vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

223 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Buliwyf, ΨΗΛΟΣ, Jorge, Milarepa, tibolaso, Mimhsdr, trabaman

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 24, 2011, 13:40 »
.......γουσταρω arxos  :thumpup: :thumpup:
....βεβαια εγω εχω λιγοτερο καιρο κομενο το κτ,
αλλα μπασκετακι επαιζε την τελευταια 3ετια - να ξαναθυμηθουμε ωραια πραγματα....βαρακια στο σπιτι,yoga κλπ
....αμα σου πω τωρα οτι δεν εχω κανει test drive - που βρισκομαι - γιατι γεννηθηκε ο γιος μου ακριβως οσο καιρο ατμιζω ????? :dontknow:  ;D
....εκεινο που ειναι σιγουρο ειναι οτι δεν εχω κανενα βαρος στο στηθος,
καθαρισε η γευση που δεν ειχα,
βρηκα τη χαμενη οσφρηση μου,
δεν βρωμαω ουτε εγω ουτε τα ρουχα μου ουτε το σπιτι και το αυτοκινητο και δεν ενοχλω κανεναν στην δουλεια και στο σπιτι η' σε επισκεψεις...... :angel: :angel: :angel:

Γιάννη η μεγαλύτερη ανταμοιβή είναι το οτι θα σε αγκαλιάζει το παιδί σου και θα σε φιλάει χωρίς να βρωμάς τσιγαρίλα...
Εμένα πριν απέφευγε να με αγκαλιάσει λόγω τσιγαρίλας αλλά με το ΗΤ άλλαξαν όλα...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 24, 2011, 14:24 »
Γιάννη η μεγαλύτερη ανταμοιβή είναι το οτι θα σε αγκαλιάζει το παιδί σου και θα σε φιλάει χωρίς να βρωμάς τσιγαρίλα...
Εμένα πριν απέφευγε να με αγκαλιάσει λόγω τσιγαρίλας αλλά με το ΗΤ άλλαξαν όλα...  :thumpup:
Προχθές στη δουλειά πάω δίπλα σε μια συνάδελφο (σε διαφορετικό γραφείο) και με ρωτάει τι άρωμα φοράω. Της είπα ότι δεν φοράω άρωμα.
Ήταν το ecopure που άτμιζα πριν λίγο  :)

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #152 στις: Αυγούστου 04, 2011, 16:47 »
Καλησπέρα.
Με αφορμή το πρώτο πόστ θέλω να πω τις διαφορές που έχω δει.
Ατμίζω περίπου 40 μέρες τώρα & η διαφορά που έχω δεί είναι πολύ μεγάλη.
Με το λαχάνιασμα δεν είχα μεγάλο πρόβλημα αλλά τώρα βλέπω πως ενώ είχα ένα φούσκωμα στους 3 ορόφους μαζί με ένα ελαφρύ αλλά ενοχλητικό λαχάνιασμα, τώρα το λαχάνιασμα έχει ελαττωθεί στο μισό & περισσότερο σε σημείο που μου προξενεί εντύπωση, η γεύση εχει βελτιωθεί πολύ & οι διαφορές είναι ότι έχει καλύτερη αίσθηση στο κίτρινο τυρί στο καφέ στα ψητά επίσης έχω την εντύπωση πως τώρα μου φαίνονται όλα λίγο πιο γλυκά & έτσι ελάττωσα τη ζάχαρη στο καφέ μου. Στο "φύκι φύκι" ;) καλή διαφορά στις επιδόσεις ...! Δεν βρωμάω, αισθάνομαι πιο καθαρός, η βαφτιστήρα μου δεν μου λέει πια πουφ βρομάς, ξυπνάω πιο εύκολα το πρωί & χωρίς τη πικρίλα στο στόμα, μου έχει ανοίξει λίγο η όρεξη (λες & πριν δεν είχα... :tongue_smilie:) δεν ντουμανιάζω το χώρο που βρίσκομε & είναι & μια αφορμή να πιάνεις κουβεντούλα στις ομορφούλες που σε ρωτάνε...! :-[ ;)
Με λίγα λόγια έχει αλλάξει η ζωή μου.
Είμαι 41 χρονών & πιστεύω πώς αν κάπνιζα άλλα 10 χρόνια θα μου το έκοβε ο γιατρός ! (μακριά από εμάς)
Υ.Γ άκουσα κάπου ότι επιριάζει το ζάχαρο...Ξέρει κανείς αν αληθεύει ?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #153 στις: Αυγούστου 04, 2011, 16:51 »
[...] Υ.Γ άκουσα κάπου ότι επιριάζει το ζάχαρο...Ξέρει κανείς αν αληθεύει ?

Όχι, από ό,τι έχουμε διαβάσει μέχρι στιγμής, δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Ίσως πολλοί ακούνε το όνομα "γλυκόλη" ή "γλυκερίνη" και το μυαλό πάει συνειρμικά στο ζάχαρο.

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #154 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:27 »
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου Atmos

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #155 στις: Αυγούστου 05, 2011, 07:27 »
Καμία αύξηση στο ζάκχαρο. Είμαι στο 0.75-0.80 χρόνια :)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #156 στις: Αυγούστου 05, 2011, 09:19 »
Oταν ανακαλυψα οτι εχω διαβητη ειχα γλυκοζυλιωμενη 10 !!  7 μηνες μετα και με ηπια διαιτα , σχεδον καθημερινη ασκηση σε διαδρομο για 30-40 λεπτα και πολυ , παρα πολυ ατμισμα ( 6-10 μλ τη μερα )  η σημερινη τιμη της γλυκοζυλιωμενης μου ειναι 5,2 . Ο διαβητολογος μου εδωσε συγχαρητηρια !! Για να καταλαβεις , μου ειπε πως οι τελευταιες μου εξετασεις ηταν για σεμιναριο !!!

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #157 στις: Αυγούστου 05, 2011, 12:27 »
Oταν ανακαλυψα οτι εχω διαβητη ειχα γλυκοζυλιωμενη 10 !!  7 μηνες μετα και με ηπια διαιτα , σχεδον καθημερινη ασκηση σε διαδρομο για 30-40 λεπτα και πολυ , παρα πολυ ατμισμα ( 6-10 μλ τη μερα )  η σημερινη τιμη της γλυκοζυλιωμενης μου ειναι 5,2 . Ο διαβητολογος μου εδωσε συγχαρητηρια !! Για να καταλαβεις , μου ειπε πως οι τελευταιες μου εξετασεις ηταν για σεμιναριο !!!
Μπράβο ρε φίλε !!! Ωραίος !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kikirikoy

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 06, 2011, 08:40 »
καλημέρα δεν ξέρω εάν φταίει το ητ αλλά κοιμάμαι πολύ λίγο , δλδ 4,5 ώρες και μετά ξυπνάω ξεκούραστος μεν αλλά  σαν τον (batman)δεν έχω
διαβάσει κάτι παρόμοιο γιαυτό το ρωτάω ( η δικιά μου εξηγήσει είναι ότι οξυγονώνεται καλύτερα ο εγκέφαλος και δεν χρειάζεται περισσότερο ύπνο
αλλά επειδή  δεν είμαι ειδικός γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο?????
 :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 06, 2011, 10:37 »
Μήπως είναι από τη νευρικότητα που έκοψες το τσιγάρο…?

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 06, 2011, 10:56 »
καλημέρα δεν ξέρω εάν φταίει το ητ αλλά κοιμάμαι πολύ λίγο , δλδ 4,5 ώρες και μετά ξυπνάω ξεκούραστος μεν αλλά  σαν τον (batman)δεν έχω
διαβάσει κάτι παρόμοιο γιαυτό το ρωτάω ( η δικιά μου εξηγήσει είναι ότι οξυγονώνεται καλύτερα ο εγκέφαλος και δεν χρειάζεται περισσότερο ύπνο
αλλά επειδή  δεν είμαι ειδικός γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο?????
 :confused1: :confused1: :confused1:

 
δε γνωρίζω αλλά ταυτίζομαι... σήμερα παρατήρησα τον πλούσιο αφρό που κάνει πλέων η οδοντόκρεμα στο στόμα μου το καλύτερο είναι πώς πριν ποιο καφέ τρώω πρωινό... πεινάω  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 06, 2011, 10:56 »
Παντως ο πρωτος μηνας ατμισματος ειναι σιγουρα μηνας προσαρμογης απο καθε αποψη.....κατι σαν μετακομιση σε καινουριο σπιτι  :D   :yes:

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 06, 2011, 10:58 »
καλημέρα δεν ξέρω εάν φταίει το ητ αλλά κοιμάμαι πολύ λίγο , δλδ 4,5 ώρες και μετά ξυπνάω ξεκούραστος μεν αλλά  σαν τον (batman)δεν έχω
διαβάσει κάτι παρόμοιο γιαυτό το ρωτάω ( η δικιά μου εξηγήσει είναι ότι οξυγονώνεται καλύτερα ο εγκέφαλος και δεν χρειάζεται περισσότερο ύπνο
αλλά επειδή  δεν είμαι ειδικός γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο?????
 :confused1: :confused1: :confused1:

Με την ίδια λογική ένας μη καπνιστής θα έπρεπε να κοιμάται 2-3 ώρες την ημέρα αφού ο εγκέφαλός του οξυγονώνετε ακόμα περισσότερο!
Φίλε kikirikoy δεν νομίζω οτι είναι αυτός ο λόγος που κοιμάσαι 4,5 ώρες, ψάξε για άλλα αίτια.
Επίσεις το sex βοηθάει πολύ  :yes: έριξα κάτι ύπνους το βράδυ...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 13, 2011, 12:48 »
Στους 6μηνες που χρησιμοποιω η/τ παρατηρησα πως "ανοιξαν" τα πνευμονια μου και δε λαχανιαζω,δε βηχω,δεν εχω φλεματα και αρχησε η αισθηση της γευσης να γινεται πιο εντονη κ καλυτερη απο πριν.Ξεκιτρινησαν δοντια και δαχτυλα χεριων,καθως και η αναπνοη δεν εχει τις εντονες μυρωδιες κ τα καταλοιπα του κ/τ.Δε εχω παρατηρησει καποια αυξηση βαρους ή νευρικοτητα,ισα-ισα που απ οτι μου λενε οι κοντινοι μου ανθρωποι εχω ηρεμησει περισσοτερο απ οτι οταν καπνιζα.

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 14, 2011, 10:16 »
Δε εχω παρατηρησει καποια αυξηση βαρους ή νευρικοτητα,ισα-ισα που απ οτι μου λενε οι κοντινοι μου ανθρωποι εχω ηρεμησει περισσοτερο απ οτι οταν καπνιζα.

Αυτό είναι αλήθεια, Το ητ είναι η ηπιότερη μέθοδος διακοπής του καπνίσματος. Λίγα κιλά θα τα πάρεις βέβαια διότι ο μεταβολισμός επανέρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα (γίνετε ποιο αργός) αλλά νευρικότητα καμία. Θυμάμαι πριν 5-6 χρόνια που είχα προσπαθήσει να το κόψω το ρημάδι οτι τσακωνόμουν για το παραμικρό, τα νεύρα μου τσατάλια!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238767 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz