vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, kosktaxi, yorgoss, camber

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 14, 2011, 11:02 »
υστερα απο 3 1/2 μηνες εχω δει και εγω ολα τα παραπανω οσον αφορα το θεμα υγειας
να πω πρωτα οτι απο την πρωτη μερα που πηρα το ΗΤ στα χερια μου δεν εκανα ουτε 1 ΚΤ.το ειχα καλα δουλεμενο στο μυαλο μου και βρηκα το τελειο υποκαταστατο.
αυτο λοιπον που θελω να επισημανω εινε οτι αλλαξε και η ποιοτητα ζωης μου.δεν ψαχνω πια ενα υσηχο μερος για να απολαυσω τον καφε μου μαζι με ενα πακετο τσιγαρα (ιδιως μετα τον υπνο)γιατι αλλιως δεν λειτουργουσα.εχω πια χρονο και κυριως ενεργεια να αφιερωσω στα παιδια μου .για παραδειγμα αντι για τον καθιερωμενο απογευματινο καφε κανουμε τη βολτα μας με τα ποδηλατα(ναι....με εβαλαν και αγορασα ποδηλατο)η κανω κουνια με την μικρη μου κορη στην παιδικη χαρα.και το πιο παραξενο ειναι οτι το διασκεδαζω......
ειναι λοιπον πολλα που αλλαξαν στην καθημερινοτητα μου που επειδη καπνιζα 25 χρονια(ειμε 41 χρονων)χωρις να το εχω κοψει ουτε μια ωρα δεν μπορουσα να τα δω και τωρα δεν τα αλλαζω με τιποτα
γενικα η ζωη χωρις τσιγαρο ειναι πολυ καλητερη

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #166 στις: Αυγούστου 14, 2011, 14:43 »
καλημέρα δεν ξέρω εάν φταίει το ητ αλλά κοιμάμαι πολύ λίγο , δλδ 4,5 ώρες και μετά ξυπνάω ξεκούραστος μεν αλλά  σαν τον (batman)δεν έχω
διαβάσει κάτι παρόμοιο γιαυτό το ρωτάω ( η δικιά μου εξηγήσει είναι ότι οξυγονώνεται καλύτερα ο εγκέφαλος και δεν χρειάζεται περισσότερο ύπνο
αλλά επειδή  δεν είμαι ειδικός γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο?????
 :confused1: :confused1: :confused1:
οπα !!!!!!!!! και εγω το ιδιο .... :hmmm: τι εγινε ρε παιδια απο το πολι ρουφα ρουφα βρικολακιασα ????? :confused1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 07, 2011, 06:55
να πω ομος και οτι ολα ειναι πολι καλιτερα ιδικα γευση και αντοχη !!!!!! γεοτριπανο λεμε  ;)  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2011, 06:55 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #167 στις: Αυγούστου 20, 2011, 21:43 »
Πριν ξεκινήσω το άτμισμα, δεν μπορούσα να ανασάνω καλά-σωστά με το κ.τ.
Αν και στην αρχή με το η.τ. φανηκε να υπάρχει διαφορά, τελικά παραμένει.

Ίσως να μην προέρχεται από το κάπνισμα-άτμισμα.
Κάτι αντίστοιχο κανείς ;

Επίσης, όταν αλλάζω γεύση, είναι μια χαρά την 1η ημέρα.
Μετά την συνηθίζω τόσο, ώστε να μην την γεύομαι καθόλου...
Λέτε να φταίει το συγκεκριμένο υγρό;
Η ποιότητα του εκάστοτε υγρού;
'Η εν τέλει πρέπει ανά διαστήματα να αλλάζεις γεύση, κάτι σαν αφύπνιση;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #168 στις: Αυγούστου 20, 2011, 21:55 »
Γεια σου spookys !!!
Αν καταλαβα καλα ,μια απορια που εχεις ειναι πως χανεις την αισθηση
του αρωματος που ατμιζεις ???
Πολυ φυσιολογικο αν σκεφτεις πως και στο καπνισμα,
τα περισσοτερα τσιγαρα γινονται μηχανικα και δεν θυμασαι καλα-καλα ποτε ''αναψες'',
ποτε εσβησες....
Και ειναι συνηθης τακτικη για πολλους ατμιστες,
να εχουν 3-4 αγαπημενα αρωματα και να επιλεγουν στη διαρκεια της ημερας και στιγμης και την αναλογη ''γευση'' !!( εγω προσωπικα εφυγα απο τα αρωματα και κανω σκετη ατμιστικη βαση με mg nicotin κατ' επιλογη).
Τωρα οτι αφορα τη βελτιωση στην αναπνοη σου,
λες πως ειδες βελτιωση - σωστα ????
Τι θες να πεις .....<< πως τελικα παραμενει >> ??? ....δεν μπορεις να αναπνευσεις ανετα και με το ατμισμα ????
 

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #169 στις: Αυγούστου 20, 2011, 22:26 »
Ναι φίλε John !!
Σαν να αναπνέω 60% απ' το 100% ( Τυχαία αναλογία !!! )
Το ίδιο και με την ένταση της όσφρησης.
Υπάρχει μια εξασθένηση !!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #170 στις: Αυγούστου 20, 2011, 22:27 »
π
καλημέρα δεν ξέρω εάν φταίει το ητ αλλά κοιμάμαι πολύ λίγο , δλδ 4,5 ώρες και μετά ξυπνάω ξεκούραστος μεν αλλά  σαν τον (batman)δεν έχω
διαβάσει κάτι παρόμοιο γιαυτό το ρωτάω ( η δικιά μου εξηγήσει είναι ότι οξυγονώνεται καλύτερα ο εγκέφαλος και δεν χρειάζεται περισσότερο ύπνο
αλλά επειδή  δεν είμαι ειδικός γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο? ??? ?
 :confused1: :confused1: :confused1:
Πόσο καιρό ατμίζεις ?
Ο ρηχός ύπνος είναι χαρακτηριστικό της έλλειψης νικοτίνης
Υπνηλία την ημέρα και ρηχός ύπνος το βράδυ , είχα αυτή την εμπειρία περίπου 2 βδομάδες αφού άρχισα το άτμισμα μετα εξαφανίστηκε.
Χαρακτηριστικό επίσης της υπερβολικής κατανάλωσης νικοτίνης είναι επίσης αυπνία, αλλά αν δεν καταναλώσεις για 1-2 ώρες  δεν υπάρχουν συμπτώματα ( η νικοτίνη απομακρύνεται απ το αίμα γρήγορα) άρα όταν κάθε 2 ώρες ξυπνάς είναι έλλειψη και όχι υπερκατανάλωση
Χαρακτηριστικό επίσης είναι ότι το πρωί είσαι οκ και δεν αισθάνεσαι άυπνος.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #171 στις: Αυγούστου 20, 2011, 22:39 »
Ναι φίλε John !!
Σαν να αναπνέω 60% απ' το 100% ( Τυχαία αναλογία !!! )
Το ίδιο και με την ένταση της όσφρησης.
Υπάρχει μια εξασθένηση !!
Εκεινο που επηρεαζει κατα καιρους τους ατμιστες ειναι η αντιδραση του οργανισμου
 στην VG και την PG.
Εμενα η VG που την προτιμω,
μου δημιουργει κατα καιρους φουσκωμα και η PG ακομα χειροτερα ερεθισμο στο λαιμο.
Τωρα αναλογα με τα υγρα που κανεις,
υποθετω καποιο αναλογο συμπτωμα σε βαραινει και μειωνει την οσφρηση ( προβλημα με την οσφρηση ειχα οποτε αναπνεα πολυ καμενο  ;D:hmmm:   ;)
 

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #172 στις: Αυγούστου 27, 2011, 09:18 »
Είμαι 8 μέρες χωρίς να έχω καπνίσει καθόλου κανονικό τσιγάρο. Διαπίστωσα όμως πως εδώ και 2 μέρες έχω τάσεις γιά εμετό και περίεργο γδάρσιμο στο λαιμό. Ατμίζω γύρω στα 3 ml Halo Tribeca περιεκτικότητας 18 mg νικοτίνης την ημέρα. Τι μπορεί να συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #173 στις: Αυγούστου 27, 2011, 11:33 »
Φαση προσαρμογης του οργανισμου θα ελεγα.
Εγω 2η και 3η εβδομαδα ειχα αυτα τα συμπτωματα.
Βεβαια αλλαζα τοτε συνεχως γευσεις.
Μετα απο την 3η εβδομαδα εως τωρα, ολα οκ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος evm

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #174 στις: Αυγούστου 27, 2011, 12:58 »
και εγο το ιδιο χωρις ομος τάσεις γιά εμετό... Charas60 ίσως πρέπει να πάρεις ένα ελαφρύτερο eliquid. τάσεις γιά εμετό μου ακούγεται σαν υπερβολική δόση νικοτίνης

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #175 στις: Αυγούστου 27, 2011, 13:18 »
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.
Έχω μία απορία και θα ήθελα τα φώτα σας.
Εάν ποστάρω σε λάθος θρεντ θα ήθελα οι Mod να το μεταφέρουν στο σωστό.
Έχω ένα πρόβλημα υγείας, ζαχαρώδης ινσουλινοεξαρτόμενος διαβήτης.  :(
Πρέπει και θέλω να κόψω το κάπνισμα κτ, όσο όμως και να έψαξα στο νετ, δεν μπόρεσα να βρω εάν το ητ είναι "αβλαβές" για μένα.
Είμαι έτοιμος να πάρω το ητ ICE και θα ήθελα την βοήθειά σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιάννης.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #176 στις: Αυγούστου 27, 2011, 14:30 »

Έχω ένα πρόβλημα υγείας, ζαχαρώδης ινσουλινοεξαρτόμενος διαβήτης.  :(
Πρέπει και θέλω να κόψω το κάπνισμα κτ, όσο όμως και να έψαξα στο νετ, δεν μπόρεσα να βρω εάν το ητ είναι "αβλαβές" για μένα.
Είμαι έτοιμος να πάρω το ητ ICE και θα ήθελα την βοήθειά σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιάννης.  :bye:
Φίλε μου νομίζω ότι αρμοδιότερος να σου απαντήσει είναι ο γιατρός σου.Πες του τα συστατικά των υγρών (VG,PG,Νικοτίνη,άρωμα) για να σε κατευθύνει.Μακάρι να σου πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και να παρατήσεις το κάπνισμα αρχίζοντας το άτμισμα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #177 στις: Αυγούστου 27, 2011, 15:35 »
Μαλον δεν ειναι εδω το σοστο νιμα αλα θελω να μιραστω μαζει σας αυτο που ζω... Εδω και 3 μερες μου τελιοσε το υγρο που πιρα μαζι μου απο αθηνα επιδι δεν ιξερα που θα βρω στα χανια πιγα σε ενα φαρμακιο και πιρα γλικερινη αρομα βανιλια ειχα μαχι μου ενα μπουκαλι οποτε απο 18 νικοτινη επεσα στο 0 και δεν εχω το παραμικρο συνδρομο στερισης. .. Περιεργο μου φενετε αλλα απο 3 πακετα χορις να το κσταλαβω βρεθικα ελευθεροοοοοοοοοοςςς!!!! Π.σ. Ο ΙΑΤΤΥ μου μου χαριζει Απιστευτα εντιποσιακα ντουμανια με ολο γευση αλα χορις πλεον ΝΙΚΟΤΙΝΗ!!!!!!!! :respect:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 27, 2011, 15:50
Είμαι 8 μέρες χωρίς να έχω καπνίσει καθόλου κανονικό τσιγάρο. Διαπίστωσα όμως πως εδώ και 2 μέρες έχω τάσεις γιά εμετό και περίεργο γδάρσιμο στο λαιμό. Ατμίζω γύρω στα 3 ml Halo Tribeca περιεκτικότητας 18 mg νικοτίνης την ημέρα. Τι μπορεί να συμβαίνει?
pg ειναι αυτο το υγρο?αν ναι γιρνα το σε vg η το αντιθετο και σινεχισε να ατμιζις οσο θες αλλα κανενα τσιγαρο θα στροση ο λεμος ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2011, 15:50 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Παγωτατζής

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • τα λεφτά και τα ψάρια τρώγονται φρέσκα!
    • ΔΩΔΩΝΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #178 στις: Αυγούστου 27, 2011, 15:43 »
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.
Έχω μία απορία και θα ήθελα τα φώτα σας.
Εάν ποστάρω σε λάθος θρεντ θα ήθελα οι Mod να το μεταφέρουν στο σωστό.
Έχω ένα πρόβλημα υγείας, ζαχαρώδης ινσουλινοεξαρτόμενος διαβήτης.  :(
Πρέπει και θέλω να κόψω το κάπνισμα κτ, όσο όμως και να έψαξα στο νετ, δεν μπόρεσα να βρω εάν το ητ είναι "αβλαβές" για μένα.
Είμαι έτοιμος να πάρω το ητ ICE και θα ήθελα την βοήθειά σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιάννης.  :bye:

και όταν τον ρωτήσεις πες μας κλι εμάς τι σου είπε... να μαθαίνουμε..

Αποσυνδεδεμένος Radiokefalos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #179 στις: Αυγούστου 27, 2011, 18:20 »
ΚΟντεύω 2 μήνες χωρίς ούτε μια τζούρα τσιγάρο. Ξεκίνησα πρώτα για την εμπειρία αλλά συνειδητοποίησα πως η ανάγκη να έχω κάτι στο χέρι και να ρουφάω βλέποντας να εκπνέω καπνό ήταν πιο μεγάλη από την εξάρτηση από την Νικοτίνη η οποία πραγματικά οδήγησε σε ενα μικρό σύνδρομο στέρησης τις πρώτες 3 μέρες ειδικά με το φραπεδάκι . Μετά όλα είναι θέμα το πως επεξεργάζεται ο εγκέφαλό σου το σύνδρομο. Εγω προσωπικά μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα. Το σύνδρομο εμφανίζεται στον καφέ τα πρώτα λεπτά αλλά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο αποκτάς  την ικανοποιητική ψευδαίσθηση του καπνίσματος - κυρίως με μια δυνατή γεύση όπως μέντα ή μήλο . Ειδ'ωμεν , με συνδιασμό με άθληση ειναι τέλειος ο συνδιασμός.
Δεν το συζητάω για το τι αλλαγές έχω δει, από τις δυσοσμίες, τη φυσική κατάσταση και τα αποτσίγαρα. Βέβαια πρέπει να ομολογήσω και τα αρνητικά
όπως : διαταραχές στον ύπνο - ξυπνούσα κάθε 2 ώρες  * δεν το χω ξεπεράσει αλλά όσο πάει εξομαλυνεται η κατάσταση
αρκετά νεύρα - και αυτό όσο πάει βελτιώνεται
λίγα κιλάκια - αν και μπορούσα να το αποφύγω *πιστεύω επειδή άρχισα να τρώω πρωινο που δεν ετρωγα  και άλλαξα τις διατροφικές συνήθειες αλλά αυτό διορθώνεται. Έχω πάντως αρκετή αυτοπεποίθηση, ασφαλώς και δεν υπόσχομαι τίποτα *ας μη γελιόμαστε το 95%  των χρηστών ξαναρχίζουν κάποια στιγμή το τσιγάρο αλλά για αποτοξίνωση είναι η καλύτερη λυση . Και φυσικά έχω την μεγάλη περιέργεια πως θα είναι ο εαυτόςε μου μετά απο ένα χρόνο χωρίς τσιγάρο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz