόνο, θα τους στείλω ένα mail και αν τα στείλουν θα τα ανεβάσω.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1214 στις: Ιουνίου 29, 2015, 10:03 »
Το μονο που με εντυπωσιαζει ειναι το ποσο μεγαλα ειναι τα νουμερα.
Το οτι τα υγρα θα περιειχαν μεγαλες ποσοτητες "υποπτων" ουσιων το θεωρουσα αυτονοητο:
Μια εταιρια που επενδυει μεγαλα ποσα (συγκριτικα) σε ολα τα υπολοιπα (εργαστηρια, marketing, πωλησεις) και δεν δινει στοιχειωδεις χημ.αναλυσεις που δινει και το εργαστηριακι της γωνιας... :hmmm:


Θα μου πεις μετα Χριστον προφητης... Προσωπικα επιφυλαξεις ειχα εκφρασει στο νημα, αλλα απο εκει και περα το να μιλας χωρις αποδειξεις  ειναι τουλαχιστον λαθος. Απο κει και περα γι' αυτο εχουμε λογικη για να καταλαβαινουμε και αναλογα να πρατουμε... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278615 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos