vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Η.Τ. και κρυολογιμα.

Αποσυνδεδεμένος pakis_ch

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Η.Τ. και κρυολογιμα.
« στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 10:22 »
Παιδια ειμαι ατμιστης εδω και 2 εβδομαδες.
Μεσα σε αυτο το διαστημα τα 3 απο 4 μελη της οικογενιας αρωστισαν. Φαριγγιτιδες, λαριγγιτδες, συναχια, κλπ. Για να μην πω για φαρμακα.
Μαλλον το εφερε η μια μικρη μου απο τον παιδικο.
Εγω παλι τιποτα ουτε λιγο συναχι.
Τι εμπειριες εχετε εσεις?

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 10:57 »
Παιδια ειμαι ατμιστης εδω και 2 εβδομαδες.
Μεσα σε αυτο το διαστημα τα 3 απο 4 μελη της οικογενιας αρωστισαν. Φαριγγιτιδες, λαριγγιτδες, συναχια, κλπ. Για να μην πω για φαρμακα.
Μαλλον το εφερε η μια μικρη μου απο τον παιδικο.
Εγω παλι τιποτα ουτε λιγο συναχι.
Τι εμπειριες εχετε εσεις?

Καλημέρα! Η γνώμη μου είναι ότι δεν τρέχει τίποτα που να συνδέει το Η.Τ. και το κρυολόγημα.... η μισή Ελλάδα συναχωμένη είναι αυτόν τον καιρό!  ;)

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:10 »
ο φιλος λεει οτι ΔΕΝ αρρωστησε ενω αρρωστησαν ολοι....

....δεν εχει ακομα "βγει" τιποτα για.....ανοσια στις ιωσεις, αλλα που ξερεις....

τωρα που το σκεφτομαι εχω κ εγω παιδια στο παιδικο, κι αν και γινεται χαμος απο τις ιωσεις (η γυναικα μου τα εχει παιξει)

εγω τιποτα....ρε μπας και;;;; :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:14 »
Απο τοτε που ατμιζω, εχουν αρρωστησει τοσοι κ τοσοι!!! Δεν εχω παθει το παραμικρο!!!!!!!!!!!! Διπλα σε ατομα με απιστευτες ιωσεις  δεν κολησα!!!!

Πιστευω εγω!!!!  οτι το ατμισμα με εχει προστατευσει απο τοσες ιωσεις!!!
Οταν καπνιζα? ημουν η πρωτη που θα τραβουσε οτι υπηρχε στον αερα!!!!  :wall: :wall:


Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:44 »
Η προπυλενογλυκόλη (PG) έχει μια ήπια αντιμικροβιακή δράση, αλλά μέχρι εκεί. Τον περυσινό χειμώνα δεν κόλλησα τίποτα.
Εδώ και λίγες μέρες όμως είμαι αρπαγμένος καλά. Δεν έκανα πυρετό, αλλά λαιμός τσαρούχι, καταρροή με τον κουβά , μπούκωμα κλπ..κλπ.
Σήμερα κάπως καλύτερα. Κλείνει και το τριήμερο, οπότε αρχίζει η βελτίωση.

Σίγουρα η αποχή από το κάπνισμα, βελτιώνει την αντίσταση και την άμυνα του οργανισμού. Κυρίως βελτιώνει την άμυνα στις λοιμώξεις του αναπνευστικού, αλλά δεν τις μηδενίζει και εντελώς.


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 12:51 »
Για τους συναχωμένους:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3352.0.html


Καλά ξεμπουκώματα...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 12:55 »
Προφανώς την ίδια χρήση μπορούν να έχουν και οι κρύσταλλοι μέντας από φαρμακείο, αν βάλουμε μέσα στο Τανκ;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:08 »
...δεν γνωρίζω Γαβριήλ... :dontknow:


Είναι ασφαλείς για άτμισμα οι κρύσταλλοι; Μου κάνει κάπως περίεργη η ιδέα... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:12 »
Το είχε δοκιμάσει παλιότερα ο Abet αλλά μου είπε οτι πρέπει να μπει ελάχιστη ποσότητα μέσα στο liquid προς άτμιση...
Είχα ψάξει κάποια στιγμή στα φαρμακεία του Ηρακλείου αλλά συνάντησα πάλι την γνωστή άγνοια...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:16 »
...άγνοια περί κρυστάλλων μέντας; :confused1:
Σε φαρμακείο; :o
Ήμαρτον! :idiot1:
Αν είναι έτσι ας βγάλουν την ταμπέλα "φαρμακείο" κι ας βάλουν "φαρμακοπωλείο"!!! :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:19 »
Εμ ο,τι υπερβαίνει τις αντιβιώσεις-υπόθετα-έμπλαστρα γίνεται αιτία για το αγέρωχο βλέμμα της αγελάδας του φαρμακοποιού προς τον πελάτη...

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:23 »
αν δεν καπνιζεις τσιγαρο ειναι φυσικο να βελτιωνετε η αμυνα του οργανισμου στης ιωσεις και εγω εχω καιρο να αρρωστησω αλλα 3 μερες τωρα ειμαι χαλια :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:24 »
Me too  :'(
Περασα βέβαια τα χειρότερα και τώρα απλά είναι σε αποδρομή...

Φυσικά επ ουδενί να ατμίσω με τα 5βολτα...
Τα άφησα όλα στην άκρη για 3 μέρες αλλά τώρα πλέον απολαμβάνω ξανα το άτμισμα...  :)

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:31 »
καποιος που εχει χρησιμοποιησει κρυσταλλους μεντας καλο θα ηταν να κανει μια παρουσιαση και για τους υπολοιπους....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Η.Τ. και κρυολογιμα.
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:37 »
Το είχε δοκιμάσει παλιότερα ο Abet αλλά μου είπε οτι πρέπει να μπει ελάχιστη ποσότητα μέσα στο liquid προς άτμιση...
Είχα ψάξει κάποια στιγμή στα φαρμακεία του Ηρακλείου αλλά συνάντησα πάλι την γνωστή άγνοια...
Ναι, μου είχε χαρίσει κάτι κρύσταλους ο Vasilis , κάνανε πολύ καλή δουλειά με ένα ελάχιστο κομματάκι έπερνε φωτιά, αλλά επειδή δεν συμπαθώ τη μεντα τα χάρισα σε έναν μεντολάτρη.
Νομίζω ότι σε κεντρικό φαρμακείο ή απο internet εύκολα βρίσκεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4685 498713 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:35
από Xameno_Skli
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης