vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 4 χρήστες
tibolaso, george kotsopoulos, Milarepa, xloupas

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Theofilos

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Manaria Radio
Είμαι πολύ νέος ατμιστής οπότε η γνώμη μου δεν έχει την ίδια βαρύτητα με τους παλαιότερους μιάς και έχω μικρή εμπειρία. 'Εχω μείνει όμως έκπληκτος με τη διαφορά που βλέπω με μόνο 3-4 μέρες καθαρά ατμίσματος (ούτε ένα ΚΤ δεν έχω κάνει). Είχα φτάσει σε σημείο να κάνω και εμετό το πρωί από τα πολλά φλέματα, κόντεβα να βγάλω τα πνευμόνια μου από το στόμα από τον πολύ βήχα, είχα δύσπνοια και το χειρότερα από όλα είχα κάτι περίεργες "καούρες" στο στήθος όταν ξάπλωνα το βράδυ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κοιμηθώ. Είμαι σίγουρος πως όλα αυτά τα είχα εξαιτίας του τσιγάρου μιάς και το μόνο σταθερό σε όλο το διάστημα που είχα αυτά τα προβλήματα ήταν αυτό. Πλέον οι καούρες το βράδυ έχουν εξαφανιστεί όπως και η δύσπνοια. Το πρωί φτήνω ένα "δεκάλεπτο" (ούτε τάληρο δεν φτάνω  :tongue_smilie: ) και αυτό ήταν όλο. Όσο για τον βήχα έχει μειωθεί στο ελάχιστο. Παρατηρώ βέβαια κάτι μικροπλακώματα στο στήθος αραιά και πού μετά από γερές τζούρες και λίγες μικροενοχλήσεις στο στόμα μου (τύπου ξητότητα κλπ) αλλά από ότι διάβασα εδώ τα είχανε και άλλοι τον πρώτο καιρό οπότε είμαι αισιόδοξος.

Είμαι πολύ νέος ατμιστής οπότε η γνώμη μου δεν έχει την ίδια βαρύτητα με τους παλαιότερους μιάς και έχω μικρή εμπειρία. 'Εχω μείνει όμως έκπληκτος με τη διαφορά που βλέπω με μόνο 3-4 μέρες καθαρά ατμίσματος (ούτε ένα ΚΤ δεν έχω κάνει). Είχα φτάσει σε σημείο να κάνω και εμετό το πρωί από τα πολλά φλέματα, κόντεβα να βγάλω τα πνευμόνια μου από το στόμα από τον πολύ βήχα, είχα δύσπνοια και το χειρότερα από όλα είχα κάτι περίεργες "καούρες" στο στήθος όταν ξάπλωνα το βράδυ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κοιμηθώ. Είμαι σίγουρος πως όλα αυτά τα είχα εξαιτίας του τσιγάρου μιάς και το μόνο σταθερό σε όλο το διάστημα που είχα αυτά τα προβλήματα ήταν αυτό. Πλέον οι καούρες το βράδυ έχουν εξαφανιστεί όπως και η δύσπνοια. Το πρωί φτήνω ένα "δεκάλεπτο" (ούτε τάληρο δεν φτάνω  :tongue_smilie: ) και αυτό ήταν όλο. Όσο για τον βήχα έχει μειωθεί στο ελάχιστο. Παρατηρώ βέβαια κάτι μικροπλακώματα στο στήθος αραιά και πού μετά από γερές τζούρες και λίγες μικροενοχλήσεις στο στόμα μου (τύπου ξητότητα κλπ) αλλά από ότι διάβασα εδώ τα είχανε και άλλοι τον πρώτο καιρό οπότε είμαι αισιόδοξος.

Συνέχισε έτσι Θεόφιλε. Μην απελπίζεσαι. Ακόμα και αυτές τις ψιλοκαούρες να έχουμε και τις μικροενοχλήσεις όπως λες δεν συγκρίνεται με εκείνη την αποτρόπαια αηδία που νιώθαμε ως καπνιστές το πρωί, ή τα βράδυα που το στόμα μας ήταν χειρότερο από τασάκι.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 08, 2011, 19:58 »
Πριν τρεις περίπου μέρες ξεκίνησαν διάφοροι πόνοι στην πλάτη και ψηλά στο στήθος.
Σήμερα το πρωί στην δουλειά μου ήταν το αποκορύφωμα όπου σε συνδυασμό με τους πόνους αισθάνθηκα κρύο ιδρώτα ζάλη και  να χανομαι.
Αφού κάλεσαν ασθενοφόρο και με πήραν σηκωτό....βρέθηκα να ανακρίνομαι από καρδιολόγο.
Πρώτη ερώτηση γιατρού=Καπνίζεις?

Εγώ=όχι το έχω κόψει εδώ και δυο χρόνια
 
Γιατρός=παίρνεις μήπως άλλες ουσίες ;)

Εγώ=πας καλά κυρα μου?Το μονο που κάνω είναι χρήση ΗΤ.
Γιατρός=Αυτό δεν μας ενδιαφέρει :dontknow: :hmmm:

Να μην τα πολυλογώ και αφού μου έκαναν ένα σωρό εξετάσεις  που εγώ σε φυσιολογικές συνθήκες δεν θα τις έκανα τα αποτελέσματα ήταν άριστα από όλες τις πλευρές .Μου συστήσανε να κάνω ένα τεστ κοπώσεως.....κάτι σαν αυτό που κάνω κάθε μέρα εδώ και χρόνια στην δουλειά μου  ;D .
Και επειδή μια δεύτερη γνωμη πάντα μετράει η διάγνωση ήταν ψύξη(λόγω φορτηγού)  και κρίση άγχους.
Αυτά εν ολίγοις  για όσους βαριούνται να κανουν μερικές βασικες εξετασεις .....πέφτουν ανασκελα και τις κάνουν μαζεμενες  :-[
Και το αστείο της υπόθεσης να έχεις την αγωνία σου και ταυτόχρονα ενώ περιμένεις τα αποτελέσματα να δέχεσαι τηλεφωνήματα  για το φιτιλι του Α2 :lotpot: :lotpot: :heat: 

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 08, 2011, 21:25 »
Πριν τρεις περίπου μέρες ξεκίνησαν διάφοροι πόνοι στην πλάτη και ψηλά στο στήθος.
Σήμερα το πρωί στην δουλειά μου ήταν το αποκορύφωμα όπου σε συνδυασμό με τους πόνους αισθάνθηκα κρύο ιδρώτα ζάλη και  να χανομαι......

.......Και επειδή μια δεύτερη γνωμη πάντα μετράει η διάγνωση ήταν ψύξη(λόγω φορτηγού)  και κρίση άγχους.
Το έχω πάθει και εγώ δύο φορές στην δουλειά. Πολύ δυνατός πόνος στο στήθος μέχρι που σου κόβεται η ανάσα και κρύος ιδρώτας. Κι αυτό επειδή καθόμουν ανάμεσα σε δύο ανοιχτά παράθυρα. Βέβαια μετά από λίγο συνερχόμουν, την πρώτη φορά όμως έκλασα μέντες  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 08, 2011, 23:11 »
Βαγγέλη ΠΑΡΩΝ.
Δύο φορές τα ίδια από κλιματισμό και τις 2 φορές εξετάσεις - καρδιολόγο, τεστ κοπώσεως, όλα καλά.
Τρομακτικό πάντως :yes: (το ερκοντισιον :laugh1:)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2011, 07:54 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 09, 2011, 10:38 »
Πριν τρεις περίπου μέρες ξεκίνησαν διάφοροι πόνοι στην πλάτη και ψηλά στο στήθος.
Σήμερα το πρωί στην δουλειά μου ήταν το αποκορύφωμα όπου σε συνδυασμό με τους πόνους αισθάνθηκα κρύο ιδρώτα ζάλη και  να χανομαι.
Αφού κάλεσαν ασθενοφόρο και με πήραν σηκωτό....βρέθηκα να ανακρίνομαι από καρδιολόγο.
Πρώτη ερώτηση γιατρού=Καπνίζεις?

Εγώ=όχι το έχω κόψει εδώ και δυο χρόνια
 
Γιατρός=παίρνεις μήπως άλλες ουσίες ;)

Εγώ=πας καλά κυρα μου?Το μονο που κάνω είναι χρήση ΗΤ.
Γιατρός=Αυτό δεν μας ενδιαφέρει :dontknow: :hmmm:

Να μην τα πολυλογώ και αφού μου έκαναν ένα σωρό εξετάσεις  που εγώ σε φυσιολογικές συνθήκες δεν θα τις έκανα τα αποτελέσματα ήταν άριστα από όλες τις πλευρές .Μου συστήσανε να κάνω ένα τεστ κοπώσεως.....κάτι σαν αυτό που κάνω κάθε μέρα εδώ και χρόνια στην δουλειά μου  ;D .
Και επειδή μια δεύτερη γνωμη πάντα μετράει η διάγνωση ήταν ψύξη(λόγω φορτηγού)  και κρίση άγχους.
Αυτά εν ολίγοις  για όσους βαριούνται να κανουν μερικές βασικες εξετασεις .....πέφτουν ανασκελα και τις κάνουν μαζεμενες  :-[
Και το αστείο της υπόθεσης να έχεις την αγωνία σου και ταυτόχρονα ενώ περιμένεις τα αποτελέσματα να δέχεσαι τηλεφωνήματα  για το φιτιλι του Α2 :lotpot: :lotpot: :heat:
Nα σου ευχηθω περαστικα!!! κ να πω οτι κ εγω πριν λιγες μερες? ειχα κατι σαν αυτο που περιγραφεις εδω, ειχα ενα βαρος στο στηθος κ δεν μπορουσα να αναπνευσω κ δεν θα κρυψω οτι τρομαξα πολυ γιατι εκεινες τις ημερες ατμιζα σαν φουγαρο!!!!! Τελικα πηγα σε γιατρο κ εκανα διαφορες εξετασεις κ τα βρηκε ολα μια χαρα!!!!  :yes: :yes: Τα συμπτωματα που ειχα ηταν απο το κλιματιστικο στο γυμναστηριο μεσα οπου με χτυπουσε πανω στο στηθος κ οπως ημουν ιδρωμενη επαθα ψυξη αλλα ελαφριας μορφης  :) :)  Οταν ο γιατρος με ρωτησε αν καπνιζω εγω του ειπα οτι το εχω κοψει ενα χρονο περιπου κ φυσικα αυτος ολο χαρα μου ειπε : Μπραβο σου Αντζελα μπραβο γιατι το ειχες παρακανει!!!

Τοτε βγαζω το ατμοπλοιο μου εξω κ αρχισα να ατμιζω..... Γουρλοσε τα ματια κ αρχισε να φωναζει!!!! Εκοψες το καπνισμα?????? κ τι ειναι αυτο εδω που μου εχεις??????? Τρελαθηκε ο ανθρωπος!!!  :laugh1: :laugh1:

Του υποσχεθηκα να του φερω ενα κ εκεινου γιατι δεν παυει να ειναι  γιατρος κ να φωναζει στους καπνιστες...... ειναι ομως κ αυτος καπνιστης!!!! :yes: :yes:



Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 09, 2011, 13:46 »
Ατμίζω πλέον εδώ και 7 μήνες περίπου. Η διαφορά στην αναπνοή μου και στην φυσική μου κατάσταση, είναι πια τεράστια.
Εχθές, έπειτα από κάμποσο καιρό, έτυχε να βρεθώ και να παρκάρω στην περιοχή που είχε πριν χρόνια ο αδερφός μου το μαγαζί του. Εκεί είχε μια δυνατή ανηφόρα περίπου 100 μέτρων που συχνά ανέβαινα για να πάρω το αυτοκίνητο. Το ίδιο έκανα και εχθές περίπου στην 1 το μεσημέρι με πάνω από 30 βαθμούς θερμοκρασία!!!

Δεν κατάλαβα τίποτα!!! σε επίπεδο αναπνοής και πνευμόνων!!!

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 09, 2011, 14:44 »
Διαβάζοντας επί τροχάδην το τόπικ, είδα ότι κάποιοι φίλοι ταλαιπωρούνται με άφθες από τη στιγμή που άφησαν το ΚΤ και πέρασαν στο ΗΤ, και προβληματίζονται για το τι φταίει.
Τα πράγματα λοιπόν είναι πολύ απλά:
Κάποιοι άνθρωποι έχουν την προδιάθεση να εμφανίζουν άφθες πιο συχνά από τους υπολοίπους (η ακριβής αιτιολογία των αφθών είναι ούτως ή άλλως άγνωστη). Σε αυτούς τους ανθρώπους λοιπόν, το κανονικό τσιγάρο κάνει ένα μεγάλο καλό (το μόνο καλό που κάνει το ΚΤ): σταματάει -σχεδόν εντελώς- η εμφάνιση αφθών.
Όταν όμως αυτοί οι άνθρωποι κόψουν το τσιγάρο, ένα από τα πρώτα πράγματα που συμβαίνει είναι να γεμίσει το στόμα τους άφθες. Μετά την αρχική αυτή αντίδραση, θα εμφανίζονται μεν άφθες, αλλά όχι με την συχνότητα που εμφανίζονται όταν πρωτοκόβεις το κανονικό τσιγάρο.
Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 09, 2011, 19:55 »
Μετά την αρχική αυτή αντίδραση, θα εμφανίζονται μεν άφθες, αλλά όχι με την συχνότητα που εμφανίζονται όταν πρωτοκόβεις το κανονικό τσιγάρο.
Ελπίζω να βοήθησα.
:hmmm: Σαν να έχεις δίκιο  :yes: Αν δεις παλαιά μου μηνύματα θα δεις οτι εχω αναφερθεί πολλές φορές στις άφθες που είχα όταν ξεκίνησα το ητ. Νόμιζα οτι τα φιλτράκια μου ήταν βρώμικα διότι ,δεν τα πρόσεχα καθόλου αφού τα πετούσα απο εδώ και απο εκεί ,αλλά σταδιακά οι άφθες σταμάτησαν (ενω ακόμα συμπεριφέρομαι στα φιλτρακια με τον ίδιο τρόπο).
Πλέων βγάζω αφθες μόνο οταν μου έρθει υγρό στο στόμα και δεν το ξεπλύνω πολύ καλά.
Αχ τι μου θύμησες πολύ πόνος αυτές οι άφθες!

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 09, 2011, 20:14 »
Περαστικα φιλε SEB . Ειχα και γω αναλογη εμπειρια πριν 2 χρονια και μετα απο ατελειωτες εξετασεις και μαγνητικη , ανακαλυψα οτι ειχα ενα αποστημα πισω απο το δεξι αυτι , το οποιο δημιουργουσε ιλιγγους . Εφυγε μετα απο ισχυρη αντιβιωση .

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 09, 2011, 20:28 »
Να είστε καλά όλοι σας για τα περαστικά παιδιά και ευχαριστώ.
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση(όπως το ερμηνεύσει ο καθένας) ήταν η αντίδραση της καρδιολόγου όταν με ρώτησε αν κάνω χρήση άλλων ουσιών εκτός από το τσιγάρο που της είπα ότι το έχω κόψει εδώ και δυο χρόνια.....και στην απάντηση μου ότι κάνω χρήση ΗΤ......είπε αυτό δεν πειράζει.
Για να πω την αλήθεια με χαροποίησε η απάντηση της την συγκεκριμένη στιγμή
μέχρι να βγουν και όλα τα αποτελέσματα. :o     

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 09, 2011, 20:58 »
Η αλήθεια είναι οτι όλοι καταβάθος (γιατροί επιστήμονες κλπ) ξέρουν για τα οφέλη του ητ απλά δεν έχει βρεθεί ένας να το πει επίσημα.  Περαστικά SEB!

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 09, 2011, 21:10 »
Η αλήθεια είναι οτι όλοι καταβάθος (γιατροί επιστήμονες κλπ) ξέρουν για τα οφέλη του ητ απλά δεν έχει βρεθεί ένας να το πει επίσημα.  Περαστικά SEB!

Μα δεν υπάρχουν οφέλη από το Η.Τ. Υπάρχουν πολύ λιγότερες συνέπειες σε σχέση με το κανονικό.

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 10, 2011, 06:07 »
Ε ναι, αυτό εννοούσα, σε σχέση με το κανονικό βέβαια  :yes:.
Τα Χριστούγεννα που πέρασα αμυγδαλές και μένα ο ωτορινολαρυγγολόγος πάντως μου είπε να ατμίζω άφοβα.

Αποσυνδεδεμένος lokomotiv

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Jeeppatriot.gr
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #134 στις: Ιουνίου 16, 2011, 23:45 »
Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο θέμα ήδη, αν ναι, ας μετακινηθεί το post μου...
Ατμίζω ήδη 3-4 μέρες και έχω κόψει μαχαίρι από την πρώτη ρουφηξιά του ητ το κανονικό.
Δεν έχω νοιώσει την παραμικρή "νοσταλγία" για τα κανονικά μου τσιγάρα και να σημειώσω ότι κάπνιζα ανελλιπώς 24 χρόνια 2,5 πακέτα την ημέρα.
Το πρώτο υγρό που πήρα μάλλον το διάλεξα στην τύχη, και έχει περιεκτικότητα 8mg νικοτίνη, αρκετά χαμηλή για να ξεκινήσεις από ότι διαβάζω εδώ μέσα...
Πρέπει να νοιώθω τυχερός που "απεξαρτώμαι" τόσο ανώδυνα, ή έτσι συμβαίνει με τους περισσότερους?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238753 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1550 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz