vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, manoslykos, Jorge

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1125 στις: Ιουνίου 18, 2015, 10:32 »
Καθόλου εξωγήινος δεν ακούγεσαι!

Νομίζω ότι η εταιρεία έχει καταφέρει να φτιάξει ένα υγρό για κάθε γευστικό προφίλ...

Αποσυνδεδεμένος joss rossi

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1126 στις: Ιουνίου 19, 2015, 00:20 »
Κ οχι μονο....χρησιμοποιεί ίσως τα καλυτερα εσανς ,στα υγρά αναπλήρωσης .κ αυτο μαλλον οφείλεται στο οτι τα  συγκεκριμένα εσανς προορίζονται για την παρασκευη αλκοολούχων ποτών .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1127 στις: Ιουνίου 19, 2015, 07:14 »
Αυτό τωρα εσένα πως σου ηρθε?

Αποσυνδεδεμένος joss rossi

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1128 στις: Ιουνίου 19, 2015, 07:33 »
Εχεις κάποια άλλη πληροφορία ώστε να με διαψεύσεις ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1129 στις: Ιουνίου 19, 2015, 08:15 »
Εγω ξερω οτι βαζουν αποσταγματα απο εξωτικα φρουτα σε μηδενικη βαρύτητα. Ας με διαψευσεις εσυ

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1130 στις: Ιουνίου 19, 2015, 09:00 »
Ότι και να πούμε, εγώ ξέρω οτι μόνο η FP ξέρει ακριβώς τι βάζει, από που προμηθεύεται αρώματα, πώς το παράγει, σε τι αναλογίες κτλ, οπότε δεν υπάρχει τρόπος κάποιος να διαψεύσει ή να πιστοποιήσει ότι λέει και ο καθένας μας "κρίνεται" σύμφωνα με αυτά που γράφει :)  Αν κάποιος ξέρει συγκεκριμένα, το θεωρώ δύσκολο να μην πω απίθανο να γράψει λεπτομέρειες που θα στηρίζουν αυτό που λέει.
Επίσης η FP βάζει πολλά επιπλέον συστατικά πλην των "καθαρών" αρωμάτων, κάτι που και οι ίδιοι το αναγράφουν στη σελίδα τους.


We use only USP / food grade ingredients and the best premium pharmaceutical grade nicotine. We disclose the obvious flavors for tasting note reasons but there are many other ingredients that help enhance what you taste.


 Δεν θεωρώ οτι μπορεί να βγει τέτοιου επιπέδου υγρό μόνο με τα αρώματα των επιμέρους γεύσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2015, 09:12 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1131 στις: Ιουνίου 19, 2015, 10:12 »
Αλλιώς αντιλαμβάνομαι εγώ το there are many other ingredients that help enhance what you taste.

Πιστεύω ότι εννοούν "Σας αποκαλύπτουμε τις προφανείς γεύσεις αλλά χρησιμοποιούμε και πολλές άλλες που βοηθούν στην απογείωση αυτού που γεύεστε".

Δηλαδή δεν βάζει πολλά "συστατικά" αλλά πολλά "αρώματα". Και εδώ που τα λέμε, θα ήταν τουλάχιστον αφελές να πιστεύουμε ότι θα μπορούσαν να μας δώσουν τόσο πολύπλοκα αποτελέσματα με 5-10 αρώματα μόνο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1132 στις: Ιουνίου 19, 2015, 10:51 »
Νομίζω οτι το κλειδί σε αυτή την πρόταση είναι η χρήση στην ίδια πρόταση των λέξεων ingredients και  flavors, που για μένα υπονοεί ξεκάθαρα συστατικά που δεν είναι μόνο αρώματα.
Γράφει δηλαδή

 We disclose the obvious flavors for tasting note reasons but there are many other ingredients that help enhance what you taste.

το οποίο μεταφράζεται

Σας αποκαλύπτουμε τις προφανείς γεύσεις (αρώματα) για να πάρετε μια εικόνα της αναμενόμενης γεύσης, αλλά περιέχονται και πολλά άλλα συστατικά που βοηθούν στην βελτίωση της γεύσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2015, 10:58 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1133 στις: Ιουνίου 19, 2015, 11:35 »
Γι αυτό πιστεύω ότι τα "συστατικά" που λέει είναι στην ουσία "αρώματα". Θεωρώ ότι αν χρησιμοποιούσε κάτι άλλο εκτός από PG,VG,Νικοτίνη, νερό και άρωμα, θα είχε υποχρέωση να το αναγράψει στην ετικέτα. Και δεν μιλάω για την ηθική υποχρέωση, αλλά για τη νομική. Ούτε προσφέρεται για παιχνίδι με τέτοια πράγματα η χώρα στην οποία γίνεται η παραγωγή!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1134 στις: Ιουνίου 19, 2015, 14:49 »
Μετά απο καιρό,μήνες για την ακρίβεια,που είχα κάνει ολοήμερο το Grandmaster,όπως είχα προαναφέρει,στα
κοντά,δοκίμασα λίγο grandmaster και αναγούλιασα.Δεν μπορεί όμως,πρέπει εκείνη την απόλαυση που είχε τότε
να υπάρχει ακόμα,απλά να θέλει και πάλι ένα σωστό στήσιμο απο την αρχή.

Πήρα λοιπόν σήμερα στα χέρια μου ξανά ένα Grandmaster και αρχίζουμε τις βουτιές!

Υ.Γ. Άσχετο,αλλά εκείνο το γευστικό αποτέλεσμα που είχα τότε,δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο υγρό που έχω δοκιμάσει,
διαβάζοντας όμως στο νήμα του Phenomenon είδα πως αναφέρετε ο καλύτερος συνδιασμός,αυτού του ατμοποιητή
με αυτό το υγρό.Αχ αχ αχ,πάλι σε έξοδα μας βλέπω,έχω το υγρό,ο ατμοποιητής λείπει  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1135 στις: Ιουνίου 19, 2015, 15:05 »
Γι αυτό πιστεύω ότι τα "συστατικά" που λέει είναι στην ουσία "αρώματα". Θεωρώ ότι αν χρησιμοποιούσε κάτι άλλο εκτός από PG,VG,Νικοτίνη, νερό και άρωμα, θα είχε υποχρέωση να το αναγράψει στην ετικέτα. Και δεν μιλάω για την ηθική υποχρέωση, αλλά για τη νομική. Ούτε προσφέρεται για παιχνίδι με τέτοια πράγματα η χώρα στην οποία γίνεται η παραγωγή!
Εγώ πιστεύω ακριβώς το αντίθετο :)
Πρώτον γιατί ακόμα και σε προιόντα προς βρώση, η τυπική αναγραφή "contains other natural / artificial ingredients" βρίσκεται παντού και λογικά είναι αυτό που έχουν υποχρέωση να αναγράφουν και όχι τι ακριβώς είναι αυτά τα ingredients.
Δεύτερον γιατί στην FP λένε ξεκάθαρα οτι δίνουν πληροφορία για τα προφανώς αντιληπτά αρώματα (obvious flavors) που περιέχονται ώστε να ξέρεις τι γεύση να περιμένεις.Και τρίτον, αν ήταν μόνο αρώματα θα έλεγαν many other flavors και όχι many other ingredients. Το flavor είναι flavor, το ingredient είναι υπερσύνολο, μπορεί να είναι γεύσεις μπορεί και άλλα πράματα.
Η επιλογή των λέξεων είναι πολύ προσεγμένη, ακριβώς για το νομικό καθεστώς που και εσύ ξέρεις οτι ισχύει στην Αμερική.
Στην ετικέτα δεν έχουν υποχρέωση να τα αναγράφουν όλα τα περιεχόμενα, αλλιώς πάει η πατέντα :)

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1136 στις: Ιουνίου 19, 2015, 15:08 »
Μετά απο καιρό,μήνες για την ακρίβεια,που είχα κάνει ολοήμερο το Grandmaster,όπως είχα προαναφέρει,στα
κοντά,δοκίμασα λίγο grandmaster και αναγούλιασα.Δεν μπορεί όμως,πρέπει εκείνη την απόλαυση που είχε τότε
να υπάρχει ακόμα,απλά να θέλει και πάλι ένα σωστό στήσιμο απο την αρχή.

Πήρα λοιπόν σήμερα στα χέρια μου ξανά ένα Grandmaster και αρχίζουμε τις βουτιές!

Υ.Γ. Άσχετο,αλλά εκείνο το γευστικό αποτέλεσμα που είχα τότε,δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο υγρό που έχω δοκιμάσει,
διαβάζοντας όμως στο νήμα του Phenomenon είδα πως αναφέρετε ο καλύτερος συνδιασμός,αυτού του ατμοποιητή
με αυτό το υγρό.Αχ αχ αχ,πάλι σε έξοδα μας βλέπω,έχω το υγρό,ο ατμοποιητής λείπει  :hmmm:
Πολλοί έχουν πει οτι οι Kayfun αποδίδουν πολύ καλά τα αρώματα. Δεν έχω Kayfun βέβαια, αλλά το έχουν γράψει πολύ πιο έμπειροι από εμένα και τους εμπιστεύομαι. Και στον expromizer βέβαια το grandmaster που παίρνω είναι τέλειο.


Ο phenomenon βέβαια απ'ότι έχω καταλάβει τα "τερματίζει".

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1137 στις: Ιουνίου 19, 2015, 15:09 »
Μετά απο καιρό,μήνες για την ακρίβεια,που είχα κάνει ολοήμερο το Grandmaster,όπως είχα προαναφέρει,στα
κοντά,δοκίμασα λίγο grandmaster και αναγούλιασα.Δεν μπορεί όμως,πρέπει εκείνη την απόλαυση που είχε τότε
να υπάρχει ακόμα,απλά να θέλει και πάλι ένα σωστό στήσιμο απο την αρχή.

Πήρα λοιπόν σήμερα στα χέρια μου ξανά ένα Grandmaster και αρχίζουμε τις βουτιές!

Υ.Γ. Άσχετο,αλλά εκείνο το γευστικό αποτέλεσμα που είχα τότε,δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο υγρό που έχω δοκιμάσει,
διαβάζοντας όμως στο νήμα του Phenomenon είδα πως αναφέρετε ο καλύτερος συνδιασμός,αυτού του ατμοποιητή
με αυτό το υγρό.Αχ αχ αχ,πάλι σε έξοδα μας βλέπω,έχω το υγρό,ο ατμοποιητής λείπει  :hmmm:
Μην τρελλαίνεσαι :)
Τα FP είναι στημένα να παίζουν σε kayfun lite +
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι σε κάποιον άλλο ατμοποιητή δεν είναι δυνατό να παίζουν καλύτερα, αλλά σου δίνει μια ιδέα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1138 στις: Ιουνίου 19, 2015, 15:10 »
Το κουτί του clr πάντως, natural and artificial flavors λέει!




Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1139 στις: Ιουνίου 19, 2015, 15:26 »
Δεν διαφωνώ, στο site τους όμως γράφουν ingredients.
Τώρα βέβαια μην μπούμε σε συζήτηση αν ένα ingredient μπορεί να θεωρηθεί και flavor... σωθήκαμε  :) 
Ας είναι ασφαλή και ας βάζουν οτι θέλουν!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 25 12774 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:28
από KORG N364
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos