vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 22:23 »
Με ενθουσίασε  αυτό το νέο!
Έχω αγαπήσει το άτμισμα και τελικά αν αγαπάς πολύ φοβάσαι μην το χάσεις :)
Είχα μια ανησυχία αλλά πλέον θα είμαι περισσότερο αισόδοξος

όσο υπάρχει έστω κ ένας κινέζος ή κώστας, δεν το χάνεις.
το θέμα είναι αλλού.

Αρτεμήσιο με ΗΤΑ βρε?   :wall:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 21:02 »
όσο υπάρχει έστω κ ένας κινέζος ή κώστας, δεν το χάνεις.

Κάτσε βρε ακόμα δεν έφτιαξα ατμοποιητή.
Είναι στα to do list...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 00:51 »
Κάτσε βρε ακόμα δεν έφτιαξα ατμοποιητή.
Είναι στα to do list...  :laugh1:
:D :thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 00:29 »
Κάποια τείχη μοιάζουν να πεφτουν σιγα σιγα. Ιδιαίτερη προσοχή πρεπει να δωσουμε και στην παρακάτω παράγραφο.
"One airline, Ryanair, which mainly operates in Europe, not only permits their use on flights, but also sells them to passengers. Some "no smoking" restaurants in the United States are permitting their use, say advocates for the product."

Τελικά τα τείχη μάλον πέφτουν πιο γρήγορα. Δείτε κι αυτό:

If you found the object pictured left in a hotel mini bar would you a) try to unscrew the top so you can use it to fill in your breakfast menu door hanger; b) try to unscrew the top to apply to your eyelashes; or c) put it between your lips and inhale deeply for a nicotine hit?

If you answered 'c', well done. It is in fact one of a breed of electronic cigarettes which neatly dodge the smoking ban and are rumoured to have found favour with numerous celebrities including Leonardo DiCaprio, Rhys Ifans and Sarah Harding. They've been cropping up in US hotel mini bars and are now being marketed at the UK's hotel industry.

This particular model is the SmokeStik Royale, designed by former It Girl Lady Victoria Hervey and featuring her family crest. It is battery operated and uses replaceable cartridges to give smokers a nicotine hit without the smoke or tar.

SmokeStik's mini-bar programme supplies a hotel with one unit for every room which they make available for use free of charge with the guest just paying for the cartridges.

If the guest wishes to keep the cigarette when they check out, it is charged to their bill. Alternatively, they may smuggle it out in their case along with a bathrobe and hairdryer.

http://www.caterersearch.com/blogs/product-junkie/2009/10/electronic-cigarette-for-hotel-mini-bars.html

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 00:59 »
Πολύ καλό! Και το site που αναφερεσαι ειναι site προμηθειων ξενοδοχείων! Αν το κάνει ένας θα το κάνουν κι αλλοι. Εχουν και το κεφαλι τους ήσυχο οτι δεν θα πάρουν και καμιά φωτια ετσι  :)) !
Γενικά, άλλη μια πράξη εδραίωσης.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 01:08 »
cartomizers στα Ξενοδοχεια ... Πω Πω  εξελιξεις !!!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 20:12 »
Πάρα πολύ καλή εξέλιξη. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 20:19 »
Ανακοίνωση υπέρ του ΗΤ, από την..... αντικαπνιστική οργάνωση Action on Smoking and Health (ASH):

"ASH supports a harm reduction approach to tobacco, that is, we recognize that whilst efforts to help people stop smoking should remain a priority, many people either do not wish to stop smoking or find it very hard to do so. For this group, we believe that products should be made available that deliver nicotine in a safe way, without the harmful components found in tobacco. Most of the diseases associated with smoking are caused by inhaling smoke which contains thousands of toxic chemicals. By contrast, nicotine is relatively safe. Therefore, e-cigarettes, which deliver nicotine without the harmful toxins found in tobacco smoke, are likely to be a safer alternative to smoking. In addition, e-cigarettes reduce secondhand smoke exposure since they do not produce smoke."

http://www.24-7pressrelease.com/press-release/ash-in-uk-comes-clean-on-electronic-cigarette-health-debate-121006.php

Αποσυνδεδεμένος luke

Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 01:51 »
Βέβαια έχετε υπόψιν ότι αγοράζουμε υγρά μόνο από πηγές που εμπιστευόμαστε. Το Internet είναι ένα αχανές και επικίνδυνο μέρος. Επίσης έχει πάρα πολλούς "Κινέζους" που θα πουλήσουν "Κινέζικο" υγρό. Εδώ έβαλαν μελαμίνη στο γάλα, στο ΗΤ θα μασήσουν;

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 02:00 »
Θεωρώ αυτή την ανακοίνωση πάρα πολύ συμαντική Under. Αν οι αντικαπνιστικές οργανώσεις αρχίσουν να παίρνουν θέση υπέρ του η.τ., τότε ο FDA δεν θα έχει που να στηρίξει τους όποιους ενδιασμούς του. Το κλίμα πραγματικά φαίνεται να αλλάζει. Ένα πράγμα μόνο με εκνευρίζει. Όλοι αυτοί που ενημερώνονται μόνο από τις ειδήσεις, έχουν μείνει στην αρχική ανακοίνωση του FDA. Έχω βαρεθεί να απαντάω συνέχεια στην ίδια ερώτηση: "Μα αυτό δεν είπαν στις ειδήσεις ότι είναι καρκινογώνο;"  Και καλά... από τους δημοσιογράφους δεν περιμένω και πολλά πράγματα. Οι Έλληνες αντιπρόσωποι όμως δεν θα έπρεπε να αντιδράσουν λίγο πιο έντονα; Στο κάτω κάτω, το δικό τους προιόν συνεχίζει "άδικα" να δυσφημίζεται.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 08:13 »
Βέβαια έχετε υπόψιν ότι αγοράζουμε υγρά μόνο από πηγές που εμπιστευόμαστε.
Εάν μου πεις με τι κριτήρια θα αποφασίσω εάν μπορώ να εμπιστευτώ κάποιον, ίσως να συμφωνήσω.

Το Internet είναι ένα αχανές και επικίνδυνο μέρος.
Είναι το ίδιο επικίνδυνο και αχανές όσο και απ' όπουδήποτε αλλού αγοράσεις, γιατί συνήθως (εάν όχι πάντα...) και οι έμποροι απ' το internet αγοράζουν.
Και φυσικά είναι πολύ φθηνότερο.

Επίσης έχει πάρα πολλούς "Κινέζους" που θα πουλήσουν "Κινέζικο" υγρό.
Απ' όπου κι αν αγοράσεις το ίδιο "κινέζικο" υγρό θα πάρεις.
Εκτός και εάν εννοείς υγρά παρασκευασμένα στην Ευρώπη που κοστίζουν το τριπλάσιο και εάν είναι πραγματικά τόσο καλύτερα δεν είμαι σίγουρος.
Πέραν τούτου η παρασκευή υγρού με νικοτίνη είναι μια πολύ επικίνδυνη διαδικασία που δεν μπορεί και δεν θα ήθελε να την κάνει ο καθένας. Ούτε και ο κάθε Κινέζος.

Εδώ έβαλαν μελαμίνη στο γάλα, στο ΗΤ θα μασήσουν;
Τα ευρωπαϊκά σκάνδαλα στη διατροφή τα ξέχασες?

Το κόστος παρασκευής υγρού είναι τόσο μα τόσο χαμηλό και το κέρδος που υπάρχει σήμερα ακόμη και στους Κινέζους είναι ήδη τόσο μα τόσο τεράστιο, που κατά την γνώμη μου δεν τους συμφέρει να πειράξουν τίποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2009, 08:20 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος luke

Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 09:33 »
Το ίδιο θα εμπιστευώσουν την totally wicked ή την intellicig (αυτά μόνο ξέρω) που δίνουν και μία λίστα με τα συστατικά και τα περνουν από κάποιους ελέγχους με κάποιο e-shop στο Hong-Kong; Δεν ξέρω αν η λίστα αυτή είναι πλήρης ή αν αυτά που έχει όντως είναι όλα ακίνδυνα αλλά με τόσο κόσμο που τα βλέπει κάποιος θα είχε πεί κατι αν έβλεπε στραβό. Από e-shop σε e-shop υπάρχουν διαφορές. Στο παλίό το forum λέγαμε τι ακριβή που είναι η Janty και κάποιος πρότεινε ένα άλλο e-shop. Τελικά τα υγρά του άλλου τσούζουν τα μάτια. Εδώ προτάθηκε ένα άλλο e-shop από Κίνα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,668.msg10380.html
το οποίο δεν έχει, για τους όποιους λόγους, ποιοτικό hardware και εμένα δεν με πείθει ότι τα υγρά του είναι κάτι ιδιαίτερο. Εγώ δεν θα ψώνιζα από εκεί υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 13:16 »
Το ίδιο θα εμπιστευώσουν την totally wicked ή την intellicig (αυτά μόνο ξέρω) που δίνουν και μία λίστα με τα συστατικά και τα περνουν από κάποιους ελέγχους με κάποιο e-shop στο Hong-Kong;
Ναι ακριβώς το ίδιο.
Γιατί το υγρό της totally wicked που κοστίζει 50€ τα 250ml είναι καλύτερο και την εμπιστεύεσαι??
Όλα τα υγρά κατασκευάζονται στην Κίνα σε ελάχιστα εργαστήρια που είναι εξουσιοδοτημένα να εργάζονται με δηλητήρια (νικοτίνη).
Όλοι από κει αγοράζουν, αλλάζουν το όνομα και τα εμπορεύονται.
Φυσικά δεν αναφέρομαι στα ευρωπαϊκά υγρά.
Οι έλεγχοι στα υγρά αφορούν τα συστατικά που περιέχει, δεν αφορούν επιπτώσεις στην υγεία μας.
Και σε όλα είναι τα ίδια.
Επειδή δηλαδή κάποιος παραθέτει μια έρευνα εσύ τον θεωρείς και πιο έμπιστο?
Με τι κριτήρια έγινε η έρευνα?
Ποιός την έκανε?
Ποιός σου εγγυάται ότι άυριο δε θα αλλάξει η δοσολογία και δεν θα προστεθούν νέα συστατικά?
Από που ξέρεις ότι άλλες κινέζικες εταιρίες δεν έχουν κάνει έρευνες?

Δεν ξέρω αν η λίστα αυτή είναι πλήρης ή αν αυτά που έχει όντως είναι όλα ακίνδυνα αλλά με τόσο κόσμο που τα βλέπει κάποιος θα είχε πεί κατι αν έβλεπε στραβό.
Εάν θέλεις να είσαι σωστός γιατί δεν προτείνεις ευρωπαϊκά υγρά?
Υπάρχουν υγρά που κατασκευάζονται στη Γερμανία και στην Αγγλία.

Από e-shop σε e-shop υπάρχουν διαφορές.
Από περίπερο σε περίπτερο υπάρχουν διαφορές στα τσιγάρα που αγοράζεις?

Στο παλίό το forum λέγαμε τι ακριβή που είναι η Janty και κάποιος πρότεινε ένα άλλο e-shop. Τελικά τα υγρά του άλλου τσούζουν τα μάτια.
Τώρα αυτό είναι για γέλια.
Ο καθένας μπορεί να λέει ότι του καπνίσει για λόγους που μπορεί να γνωρίζει μόνο ο ίδιος...  ;)
Εγώ δοκίμασα από τον έμπορο Χ και είχα ένα γαργαλητό στο πόδι...

Εδώ προτάθηκε ένα άλλο e-shop από Κίνα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,668.msg10380.html
το οποίο δεν έχει, για τους όποιους λόγους, ποιοτικό hardware και εμένα δεν με πείθει ότι τα υγρά του είναι κάτι ιδιαίτερο. Εγώ δεν θα ψώνιζα από εκεί υγρά.

Έχεις ψωνίσει ποτέ από την ecig?
Ξέρω κάποιους στο γερμανικό φόρουμ που αγοράζουν συχνά εκεί.
Κυρίως το μικρό πουράκι.
Η hardware είναι το ίδιο καλή ή κακή με τους άλλους.
Και τα υγρά τους είναι όπως και τα άλλα...
Τίποτα το χειρότερο ή το καλύτερο.

Όταν λες αγοράστε από εταιρίες που εμπιστεύεσται οφείλεις να ορίσεις τα κριτήρια εμπιστοσύνης.
Το ότι τον έμπορο τον λένε Janty ή totally δεν μου λέει τίποτα.

Προσωπικά είπα ξανά ότι δεν πιστεύω σε νοθεία των υγρών γιατί το κέρδος είναι και για τους κινέζους τεράστιο. Tα υλικά παρασκευής υγρών (χωρίς νικοτίνη) μπορείς να τα βρεις σε κάθε φαρμακείο και κοστίζουν λιγότερο από 10€ για ένα λίτρο...
Τι να νοθεύσουν δηλαδη? Την προπυλενογλυκόλη που το λίτρο κοστίζει ελάχιστα ευρώ? Και να βάλουν τι? Για να γλυτώσουν (εάν γλυτώσουν) 1 ευρώ στην παρασκευή όταν με "αγνά" υλικά έχουν ήδη τεράστιο κέρδος? Άσε που εάν γίνει κάτι σήμερα τέρμα το ηλεκτρονικό για τους Κινέζους και οι μόνοι που δεν το θέλουν είναι αυτοί...

Εάν θέλεις να νιώσεις πιο σίγουρος αγόρασε ευρωπαϊκά υγρά με την ελπίδα ότι οι ευρωπαίοι είναι πιο σοβαροί και δεν κάνουν που...ς. Αλλά μην ξεχνάς και τα διατροφικά σκάνδαλα στην Ευρώπη.

Δεν λέω ότι τα κινέζικα υγρά είναι υγειέστατα αλλά δεν θέλω και να το πληρώνω χρυσό όταν είναι όλα τα ίδια γιατί μου το πουλά ένας έμπορος που λέγεται totally ή Janty ή οτιδήποτε άλλο...

Α, και ότι αφορά την totally εγώ εχω αγοράσει, γιατί έχει σε προσφορές περίπου τις ίδιες τιμές με τους κινέζους...  ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2009, 13:41 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 14:51 »

Δεν λέω ότι τα κινέζικα υγρά είναι υγειέστατα αλλά δεν θέλω και να το πληρώνω χρυσό όταν είναι όλα τα ίδια γιατί μου το πουλά ένας έμπορος που λέγεται totally ή Janty ή οτιδήποτε άλλο...

Αυτο και μονο το γεγονος, εμενα μου δημιουργει καποια μεγαλυτερη εμπιστοσυνη. Γιατι αν χρειαστει, αν παει κατι στραβα, θα ξερω τουλαχιστον πως τη λενε την εταιρεια που εχω απεναντι μου και γενικα επιτρεψε μου να εχω μεγαλυτερη εμπιστοσυνη στα ευρωπαικα συστηματα ελεγχου, οταν και οποτε συμβει αυτος ο ελεγχος.
 
 

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απάντηση στην έρευνα του FDA για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 15:20 »
Αυτο και μονο το γεγονος, εμενα μου δημιουργει καποια μεγαλυτερη εμπιστοσυνη. Γιατι αν χρειαστει, αν παει κατι στραβα, θα ξερω τουλαχιστον πως τη λενε την εταιρεια που εχω απεναντι μου
Ναι θα μπορείς να τους κάνεις αγωγή...

και γενικα επιτρεψε μου να εχω μεγαλυτερη εμπιστοσυνη στα ευρωπαικα συστηματα ελεγχου, οταν και οποτε συμβει αυτος ο ελεγχος.

Δεν ήθελα να το συζητήσω αλλά με προκάλεσες  :))

1. Ιταλια: Έντεκα χιλιάδες τόνοι ληγμένου ή αλλοιωμένου τυριού «ανακυκλώνονταν» επί δυο χρόνια ώστε να ξαναχρησιμοποιηθούν σε νέα τυροκομικά προϊόντα.Πιο συγκεκριμένα, 40 περίπου μεγάλες εταιρείες, ιταλικές, βρετανικές, γερμανικές και αυστριακές, προώθησαν το αλλοιωμένο προϊόν σε τέσσερις εταιρείες, τρεις από αυτές με έδρα την Ιταλία και μια τη Γερμανία, που ανήκουν σε επιχειρηματία από τη Σικελία.Τα χαλασμένα τυριά, ορισμένα από τα οποία περιείχαν σκουλήκια, περιττώματα ποντικών ή κατάλοιπα πλαστικού, «ανακυκλώνονταν» μέσω της ανάμειξής τους με φρέσκα προϊόντα τυροκομίας.
Το μείγμα αυτό αποτελούσε τη βάση για την μετέπειτα παρασκευή μοτσαρέλας, γκοργκοντζόλας και άλλων μαλακών τυριών τα οποία διατίθεντο σε ολόκληρη την Ευρώπη. Σύμφωνα με την εφημερίδα, ορισμένες από τις τυροκομικές εταιρείες που ξεφορτώνονταν τα ληγμένα και τα αλλοιωμένα τυριά τους, αγόραζαν ξανά την ανακυκλωμένη ποσότητα τυριού. Ανάμεσα σε αυτές τις επιχειρήσεις συγκαταλέγεται και η μεγαλύτερη εταιρεία εξαγωγής ιταλικών τυριών στον κόσμο.

2. Το μολυσμένο ηλιέλαιο με ορυκτέλαια.

3. Τρελές αγελάδες

4. Οι διοξίνες,

5. Τα μολυσμένα πουλερικά

6. Τα μουχλιασμένα γιαούρτια πολύ γνωστής ελληνικής εταιρίας

7. Τα επικίνδυνα νερά πολύ γνωστής εταιρίας

8. Τα αυγά με σαλμονέλα

9. Το ρύζι με μη εγκεκριμένες γενετικές τροποποιήσεις

Να συνεχίσω??

Παντού τα ίδια σκ...ά είναι...

Είπα ότι για τα υγρά των ηλεκτρονικών δεν πιστεύω ότι τα αλλιώνουν γιατί το κόστος παρασκευής είναι μηδενικό και έχουν έτσι κι αλλιώς τεράστιο κέρδος.
Επίσης δεν τους συμφέρει στην παρούσα φάση να γίνει κάποιο σκάνδαλο με τα υγρά γιατί το ηλεκτρονικό μόλις ξεκινάει.
Ελπίζω να μην πέφτω έξω...

Εάν εσύ εμπιστεύεσαι τις ευρωπαικές εταιρίες περισσότερο μπορείς φυσικά να αγοράσεις υγρό που παρασκευάζεται 100% στην Ευρώπη.
Με το ανάλογο φυσικά κόστος.
Κάπου είχα γράψει και links εάν ενδιαφέρεσαι πραγματικά.
Αυτό το καταλαβαίνω.
Προσωπικά αμφιβάλλω, με την απλή μου κοινή λογική, ότι είναι ποιοτικά καλύτερα.
Η προπυλενογλυκόλη για φαρμακευτική χρήση είναι μία σε όλο τον κόσμο...

Αλλά να προτιμάς και να πληρώνεις χρυσό από επώνυμο έμπορο το ίδιο κινέζικο προϊόν δεν το καταλαβαίνω...
Βέβαια η απόφαση δικιά σου. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2009, 15:26 από Kostas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364