vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 13:25 »
Πάνο και λοιποί αναγνώστες - συμφορουμίστες, συνατμιστές.
Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, ήμουν δυσκοίλιος. Μια γνωστή μου, διατροφολόγος, μου είχε συστήσει την κατανάλωση βρώμης σε συνδυασμό με γάλα 1,5% λιπαρά, για πρωινό. Για όσο ήμουν καπνιστής αυτός ο συνδυασμός δεν είχε τα αποτελέσματα που έχει τώρα με το η.τ.. Δεν γνωρίζω εάν είναι θέμα ψυχολογίας ή μεταβολισμού ή καλύτερης λειτουργίας ατμού και βρώμης αλλά το θέμα δυσκοιλιότητας είναι πλέον παρελθόν.  :yahoo: :sign_trelaaa:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #271 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 13:31 »
Βασιλη ασχολουμαι με την γυμναστικη απο μικρος και τι διατροφη πρεπει να κανω τη γνωριζω αφου μικροτερος με στεγνωνανε για να συμμετεχω σε αγωνες Tae Kwon Do.Μπακαλιαρο ομως φιλε μου δεν παιζει να φαω με τιποτα ΠΟΤΕ!!  :))

Γιαννη καλα που μου το θυμισες!Την ειχα ξεχασει αυτην!Βεβαια να ξερεις πως αμα την τρως καθε μερα καποια στιγμη την συνηθιζει ο οργανισμος οποτε δεν λειτουργει το ιδιο.Κανει καλο ομως ομως γιατι καθαριζει το εντερο.
Γενικα βρωμη,συκα,δαμασκηνα,σικαλη βοηθουν στην καλη λειτουργια του εντερου.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 15:04 »
εγω παιδια ατμιζω περιπου 4 μηνες τωρα, τους πρωτους 2 χωρις να το αφηνω απο το χερι μου το ητ , τωρα πλεον οχι οπως την αρχη, σε συγκεκριμενες ωρες της ημερας θα ατμισω και θα το απολαυσω πραγματικα!Μετα το πρωτο μηνα παρατηρησα τη διαφορα στην αντοχη(σκαλια,ανηφορες,περπατημα) η οποια βελτιωνεται συνεχως. Τωρα πλεον παρατηρω μια εκπληκτικη διαφορα στην οσφρηση, ειδικα στο θεμα του κτ το μυριζω απο μακρια και πραγματικα με ενοχλει η μυρωδια του πολυ! περναω απο διπλα απο τασακι με αποτσιγαρα και μου ερχεται αναγουλα, εντονες μυρωδιες! και εφ οσον σταματησε και τα παραπονα η γυναικα μου  για το ροχαλητο σμαινει οτι υπαρχει βελτιωση και εκει:D Σιγουρα παντως βλεπεις μεγαλη διαφορα πολυ γρηγορα! υ.γ. ξεχασα να αναφερω τα ασπρα δοντια...

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:22 »
Καλημέρα, και μια μικρή ( :D!!!) κατάθεση εμπειρίας-αποτελεσμάτων του ητ και από εμένα:
Πριν από 2 μήνες, άτομο με πνευμονικό οίδημα (Λόγω καρδιακής ανεπάρκειας) εισάγεται στο νοσοκομείο, όπου νοσηλεύεται 7 ημέρες και παίρνει εξιτήριο με αγωγή για το καρδιακό του πρόβλημα (το οποίο προϋπήρχε, και η αγωγή ήταν παραπλήσια με αυτή που ακολουθούσε ήδη). Ταυτόχρονα κόβει το κάπνισμα, και μιλάμε για καπνιστή 40 έτη Χ 40 τσιγάρα ημερησίως ., αλλά επειδή το ρημάδι γίνεται δεύτερη φύση, ξεκινά το ητ. (και με την συμβουλή πνευμονολόγου «από το τσιγάρο που είναι σίγουρος θάνατος για τους πνεύμονες  καλύτερα το ητ αλλά χωρίς κατάχρηση)
Με την εξαγωγή του από το νοσοκομείο τα επίπεδα κορεσμού της αιμοσφαιρίνης στο αίμα ήταν 90%-92% (φυσιολογική τιμή, εφόσον δεν εισέρχονται άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν την καμπύλη, είναι 95-98%- κάτω του 95% έχουμε υποξαιμία και κάτω του 90% αναπνευστική ανεπάρκεια).
Δύο μήνες μετά, με διακοπή του καπνίσματος και χρήση ητ: επίπεδα κορεσμού (καθημερινές μετρήσεις) 94% -96%, και να σημειωθεί πως δεν χρησιμοποιείται άλλη αγωγή ( οξυγονοθεραπεία ή οτιδήποτε άλλο)! Και βέβαια ακολουθούν και τα υπόλοιπα : τέλος στο λαχάνιασμα με το παραμικρό, καλύτερη αναπνοή, τέλος ο βήχας και τα φλέματα, και τέλος στο βραδινό ροχαλητό!!!
Συγγνώμη για το ….σεντόνι, αλλά ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας! Σίγουρα δεν είμαι ούτε ειδικός ούτε θέλω να υποκαταστήσω γιατρούς, ειδικούς κλπ, αλλά ίσως το παράδειγμα αυτό να βοηθήσει κάποιον που «σκέφτεται» να κόψει το τσιγάρο, αν δεν μπορεί αλλιώς να το «υποκαταστήσει» τουλάχιστον με το ητ. Τουλάχιστον για την περίπτωση του συζύγου μου (περί ου ο λόγος!) του άλλαξε ζωή προς το πολύ καλύτερο!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:52 »
Καλημέρα, και μια μικρή ( :D!!!) κατάθεση εμπειρίας-αποτελεσμάτων του ητ και από εμένα:
Πριν από 2 μήνες, άτομο με πνευμονικό οίδημα (Λόγω καρδιακής ανεπάρκειας) εισάγεται στο νοσοκομείο, όπου νοσηλεύεται 7 ημέρες και παίρνει εξιτήριο με αγωγή για το καρδιακό του πρόβλημα (το οποίο προϋπήρχε, και η αγωγή ήταν παραπλήσια με αυτή που ακολουθούσε ήδη). Ταυτόχρονα κόβει το κάπνισμα, και μιλάμε για καπνιστή 40 έτη Χ 40 τσιγάρα ημερησίως ., αλλά επειδή το ρημάδι γίνεται δεύτερη φύση, ξεκινά το ητ. (και με την συμβουλή πνευμονολόγου «από το τσιγάρο που είναι σίγουρος θάνατος για τους πνεύμονες  καλύτερα το ητ αλλά χωρίς κατάχρηση)
Με την εξαγωγή του από το νοσοκομείο τα επίπεδα κορεσμού της αιμοσφαιρίνης στο αίμα ήταν 90%-92% (φυσιολογική τιμή, εφόσον δεν εισέρχονται άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν την καμπύλη, είναι 95-98%- κάτω του 95% έχουμε υποξαιμία και κάτω του 90% αναπνευστική ανεπάρκεια).
Δύο μήνες μετά, με διακοπή του καπνίσματος και χρήση ητ: επίπεδα κορεσμού (καθημερινές μετρήσεις) 94% -96%, και να σημειωθεί πως δεν χρησιμοποιείται άλλη αγωγή ( οξυγονοθεραπεία ή οτιδήποτε άλλο)! Και βέβαια ακολουθούν και τα υπόλοιπα : τέλος στο λαχάνιασμα με το παραμικρό, καλύτερη αναπνοή, τέλος ο βήχας και τα φλέματα, και τέλος στο βραδινό ροχαλητό!!!
Συγγνώμη για το ….σεντόνι, αλλά ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας! Σίγουρα δεν είμαι ούτε ειδικός ούτε θέλω να υποκαταστήσω γιατρούς, ειδικούς κλπ, αλλά ίσως το παράδειγμα αυτό να βοηθήσει κάποιον που «σκέφτεται» να κόψει το τσιγάρο, αν δεν μπορεί αλλιώς να το «υποκαταστήσει» τουλάχιστον με το ητ. Τουλάχιστον για την περίπτωση του συζύγου μου (περί ου ο λόγος!) του άλλαξε ζωή προς το πολύ καλύτερο!!!  ;)
Να πω ενα μεγαλο μπραβο στον συζυγο σου που τα καταφερε!!!! Εχω καλο φιλο  καρδιολογο οπου μου εχει πει οτι το ητ δεν εχει καμια σχεση με το κτ!!

Προχτες εκανα ολες τις αιματολογικες εξετασεις που μπορει κανεις να φανταστει!! Θελω να πω σε ολους εδω οτι το ζαχαρο δεν επιρεαζεται καθολου απο το ητ!! Το  λεω γιατι πολλοι εδω αναρωτιουνται! Ουτε η χοληστερινη ουτε το ουρικο οξυ!!!! Απο τα αποτελεσματα των αιματολογικων μου εξετασεων τιποτα περιεργο δεν φανηκε στο αιμα που να το προκαλει λογικα το ατμισμα.
Σε εμενα τουλαχιστον δεν εδειξε κατι τετοιο να εχει συμβει απο τοτε που ατμιζω.

Ολες οι τιμες ειναι φυσιολογικες στις αιματολογικες μου εξετασεις εκτος απο το ουρικο οξυ που ειναι λιγο κατω αν κ αυτο δεν ειναι ανησυχητικο. Φοβομουν πολυ για το ζαχαρο κ τελεικα ειδα οτι δεν επιρεαζεται απο το ατμισμα! Αυτο το λεω με σιγουρια γιατι περυσι ειχα μαλλον λιγο περισσοτερο ζαχαρο (88)  απο οτι τωρα (83) μετα δλδ απο εναν χρονο κ κατι μηνες στο ατμισμα!!!!  ;) ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:59 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 16:14 »
Αυτά τα μηνύματα με αποτελέσματα εξετάσεων τα θεωρώ τα πιο χρήσιμα σ' αυτό το θέμα.
Στα άλλα μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι μπορεί και "να είναι η ιδέα του". Το να έχεις όμως μετρήσιμα πράγματα είναι κάτι πολύ πιο "χειροπιαστό", όπως και να το κάνουμε.

Ευχαριστούμε πολύ για τις καταθέσεις τέτοιων μαρτυριών.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 22:57 »
Ολες οι τιμες ειναι φυσιολογικες στις αιματολογικες μου εξετασεις εκτος απο το ουρικο οξυ που ειναι λιγο κατω αν κ αυτο δεν ειναι ανησυχητικο. Φοβομουν πολυ για το ζαχαρο κ τελεικα ειδα οτι δεν επιρεαζεται απο το ατμισμα! Αυτο το λεω με σιγουρια γιατι περυσι ειχα μαλλον λιγο περισσοτερο ζαχαρο (88)  απο οτι τωρα (83) μετα δλδ απο εναν χρονο κ κατι μηνες στο ατμισμα!!!!  ;) ;)

Αυτό δεν ήταν, ούτε είναι ζάχαρο. Ζάχαρο θα πρέπει να είχες πάνω από 110 για να πεις ότι έχεις κάποιο θέμα και ολική γλυκοζυλιομένη αιμοσφαιρίνη πάνω από 6.5.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 00:17 »
Δηλαδη , εγω που ειχα στην τελευταια εξεταση 5,2  ( απο 10 πριν 8 μηνες !! ) και ποταμια απο vg ειναι καλα ?  ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #278 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 01:09 »
Δηλαδη , εγω που ειχα στην τελευταια εξεταση 5,2  ( απο 10 πριν 8 μηνες !! ) και ποταμια απο vg ειναι καλα ?  ;)

Νάσσο μου εσύ είσαι αστέρι!!!!!
Μακάρι να ήμουν και εγώ έτσι.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #279 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 10:08 »
Ο γιατρος μου ειπε πως αν συνεχιζα στους παλιους ρυθμους , ειχα δεν ειχα 2-3 χρονια ζωης !! ζαχαρο 430 τριγλυκεριδια 735 χοληστερινη 270 και 3μιση πακετα τσιγαρα .Τωρα , ζαχαρο σε φυσιολογικες τιμες , τριγλυκεριδια 170 χοληστερινη 160 και 6-8 μλ υγρων !!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #280 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 10:46 »
Αυτό δεν ήταν, ούτε είναι ζάχαρο. Ζάχαρο θα πρέπει να είχες πάνω από 110 για να πεις ότι έχεις κάποιο θέμα και ολική γλυκοζυλιομένη αιμοσφαιρίνη πάνω από 6.5.
Καλημερα  :) εχεις απολυτο δικιο κ ειναι οπως το ειπες!! Ηταν δικο μου το λαθος γιατι δεν εξηγησα σωστα οτι απλα ειδα μειωση στις τιμες του ζαχαρου διχως αυτο να σημαινει οτι ημουν ποτε διαβητικη!!!
Ηθελα απλα να τονισω το γεγονος οτι απο 88 περυση φετος εχω πεσει στα 83!!! κ παλι διχως να σημαινει οτι ημουν ποτε διαβητικη!!!!! Ατμιζω τρομερα πολυ!!! κ αυτο με ανησυχουσε αυτες τις μερες που εκανα τις αιματολογικες μου εξετασεις!! Εισης να πω κ μια αλλη αληθεια αυτες τις συγκεκριμενες μερες ειχα φαει κ πολλα γλυκα!!! Ομως εμαθα καλα οτι για να κανω μια τετοια αιματολογικη εξεταση πρεπει να μην εχω φαει ουτε πιει νερο για 12 ωρες!!!!! ετσι μονο βλεπουμε τα σωστα αποτελεσματα! να προσθεσω οτι εκτος απο αυτη την εξεταση γινεται αλλη μια!!! Μια νηστικος κ μια αφου φας κατι εκει στο νοσοκομειο, πας λιγες ωρες μετα κ σου ξανακανουν μετρηση να δουν το επιπεδο του ζαχαρου κ τοτε κανουν την συγκριση κ σου λενε αν εισαι διαβητικος κτλπ.

Ειλικρινα θελω να πω ξανα οτι σημαντικο ειναι να κανουμε εστω μια φορα τον χρονο εξετασεις αιματολογικες ωστε να ξερουμε που βρισκομαστε ναι? Ειτε ατμιζουμε ειτε οχι καλο ειναι να προσεχουμε.

Θα σας πω κατι που ειλικρινα με εξεπληξε!!! Ενα αγορακι τριων ετων!!!!! εχει πολυ υψηλη χοληστερινη!!!
Τριων ετων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Οταν μου το ειπαν οι γονεις του στο νοσοκομειο ειλικρινα τρελαθηκα!!

Τοτε ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πρεπει να με τρομαζει κατι τετοιο γιατι υπαρχει κ η κληρονομικη χοληστερινη κ ζαχαρο κ οτι αλλο δεν γνωριζα!!!

Απλα ως υπευθυνα ατομα θα πρεπει να κανουμε αυτες τις εξετασεις εμεις για το καλο μας εμεις για τον ευατο μας που μας ανεχεται κ μας ταξιδευει εδω στην ζωη ναι? ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 04, 2011, 10:53
Νάσσο μου εσύ είσαι αστέρι!!!!!
Μακάρι να ήμουν και εγώ έτσι.
Μπορεις σιγουρα κ εσυ να εισαι ετσι!! Το λεω ειλικρινα κ ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις!!Απλα μην το σκεφτεσαι σαν κατι κακο ναι? Να κανεις μια σωστη κ καλη διατροφη κ να γυμναζεσαι οσο μπορεις! Το καλιτερο ειναι περπατημα καθε μερα για 25 λεπτα αν φυσικα εχεις τον χρονο!! Αν παιρνεις καποια φαρμακα να προσεχεις να τα παιρνεις οταν πρεπει κ να κανεις τους απαραιτητους ελεγχους γιατι τις περισσοτερες φορες ρυθμιζεται το ζαχαρο κ δεν το ξερουμε ενω συνεχιζουμε απο αμελεια πια να παιρνουμε τα χαπια διχως να  εχουμε τσεκαρει το ζαχαρο μας !!!!!! Ευχομαι σε λιγο καιρο να μας πεις οτι επεσε αρκετα το ζαχαρο σου!!!! :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 04, 2011, 10:55
Ο γιατρος μου ειπε πως αν συνεχιζα στους παλιους ρυθμους , ειχα δεν ειχα 2-3 χρονια ζωης !! ζαχαρο 430 τριγλυκεριδια 735 χοληστερινη 270 και 3μιση πακετα τσιγαρα .Τωρα , ζαχαρο σε φυσιολογικες τιμες , τριγλυκεριδια 170 χοληστερινη 160 και 6-8 μλ υγρων !!
για τα τριγλυκεριδια? επαιρνες χαπι? παντος μπραβο σου που καταφερες κ τα μειωσες ολα γιατι ξερω ποσο επικυνδυνα ειναι ολα αυτα που εσυ ειχες κ θελουν οντος μεγαλη προσοχη!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2011, 10:55 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #281 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 12:34 »
Oχι , χωρις χαπι  !! με ηπια διαιτα και 30 λεπτα διαδρομο 5 φορες τη βδομαδα επεσαν ολα .

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #282 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 13:12 »
Oχι , χωρις χαπι  !! με ηπια διαιτα και 30 λεπτα διαδρομο 5 φορες τη βδομαδα επεσαν ολα .
Μπραβο σου κ παλι μπραβο σου!!!! αυτο ειναι!! η κινηση πανω απο ολα!!!

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #283 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 16:04 »
Σήμερα στο ΙΚΑ έκαναν δωρεάν σπειρομέτρηση.Για όσους δεν την ξέρουν είναι μια εξέταση κατά την οποία εκπνέεις δυνατά σε ένα μηχάνημα και αυτό μετράει τον όγκο του αέρα που εκπνέεις συνολικά καθώς και τον όγκο αέρα που εκπνέεις ανά δευτερόλεπτο.
Όντας ενός χρόνου ατμιστής είπα να πάω να δω τι γίνετε με τους πνεύμονές μου.
Περιττό να σας πω ότι παραλίγο να κάψω το μηχάνημα. Στο τέλος της εξέτασης τυπώνονται σε χαρτί τα αποτελέσματα και η γιατρός που το κοίταξε λέει στον διπλανό της.
-Ρε συ αυτός βγήκε έξω από τις γραμμές
Όταν πήρα τα αποτελέσματα στα χέρια μου είδα ότι στο διάγραμμα της αναπνοής, το μέγιστο είχε φύγει εκτός των ορίων του διαγράμματος  :thumbsup_move_1:




Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #284 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 16:47 »
Αγγελε ξέρω πολύ καλα τι είναι η σπειρομέτρηση.
Πληροφοριακά είχες κάνει και ως καπνιστής την ίδια εξέταση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538188 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz