vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ulton VWM Innova RTA

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2023, 05:26 »
Παρακαλώ,ξέρει κάποιος συνατμιστής,πως μπορω να ψωνίσω απο 2Fdeal,Χωρίς να εχω πρόβλημα να μου κρατήσουν τον ατμοποιητη στο τελωνείο?Ευχαριστώ!
Δες inbox σου.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2023, 18:52 »
Παρελαβα και τον δικο μου ulton innova απο f2d. Κανενα προβλημα και ο κλωνος ειναι αψογος ποιοτικα και λειτουργικα. Αγορασα και το δευτερο δαχτυλιδι με την μονη οπη οπου εμφανισιακα μου καθεται καλυτερα στο ματι. Ως χρηστης με μικρη εμπειρια θα πω τι μου αρεσε και τι οχι. Στα θετικα θα βαλω το γεμισμα απο πανω, την σχετικα καλη χωρητικοτητα, τις πολλες ρυμισεις αερα, την ρυθμιση που εχει για να τον ευθυγραμμισεις με το mod και το καταπληκτικο deck οσο αφορα την ευκολια στησιματος. Επισης εχω την αισθηση πως μου ανεβασε το χτυπημα σε συγκριση με τον Kuma. Στα θετικα οτι μπορεις να του αυξησεις και την χωρητικοτητα με extra parts. Απο την αλλη ομως εχει και καποιους περιορισμους. Τι δεν μου αρεσε. Δεν μπορει π.χ. να παρει ενα drip tip με ενσωματωμενη ψυκτρα ή οποιοδηποτε drip tip που να εχει μεγαλυτερη διαμετρο βασης απο το νορμαλ 510 και να μπορεις να το ανοιγεις για την αναπληρωση. Για τους περισσοτερους ισως να ειναι αδιαφορο βεβαια. Επισης δεν ξερω αν μπορεις να του φορεσεις μεγαλη σε μηκος αντισταση (ή με πολυ αραιες σπειρες) καθως οι βιδες ειναι ακριβως στο κεντρο, οποτε τα ποδαρακια της αντιστασης δεν θα ερθουν σε μια ευθεια με αυτες αλλα θα συγκλινουν προς το κεντρο. Θα το δοκιμασω εν καιρο. Επισης θα ηθελα στο κλεισιμο και ανοιγμα των υγρων μια μεγαλυτερη σαφηνεια, να κανει ενα ειδους "κλικ" ισως ή να νιωθεις ενα κουμπωμα. Δεν γνωριζω αν αυτο ειναι κατασκευαστικα εφικτο αλλα η περιστροφη ειναι αρκετα ελευθερη εκτος της μεσαιας θεσης που ελευθερωνεται ολο το deck και γινεται καπως αντιληπτο. Μια προσοχη χρειαζεται στο οριγκακι για το δαχτυλιδι του airflow που μπορει να φυγει με το παραμικρο. Εγω που δεν το γνωριζα εξ'αρχης το εχασα στο πρωτο λυσιμο-πλυσιμο. Εχει λιγο θορυβο ο οποιος δεν γινεται αντιληπτος στην μικρη διατομη αερα αλλα σε γενικες γραμμες εχω μεινει ικανοποιημενος απο την γευση που μου δινει στα υγρα μου. Καλα ατμισματα να εχουμε φιλτατοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2023, 20:45 από Mensanos »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2023, 15:42 »
...Μια προσοχη χρειαζεται στο οριγκακι για το δαχτυλιδι του airflow που μπορει να φυγει με το παραμικρο. Εγω που δεν το γνωριζα εξ'αρχης το εχασα στο πρωτο λυσιμο-πλυσιμο.

Δεν μπορεί να φύγει με το παραμικρό.ΚΑΘΕ φορά στο λύσιμο του ατμοποιητή φεύγει. Αυτό είναι έτσι σχεδιασμένο. Παίζει 2πλό ρόλο.

1)Συγκρατεί στη θέση του & στεγανοποιεί το πάνω μισό του διαιρούμενου deck & 

2) Δίνει τριβή στο δαχτυλίδι του αέρα ώστε να μην περιστρέφεται ελεύθερα.
Καλοάτμιστος!!! 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2023, 14:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2023, 19:17 »
Δες inbox σου.  :thumpup:
μπορώ  να έχω κι εγώ τις οδηγίες παίδες; :)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 01, 2023, 00:52 »
Done.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tom patrik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 01, 2023, 08:46 »
Done.  :thumpup:
pls can you send me also,ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 01, 2023, 08:58 »
Τσεκάρισε το e mail σου!  :thumpup:

Με την ευκαιρία, να δώσω & τις εντυπώσεις μου για τον Ulton Innova κατασκευασμένο από τιτάνιο. Εχει μία διαφορά τιμής στα €8 επιπλέον (€37 έναντι €29 ), αλλά είναι κατά πολύ ελαφρύτερος (27gr ζυγίζει). Κατά τα άλλα, η ίδια ποιοτική κατασκευή αλλά με μία διαφορά στην λειτουργικότητα που δεν περνάει απαρατήρητη, λόγω του υλικού κατασκευής του: Η περιστροφή του ελέγχου ροής των υγρών είναι εντελώς βελούδινη, με το μειονέκτημα του υλικού όμως ότι στην τριβή νοιώθεις (& ακούς) την τριβή του σκληρού μετάλλου κατά τον χειρισμό. Ο κατασκευασμένος από SS316 έχει κάποια αντίσταση κατά την περιστροφή, ενώ είναι & αθόρυβος.
Οχι τίποτα το δυσάρεστο φυσικά, μιλάω για OCDπαθείς σαν ελόγου μου που ψειρίζουν τα πάντα στην λεπτομέρεια.  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2023, 20:19 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 01, 2023, 13:09 »
Τρελονερίτη όσον αφορά τη θερμική συμπεριφορά του τιτανοινόβα σε σχέση με τον ατσαλένιο ή και με άλλους άτμο που έχεις, έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά; Δηλαδή ζεσταίνεται το ίδιο, περισσότερο ή λιγοτερο;

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 01, 2023, 14:23 »
Καλό μήνα σε όλους και να προσθέσω Γιώργο γράφει στην περιηραφη titanium aloy κράμα δηλαδή λογικά όπως μεταφράζεται τιτανίου κοινώς πρόσμιξη με άλλα μέταλλα γιατί από μία απλή έρευνα που έκανα πάει 6,5 δολάρια το γραμμάριο αν κάνουμε τον υπολογισμό η τιμή που ζητάει ο Κινέζος των 37 ευρώ δεν φτάνει για να καλύψει μόνο το μέταλλο.
Όπως και να χει όσοι το πήρατε καλό ατμίσματος να είναι και να το χαρείτε.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 01, 2023, 18:55 »
Τον έψηνα μιας κ γνήσιος στα 300 plus δεν παίζει ! Αν διάλεγες ανάμεσα στους 2 ποιον θα διάλεγες ; Τιτάνιο η SS ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 01, 2023, 20:16 »
Ατμίζω στα 13W-17W, .600Ω-1.200Ω , 1 τρύπα 1.00mm με διάρκεια τζούρας γύρω στα 3,5-4 sec & σχεδόν πάντα πιπίλα. Τα γράφω επειδή θεωρώ σημαντικό το πώς ατμίζουμε & η συμπεριφορά είναι σίγουρο πως θα αλλάξει με διαφορετικό στυλ ατμίσματος.
Ναι, τώρα που το ανέφερες τώρα το πρόσεξα ότι ο ttaniumInnova είναι ψυχρότερος. Ετσι όμως απαντώ & στο εάν ο ατμοποιητής ζεσταίνεται εν γένει. Αφού λοιπόν χρειάστηκε να ερωτηθώ για να το παρατηρήσω, άρα, (για μένα & με το δικό μου σετάρισμα, πάντα) ο ατμοποιητής δεν ζεσταίνεται.
Για το εάν τα υλικά κατασκευής είναι & αυτά που περιγράφονται...never trust what merchants/marketers say.  :hmmm: Πολλά έχουν ακουστεί & γραφεί για τα chineseum (κινέζικα μέταλλα) είτε SS είτε titanium είτε Ultem είτε δενξερωγωτί  :angel: .  Φυσικά, εδώ καλά-καλά δεν ξέρουμε το τί τρώμε, το αν πληρώσαμε για την αναγραφόμενη ποσότητα ή για λιγότερη. Το μόνο σίγουρο είναι πως μιλάμε για κράματα μετάλλων σε κάθε μεταλλική κατασκευή για να αποφευχθεί η σύγχυση ότι ο συγκεκριμένος είναι από καθαρό τιτάνιο ή ότι η βέρα που φοράμε είναι από καθαρό χρυσό...
Για το τέλος, τον titanium θα αγόραζα αν έπρεπε να αγοράσω μόνο έναν. Εχω όμως αγοράσει τρεις (2 SS & 1 titanium) οπότε μην δίνετε βάση στην γνωμούλα μου.  :fight_hammered2: .
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2023, 21:56 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Borellus

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 02, 2023, 13:43 »
Καλησπερα!Θελω την γνωμη σας!Θελω να αγορασω εναν MTL RTA,να παω σε κατι κλασσικο πχ berserker v3,labs rta η να παρω τον inova κλονο της ulton που εχω διαβασει πολυ καλα σχολια?
Απο την μια σκεφτομαι πως οι αλλοι ειναι αυθεντικοι ενω ο αλλος κλονος..
οι τιμες πανω κατω οι ιδιες ειναι!εσεις τι θα προτεινατε?απο σχεση αποδοσης γευσης ποια η γνωμη σας με αυτους που ανεφερα σαν παραδειγμα?
επισης τον εχω βρει στο 2f Deal ειναι εμπιστο site?Αυτα,ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 02, 2023, 14:25 »
Τρελονερίτη ευχαριστούμε για το φιντμπακ. Πάντα μιλάμε για κράματα τιτανίου κι οχι για άτμο από καθαρό τιτάνιο. Η ερώτηση μου ειχε να κάνει γιατι το συγκεκριμένο μέταλο-υλικό χρησιμοποιείται σε παρα πολλες εφαρμογες που απαιτειται αντοχή σε θερμότητα, σκληρότητα, διάβρωση κλπ. Τωρα όπως ειπες κι εσυ τι ακριβως εχουν κάνει οι κινέζοι (δηλαδή το έχουν χρησιμοποιήσει σε ολα τα μέρη του άτμο ή μόνο σε κάποια;) μόνο αυτοί ξέρουν.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 03, 2023, 05:02 »
Εγώ θα σου πρότεινα Ulton. Τώρα όμως που μπήκα στο site & τους είδα & τους 2, άλλαξα γνώμη. Τώρα σου προτείνω ΜΟΝΟ τον Ulton.  :) Τον έχει σε προσφορά για τις 3 επόμενες μέρες στην μισή τιμή του SXK (€17,99 Ulton, €32,90 SXK). Επιπλέον, στον Ulton βλέπω & πως από τις 14 κριτικές που γράφτηκαν μόνο 2 δεν είναι 5άστερες. Της SXK δεν ξέρω πότε κυκλοφόρησε, αλλά δεν έχει καμία κριτική.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 03, 2023, 12:24 »
Αν ήταν να πάρω τώρα τον Innova, θα έπαιρνα τον titanium. Για μένα είναι ό,τι το καλύτερο έχω σε ατμοποιητή.
Αλλες προτάσεις μου (που τονίζω ότι είναι αυστηρά προσωπικά μου γούστα & τα δικά σου μπορεί να διαφέρουν) είναι οι:
Από ελληνικούς κλώνους:
Tripod 2 (Ulton)

Caspardina (Ulton)

Skyline R (Ulton)

Menelaus (no name, αλλά πολύ καλός)

Και:
Millennium (Ulton)
Kuma (Ulton)
Moka (Ulton)
FeV (Ulton)

Δες μήπως θες/χρειαστείς έξτρα αξεσουάρ ή ανταλλακτικά (τζαμάκια, πινάκια, extensions, κλπ).
Αν είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνεις πες μου να σου στείλω e mail ή μήνυμα για να σου πω το πώς.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2023, 12:30 από treloneritis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180444 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12