vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1140 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 20:29 »
[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Να πω κι εγώ την άποψη-παρόλα μου, ξεκάθαρα ως αρχάριος χρήστης στην επιλογή ελέγχου θερμοκρασίας, (τώρα είδα πως, ευτυχώς, έγραψε ο microchip). Σαν λέξη, σαν δυνατότητα, σαν περιβάλλον, το πρωτοάκουσα πριν 2 χρόνια. Το δοκίμασα διστακτικά επάνω σε eVic-Vtc mini με σύρμα Ni200. Ό,τι ελάχιστο κατανόησα ήταν από το όμορφο μενού του συγκεκριμένου μοντ συν τη βοήθεια/τυφλοσούρτη από ήδη εμπειρότερους χρήστες. Οι dna, το ξέρουμε καλά, ήταν απλησίαστες για πολλούς (και σε κόστος αγοράς και σαν λειτουργίες προγράμματος), οι δε yihi ήταν επίσης λαβύρινθος στα μάτια ενός άπειρου σε όλα αυτά, τα Dani ξε-dani τα είδα σχεδόν σαν χθες. Προσωπικά, σαν αρχάριος πάντα, έχω σχηματίσει την άποψη πως πρέπει τα βήματα να είναι: κατανοώ το όποιο περιβάλλον (τι είναι, τι προσφέρει) – μαθαίνω τα βήματα – επιλέγω ποιοτική πλακέτα ως σταθερός χρήστης/ατμιστής πλέον.[/justify]

[justify]Σταθερό άτμισμα (και για πάρα πολλούς, το πιο ασφαλές/υγιεινό μέχρι τώρα). Επίσης, σταθερό περιβάλλον, ελεγχόμενη θερμοκρασία, παραμετροποίηση. Ε, προσωπικά, έμεινα κουμπούρας. Ακόμα δεν το είδα ως φιλικό τρόπο ατμίσματος, τουλάχιστον τόσο ώστε να με κερδίσει και να φύγω από το απλό κάνθαλ. Το να δω την αξία του σχεδόν επιβάλλεται και δεν διαφωνώ πουθενά, το να φτάσω να ενοχλούμαι από διακοπτόμενα ms, και στο καπάκι, να φτιάχνω την οθόνη μου ή την μπαταρία μου, ώστε να κόβει στο απόλυτο x του Μπάμπη, για να μην τη ξελιγώσω, ε, έχει μία απόσταση, (θα με διαβάζει τώρα ο κύριος microchip και θα με φέρνει ως τρελό ανέκδοτο). Από ποιότητα πλακετών; ε, όλοι λίγο πολύ βλέπουμε. Πάντως την αμαρτία μου τη λέω, ακόμα επιλέγω το vtc, οτιδήποτε ξεχνάω μου το δείχνει με το πιο φιλικό τρόπο μέχρι τώρα (σαν αρχάριος πάντα). Ένας γνώστης, ένας ήδη εξοικειωμένος με χρήση η/υ, προγραμμάτων, ηλεκτρονικών κ.λπ. είναι άλλο κεφάλαιο, και είναι άδικο, για μία μεγάλη μερίδα ατμιστών που ίσως διαβάζουν έτοιμες υπερσοφίες, ναι, να ξεστραβωθούν, όμως δώσε χέρι βοήθειας όχι εξυπνάδες. [/justify]

[justify][δεν ξεφεύγω από το θέμα. Προσωπικά επιλέγω ένα ποιοτικό μοντ. Ποιο; όλα τα παραπάνω]. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1141 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 21:05 »
Καλησπέρα θέλω να πάρω ενα mod για να παίξω σωστό έλεγχο θερμοκρασίας dna75c έχώ καταλήξει hcigar VT75D ως το πιο οικονομικό απο Ελλάδα γύρω στα 120ευρώ και πιο μικρό απο paranormal 75c,έχει κάποιος άποψη για το συγκεκριμένο ή για κάποιο άλλο πιο οικονομικό που να παίζει σωστά tc;

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1142 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 22:07 »
Έχω το vt75d και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με αυτό.

..δεν ξεβάφει (..όπως το ομόσταυλο 75 colour με την 26650 μπαταρία) ..είναι αρκετά ελαφρύτερο του paranormal, πολύ βολικό στο χέρι (..και το fire   σου δίνει την δυνατότητα να το πατάς ..με όποιο δάχτυλο σε βολεύει).

Το προτείνω.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1143 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 08:24 »
Καλημερα. Στενος φιλος,τεως ελπιζω καπνιστης με προτροπη μου το γυρισε στο ατμισμα. Για αρχικο πηρε το pockeX,ok κατεληξε πως το σπορ τον καλυπτει,αλλα οχι πλεον το μηχανημα.
 Μου ζητησε συμβουλη για mod αποκλειστικα με ενσωματωμενη μπαταρια. Προσωπικα το μονο που εχβ δουλεψει για καμια εβδομαδα ειναι το 40βατ της eleaf,σε αντικατσσταση του pico μου που πηγε στον μαστωρα. Ηταν καλο,ομως απο οτι βλεπω ειναι ακομα πολυ ακριβο και παλιο μοντελο,οποτε δεν θελω να τον στρεψω προς αυτη την αγορα. Με ενα μικρο search ειδα πως η eleaf βγαζει ενα 80watt με 5000 mahh καθως και αλλα δυο με 3200 και 4600. Εχει δουλεψει καποιος αυτα τα μοντελα η εστω εχει καποια αλλη προταση?

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1144 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 08:28 »
Έχω το ipower της eleaf με την 5000mah μπαταρία.
Δεν είναι κακό ειδικά από την ώρα που του έβαλα arcticfox.
Το βασικό του μειονέκτημα ότι δεν παίρνει μεγάλους ατμοποιητές. Μέχρι 22mm μόνο

Sent from my P9000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1145 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 09:15 »
 Αυτο δεν νομιζω πως ειναι ιδιαιτερα αρνητικο,γιατι σε ατμοποιητη θα τον κατευθυνω στον 4μλ ΝαυτιλοΧ. Απο βαρος,αντοχη,ποιοτητα κατασκευης εισαι ικανοποιημενος;

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1146 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 09:52 »
νορμαλ το βρισκω
ουτε κορυφαιο ουτε για πεταμα
εχει να κανει βεβαια και με το κοστος. το ειχα βρει παρα πολυ φθηνα σε προσφορα και ηταν στα μεγαλα + του αυτο
δεν ξερω σε τι τιμη το εχεις βρει. το βρηκα τωρα στα 39 ευρω και κατω των 60 ευρω το θεωρω την καλυτερη αγορα

Παντως θα σου πω καλυτερα να παρει ενα διμπαταρο η ενα με 26650 μπαταρια και να τις φορτιζει επανω στο mod αν το προβλημα του ειναι ο φορτιστης.

Ενα μοντ παντως που μοιαζει ελκυστικο σε αυτα που ζητας ειναι το Ocular της Joyetech απο το οποιο θα σου πω μακρια.

και ενα τελευταιο. αν δεν τον καλυπτει το pockex μην τον πας προς nautilous x γιατι ειναι ο ιδιος ατμοποιητης

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1147 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 14:08 »
 Aπλα η 0.6 μπαινει και στον x,ομως το προβλημα δεν ειναι εκει αλλα στην αυτονομια και τα βατ. Ο ανθρωπος αρχικα σκεφτηκε να παρει 2 απο τα ιδια για να βγαζει την ημερα του,αλλα μετα μου ζητησε να του προτεινω κατι "καλο" σε ενσωματωμενη,οποτε τα φωτα σας. Τον παρεπεμψα στο topic.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1148 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 14:47 »
αν ειναι ετσι πηγαινε σε αυτα που ειπαμε

να συμπληρωσω οτι η μπαταρια του pockex ειναι 1500mah
αν παρει ενα μοντακι με εξωτερικη μπαταρια οπως το pico και βαλει μια sony vtc6 εχει διπλασιασει την διαρκεια της μπαταριας (μπορεις να δεις ακριβως αυτο το σετακι στο avatar μου με τα 4ml ομως) και θα ειναι πιο μικρο στο μεγεθος
αν παρει το ipower θα εχει πανω απο την τριπλασια αλλα μεγαλυτερο σε ογκο.

το καλυτερο ειναι να παει να τα δει και απο κοντα σε ενα μαγαζι πριν παρει οτιδηποτε

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1149 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 14:54 »
Και εγώ φλέρταρα με το pico 25, ερχόμενος απο aio box, αλλά τελικά πήρα το invoke. Δεν το έχω μετανοιώσει στιγμή. Νομίζω πως είναι ιδανικός συνδιασμός μεγέθους/απόδοσης. 

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1150 στις: Ιανουαρίου 11, 2018, 08:34 »
 Τα pico και τα pico 25 τα εχω και ο ιδιος και δεν θσ το προτεινα σε κανεναν,αφου και τα δυο μου βγηκαν σκαρτα.
 Το πρωτο μετα το 4μηνο ειχε προβλημα στον πολο,πηγσ το εφτιαξαν. Επειτα αλλωτε διαβαζε,αλλωτε οχι την μπαταρια και τελος αρχισε να την ρουφαει εικονικα σαν σφουγγαρι,αφου με δυο τζουρες πηγαινε στην μεση,μετα ξανανεβαινε και επειτα παλι κατεβαινε. Ειπα να τον κρατησω σαν εξωτερικο φορτιστη,αλλα φαινεται ουτε για αυτο ειναι,αφου πλεον δεν μπορει να κανει ολοκληρωτικη φορτιση.
 Το 25αρι απο τις πρωτες μερες που το πηρα ειχε θεμα υπερτροφοδοδιας,εκαιγε στην φορτιση,εκαιγε μετα την 2η τζουρα,εκαιγε αντιστασεις για πλακα. Ευτυχως καλυπτονταν απο την εγγυηση,το παρεδωσα και λογικα πσμε για αντικατασταση. Εχω σκοπο να το πουλησω στο κουτι του. 
 Καλο μου βγηκε το Aegis,το οποιο για λογους φορτισης,βαρος,ογκου δεν κανει για πρωταρη.
 Εχω καταληξει και ο ιδιος πως καποιος που δεν θελει να δωσει πανω απο 50 60 ευρω η να μπλεξει με εξωτερικους φορτιστες καλυτερα να παει σε κατι με ενσωματωμενη.
 Περα του 80βατ της eleaf, βλεπω πως βγαινουν και αλλα δυο μοντελα νεοτερα,το ενα με  4600 μπαταρια,το αλλο με 3200 τα εχει δουλεψει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1151 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 08:24 »
 Λοιπόν,περα της μικρης του μπαταρίας ο φιλος μου κόλλησε αισθητικα στο Aspire Zelos. Το έχει χρησιμοποιησει κανείς? Αν ναι, εμεινε ικανοποιημενος?

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1152 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 10:14 »
Με εσωτερική μπαταρία (αλλά 3000 mAh), δες και το joyetech cuboid lite:
http://vaping.gr/index.php/topic,37014.0.html

Τιμή:
https://www.joyetechgreece.gr/mods/mod-set/joyetech-cuboid-lite.html


Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1153 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 22:36 »
Παιδιά συγγνώμη για την ερώτηση αλλά ακούω συχνά για το arcticfox.
Τι είναι ακριβώς και τι προσφέρει στο μοντάκι;
Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1154 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 22:38 »
Λογισμικό που ταιριάζει σε διάφορα μοντάκια. Κάνε μια βόλτα από το σχετικό νήμα. Αξίζει αν έχεις κάποιο από αυτά τα μόντ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4681 498242 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:47
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης