vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

538 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Jorge, kosktaxi

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #240 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 17:01 »
Πάνω σε ζηλευώ με το dd σου αλλά ερχεται σε λίγο κ για μένα...Ευχαριστω για τις ευχες σου ερχεσαι κ εσυ σιγα σιγα στην κατοσταρα :respect:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #241 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 18:43 »
εγώ  έγινα  γουρουνακι + 8 κιλά  χωρις να τρώω περισσότερο. 

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #242 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 18:45 »
εγώ  έγινα  γουρουνακι + 8 κιλά  χωρις να τρώω περισσότερο.
ειναι γιατι με το κοψιμο του κ.τ. αλλαζει ο μεταβολισμος, και αυτο δυστυχως δεν μπορεις να το γλυτωσεις..

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #243 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 18:49 »
.....εχασα 2-3 κιλα :yes:
Ξεχναω να φαω και ολη μερα πιπιλα :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #244 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 19:08 »
.....εχασα 2-3 κιλα :yes:
Ξεχναω να φαω και ολη μερα πιπιλα :idiot1:


Κατι περίεργο βάζεις στα υγρα  για να αδυνατίσεις.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #245 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 19:11 »
.....ναι ,
VG βαση σκετη-αναλατη-αγευστη και απαχη-
light με μονο 12mg nicotin :baby: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #246 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 19:43 »
.....εχασα 2-3 κιλα :yes:
Ξεχναω να φαω και ολη μερα πιπιλα :idiot1:

Αν χάσεις όμως κι άλλα, στο τέλος η ... πιπίλα σου θα ζυγίζει περισσότερο από σένα :))

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #247 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 09:58 »
Ξεκίνησα χθες το η.τ.

Πριν από αυτό (όταν κάπνιζα κανονικά), το πρωί όταν ξυπνούσα είχα απίστευτο βήχα, δεν μπορούσα να ανασάνω και έβγαζα κάτι απίστευτες χλαπάτσες. Πραγματικά το είχα παρακάνει αφού με μία πολύ μικρή ανάσα (μόνο από το στόμα, από την μύτη ήταν αδύνατο) νόμιζα ότι θα μου βγούνε οι πνεύμονες βόλτα (να ξεφύγουν από μένα). Αυτό συνέβαινε μέχρι να κάνω ένα τσιγάρο και να πιώ καμιά γουλιά καφέ.

Σήμερα κλείνω 1 μέρα με η.τ. και μόλις ξύπνησα, πήρα μία τεράστια ανάσα από τη μύτη χωρίς κανένα πρόβλημα. Τρελάθηκα!!! Είχα ξεχάσει πως ειναι να ανασαίνεις κανονικά!!! Πήρα και άλλες ανάσες να δω μήπως απλά έτυχε αλλά τίποτα! Ανάσαινα κανονικότατα!!! Και σε 1 μόλις μέρα???? Απίστευτο!


Χθες το βράδυ όμως μου μπήκε κάτι στο μυαλό να ρωτήσω. Ο ατμός αυτός που βάζω στα πνευμόνια μου, δεν υγροποιείται (έστω και σε μικρή ποσότητα) ? Μήπως στο μέλλον υπάρξουν προβλήματα με υγρά στους πνεύμονες? Δεν έχω ιδέα από αυτά και γι'αυτό ρωτάω, μπορεί να λέω και βλακείες...! Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό?

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #248 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 10:01 »
Και που είσαι ακόμα.. :) :)..σε 2 μήνες να δεις διαφορές  :yes: :yes:
..για την ερώτηση σου κάνε μια μελέτη εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/board,19.0.html

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #249 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 10:04 »
αυτη η βελτιωση με εκανε και ενθουσιαστικα τοσο με το ητ οι διαφορες ειναι τεραστιες ! μολις ξεπερασης την αρχικη φαριγγιτιδα και δεν σε τρομαξει θα παθεις πλακα με το ποσο καλιτερα θα εισαι ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #250 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 10:46 »
Χθες το βράδυ όμως μου μπήκε κάτι στο μυαλό να ρωτήσω. Ο ατμός αυτός που βάζω στα πνευμόνια μου, δεν υγροποιείται (έστω και σε μικρή ποσότητα) ? Μήπως στο μέλλον υπάρξουν προβλήματα με υγρά στους πνεύμονες? Δεν έχω ιδέα από αυτά και γι'αυτό ρωτάω, μπορεί να λέω και βλακείες...! Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό?
Kαλημερα kerveros :bye:
Aν πουμε οτι οι πνευμονες δεν ειναι σχεδιασμενοι
να ατμιζουν - αν και πολλα ιατρικα εισπνεομενα εχουν την μορφη ατμισματος,
.....υγραντηρες δωματιου-σιγουρα δεν ειναι σχεδιασμενοι και για πισσα και 4000 αλλες ουσιες και
παραγωγα καυσης :nope:
Αρα εχεις οπωσδηποτε 4000 λογους και παραπανω να ανησυχεις λιγοτερο,
απ'οσο οντας χρηστης κ.τ. - καλο μου ακουγεται :))

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #251 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 10:52 »
..για την ερώτηση σου κάνε μια μελέτη εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/board,19.0.html

Σε ευχαριστώ, όντως το Φόρουμ έχει πάρα πολλά θέματα καλυμένα  :)

Αποσυνδεδεμένος argy

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #252 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 13:23 »
Περίμενα να περάσει κανένας μήνας ατμίσματος για να μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα για τις διαφορές στην υγεία μου.
Προσωπικά για να υπάρξω δίκαιος τα 3 τσιγαρακια την ημέρα ακόμα τα κάνω αλλά κατα κύριο λόγο επικρατεί το η.τ.
Δεν ξέρω όμως αν είδα καμία σημαντική διαφορά. Διαβάζω για βελτίωση αναπνοής για πρωινά φλέματα και άλλα πολλά και αναρωτιέμαι μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος.
Μοναδικές διαφορές που έχω δει και που δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να οφείλονται στο η.τ. είναι ότι έχω παραπάνω νεύρα απ' ότι είχα, τρώω περισσότερο ,έχω αρχίσει να παίρνω κιλά και έχω γίνει δυσκοίλιος .
Εύχομαι όλα τα παραπάνω να είναι προσωρινά γιατί δεν θα άντεχα 5-6 κιλά ακόμα..... :o
Εναγωνίως περιμένω να περάσει και 2 μήνας για να έχω να μιλάω για διαφορές προσ το καλύτερο και όχι όπως περιγράφω παραπάνω....

 


Αποσυνδεδεμένος PanosZervos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #253 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 13:38 »
@ argy
Καλημέρα φίλε. 26 χρόνια κάπνιζα και είχα συνδυάσει την πρωινή μου επίσκεψη στην τουαλέτα με καφέ και τσιγάρο... έκανα 3 μήνες να ξαναβρώ τους "ρυθμούς" μου ;) μην μασάς...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #254 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 14:15 »
Μοναδικές διαφορές που έχω δει και που δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να οφείλονται στο η.τ. είναι ότι έχω παραπάνω νεύρα απ' ότι είχα, τρώω περισσότερο ,έχω αρχίσει να παίρνω κιλά και έχω γίνει δυσκοίλιος .
Εύχομαι όλα τα παραπάνω να είναι προσωρινά γιατί δεν θα άντεχα 5-6 κιλά ακόμα..... :o
Και μόνο το γεγονός ότι σου άνοιξε η όρεξη δείχνει ότι ξεφεύγεις σιγά - σιγά.
Εγώ πήρα 7 κιλά, όλα το δεύτερο μήνα, αλλά τώρα άρχισαν να φεύγουν. Εκείνο το μήνα, όσα υγρά άτμιζα νόμιζα ότι είχαν γεύση φρέσκου βούτυρου... Πεινούσα συνέχεια...
Δεν έγινα όμως και Πάγκαλος...

Συνήθως όσα κιλά παίρνεις απότομα, τα χάνεις.
Υπομονή...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz