vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 5 χρήστες
yorgoss, Milarepa, Jorge, pngtszs1976, tibolaso

Twitter

Καυτο νερό βρυσης σε Cartomisers. Θεμα ασφαλειας.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καυτο νερό βρυσης σε Cartomisers. Θεμα ασφαλειας.
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 19:35 »
Κι εγώ το έχω κάνει αυτό με το ζεστό νερό βρύσης που είπε ο Dimrock. Δεν έχει πάντα αποτέλεσμα βέβαια. Υπήρχαν carto μπουκωμένα που έγιναν σαν καινούργια αλλά υπήρχαν και άλλα που δεν ξεμπούκωναν με τίποτα. Συνήθως όταν ξεπεράσουν τις 6-7 μέρες, τους πετάω ή τους πλένω - στεγνώνω και τους έχω στην άκρη για καμιά ώρα ανάγκης.
Πάντως είναι καλή λύση για αλλαγή γεύσης. π.χ. αν βάλαμε κάποιο υγρό που το μπουχτίσαμε ή μας βάνηκε καλό στην αρχή και μετά δεν το αντέχουμε με τίποτα.

Πολύ θέλει να έχουν οι Κινέζοι, το τόπι με τον πολυεστέρα "πεταμένο" σε καμμιά αποθήκη και στη συνέχεια να τον κόβουν και να τον βάζουν στα κάρτο μας, μαζί με τη βρώμα και τη σκόνη που έχει μαζέψει?
Μπορεί να είμαι περίεργος, αλλά πριν μερικούς μήνες, οι Κινέζοι έβαζαν καζεΐνη σε παιδικά γάλατα και "έστειλαν" μερικά μωρά, στα κάρτο θα δείξουν την ευαισθησία τους?

Μπα! Μην το λες. Όχι ότι αποκλείεται εντελώς αλλά οι Κινέζοι δεν πια είναι αυτοί που ξέραμε. Πολλοί έμποροι πηγαίνουν επιτόπου στο εργοστάσιο για να δουν τι παίζει και άλλοι μπορεί να έχουν και επόπτες εκεί. Πάρε ένα βιντεάκι από ένα κινέζικο εργοστάσιο παραγωγής υγρών. Είναι οφ τόπικ αλλά ας μην το συνεχίσουμε:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OWR65NTH9B4[/youtube]

Όπως είπα όμως, ας παραμείνουμε στο πλύσιμο των carto.

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καυτο νερό βρυσης σε Cartomisers. Θεμα ασφαλειας.
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 19:49 »
Παιδια οταν λετε βρασιμο κανα 5λεπτο εννοειτε οτι τους ριχνετε μεσα οταν το νερο εχει αρχισει να κοχλαζει ή οταν το νερο μπαινει πανω στ γκαζακι?

Το πλυσιματακι με βοτκα μου φαινεται πολυ καλο να ρωτησω μονο αν μετα χρειαζεται εξτρα πλυσιμο με νερο ή απλα στεγνωμα (φυσικο ή με πιστολάκι)

Και κατι τελευταιο λιγο οφ τοπικ αλλα ας μην ανοιξωω νεο θεμα για μια μικροερωτηση. Την βοτκα την βαζουμε με ποιο σκοπό, την αποστειρωση?

Εχω δει ομως οτι την βαζουν αντι για wfi. Ο σκοπος ειναι η γευση ή η ενταση του th?

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Καυτο νερό βρυσης σε Cartomisers. Θεμα ασφαλειας.
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 19:54 »
Όταν λες 5 λεπτά βράσιμο , 10 -15 ...Ενοείς από την ώρα που αρχίζει να βράζει μετράς
Την βότκα την βάζουν στην θέση του οινοπνεύματος για πιο φθηνή
Για να καθαρίσει την μάκα  :)

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καυτο νερό βρυσης σε Cartomisers. Θεμα ασφαλειας.
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 20:04 »
στα 10 κανουμε και αποστειρωση  :)

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καυτο νερό βρυσης σε Cartomisers. Θεμα ασφαλειας.
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 20:07 »
Να σου πω κι εγώ. Εχω βράσει σχεδόν οτι καρτο υπάρχει. Giant hubrid ego-w mini more κλπ. Δεν παθαίνουν τίποτα αλλά... Κάποια αρώματα όπως πχ σοκολάτα κεράσι φράουλα κα δε φεύγουν με τίποτα(ειδικά στους σφουγγαρίσιους). Πάντως τους σώνεις για 2-3 μέρες ακόμα. Δε σου συνηστώ να βράσεις απο iwant. μου έλειωσε το φυτίλι

το φιτίλι έλιωσε η όλο το πλαστικό του ατμό ??? :hmmm:
στους i-want μπορείς να βγάλεις το πλαστικό κ να βράσεις μόνο το μεταλλικό που είναι κ ο ατμό αυτό μέσα στο κόκκινο πολύγωνο !!! ;)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καυτο νερό βρυσης σε Cartomisers. Θεμα ασφαλειας.
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 21:19 »
όταν είναι πολύ μπουκωμένος πολλες φορες εχει μαζεψει  ο πολυεστέρας η θα μαζεψει στο βρασιμο , ισώνω  ένα συνδετήρα τον βαζω απο την μερια σπειρωματος, σιγα σιγα και περιστροφικα τον σπωχνω προς τα πανω να περασει το καλαμακι με προσοχη μην κοψει αντισταση, και τον αφηνω μεσα την ωρα του βρασιματος, η με ενα λαστιχακι που βαζω εγω ο υδραυλικος στης βρυσες  :))στο μπροστινο μερος της συριγγας 5 μλ και περασμα 5-6 φορες επι 2 με οινοπνευμα, πεταμα το πρωτο οινοπ λογο πολυ υγρου και επαναληψη μετα στεγνωμα με μπιστολακι,το δευτερο οινοπνευμα κρατημα σε μπουκαλακι για επομενο καρτο  :laugh1: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix