vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Lazy Dog, πολυς, Jorge

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος capn10

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #210 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 20:05 »
καλησπέρα
είμαι καινουργιο μέλος και θέλω  βοηθεια, δεν έχω ξεκινησει το ηλεκτρονικο καπνισμα αλλά θα ήθελα απλα ως εμπειρία και θελω να ρωτήσω, το ηλεκτρονικό καπνισμα έχει καποιες παρενεργειες σε  συνδυασμό με λήψη φαρμάκων?
Και κάτι άλλο σαν καινούργιος στο καπνισμα αυτο, τι μου προτείνεται για αρχή.
Σαν κανονικος καπνιστης κάνω μεχρι 5 τσιγαρα την ημερα.
ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #211 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 01:17 »
καλησπέρα
είμαι καινουργιο μέλος και θέλω  βοηθεια, δεν έχω ξεκινησει το ηλεκτρονικο καπνισμα αλλά θα ήθελα απλα ως εμπειρία και θελω να ρωτήσω, το ηλεκτρονικό καπνισμα έχει καποιες παρενεργειες σε  συνδυασμό με λήψη φαρμάκων?
Και κάτι άλλο σαν καινούργιος στο καπνισμα αυτο, τι μου προτείνεται για αρχή.
Σαν κανονικος καπνιστης κάνω μεχρι 5 τσιγαρα την ημερα.
ευχαριστω.

Για το θέμα με τις παρενέργειες και το η.τ. (ηλεκτρονικό τσιγάρο) θα πρέπει να απευθυνθείς στον θεράποντα ιατρό σου.
Όσο για το η.τ. που θα πάρεις αυτό έχει να κάνει με το τι έχεις δοκιμάσει και με το τι θες εσύ να κρατάς στο χέρι σου. Γεύσεις θα βρεις μόνος σου γιατί είναι ένα θέμα υποκειμενικό.
Φιλικά Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος capn10

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #212 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 10:27 »
καλημερα
εψαξα και βρηκα αυτό το άρθρο και σας το παραθέτω για ενημέρωση

'Υπάρχει κάτι ακόμα που πρέπει να γνωρίζω για το ηλεκτρονικο τσιγαρο;
Το ηλεκτρονικο τσιγαρο θα πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο από ενήλικες. Επίσης, δεν πρέπει να το χρησιμοποιούν έγκυες ή γυναίκες που θηλάζουν. Ακόμη άτομα με προβλήματα υγείας όπως, υπέρταση, διαβήτη ή άτομα που χορηγούνται φαρμακευτικές συνταγές για αντικαταθλιπτικά φάρμακα ή έχουν άσθμα, ΔΕΝ πρέπει να το χρησιμοποιούν,

απο το site www.ηλεκτρονικο-τσιγαρο.gr




Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 10:32 »
καλημερα
εψαξα και βρηκα αυτό το άρθρο και σας το παραθέτω για ενημέρωση

'Υπάρχει κάτι ακόμα που πρέπει να γνωρίζω για το ηλεκτρονικο τσιγαρο;
Το ηλεκτρονικο τσιγαρο θα πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο από ενήλικες. Επίσης, δεν πρέπει να το χρησιμοποιούν έγκυες ή γυναίκες που θηλάζουν. Ακόμη άτομα με προβλήματα υγείας όπως, υπέρταση, διαβήτη ή άτομα που χορηγούνται φαρμακευτικές συνταγές για αντικαταθλιπτικά φάρμακα ή έχουν άσθμα, ΔΕΝ πρέπει να το χρησιμοποιούν,

απο το site www.ηλεκτρονικο-τσιγαρο.gr

Θέλοντας να καλύψουν τον νώτα τους ισοπέδωσαν τα πάντα.

Κανονικά θα έπρεπε να το αλλάξουν σε
"Το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο από ενήλικες.
Επίσης, έγκυες ή γυναίκες που θηλάζουν, άτομα με προβλήματα υγείας όπως, υπέρταση, διαβήτη ή άτομα που χορηγούνται φαρμακευτικές συνταγές για αντικαταθλιπτικά φάρμακα ή έχουν άσθμα, πρέπει να συμβουλευτούν το γιατρό τους"


Αποσυνδεδεμένος capn10

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 10:40 »
αυτό, γιατί το λες?

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 10:49 »
Θέλοντας να καλύψουν τον νώτα τους ισοπέδωσαν τα πάντα.

Κανονικά θα έπρεπε να το αλλάξουν σε
"Το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο από ενήλικες.
Επίσης, έγκυες ή γυναίκες που θηλάζουν, άτομα με προβλήματα υγείας όπως, υπέρταση, διαβήτη ή άτομα που χορηγούνται φαρμακευτικές συνταγές για αντικαταθλιπτικά φάρμακα ή έχουν άσθμα, πρέπει να συμβουλευτούν το γιατρό τους"

Μου φαίνεται ότι το έγραψα παραπάνω.


Αποσυνδεδεμένος capn10

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 11:13 »
αυτό το άρθρο γράφτηκε μετά από έρευνα, εσύ πως εβγαλες αυτό το δικό σου συμπέρασμα, μήπως δεν σε βολευει από κάποια μεριά?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 11:21 »
....για ποια ερευνα μιλας capn10 - ποτε εγινε-με τι στατιστικα δειγματα - ποια μεθοδο ερευνης ακολουθησαν-placebo,blind....η' ποια αλλη ?
Εχει καποιο λινκ που παραπεπμπει - πως μετρηθηκε η προσληψη νικοτινης μεσω ατμισματος και με τι ρυθμο μεταφερεται στο αιμα και στο μητρικο γαλα ?
Εγω δεν βρηκα καποια αναλυτικη και εξειδικευμενη ερευνα για το ατμισμα - εσυ που τι βρηκες να τη διαβασω και εγω  :yes:

Αποσυνδεδεμένος capn10

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 11:38 »
το κειμενο δεν λέει μόνο για το μητρικό γάλα αλλά και για ατομα που ακολουθούν φαρμακευτική αγωγή ή έχουν ασθμα και εαν εσύ έχει βρει μια εξειδικευμενη έρευνα που να αναφέρει ότι το η.κ δεν είναι επικίνδυνο πε΄σ'την και σε εμας.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 11:42 »
......απο ερευνα μιλαμε για κειμενο - μαλλον δεν εχεις απαντηση τεκμηριωμενη  :yes:

Αποσυνδεδεμένος capn10

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #220 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 11:47 »
φιλε μου, μήπως είσαι απο κανενα μαγαζακι πωλησης ηλεκτρονικου καπνισματος?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #221 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 11:51 »
[spoiler]            :sign_kalooo:         :laugh1:    :lotpot:             :heat:
Φιλε μου,
μηπως εισαι απο κανα μαγαζακι πωλησης κανονικων τσιγαρων  ;D
 
 [/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 11:57 »
φιλε μου, μήπως είσαι απο κανενα μαγαζακι πωλησης ηλεκτρονικου καπνισματος?

Φίλε για μισό λεπτό γιατί πολύ περίεργα μας τα λες :hmmm:
Εγώ που ρώτησα τον Γιατρό μου, και δεν είναι κανένα γιατρουδάκι που βγήκε χθες από το πανεπιστήμιο, ήταν πάρα πολύ καλά ενημερωμένος για το η.τ. και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τον διαβήτη και το η.τ.
Όσο και εάν έψαξα στο διαδίκτυο, δεν βρήκα πουθενά κάτι που να λέει το αντίθετο και εσύ μας παραθέτεις μια ατεκμηρίωτη αράδα και μας βγάζεις όλους εμπόρους;;;; :wall: :wall:

Τεκμηρίωσε την άποψή σου με κάτι σοβαρό (επιστημονική έρευνα) και μετά τα ξαναλέμε.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 12:04 »
Φαίνεται ότι ο συγκεκριμένος έμπορος έχει δικές του πηγές, μοναδικές παγκοσμίως, αλλά δεν τις αποκαλύπτει.
Είχαμε κι άλλη φορά παρόμοια περίπτωση με τον ίδιο όπου έλεγε ότι τα υγρά άνω των 18 mg είναι επικίνδυνα κ.τ.λ. Και γι' αυτό δεν τα εισάγει. Ρωτήθηκε και τότε πού βασίζει αυτό του τον ισχυρισμό αλλά δεν απάντησε: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2756.0.html

Αποσυνδεδεμένος capn10

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #224 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 12:09 »
δεν σας βγαζω ολους εμπορους απλα υπαρχει και μια αλλη αποψη που πρεπει να ψαξουμε και να δουμε τι γινεται, τωρα για το θεμα του διαβητη αν ειχες αυτη την ενημερωση απο γιατρο τοτε οκ, τωρα αν μπορεισ να μαθεις και για τα αλλα που αναφερω πιο πανω και δεν ειναι δικη μου αποψη ακομα καλυτερα ετσι ωστε να εχουμε ολοι μια ολοκηρωμενη αποψη.
Και εγω προσπαθω να ενημερωθω.
περιμενω νεα σου.
ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60444 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz